|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   koliko dugo bez nadzora
14.6.2010 11:58:05   
micketta
jao, zenice, isprepadale ste me nacisto cestim pominjanjem onog sids-a, ko ga bre izmisli, pu gade ko te dade!!
i sad ne mogu mirno da sedim u dnevnoj sobi ni 10 minuta, sve trcim i proveravam da li dise. kakav los trip!
a znala sam ranije i po sat vremena da je ne obidjem dok spava. pa kako nocu, ne budim se svaki cas nego pustim dete da spava i ono mene budi oko pola 6, oce da se igra pa da rucka user posted image
koliko najduze danju ostavite bebu bez nadzora?


_____________________________

zna baba
Direktna veza do poruke: 1
   RE: koliko dugo bez nadzora
14.6.2010 12:38:18   
lanajelena
Mick meni bebac nece da spava u kreveticu tako da ga ja uvek vucem za sobom,plasim se da se ne zagrcne,pa da ne padne znam da je mali ali tako smo mislili i za cerku mala je pa cap na pod

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: koliko dugo bez nadzora
14.6.2010 12:43:00   
LillyT
Ja je ostavljam... pa onako, relativno dugo. Moj stan nije neki veliki, pa smo manje-vise tu negde, cujem je, a tokom dana spava u dnevnoj (ne u svom kreveticu) i spava na ledjima, pa ne brinem. Nocu mi spava duuugoo (nadam se da ce tako biti i kasnije) i ne obilazim je (nekih 6-7 sati)

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 3
   RE: koliko dugo bez nadzora
14.6.2010 12:43:37   
micketta
a odakle ti je pala?

_____________________________

zna baba

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: koliko dugo bez nadzora
14.6.2010 12:46:44   
micketta
IZVORNA PORUKA: LillyT

Ja je ostavljam... pa onako, relativno dugo. Moj stan nije neki veliki, pa smo manje-vise tu negde, cujem je, a tokom dana spava u dnevnoj (ne u svom kreveticu) i spava na ledjima, pa ne brinem. Nocu mi spava duuugoo (nadam se da ce tako biti i kasnije) i ne obilazim je (nekih 6-7 sati)


ja moju ne mogu u dnevnu kad radi klima a ja bas dosta vremena provodim u dnevnoj, povezana je sa kuhinjom, da ne budem bas toliki skot pa da kazem tu je komp i tv user posted image
a i moja uvek lezi na ledjima samo glavu stavi na neku od strana...


_____________________________

zna baba

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: koliko dugo bez nadzora
14.6.2010 12:50:39   
lanajelena
IZVORNA PORUKA: micketta

a odakle ti je pala?

sa kreveta (srecom na debeo tepih)..nije visok ali niko se nije nadao da tako mala moze da se isprevrce do kraja kreveta...user posted image user posted image  ja kako sam napisala kao da zivim u sestosobnom stanu,u pocetku sam se vise plasila jer se cesto davio i to onako bez glasa pa sam umislila da ga ne bih cula sad me je vec manje strah i smela bi da ga ostavim malo duze

(odgovor članu micketta)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: koliko dugo bez nadzora
14.6.2010 12:55:51   
Nena81
Joj i mene je bilo strah sa I detetom, ne kazem da sad nije ali mnogo manje, iskustvo je cudo user posted image .
Mali je krenuo da se okrece sam na stomak da spava sa nekih 3-4mes, ja ga vracala ma ne vredi nocu oop i ujutru ga nadjem na stomaku. Tako je bas mirno spavao. Mene je bilo strah od njegovog bljuckanja jer halapljivo stvorenje tako brzo sisalo pa s enaguta vazduha, aj sto podrigne 10 puta nego posle i viska mleka dok ne izbaci ...
A kad bljucne zaliven od glave do pete , ja sam se toga plasila da ne aspirira sadrzaj pa da bude stani pani user posted image
Malecka je tek od skoro pocela da spava na stomaku po celu noc, ...
sto neznaci da nemam nekad i ja taj glupi trip kad raspali spavanje ulazim da vidim jel dise user posted image

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: koliko dugo bez nadzora
14.6.2010 13:18:27   
Pilence81
Mislim da nema potrebe preterivati oko nadgledanja,bebice kada zasple one spavaju koliko im je volja ili dok ne ogladne.Moju malcku obilazim preko dana na svakih45min otprilike a nekad je obidjem samo jednom jer kad se probudi odmah se oglasi i znam da je budna

