|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inhalacije
3.12.2013 18:45:32   
Ivanka 75
Iva je bila prehladjena pre 3 nedelje, curi nos, nocu se sliva iz nosa, kaslje,lose spava. Zbog nje sam kupila inhalator, inhalirala samo fizioloskim i nista nije vredelo (dr rekla da je fizioloski dovoljan da se to razbije).
Apotekarka mi kaze da joj dam Fluimucil 100 dva puta dnevno, tako sam i uradila i posle 4 dana prestalo i kasljanje i krkljanje.
Ponekad inhalacija ne pomaze i pored najbolje volje.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Inhalacije
3.12.2013 21:20:33   
mtajcica83
Moze li mi neko odgovoriti sta milsi o sledecoj terapiji.
3 dana pulmikorta sa 2,2 ml fizioloskog (cijeli pulmikort od 0,5 ujutru i uvece)
izmedju toga 3 puta 10 kapi prospana i 2 ml fizioloskog
Polse ta 3 dana ide
Ponovo 3 dana pulmokorta od 0,25 sa 2,5 f.r ujutru pola, uvece pola
izmedju opet prospan kapi i fiziol.
posle toga ide 15 dana pulmikorta 0.25 ml samo ujutro
Uz sve to hemomicin 3 dana, Xyzilan sirup, i uvece singulaur

Naglasicu da svrco kaslje zrelo, nema temperaturu, izvlacim mu sline pumpicom..Neka mu je nos krcat zutih,zelenih slina a nekad prozirnih..
Please ko se razumije da mi kaze da li je ovo jaka terapija za dijete od 3 godine..

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Inhalacije
3.12.2013 21:33:08   
tijatija
Ja se ne razumem nesto... a mislim da je to bas mnogo user posted image

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Inhalacije
3.12.2013 21:36:54   
mtajcica83
Ni ja se ne razumijem, to je danas dala svrcu dr pulmolog terapiju.Kaze da nije nista strasno ni zabrinjavajuce samo da kao malo jace zastiti organiam user posted image .Napisala mi na papir sta i kako i dala recept za hemomicin.Ona vazi stvarno za najboljeg pedijatra pulmologa ovdje nego me danas nekako zapanjila sa tim silnim cudima...
user posted image

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Inhalacije
3.12.2013 21:45:34   
tijatija
Ja sam pisala da meni N ima isto ( sem zelenih slina) mozda nekad ali providne a dr. smatra da nije strasno i da sam da iskaslje jedino da potpomognem kapima , kao sto jovicaa kaze mozda nebi trebala nisat ako dr. kaze sam se prestrati , vise nisam pametna user posted image

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Inhalacije
3.12.2013 21:48:36   
Torbica
Mtajcice, ovo mu dodje terapija za gadni laringitis - Pulmicort se daje za laringitis, i jos plus neku gadnu upalu uha, pluca sto se tice Hemomicina. Ne znam kakvog ti je stanja dete, zvuci bas mnogo. Pulmicort je u redu ako ima laringealni kasalj, onako kao lavez psa, to se opisuje u literaturi tako, ono da se prepadnes, dubok jako. Opet, Singulair za alergiju se daje ako ima laringitis. Hemomicin bez temperature, hmmmm, pa gde je tu bakterijska upala? Ne znam. Ima jos koleginica na forumu, ispravite me...Meni ipak deluje mnogo. Sve bih nekako i progutala ali Hemomicin nikako... Da ga zastiti od cega? Antibiotik nema preventivno dejstvo, daje se kad je dijagnoza bakterijsko zapaljenje....
Ups, meni u glavi Aerius, za alergiju, a Singulair je antiastmatik, smanjuje zapaljensku reakciju....

< Poruku je uredio Torbica -- 3.12.2013 21:56:26 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Inhalacije
3.12.2013 21:48:38   
mtajcica83
Joj ni ja ...Izludjese me doktori,Posli smo na kontrolu jer smo se vec nekoliko dana inhalirali berodualom i fiz i nesto nisam vidjela nikakvo poboljsanje.Kazem vec on kaslje ali da je bas za ovoliku terapiju neznam...

