|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inhalacije
25.12.2015 21:30:22   
Sanjalicaaa
G bas kaslje, ne moze da spava. Izbacuje slajm. Sutra planiram da ga vodim lekaru. U kuci imam kapi berodual ali ne znam da li smem da ga inhaliram berodualom? Ne znam ni koliko kapi da stavim ni koliko fizioloskog.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Inhalacije
25.12.2015 21:42:02   
Torbica
Sanjalice, Berodual se u principu daje ako ima opstrukcije, kod bronhitisa najcesce, da "otvori" disajne puteve i olaksa disanje i iskasljavanje.
E sad, ako izbacuje slajm, trebalo bi dete dosta pojiti, da se razvodnjava sekret, da ne bude zilav, i davati biljne sirupice i Fluimucil (dva puta po pola kesice dnevno) da se razgradjuje sekret. Ja moju decu inhaliram Bisolvonom tri puta dnevno kad imaju produktivan kasalj. Berodual bih ukljucila uz Bisolvon ako je dete prepuno sekreta kako bi lakse iskasljalo. Znaci samo kao dodatno uz preduzete mere da se sekret razvodnji, razgradi i ako mu smeta da normalno dise. Mozes veceras 6 kapi na 1.5ml fizioloskog (po tikeru vidim da ste nepune dve god), a sutra kod dr-a da poslusa dete.
Rosi user posted image
Amelia, dovoljno je 2,5 ml fiz, par puta dnevno.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Inhalacije
25.12.2015 21:57:13   
Sanjalicaaa
Torbice hvala. Istekao mu je rok tako da ni od beroduala nista. Mislila sam da mu malo olaksam. Nekako cemo izdrzati do jutra.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Inhalacije
25.12.2015 22:38:30   
amelia
Hvala torbi user posted image

< Poruku je uredio amelia -- 25.12.2015 22:39:08 >


_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Inhalacije
27.12.2015 14:58:45   
Torbica
Nema na cemu!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Inhalacije
17.1.2016 15:54:18   
Rosita

IZVORNA PORUKA: Rosita

Od Torbice sam pokupila da ide 0.5 pantenol, 1.5 fizioloski, ako se ne varam. Retko koristimo pantenol. D kaslje ili za pulmikort ili za berodual, kad je ozbiljniji kasalj.


Sad bih pocela sa pantenolom. Cudno kaslje. Uskoro moze da predje po zvuku na pulmikort, ali dala bih mu jos sanse. Mislim da mu se i iznutra sliva. Mozda i neki stari slajm biva aktiviran. Znaci kasalj je neka kombinacija. Je l pantenol ide ujutro i uvece? Koliko dana? Mada brzo cu ja videti kako ovo ide, navikla sam vec user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Inhalacije
18.1.2016 20:07:33   
Torbica
Draga ako ti ima laringealni prizvuk, taj cudni sto kazes - pomesaj 0.5 ml pantenola + 5 kapi Efedrina + 1.5 ml fiz, pa na 8h. To ako ne pomogne, znas sta ti je ciniti, daj mu fore 24h, nadam se da nisam mnogo okasnila sa odgovorom user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Inhalacije
18.1.2016 20:13:23   
Figaro88
A koja je razlika izmedju efedrina i pulmicorta?Oba su kortikosteroidi?I mi smo bukvalno svaki mesec po dve nedelje na inhalacijama pulmikortom,svaki put laringitis,cim primetim da krece odmah je inhaliram,ali i pored toga se desava da dobije gusenje pa moramo da primimo urbason.Citala sam da bude bolje oko seste godine ali kod nas i dalje isto...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Inhalacije
18.1.2016 20:21:25   
Torbica
Figaro, Efedrin su dekongestiv - kapi za nos, nisu kortiko, ali one u inhalaciji smanjuju otok i upalni proces na glasnicama, odlicne su za blazi laringitis. Nije svaki laringitis za kortiko, na srecu.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Inhalacije
18.1.2016 20:28:20   
Figaro88
Hvala puno Torbice user posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Inhalacije
18.1.2016 20:37:45   
Torbica
Nema na cemu! user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Inhalacije
19.1.2016 16:30:20   
Rosita
Torbi, hvala. Morao je pulmikort uvece. Sad vidim da nisam pogresila. Znam ga user posted image Dr potvrdio. Sutra kontrola. Nema slina, ako je i to indikacija za efedrin. Nas dr nije nam do sad davao efedrin u inhalaciju, bas cu da pitam.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Inhalacije
19.1.2016 17:45:49   
Rosita
Torbi, a koja su stetna dejstva pulmikorta? Je li ovaj tempo koji pominje figaro, recimo jednom mesecno par dana, stetan?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Inhalacije
19.1.2016 20:32:01   
Torbica
IZVORNA PORUKA: Rosita

Torbi, hvala. Morao je pulmikort uvece. Sad vidim da nisam pogresila. Znam ga user posted image Dr potvrdio. Sutra kontrola. Nema slina, ako je i to indikacija za efedrin. Nas dr nije nam do sad davao efedrin u inhalaciju, bas cu da pitam.