(odgovor članu Nena81)
Direktna veza do poruke: 8
   RE: koliko dugo bez nadzora
14.6.2010 14:52:53   
Anck Su Nmaun
Moja beba je samnom preko dana u dnevnojh sobi,  jer i nespava dugo danju a i kad je nocu stavim u krevetac pa mi odemu u dnevnu neostavim je vise od 15 tak minuta ako je zaspala a da je ne proverim... sto je sigurno sigurno je user posted image

A od tih mojih tripova , znam nocu bukvalno da skocim iz kreveta jer mi se ucini da se okrenula ili zabila lice u krevet (sto naravo postoji samomu mojoj glavi) a dete mi spava bukvalno pred ocima!

(odgovor članu Pilence81)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: koliko dugo bez nadzora
14.6.2010 14:56:18   
Anoniman
i nama je stan mali...ja sam cesto u dnevnoj a ona spava u spavacoj u krevecu...
provirim posle pola satA..
nocu ne obilazim...kad spoji sest sati spojim i ja.
i nemam te tripove i strahove..
imam neke druge ali ove ne...

ne plasim se SIDS-a pogotovu sto smatram da je tea vec velika ...cula bih je bilo sta da se desava...tako mislim.
mislim da se SIDS desava u prvih mesec dana ili gresim??
tad  bebe nemaju ni snage da se okrenu,pomere..

jeste grozno ali ja nemam taj strah

(odgovor članu micketta)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: koliko dugo bez nadzora
14.6.2010 16:38:10   
Snelle
Ah, ovo je moja najgora noćna mora i moj najveći trip. I moja Lana jako halapljivo jede, i često se zagrcne od mleka, bljucka, pa ja nemam mira, ni danju, ni noću. Noću ne znam da li sastavim ukupno dva sata da spavam, a da ne skačem da vidim kako spava, da li diše....uh, uništi me ovaj strah u potpunosti, još kad sam pročitala onaj Verusin post user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: koliko dugo bez nadzora
14.6.2010 19:14:32   
maslinica
moj spava na stomaku, mi imamo smjensku strazu, ja po ceo dan sedim u sobi kod njega kad spava, srecom pa mi se iz boravka ulazi u spavacu, tu uvucem komp, sjednem na tabure i kuckam sa vama ili vec.... nocu?!
ja spavam koliko i on , mm dezura - do prvog budjenja, onda ja preuzimam, od 1h do 4h..u 4 kad se probudi, nahranim ga, e onda nema ko da ga gleda, pa do 6 spava na meni, kao sto je bilo pre krevetica, i tako prolaze moji dani...ako mislite da ste vi u trpu, sad vidite sta je trip..

naravno da spava na boku ne bi bila ovako bolesna, ali na stomaku ne moze biti bez nadzora ni minut.
dok je spavao na boku, onda sam ga znala ostviti samog na nekih 15min, i kad sam jednom usla u sobu, a on sebi prekrio cebence preko glave, vise nije bio bez nadzora. tad mi je jos bila mama tu, znaci sedi i gleda ga dok ja spavam i sve tako...
sad vec lepo dize glavicu i okrece, ali to je beba koja nema ni 2 meseca, a jos kad je Verus ono napisala....
gotovo kraj..ne mrdam iz sobe...ne zeli te vidjeti kako izgledamuser posted image

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: koliko dugo bez nadzora
14.6.2010 19:16:29   
Anoniman
a zasto spava na stomaku???

< Poruku je uredio OTI -- 14.6.2010 19:17:23 >

(odgovor članu maslinica)
  Direktna veza do poruke: 13
   RE: koliko dugo bez nadzora
14.6.2010 19:20:28   
Anoniman
aman zene ne preterujte...
ja uopste nemam tih strahova a nisam nesavesna majka...
niti dezuram pored nje, niti se budim nocu da proveravam..

zene bre?
pa kako ste mislile da su nase majke? dezurale pored nas toliko?
ja mislim da nema potrebe za tim.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 14
   RE: koliko dugo bez nadzora
14.6.2010 19:21:16   
Anck Su Nmaun
Jao Maslinice pa ti ces sestro odlepiti..  uci ga da  spava opet na boku, poludeces jadna tako, ja jesam malo u tripovima ali spavam za pohvalu nocu.
Kako je nabacio cebence pa nemoj ga pokrivati do vrata, ja bebu pokrivam samo do rukica tj do laktova kad je bebi savijena rukica i neznam kako bi mogla da nabaci jedino kad sutira da se otkrije!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: koliko dugo bez nadzora
14.6.2010 19:25:14   
Anoniman
jos nesto...ja teu pokrijem tankim peskirom na ovu vrucinu...