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Inhalacije
3.12.2013 21:53:15   
mtajcica83

IZVORNA PORUKA: Torbica

Mtajcice, ovo mu dodje terapija za gadni laringitis - Pulmicort se daje za laringitis, i jos plus neku gadnu upalu uha, pluca sto se tice Hemomicina. Ne znam kakvog ti je stanja dete, zvuci bas mnogo. Pulmicort je u redu ako ima laringealni kasalj, onako kao lavez psa, to se opisuje u literaturi tako, ono da se prepadnes, dubok jako. Opet, Singulair za alergiju se daje ako ima laringitis. Hemomicin bez temperature, hmmmm, pa gde je tu bakterijska upala? Ne znam. Ima jos koleginica na forumu, ispravite me...Meni ipak deluje mnogo. Sve bih nekako i progutala ali Hemomicin nikako... Da ga zastiti od cega? Antibiotik nema preventivno dejstvo, daje se kad je dijagnoza bakterijsko zapaljenje....


Torbice dr bi mi rekla valjda da ima laringitis ili neke upale..Kazem posto se u ljekove uopste ne razumijem zato sam i zamolila da mi objasnite sto i kako..Pojma nemam da li da radim kako mi je ona rekla ili ne.Posle bi samu sebe pojela da mu se poveca kasalj ili slicno..Znam za antibiotik nema prevetivno dejstvo nego kao ove silni pulikorti i prospani i ostala cuda...Opt ponavljam on kaslje u toku dana onako zrelo, i za nos sam vec napisala ali i meni sto se ne razumijem u ljekove ovo sto je prepisala izgleda bas mnogo..

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Inhalacije
3.12.2013 22:02:49   
Torbica
Ispravih se za Singulair, u glavi mi je bila terapija laringitisa pa pomislih da je Aerius.
To sto ste se inhalirali Berodualom je ok u smislu da otvori bronhije i da lakse iskaslje. Meni se cini da njemu treba pomoc da se taj slajm razbije, zato ste dobili Prospan.
Pulmicort kao inhalatorni kortikosteroid, eto, u slucajevima laringitisa ili gadnih stanja.
Meni se cini da vam je neopravdano dala sve i svja pa moze biti i pulmolog broj jedan u zemlji... Ne moze nikako da se opravda davanje jakog antibiotika eto "da se pokrije"...
Njemu treba Fluimucila i Bisolvona da mu razbije slajm. Ok, dobili ste Prospan, ajd, to je ok. I da ga inhaliras Pulmicortom - moguce da njoj lici na laringealni kasalj, ok. Ali Hemomicin, mislim da ne...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Inhalacije
3.12.2013 23:14:19   
jovicaa
mtajcice sigurno da vas pulmolog zna zasto je nesto prepisao, ipak je on pregledao tvoje dete na prvom mestu, a da ne pricam o strucnosti..
ali ako sumnjas u njegove odluke, potrazi misljenje kod nekog drugog lekara, ali mislim uzivo, ovako preko foruma, tesko da neko moze ispravan savet da ti da, zato sto ne moze da pregleda dete. ja bih na tvom mestu ovako kao (nestrucno) lice svakako potrazila misljenje jos jednog lekara, ako bih sumnjala u ispravnost terapije.
mi bas iz ovog razloga idemo privatno kod jednog divnog doktora u zru, zato sto u dispanzeru nikad ne znas ko moze da te doceka i kakvu terapiju da nakarika.


