|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inhalacije
7.12.2015 22:28:07   
Rosita
Ne znam, ovo je neizdrzivo vise, nespavanje i nocni kasalj ubijaju. D se inhalirao 5 dana berodualom. Dr rekao ok je. Bio ok 5 dana, ali nije bio skroz ok i vidim i dalje kaslje i jace i jace, ja mu na svoju ruku berodual 4 dana uvece smoa, primiri se (ne znam da l sam smela?) user posted image . Od petka ga nismo inhalirali. I evo opet najstrasnije kaslje, i laringiticno i svakako, ima i slajma duboko, ali ne znam vise ni sama. Veceras sam mu inhalirala i berodual i pulmikort i ujutru cu, popodne kod dr. Bojim se da sam i sama nesto zeznula radeci na svoju ruku user posted image . Kako god, reci cu sve dr pa neka kaze...

PS Milikice, bojim se da se ovi nasi sto se cesto inhaliraju, stalno sve cesce inhaliraju, kao neki zacarani krug.

< Poruku je uredio Rosita -- 7.12.2015 22:30:04 >


_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 401
   RE: Inhalacije
8.12.2015 1:13:01   
bojana92
Znam kako je :( Mi isto tako nismo spavali par noci od suvog kaslja i nosica.Idi obavezno kod dr,mozda mu daju neku jacu terapiju.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 402
   RE: Inhalacije
8.12.2015 16:01:08   
choopa choops
I mi je sinoć imala T 37,2 pa sam joj dala Paracetamol jer je bila ponoć. Cijelu noć je bila onako topla, kao da joj nije skroz pala T, ja nisam
mjerila da je ne razbudim. Jutros je isto imala oko 37, maloprije 38,5, pa sam joj dala Paracetamol i inhalirala sa 3ml NaCl. Dr nam radi ujutru, nadam se da noćas neće biti većih problema jer ne mogu kod ovih zamjenskih dr jedino ako je visoka T.
Šta mislite da je nastavim inhalirati sa nacl do sutra i na koliko h?user posted image

Edit: Slini već preko 10 dana, mao i hropće, ali sam imala osjećaj da joj prolazi...user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 8.12.2015 16:04:55 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 403
   RE: Inhalacije
8.12.2015 16:08:29   
Sanjica26 RR
Choopo s obzirom da je samo fiziloski naravno da mozes. Na 8 sati. Mada bih ja ubacila i berodual. Nece nista da joj skodi.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 404
   RE: Inhalacije
8.12.2015 16:16:13   
choopa choops
Ma ne bih Berodual, ipak nismo ni išli kod dr, ne znam ni ima li išta na plućima. Možda je samo neki virus. Znači na 8 sati Na cl može? 3ml ili više da stavljam?user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 405
   RE: Inhalacije
8.12.2015 17:29:43   
Trcosava
Mislim da možeš 5ml i s obzirom da je samo fiziološki, možeš i na 6h preko dana. JA isto ne bi uključivala berodual.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 406
   RE: Inhalacije
8.12.2015 22:20:29   
bojana92
Mozes je inhalirati sa fizioloskim rastvorom,jer mislim da joj to nece skoditi.Ihalirala bih je ujutru i uvece.A nemoj ubacivati berodual,bez pitanja doktora.Tako bih ja uradila.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 407
   RE: Inhalacije
8.12.2015 22:23:53   
Sanjica26 RR
Jw stavim fizioloskog 2,5 ml.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu bojana92)
Direktna veza do poruke: 408
   RE: Inhalacije
8.12.2015 22:29:45   
Rosita
D je sad laringitican, ljudi moji kakav je to kasalj, pa on je sve ispovracao sto je danas jeo, iz peta kaslje bukvalno, zeludac pomera user posted image . Jedva sam ga uspavala, noc je duga... na ivici sam bila da zovem hitnu, da mu daju urbazon jer od 1 ml pulmikorta nije mogao da se pohvata sa vazduhom user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 409
   RE: Inhalacije
8.12.2015 22:33:18   
Sanjica26 RR
Jao Rosita. Videla sam to kod Sofi sa njenih dva meseca. user posted image Zelim mu brz oporavak.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 410
   RE: Inhalacije
8.12.2015 22:35:53   
mama krava
Rosita pa zovi, bre! Ja se ziva userem kad Dusan ima takve epizode. Pa bolje i urbazon da se smiri.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 411
   RE: Inhalacije
8.12.2015 22:37:35   
Sanjica26 RR
Sofi su samo inekcije smirile.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 412
   RE: Inhalacije
8.12.2015 22:38:31   
mama krava
I slobodno, ali SLOBODNO mu daj jos jednom 1ml Pulmicorta. Ako i ne daj boze zoves hitnu, oni ce prvo sa ga inhaliraju sa 1ml pa da ga poslusaju posle 15 min i ako se ne smiri onda daju urbazon. Tako je bilo kad su nama letos dilazilu zbog D.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 413
   RE: Inhalacije
8.12.2015 22:50:13   
Rosita
Zasad spava i nakasljuje se. Mi smo do sad ove najgore epizode prevazilazili drugi dan, pa zato, razmisljam bice sutra bolje, ali ako nocas opali, odmah jos pulmikorta, u krajnjem zovem ih.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 414
   RE: Inhalacije
8.12.2015 22:53:49   
mama krava
Bice bolje, bice....samo polako. Jabih mu dala sada dok spava jos jednu respulu celu. Ali vidi ti....ipak bolje znas i prepoznajes.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 415
   RE: Inhalacije
8.12.2015 23:05:35   
bojana92
FIlip je koristi pulmicort sa fzioloskim rastvorom 1ml ujutru,jedan uvece (pulmicorta).Ima 8,5 meseci.Valjda mozete da ga inhalirate jos jednom sa pulmicortom,samo da mu bude bolje,Zelim mu brz oporavak.