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: koliko dugo bez nadzora
14.6.2010 20:13:46   
ana77
Preko dana uglavnom spava u dnevnoj sobi, bas zato jer mi je tako lakse da je imam na oku, mada nisam nesto preplasena nego kad se uvucem u kuhinju, a ona je u spavacoj nema sanse da je cujem ako se probudila, pa mi je ovako lakse. Nocu je ostavimo u spavacoj, a mi gledamo tv, bilo sta. I sama je oko dva sata dok mi ne polegamo, a onda i koliko god da spava - mi spavamo :)!

Naravno da svako ima neke strahove, ja npr. uglavnom proverim da li dise kad mi se cini da je u nekom cudnom polozaju, onako samo prislonim ruku uz njene grudi da osetim pokret u sred noci :). Inace, spava na ledjima iskljucivo, glavica na jednu od strana, a ako je stavim na bok ona se izvrne na ledja :)!

Sve u svemu, zabava :) :) :)!!!


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: koliko dugo bez nadzora
14.6.2010 21:14:02   
micketta
maslinice, i meni se danica jednom prekrila cebencetom preko glave i od tada joj k'o sto anck rece, prekrivac nabacim samo do laktova plus krajeve zakacim za samu ivicu tj. onaj prostor izmedju ogradice i duseka. nema potrebe da zbog toga stalno dezurate.

znas sta se nama jutros desilo? sinoc sam, kao i uvek, stavila danici presavijenu pelenicu pod glavu, ali jutros kad me je ona probudila, pogodi sta?? pelenica je bila iznad njene glave. ona se u snu spustila nize i da je, kojim slucajem, mlatarala rucicama tamo vamo, mogla je da navuce sebi pelenicu na facu. od sada strogo bez pelenice.
koliko god da pazimo, a pazimo, uvek moze da se desi nesto nepredvidivo. nemoj samo da se pretvoris u paranoika, pliiiiiz




_____________________________

zna baba

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: koliko dugo bez nadzora
14.6.2010 21:17:17   
Anoniman
ja ne znam da li sam ja kreten ili sta ali ja stvarno nemam tolike strahove,
micketta i meni se desilo da je pelenica bila jednom preko lica...
pazim naravno ..
pokrivam je samo do struka

ali mirno spavam...

sad kad citam vas...boga mi cu da se istripujem

(odgovor članu micketta)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: koliko dugo bez nadzora
15.6.2010 6:38:20   
Anoniman
Nisam pročitala sve što ste pisale, ali ću odgovoriti na temu.

Luka ima 4god, i tek od nedavno uspevam da se primoram da ne ustanem iz kreveta kada se probudim u pola noći, i da ne odem da vidim dal Luka normalno spava u svojoj sobi. user posted image

Kad je bio beba, i dok je spavao preko dana, obilazila sam ga... ne znam... ne prečesto, ali u svakih pola sata recimo... spustim ruku na njegova leđa da vidim dal diše, ili stavim prst pod njegov nos. Gadan je to trip sa tim disanjem. user posted image user posted image

Što se tiče pelene preko lica... vidim OTI piše nešto o tome... imala sam sreću da Luka nije podnosio da mu se pokriju ruke, ne podnosi ni sada. Kao beba bi se probudio čim mu pokrijem ruke, a sada ih jednostavno odmah otkrije sam. Tako da sam ga uvek pokrivala do struka, povlačeći pelenu na leđima malo prema ramenima, tako da su ruke slobodne i ne može da povuče pokrivač preko glave.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 20
   RE: koliko dugo bez nadzora
15.6.2010 7:20:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tashke

Nisam pročitala sve što ste pisale, ali ću odgovoriti na temu.