IZVORNA PORUKA: Rosita

Torbi, a koja su stetna dejstva pulmikorta? Je li ovaj tempo koji pominje figaro, recimo jednom mesecno par dana, stetan?


Pulmicort spasava akutno, u to nema sumnje i hvala Bogu da ga imamo. Medjutim, suprimira imuni odgovor i umanjuje nasu sposobnost da se sa necim sami izborimo, u tom smislu. Znaci gasi pozar ali i strukture na koje deluje - lokalno na sluznicu. Ima brojna nezeljena dejstva ali ovde kod lokalne primene je sasvim druga prica. Dakle ipak se ne piju.
Nije Efedrin samo za sline, ne, kada je laringitis u pitanju - sluzokoza je otecena, upaljena i zbog toga se daje, da je izduva, da tako kazem. Otecene glasnice smetaju normalnom strujanju vazduha, na njegovom putu ka plucima, otud taj tzv. lavez. A opasan je zbog mogucnosti da se disajni put zatvori, daleko bilo, i da dete ne moze da dise.
Kad mom detetu krene (sto se desava jednom godisnje poslednje dve godine, jesenas i prethodnu jesen, zahvaljujuci homeopatiji...a pre toga svako malo...) uvek krenem Efedrinom pa vidim. Nekad bude dovoljno, nekad ne, a jednom prilikom sam krenula Efedrinom, za pola sata inhalirala Pulmicortom slabijim, pa za pola sata Pulmicortom za odrasle.... da bih za pola sata kupila Lemod ampulu i dala mu u guzu. Tog olaksanja, za 10 minuta kao rukom odneseno.... sutradan mnogo bolje, nisam vise morala bocke da mu dajem, samo Pulmicort. Generalno, prvih 48h kad prodje, oluja je prosla...




< Poruku je uredio Torbica -- 19.1.2016 20:33:43 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Inhalacije
19.1.2016 20:42:22   
Figaro88
Eh da je par dana,obicno ide po nedelju,ili deset dana.Prva tri dana ide dve ampule 0.5(jedna jutru,druga uvece),plus dva puta erijus,a sad zadnji put je morala da primi i urbason jer nije mogla da dise normalno.Prosli put tri dana za redom urbason,i mene to mnogo vise brine user posted image Sad u februaru idemo na kontrolu kod pulmologa,tada ce odluciti da li ce nam dati pumpicu ili ne.I da li cemo konacno izvaditi bar treci krajnik jer ja znam da njoj svaki put krene od njega,a oni odlazu...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Inhalacije
19.1.2016 21:12:24   
Rosita
Hvala puno na odgovoru. Kod nas je prosle sezone bilo jednom mesecno sigurno. Bili i mi na homeopatiji, tokom leta sve ok, ali cim je dosla jesen sve opet i nekako sam se razocarala u homeopatiju, mozda prerano. Ja sam skapirala da ako odmah reagujem pulmikortom mogu da to resim brzo, ali ako odlazem dan, dva, svaki put u nadi da moze drugacije, napravim zesce sr... da prostite. Prosli put zamalo da zovem hitnu ali izvukli smo se. To bude davljenje u kaslju, povracanje za jelom, gubi na kilazi... Nas dr daje pulmikort 3 do 5 dana, sad nama je obicno to vreme dovoljno, a posle opet obicno bude berodual jer predje na tu varijantu.

< Poruku je uredio Rosita -- 19.1.2016 21:13:59 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Inhalacije
19.1.2016 21:33:04   
Torbica
user posted image uh... Znas kako, nasa dr je ubola u centar, ali je i menjala konstitucioni lek kad je jos kao beba imao dve epizode uzastopce, znaci cim se razboljeva, nesto ne stima.. Ko ce ga znati, to je tek nauka, meni i dalje sve u magli, ali ne uzbudjujem se puno, samo nek deluje.
5-7 dana Pulmicort je ok, ne brini. Nema na cemu.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Inhalacije
19.1.2016 22:10:13   
Zemunka85
Torbi, da iskoristim i ja da te pitam nesto. Mojoj L nisu nikada prepisivane inhalacije. Nije nikada imala problema sa grlom.
Kaslje par puta godisnje, ali lepo prebrodimo. Imala je lavez par puta u smislu - legne 'normalna' nocu bude takvo kasljanje i ujutru kao nova.
To je tako bilo do sad. E onda 27.12 dobije upalu pluca, ali odjednom. Taj dan smo isli na RR deku, ma sve ok dete normalno veselo, dosli kuci krenula tmp, sutradan kljoknula. Vukli boga mi 4 dana Pancef, pa 5 Longacefa pa 5 dana Hemomicin. E sad, dobili smo i inhalacije uz sve to prvi put, Berodual 6 kapi u 2,5ml fizioloskog, 7dana. Ono sto se desava je da L prestaje da hrce. Ona ogroman problem ima sa nosom - ili trecim krajnikom, vise ni ne znam. Jer joj je jako cesto neprohodan (tj predpostavljam otecen, jer nema sadrzaja a ne moze da dise na njega) i i kad je najzdravija nocu hrce i dise na usta. Ali inhalacije su nam toliko pomogle, da sam ja proveravala da li je ziva nocu. Cula se nije. Evo, kako se odaljavamo od njih, hrkanje opet krece. Znaci taj Berodual nam je bas pomogao (ja sam sama davala par puta inhalacije fizioloskim i Pantenolm, ali nije bilo promena) a sada bas jeste. Kako je on nama pomogao? Gde je problem?