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Inhalacije
3.12.2013 23:19:41   
mtajcica83
Jovice ova dr je stvarno kazem ti najbolja ovdje kod nas i dobar je pedijatar i pulmolog i ne sumnjam ja da je ona dala losu terapiju nego prosto meni kao laiku se cini sve to mnogo sto mu je dala..Ona radi u bolnici a dobar ljekar pulmolog od nje ovdje ne postoji,Bjerovali ili ne..Neznam za PG ili negdje drugo ali ovdje je tako..Bas neznam sta da radim da li da ga povedem kod izabranog dr,cisto kao da ga psolusa pa da vdidim sta ce mi ona reci..Nisam pametna stvarno
Uglavnom hvala vam svima na savjetima puno mi znace..user posted image

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Inhalacije
3.12.2013 23:24:39   
jovicaa
mtajciceuser posted image
mislim da je najbolje da radis po osecaju.
ako je taj pulmolog toliko provereno dobar i imas poverenja u njega i zelis da nastavis da ides kod njega, onda prihvati to sto je rekao, ispostujte terapiju i opusti se.
nemoj da strepis.... a ako osecas neku sumnju, odvedi ga kod jos nekog, sto da ne, to je tvoje pravo.
mislim da je jako bitno na prvom mestu da imas poverenja u lekara kod koga ides, naravno to poverenje se gradi vremenom..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Inhalacije
4.12.2013 8:19:16   
Peace*
mtajcice, mogu da ti dam svoju teoriju ove terapije. user posted image Luka je imao upalu pluća pre nekih, recimo, pola godine. Kasno mu je uveden Hemomicin, te nije delovao. Upala pluća je bila netipična, nije se čula, već su je videli tek kada smo uradili Rtg. Hemomicin je antibiotik širokog spektra, pa je dr možda dala preventivno (šta god ja o tome mislila). Ta priča mi se uklapa posebno ako se u priču ubaci i pulmicort. Singular... Dat je Marku u jednom momentu kao redovna terapija zbog bronhijalne astme, zašto je do kraja nije uzimao je duga priča (nisam našla adekvatan lek... ima valjda za žvakanje i u tbl). Dakle, meni to zvuči kao da dr radi prevenciju od upale pluća.

Inače... priča sa Lukom se završila gnojnom anginom i tempreatrom 39,7. Evo, od juče temp ne ide više od 38,3, međutim, bočica Sinacilina je pri kraju, danas je kontrola, a ja ne vidim da je on ozdravio potpuno. Vdećemo šta će dr reći danas. Valjda je to ono što ste pisle da inhalacija iz nosa spusti bolest u grlo. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Inhalacije
4.12.2013 8:32:30   
Torbica
Mtajcice kao sto napisah u Razgovorima - bilo bi lepo poslusati ga, pa bi lakse pricali. Ovako je tesko biti pametan. Ali ono sto nas uce na farmakologiji je da antibiotik nema preventivno dejstvo. Mislim - ne pijes ni brufen ako nemas temperaturu, jel. A to sto Tasa kaze, kasno uveli Hemomicin, to je jako diskutabilno, no, ono sto je sigurno - slajm ne sme da stoji, da kazem, rizik je da se razvije zapaljenski proces jer takva mokra sredina pogoduje razmnozavanju kojecega... A ja ne mislim da je rizik od upale pluca toliki da bi dr dao preventivno antibiotik, naravno, ona ga je poslusala pa mozda ipak ima nesto sto nije komentarisala, ne znam.
Ja samo mogu da kazem kao majka troje dece, da u ovih 5,5 god majcinstva nikad nismo imali ni upalu uha ni pluca jer ja taj slajm napadam sa svih strana...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Inhalacije
4.12.2013 13:11:56   
jovicaa
torbice mislim da tu vise stvari igra ulogu. evo recimo aleksandar nikad u zivotu nije imao ni jednu upalu, a u vecini slucajeva kada je bolestan cak mu ni sline nismo izvlacili, od pune godine pa do skoro, sada mu izvlacimo zato sto nam opet dozvoljava.
on jednostavno ima prirodno jak imunitet i mislim da zdrava ishrana koju ja forsiram kod dece koliko god mogu isto igra veliku ulogu...
i maksim ima jak imunitet, od ovih virusa koji se sad vrzmaju po zru sva deca dobijaju upalu usiju, laringitis, njih dvojica, da kucnem u drvo, prodjose obojica samo kao viroze, nadam se da ce tako i ostati. i to nije prvi put.
tako da mislim da je ishrana jako bitna i da treba da se forsira sto zdravija, posebno kod oset_ljive dece.
i naravno da se lekovi izbegavaju u sirokom luku, kada god je to moguce, mislim na sve lekove, ne samo na antibiotike. zato sto organizam mora da nauci sam da se izbori sa virusima, ne treba mu pomagati po svaku cenu.
i naravno jos jedna bitna stvar po meni je i genetika...
i da naglasim aleks nikada nije inhaliran, a imao je viroza, kod kojih je bilo i slina i slajma, sta god moze da se zamisli. ali nikad nikakve upale, prosto ima jak imunitet, a ima dece koja su oset_ljivija..
recimo maksimu obavezno redovno vadim sline, gledam da uvek bude cist nosic, zato sto je imao jednu blagu upalu usiju.

