|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:38:33   
Snelle
Jooooj, Tasho, mišić jadni user posted image To mora da je bolelo user posted image Ja da sam bila na tvom mestu verovatno bih od brige završila u Lazi, kukavica...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 626
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:39:17   
Anoniman
Da li će smeti kada dođe vreme...? Ja, iskreno, ne znam kad je vreme za mleko i mlečne proizvode.
Luki sam uvela kravlje mleko sa 9 meseci, a mlečne proizvode još kasnije.
Marku nisam uvodila (logično user posted image ).


(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 627
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:39:35   
minavb
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: minavb

Onda postoji pirincano mleko.user posted image


Za slučaj da joj dete nije alergično na pirinač. user posted image


Ja se nadam da nije. Ima logike to sto tvoja mama prica, i na zalost su sve ucestalije alergije na pirinac i jabuke.
Macaki, secam se da je Shishica mazala detetu jogurt oko usta na par meseci, da vidi ima li reakcije, i to sve u dogovoru sa pedijatrom. Ta preoset_vljivost ce vremenom proci i dete ce normalni jesti mleko i mlecne preradjevine, samo budi strpljiva i oprezna.
Joj, slike user posted image


< Poruku je uredio minavb -- 13.1.2012 22:41:01 >


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 628
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:43:10   
Anoniman
Kad sam bila na korak od ludnice i skoro sa antideprsivima u ustima, onda su nas hvala bogu hospitalizovali! Ne bi poludela, draga, vidi ga sada koliki je i kako je lep! user posted image
Ove slike su vam uteha da ste vi suuuper, ali isto tako i opomena da pazite, da ne brzate i da ne ignorišete problem. Ja sam odbijala da prhvatim Markovu alergiju dok je nisam dobila na papiru alergotesta, a lepo mi je dr govorila da je to "tipična šara" alergije na kazein... Ja tu ne vidim nikakve šare user posted image , cela leđa su jedan veliki ekcem, a glava je bila u takvom stanju jer se inficirala Stafilokokom pa nije mogla da zaraste.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 629
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:43:32   
Yula
Ljudi moji user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Sada kapiram zasto mi je dr rekao da sam previse uznemirena! Pa moj Lazar je jedva imao malo osipa i crvenila-ekcema, par tackica ili pecatica ( videla je Tash, slala sam joj slike ), a da mi je dete bilo u ovakvom stanju ja bih verovatno zavrsila u bolnici na nekim lekovima za zivce! Nisam imala predstavu da alergija moze ovako da namuci dete! Place mi se.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 630
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:44:31   
Ana RR
Zille, Tash user posted image mukice male user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 631
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:44:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash

Pa evo onda i nas nedelju-dve pre hospitalizacije:


user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 632
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:45:47   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb


Macaki, secam se da je Shishica mazala detetu jogurt oko usta na par meseci, da vidi ima li reakcije, i to sve u dogovoru sa pedijatrom. Ta preoset_vljivost ce vremenom proci i dete ce normalni jesti mleko i mlecne preradjevine, samo budi strpljiva i oprezna.



Tačno tako!
Macaki, ti te namirnice ne isključuješ zauvek. Samo odlažeš njihovo uvođenje dok detetov imunitet ne ojača malo, a kada se to desi, u 99% slučajeva, deca prerastu alergije.
Ako nastaviš da daješ alergen, veće su šanse da alergija bude doživotna.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 633
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:48:28   
Snelle
IZVORNA PORUKA: Tash

draga, vidi ga sada koliki je i kako je lep! user posted image



Jeste user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 634
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:48:52   
minavb
Crna Taso, kad se setim proslog decembrauser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 635
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:50:23   
Yula
Kada smo vec kod tog mazanja "sumnjivih" namirnica oko usta- kada smo sumnjali na alergiju na pkm, namazemo L. jogurt ko usta i nikakve reakcije nije bilo. ALI, da li to znaci da nije alergican? Koliko mi se cini neke osobe ne reaguju kontaktno na alergene, vec kroz konzumaciju namirnica preko digestivnog trakta ili osipom po telu, ili gresim? Da li da i ja namazem mojoj bebi jogurt oko usta ili cak mleko, cisto da opet proverim, ali da li ce to ista znaciti? Na jaja je reagovao kontaktno.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 636
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:50:58   
Anoniman
Ej, hajde sada dosta plakanja! Nisu te slike zato tu! Nego da shvatite zašto stalno vičem POLAKO! user posted image
A ako idete polako, i isključite to što detetu smeta, dobijete ovo user posted image :

user posted image



(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 637
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:51:32   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

Deca alergična na kazein ne jedu (piju) soju.

Sinoć sam se jako napila, slavili smo rođenje drugaricinog sina, ne mogu sada da se udubljujem u temu, sorry.




OT, ako je u pitanju mama od Maše koja je bila na Deda Mrazu, da mm nije spavao sreli biste seuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 638
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:52:09   
Yula
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: minavb


Macaki, secam se da je Shishica mazala detetu jogurt oko usta na par meseci, da vidi ima li reakcije, i to sve u dogovoru sa pedijatrom. Ta preoset__vljivost ce vremenom proci i dete ce normalni jesti mleko i mlecne preradjevine, samo budi strpljiva i oprezna.



Tačno tako!
Macaki, ti te namirnice ne isključuješ zauvek. Samo odlažeš njihovo uvođenje dok detetov imunitet ne ojača malo, a kada se to desi, u 99% slučajeva, deca prerastu alergije.
Ako nastaviš da daješ alergen, veće su šanse da alergija bude doživotna.