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 416
   RE: Inhalacije
8.12.2015 23:06:05   
Zemunka85
Rosita, zao mi je. Zelim da vam noc bude sto bolja.
Pisala sam vec, meni je L kasljala 3nedelje, pre par dana, kada sam spavala kod mame isto sam htela da zovem hitnu. Dete se bukvalno ugusi. Jedno dva sata je bez prestanka kasljala onako suvo, kao da je alergijsko. Ali pocepa se sva. Dala sam joj caj i uzela kod sebe u narucje, tada je zaspala uspravno i nekako pregurasmo noc. Evo dana posle par dana izgleda da mogu da kazem (da ne cuje zlo) da smo zavrsili i sa nosem i kasljanjem. Ali bilo je bas uzasnih dana tj noci. Mi smo uspeli uz Herbiko sa medom i Bisolvonom da prebrodimo. Danas je DR bio u vrticu i vidim da je bas detaljno pregledao decu jer je kod L najbolje drugarice i decka :D bilo 'zamerki' da su slinavi i da su im uvecani krajnici (iako su takvi od rodjenja), kod L pise sve bo, tako da sam sigurna da je to iza nas i bas sam happy jer je niko nije slusao 100god.
Ali zima je to - malo malo pa neki problem. Uzasno je kada se tako bore za vazduh, jos ako ia lose iskustvo ... strah je jos veci. Nasa dva mala drugara su zavrsila skoro na kiseoniku, ja verujem da je to ogroman stres.
Neka prodje sto pre, pa da se druzimo user posted image

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 417
   RE: Inhalacije
8.12.2015 23:09:52   
Rosita
U 1 mu dajem ab, tad cu mu i jos 1 ml pulmikorta ako ne bude drugacija situacija. I mi imamo jedan ml ujutro, jedan uvece. Hvala zene user posted image

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 418
   RE: Inhalacije
8.12.2015 23:18:07   
mama krava
Mozes i celu da mu das i ne brini...nije puno. Bolje Pulmiv
cort nego Urbazo.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 419
   RE: Inhalacije
25.12.2015 13:08:17   
amelia
Mame moj A je opet poceo da kaslje i da mu curi nosic user posted image da li mogu na svoju ruku da ga inhaliram samo sa fizioloskom? Kod dr nam je zakazano tek 29-og

< Poruku je uredio amelia -- 25.12.2015 13:11:21 >


_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 420
   RE: Inhalacije
25.12.2015 13:43:50   
Rosita
Mozes slobodno!

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu amelia)
Direktna veza do poruke: 421
   RE: Inhalacije
25.12.2015 13:47:45   
Figaro88
Fizioloskim i pantenolom mozes,mi koristimi 1,5ml pantenola sa 1,5ml fizioloskog.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 422
   RE: Inhalacije
25.12.2015 14:02:34   
tekilica
Dajete detetu na svoju ruku? Koliko?

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 423
   RE: Inhalacije
25.12.2015 14:07:53   
Rosita
Samo fizioloski- 2.5 ml. Tako kaze nas dr. Od Torbice sam pokupila da ide 0.5 pantenol, 1.5 fizioloski, ako se ne varam. Retko koristimo pantenol. D kaslje ili za pulmikort ili za berodual, kad je ozbiljniji kasalj.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu tekilica)
Direktna veza do poruke: 424
   RE: Inhalacije
25.12.2015 18:55:24   
amelia
Hvala vam drage moje na odg. Nego da li je dovoljno jednom dnevno ili ujutru i i uvece i doza od 2.5 ml ili 5 ml ? Posto cu ga inhalirati samo sa fizioloskim rastvorom?

_____________________________

Ayan <3

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 [17] 18 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here