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Inhalacije
19.1.2016 22:27:30   
Torbica
Draga, Berodual ima dve aktivne komponente, jednu koja "siri" disajne puteve (bronhodilatator) i jednu koja je protivzapaljenska (antiholinergik) a deluje tako sto smanjuje sekreciju. U svetu postoje kapi za nos tog ipratropijuma (lek se zove Atrovent). E sad ocigledno je kod tvog deteta imalo efekta na taj deo disajnog puta sa ovom drugom komponentom. Pitaj njenog dr za zeleno svetlo, pa dok se ne operise, mozda da narucite odnekud. Mislim, bezveze je detetu davati bronhodilatator zbog dejstva drugog dela preparata na nos.

< Poruku je uredio Torbica -- 19.1.2016 22:28:56 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Inhalacije
20.1.2016 8:39:30   
cockic
kod nas kad krene septembar oktobar sin svaki put zakaci laringitis.samo ove godine mu se vratio u malom razmaku i kako porodje taj period nista sve do sledece godine septembar.sad kad krenu suvo ka kaslju ja sam videla da beli slez ima efekta decu nisam inhalairala od oktobra tj.tog njegovog laringitisa ne jer necu nego beli slez deluje na taj kasalj samo kad se odmah ukljuci.
tako njemu tako ceri.inhalator sam pozajmila bratu kad je imao bronhitis i od tad ga nisamo uzeli deluje mi kad mi je priruci da ga koristim za svaku sitnicu.mada mama mi je dve ulice od nas tako da mi bas zatreba uzela bi ga inace im stoji upakovan da nam ga vrate.
a nama pulmolog uglavnom za laringitis daje odmah pulmikort a efedrin nikad do sad.ja mu trazila da nam da dao nam negu dozu sto se razlazuje mislim 0,25 to je sinu delovalo 4 dan.mada i pulmicort ako se ne krene odmah deluje tek oko 3ci dan.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Inhalacije
20.1.2016 21:47:02   
Torbica
Nasa dr,pedijatar,daje Efedrin,od nje sam to i videla,kod nas otprilike je pola/pola u odnosu na Pulmicort.Neke epizode smo resili Efedrinom uz Pantenol.
Cockic,i kod nas je jesen kriticna
:)

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Inhalacije
23.1.2016 13:57:02   
Rosita
ljudi, je l smem ja kad prokuvavam onu komoru za pravljenje rastvora , da stavim kap dve sirceta? Mnogo mi se kaci belilo od hlora :/

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Inhalacije
23.1.2016 16:37:26   
Torbica
Ja mislim da ne mozes napraviti nikakvu stetu, da mozes.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Inhalacije
24.1.2016 22:06:22   
Didy
Sofija je na inhalacijama efedrin, pantenol, fiziološki. Noćas je imala laringitis, mogu da se zakunem, probudila se, ne može da udahne, promukla, kao lavež psa. Mm je odvezao na hitnu, kažu - Nije laringitis. user posted image Danas sam je odvela pedijatru, ispričala kako je bilo i kaže mi lepo žena - Ako ste vi čuli, onda je sigurno bilo. I da nam inhalacije. Već joj je dosta lakše. Jedino što ima puno, puno sekreta, uguši je. Dajem joj fluimucil da malo razbije i već joj iz nosa lije, stalno je pun. Valjda će se iščistiti, ne može da spava, budi je sekret noću.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Inhalacije
24.1.2016 22:46:07   
Torbica
Didy, znas da ima bisolvon za inhalacije, e, da jos pospesis izbacivanje sekreta, daj joj 3x po 10 kapi u kasicicu da popije, ne da se inhalira. A nastavi ostale inhalacije kako ste dobili. Nasa dr kaze da je isti efekat. Ili uzmi sirup Bisolvon, kako god, sekret mora napolje. Da brzo prodje. user posted image

< Poruku je uredio Torbica -- 24.1.2016 22:47:01 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  16 17 [18] 19 20   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here