|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inhalacije
25.1.2016 10:28:44   
Didy
Da, bisolvon. Imam ga i davala sam Stefanu tako prosle zime, dobro si me podsetila. user posted image Poslednji put su bili bolesni u februaru prosle godine, vec sam i zaboravila sve cake za vracanje zdravlja u normalu. user posted image Bogu hvala.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Inhalacije
25.1.2016 10:39:02   
Torbica
user posted image nema na cemu! Aerius tri dana kod laringitisa 2,5 ml user posted image zaboravih sinoc


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Inhalacije
24.6.2016 17:50:09   
Ana RR
Mare je počeo baš da kašlje, zvuči zrelo a u stvari kašlje iz grla, kao da mu tu stoji šlajm. Dr je rekla da su pluća čista. Ja sam ga jutros na svoju ruku vodila na inhalacije kod drugarice (fiziološki+pulmikort), da li sam pogrešila? Nemam iskustva sa inhalacijama i ne razumem se.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Inhalacije
24.6.2016 17:56:48   
vonavoj
Ana,nemoj ga inhalirati ako zrelo kaslje.samo mu daj broncamil..i dr theiss za laku noc

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Inhalacije
24.6.2016 18:05:52   
Ana RR
Von, nije zreo kašalj ali tako zvuči, ne znam kako da objasnim. Dajem mu Mucoplant (bokvica).

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Inhalacije
26.6.2016 15:49:58   
Rosita
Mislim da nisi pogresila, D tako cudno zvuci kad ima laringitis, dubok a iz grla, i kod njega ne zvuci kao lavez kako opisuju nego slicno tome, al ima i neki zvonki prizvuk. Sad naravno ne mora da znaci. D od pulmikorta 2* dnevno bude bolje treci dan.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Inhalacije
26.6.2016 17:04:58   
vonavoj
Nama je sad dr za J rekla samo 2ml fizioloskog,jer jos ne kaslje zrelo!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Inhalacije
26.6.2016 17:19:51   
Ana RR
Nisam ga više vodila jer je vikend pa su drugaricini klinci kod kuće a ne bih da im nešto prenesemo. Kaže mm da mu sazreva kašalj tako da dajem samo mucoplant pa ćemo videti.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Inhalacije
16.12.2016 19:00:14   
Sanjalicaaa
Jel budite decu nocu da bi ih inhalirali?
Dr nam je rekla inhalacije 3x dnevno, iliti na 8h. To znaci da bih trebala nocas u 01h da ga budim user posted image

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Inhalacije
16.12.2016 19:03:30   
Sanjica26 RR
Ja ne budim, ali inhaliram ako je na osam sati.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Inhalacije
16.12.2016 21:05:12   
Sanjalicaaa
Ne znam da li bi mu nešto smetalo da ga inhaliram sat-dva ranije?

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Inhalacije
16.12.2016 21:16:20   
Sanjica26 RR
Sanjalice, pa inhaliraj ga slobodno dok spava. Njima to nista remeti. Moja dr je misljenja da treba ako padne 8 sati u toku noci da se inhalira. Sat vremena mozes.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Inhalacije
16.12.2016 21:30:52   
Sanjalicaaa
Sanjice, teško da ću uspeti. Naš inhalator se baš čuje i kad bi ga stavila u horizontalni položaj lek bi iscureo.

Sad nesto razmišljam, u stvari maska može da se rotira. Možda ću i uspeti.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 16.12.2016 21:34:48 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Inhalacije
16.12.2016 21:39:27   
Sanjica26 RR
Moze sigurno da se rotira. Tako i ja radim. Mislkm da su svi bucni inhalatori. Sta da radis. To je za njegovo dobro.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Inhalacije
16.12.2016 22:04:50   
Mala Elena
Ja sam par puta pokusala na nagovor drugara dok spava ali budila se i negodovala...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Inhalacije
17.12.2016 0:36:35   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Sanjalicaaa

Jel budite decu nocu da bi ih inhalirali?
Dr nam je rekla inhalacije 3x dnevno, iliti na 8h. To znaci da bih trebala nocas u 01h da ga budim user posted image

Nisam ih budila, pokušala bih kroz san, ali to bi ih redovno razdrmalo, pa bi tek onda bili nervozni...

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Inhalacije
17.12.2016 6:00:38   
Anck Su Nmaun
Nikad nocu, ujutru cim ustane u pred spavanje.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Inhalacije
17.12.2016 9:26:07   
Sanjalicaaa
Probudio se cim je osetio masku na licu. Ali dobro, nema veze. Posle je nastavio da spava.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Inhalacije
17.12.2016 10:07:01   
Sanjica26 RR
Sanjalice bitno da nastavi da spava.Moje taj zvuk probudi, a posle uspava.user posted image Pisala je nasa draga Torbica ako inhalacija padne u toku noci nema preskakanja. Mora da to vreme bude propraceno inhalacijom. Ne treba cekati do jutra. Tako i moja dr tvrdi.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 17.12.2016 10:08:38 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Inhalacije
17.12.2016 11:30:22   
Mala Elena
Ja sam do ppre par dana inhalirala E berodualom, ali nisam u isto vreme. Razmak je oko 5, 6 sati...ili sam pogresila?

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Inhalacije
17.12.2016 12:41:17   
Sanjalicaaa
Da, pravu si Sanjice. Ipak je to lek, kao sto antibiotik dajemo dajemo tacno na vreme tako bi trebalo i inhalacije. Nikad nismo ovoliko zaglibili, pa nisam ni imala potrebe da ih inhaliram toliko cesto. Do sad smo samo ujutru i uvece.
ME, nama dr kaze na koliko sati da inhaliramo. Do sad je bilo na 12h. Evo sad na osam.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Inhalacije
12.1.2017 10:39:06   
Sanjalicaaa
Da li koristite inhalator i za vas ili samo za decu?
Mislila sam da se inhaliram pantenolom, ali ne znam koja bi bila razmera za odrasle. Zna li neko?
Uzasno me grebe u grlu, kasljem neprestano. Pijem ab, ali izgleda da jos nije poceo da deluje.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Inhalacije
12.1.2017 21:43:52   
Sanjica26 RR
Sanjalice ja pantenol koristim samo kod promuklosti. A razmera je 1,5 ml fizioloskom, a 0,5 pantenolom.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Inhalacije
19.1.2017 19:55:18   
ishler
Pozdrav svima
Zamolila bih za informaciju
Koliko beroduala i ml nacl ode za inhalaciju za dete od 2.5god
I koliko puikorta i nacl za isti uzrast
Statije dete koristi godinama inhalacije a sada je mladje zaribalo a u inostranstvu sam pa nemam mogucnost nekog da pitam.
Hvala u napreduser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Inhalacije
19.1.2017 20:09:02   
Ana RR
Ishler, slabo se razumem u to. Ja moje dete trenutno inhaliram sa 6 kapi beroudala + 2ml fiziološkog ali po savetu doktorke. Ne bih znala da ti preporučim.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here