< Poruku je uredio jovicaa -- 4.12.2013 13:20:06 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Inhalacije
4.12.2013 13:53:00   
tijatija
I ja se slazem sa jovicom, ako imas poverenja u njega daj mu kako je prepisao a ako ima i malo sumlje povedi na jos jedno misljenje... Od mojih cetvoro ( da kucnem u drvo) verovali ili ne nikad ni jedno nije imalo upalu( grlo, uva, pluca...) i ja mislim da je sve stvar imuniteta. Zato je za mene strano ( Bogu havla) svi ti lekovi pa cak i inahalator , jedino sam inhalirala decu u kupatilu ili kamilicom nad serpom . Nisam pristalica lekova a pogotovo ima sad dr. koje za svako malo prepisuju antibiotike, pa dete vremenom ogugla na njih i postane imuno, pa sa tim idu posle i jace doze i jaci antibiotici...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Inhalacije
4.12.2013 14:34:33   
jovicaa
super tijauser posted image
mislim da kod nas u vojvodini, posebno u zru ima malo vise bronhitisa i disajnih problema i zbog geografije, ovde je ocajan vazduh...
kod vas dole je ekstra, ja kazem idem na more ili na planinu da se nadisem malo, ovde u zru je ocajan vazduh, mocvarno tlo, svako drugo dete ima ozbiljan problem sa bronhitisom... planina je zakon!
cak je i u vrscu neuporedivo bolji vazduh, zbog brega u odnosu na zr...

< Poruku je uredio jovicaa -- 4.12.2013 14:35:15 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Inhalacije
4.12.2013 20:39:11   
Torbica
Jovice, slazem se za zdravu ishranu, kod mene je to broj jedan...Sta da ti kazem kad imam profesionalni blender za razne smoothije i vocne djakonije. Mada voce inace obozavaju najvise u komadu, ali da ne idemo off. Ovde je inhalacija tema. Elem, ja nisam nikad htela da pustim taj slajm pa da vidim sta ce biti, nikako. Za cerku inhalator nikad nisam upotrebila, ona je jako retko bolesna, za ovih pet ipo godina - par puta grlo i par proliva. Nikad bronhitis/laringitis. Srednji sin mi je slaba tacka bio - sve do homeopatije, i zbog njega sam uzela inhalator... Laringitis/bronhitis povremeno.. Eto ti - dva deteta identicni uslovi, ishrana i sve...
Ovaj najmanji zasad dva blaga bronhitisa koji su prosli na berodual inhalacije 5-7 dana. Tako da ne mogu da se zalim...I nisam pristalica toga da ih inhaliram za sve i svja, naprotiv - zna se kad, kako, koliko. I bas zato mislim da ni antibiotike ne treba olako davati, ako stvarno ne treba...

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Inhalacije
4.12.2013 21:13:37   
mtajcica83
Zvala sam danas dr.koja je prepisala terapiju i otvoreno sam je pitala da li ima nesto sto mi mozda nije rekla pa nije d me ne uspanicari.Kaze, ne,ne brini sve bi ti ja rekla da znate na cemu si(sto i jeste po meni normalno da dr,kaze sta je i kako je ),Vec sam napisala da sam je juce na pregledu pitala da li je sto zabrinjavajuce i rekla je ma kakvi nista strasno ali bolje da malo jace zastitimo organizam, ovdje ima puno vlage, raznih virusa i sl..(ne mislim konkretno da je dala ant.da zastiti viruse..toliko znam i ja)..Nego kao to inhaliranje..
Neznam ni ja nisam nikada bila pristalica inhalacija sve do ljeta dokle svrco nije zalavio sa jakim bronhitisima upalama oba uha i grla..
Sto se tice ishrane, tu nema govora, naravno da se hrani zdravo..