Luka ima 4god, i tek od nedavno uspevam da se primoram da ne ustanem iz kreveta kada se probudim u pola noći, i da ne odem da vidim dal Luka normalno spava u svojoj sobi. user posted image

Kad je bio beba, i dok je spavao preko dana, obilazila sam ga... ne znam... ne prečesto, ali u svakih pola sata recimo... spustim ruku na njegova leđa da vidim dal diše, ili stavim prst pod njegov nos. Gadan je to trip sa tim disanjem. user posted image user posted image

Što se tiče pelene preko lica... vidim OTI piše nešto o tome... imala sam sreću da Luka nije podnosio da mu se pokriju ruke, ne podnosi ni sada. Kao beba bi se probudio čim mu pokrijem ruke, a sada ih jednostavno odmah otkrije sam. Tako da sam ga uvek pokrivala do struka, povlačeći pelenu na leđima malo prema ramenima, tako da su ruke slobodne i ne može da povuče pokrivač preko glave.



ja stavim pokrivac preko stomaka pa ga njoj sa obe strane malo zavucem iza ledja...nema mrdanja..mada tea je za sada mirna kad spava
obilazim je cesce kad se igra u krevecu jer onda mrda i rukama i nogama sve vise

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 21
   RE: koliko dugo bez nadzora
15.6.2010 11:43:38   
maslinica
e sad da odgovorim na sva pitanja, jer sam jucer sve napisala, pa sam imala fajt sa sveki...to cu pisti gde je red!

zasto na stomaku? pa nece drugacije beba da spava, na boku se non stop budi i kad se probudi nakon 15 minu takoo dreci i nece da se uspava narednih sat vremena i sve tako. i jedino kad spoji 4h u komadu je na stomacicu, ne mogu dete maltretirati da spava kako nece...sta da radim, zao mi je da se jadan muci, kad ovako sltako spava. i zato dezuram. da je na boku spaval bi ja zajedno sa njim 4h u komadu, bojim se nakon svega procitano o SIDS-u

stvarno nisam paranoik, lepo on meni dize gklavicu i okrece, ali on nema jos 2 puna meseca, uvek postoji mogucnost da jednom ne okrene, ne daj boze i kako onda da ga ne gledam!

cebence uvek mi je do ispod laktova, ali tad ga je sveki trebala samo malo pricuvati, stavila mu je cebe ne znam ni ja gde i dete se pokrilo po glavi, ako tad nisam umrla kad sam usla u sobu, jer je ona izasla i ja reko ajd nakon 15min da udjem da vidim, pa odsekla sam. jer boze, dete ce da se u jetija pretvori ako nije ubundan kao da je sred zime....

i eto to su razlozi zasto ja svoje dete ne ispoustam iz vida....



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: koliko dugo bez nadzora
15.6.2010 14:55:45   
Anck Su Nmaun
IZVORNA PORUKA: ana77

Naravno da svako ima neke strahove, ja npr. uglavnom proverim da li dise kad mi se cini da je u nekom cudnom polozaju, onako samo prislonim ruku uz njene grudi da oset__im pokret u sred noci



Iiisti slucaj... a ima cesto neke neobicne poze za spavanje user posted image pa cesto stanem i gledm da li joj se pomera stomacic ..

A sto se tice pelenice ja ih sa obe strane upasem pod dusek da se ne izvlaci!
A sto se tice pokrivanja do laktova...
user posted image



< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 15.6.2010 14:59:39 >

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: koliko dugo bez nadzora
15.6.2010 15:00:40   
Iwana87
Neznam koliko ga cesto obilazim,trudim se da to ne radim cesto jer vec osecam da krece paranoja.stojim malo pre pa gledam jel dise,non-stop mi se cini da place i da ce dete da misli da ga ne volim sto nisam odmah tu kad se probudim ,jao boze kako cu da se smejem jednog dana svemu ovom

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: koliko dugo bez nadzora
16.6.2010 14:36:06   
caca81
Zaista sam se lepo ismejala nad Vašim pričama (nemojte se ljutiti), i mislim da preterujete (kao moja mama, koja savakih 5 minuta viri i gleda da li dišu, da li su se pokrili preko glave...). Ja nisam taj tip, kad spava više od 2h danju, onda pogledam da li je sve ok, ali s obzirom da danju teško da koja beba tako odspava...a noću bre spavam, koliko i beba, da dežuram ne znam kako bih funkcionisala...

(odgovor članu Iwana87)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here