Slazem se sa gore navedenim. Nema potrebe da zuris sa uvodjenjem "sumnjivih" namirnica, pogotovu sto, koliko sam razumela iz tvojih postova sa drugih tema, u tvojoj porodici ima istorije alergija. Znaci mleko, jaja, gluten, citruse i jagodicas_to voce stavi na stranu za kasnije.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 639
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:52:19   
Ana RR
Naš imenjak lepi user posted image ljubim ga u to okce plavo user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 640
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:53:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Crna Taso, kad se setim proslog decembrauser posted image


Sećaš se Mina, plakale smo jedna drugoj na chat-u... A vidi nas sad! user posted image

Yula, ne znam odgovor na tvoje pitanje. Marko je reagovao kontaktno (oko usta) na sladoled.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 641
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:54:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tash

Ako nastaviš da daješ alergen, veće su šanse da alergija bude doživotna.



necu joj vise davati. prelazimo na nesto drugo, bas me zanima kako ce reagovati, jer sam sad naplasena, pa mi se i to drugo ne daje.
videla sam da je zoka nasla neke bezmlecne pahuljice koje se spremaju sa vodom, pomislih da bih mogla takve neke da uzmem.. ali bolje da ne cackam mecku.
koliko moze da bude lose ako ne bude jela zitarice? moze li da bude anemicna?
inace, moja drugarica detetu nije uopste davala te pahuljice, ona skuva supu, pa mu to sve izmiksa rucnim mikserom i da da jede. cini mi se da sto vise citam, sve sam gluplja. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 642
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:54:32   
Yula

IZVORNA PORUKA: Tash

user posted image :

user posted image





user posted image user posted image user posted image user posted image

Srce malo!

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 643
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:56:08   
Snelle
Yula, ja sam mojoj Lani dala prvo kašičicu jogurta, pa dve, tri...pa sam posle nekih mesec, mesec i po uvela pahuljice sa AD mlekom u sebi, i na kraju kravlje mleko posle godinu dana, čini mi se sa 13 meseci. A jogurt sam počela sa 11 meseci. I čim sam videla da nema rekacije, išla sam dalje korak po korak. Da li je moguće da tvoje dete nije alergično na kazein, već samo na jaja, i možda još nešto? Podseti me, kako se njemu manifestovala alergija, preko stolice (krv) ili osipom?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 644
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:56:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Yula

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: minavb


Macaki, secam se da je Shishica mazala detetu jogurt oko usta na par meseci, da vidi ima li reakcije, i to sve u dogovoru sa pedijatrom. Ta preoset__vljivost ce vremenom proci i dete ce normalni jesti mleko i mlecne preradjevine, samo budi strpljiva i oprezna.



Tačno tako!
Macaki, ti te namirnice ne isključuješ zauvek. Samo odlažeš njihovo uvođenje dok detetov imunitet ne ojača malo, a kada se to desi, u 99% slučajeva, deca prerastu alergije.
Ako nastaviš da daješ alergen, veće su šanse da alergija bude doživotna.



Slazem se sa gore navedenim. Nema potrebe da zuris sa uvodjenjem "sumnjivih" namirnica, pogotovu sto, koliko sam razumela iz tvojih postova sa drugih tema, u tvojoj porodici ima istorije alergija. Znaci mleko, jaja, gluten, citruse i jagodicas_to voce stavi na stranu za kasnije.


Ako imate alergija u porodici, i ne dokučiš dal je beba alergična na mleko, a budeš morala da uvodiš ad mleko, ja bih počela sa Nestle NAN HA. To je hipoalergijska formula za decu sa genetskim predispozijima na alergije.
Nisam znala da imate alergije u porodici.

(odgovor članu Yula)
  Direktna veza do poruke: 645
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:56:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja RR


IZVORNA PORUKA: Tash

Deca alergična na kazein ne jedu (piju) soju.

Sinoć sam se jako napila, slavili smo rođenje drugaricinog sina, ne mogu sada da se udubljujem u temu, sorry.




OT, ako je u pitanju mama od Maše koja je bila na Deda Mrazu, da mm nije spavao sreli biste seuser posted image


Kamenica? JBT, zato je meni tm poznat od početka!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 646
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:57:25   
Anoniman
Mm i njen muž rade zajedno na Terasiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 647
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:59:08   
Anoniman
Gledam sad MArkovu i PEkijevu sliku, sećam se kad si mi prošle godine poslala onaj mail, sa svojom slikom pored Markove, čoveče...to sad možda priča iskustvo iz tebe, ali i ti si tad delovala kao da si na granici, mršava, bleda, pogled prazanuser posted image A Markić duša, preporodio se, kao i mamauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 648
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 22:59:21   
minavb
IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: minavb

Crna Taso, kad se setim proslog decembrauser posted image


Sećaš se Mina, plakale smo jedna drugoj na chat-u... A vidi nas sad! user posted image


Da, veliki mangupi.user posted image


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 649
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama
13.1.2012 23:00:39   
Anoniman
Macaki, NEMOJ biti uplašena!
Smiri se i doji bebu par dana. Ako uletiš u stres izgubićeš mleko, i šta ćeš onda!?
Odmori par dana, smisli kojim redosledom želiš da uvodiš namirnice, piši ideje kako misliš da bi to trebalo, i moj savet je da izbegavaš za sada te gotove kašice.
Ako će ti biti lakše, bebu u Medlab, 5000din, krv iz vene, neka odrade Specifične IgE na nutritivne alergene.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

вртић.
пеперутка16

Који вртић похађа ваше дете?

Click Here