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Inhalacije
4.12.2013 21:40:19   
Torbica
Mtajcice, sve sto se tice inhalacija ispostuj, to je sve ok. To ce mu sigurno pomoci nema dileme. Sve je to lokalno, radi tu gde treba, nema sistemskog dejstva, ja sam zato i pristalica inhalacija - radi posao na mestu problema. Naravno, tvoja odluka sta ces i kako. Ja samo mogu da kazem kako bih ja, ali opet, ja svakako preslusam decu i pride nasa dr daje drugu terapiju samo kad je to jasno kao dan da treba. Nije pulmolog, pedijatar je ali izuzetan i otkad smo kod nje, sva stanja smo resavali inhalacijama bez antibiotika. Sta god da odlucis, ja te podrzavam i razumem. Mislim, lako je meni, em imam o tome pojma, em ih preslusam i znam kad treba reagovati, kad ne..A ti si tamo sama sa detetom i to ti je sto ti je, znam da je jako tesko ne dati detetu nesto sto je dr prepisao. Sto je skroz razumljivo user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Inhalacije
5.12.2013 8:52:41   
bea83
Nama je opet znatno boljeuser posted image Krčanje polako prestaje, sekret se smanjuje, diše skoro pa normalnouser posted image
Skoro da sam ubedjena da nisam poslušala Torbicu da bi do sad već bili na antibiotiku, do sad je uvek tako bilo čim zakrči posle par dana taj sekret se spusti na grlo ma koliko mi čistili nos. Srećom sad je sekret skoro pa providan, znači da nije bakterija tako da sam opuštena sa inhalacijama
Hvala još jednomuser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Inhalacije
5.12.2013 9:35:19   
Torbica
Bea user posted image , ma kakvo hvala, zato smo tu. Nemojte da mislite da sam ja ljuti protivnik antibiotika - nisam, ali tamo gde treba, samo to. Zasto urusavati sopstveni imunitet bez potrebe.. Poljubac za malog medica

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Inhalacije
5.12.2013 10:24:38   
bea83
Meni je iskreno zlo od antibiotika, toliko smo ih popili od kad smo krenuli u vrtić da mi se smučilo. Doduše u poslednjih šest meseci smo zaista proredili ali sezona tek počinjeuser posted image Uvek ga odvedem odmah čim mu procuri nos ali nikad ne dobijemo nikakvu terapiju, samo čistite nos (ne, nećemo user posted image ) i onda za 3 dana to se spusti na grlo i onda kad ga odvedem naravno antibiotik. A i primetila sam da posle antibiotika otprilike u roku od 7-10 dana obavezno zakači i neki virus, što stomačni što obični, tako da je antibiotik definitivno udar na njegov imunitet
Par puta smo se spasili antibiotika i sa Marocen kapima, tu tajnu mi je isto otkrila jedna mama sa troje deceuser posted image  ako vidim one guste zelene/žute slince krenem sa marocenom i za dva dana nestanu, jesu i te kapi anitbiotske ali ipak deluju lokalno, bolje nego da pije

Sad sam videla da nije za marocen, sekret je providan, ali se čuje i sliva se i garant bi otišlo ako ne na grlo, onda tipujem na uši

Valjda smo se izvukli ovaj put, videćemo

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Inhalacije
5.12.2013 10:34:14   
Torbica
Bea, ti si jedna pametna mamica user posted image Nadam se da ste se izvukli user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Inhalacije
5.12.2013 11:39:34   
bea83
Hahah, bolje da sam se bacila na pedijatriju nego što se bakćem sa ovim pravomuser posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here