|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inhalacije
17.10.2014 16:25:22   
New Mom
I nas ima sve te nastavke i maske. A silom prilika sam pre 2 god dokupila rezervne delove i isto sam dobila tu torbicu sa svim tim.
Inhalator je bio oko 5000 din.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Inhalacije
17.10.2014 16:41:00   
mati

IZVORNA PORUKA: Shishica

Ja sam odlucila posle sinocnjeg mog gusenja, upale grla kakvu nisam imala do sada... decijeg laringitisa i davljenja slajmom i svega ostalog..
Danas cu otici da kupim PiC pingvina ili zeku (sada valjda umesto pande imaju zeku) i najjeftinije u apoteci Jankovic 5052,00 dinara.
Jedino sto nema maska za odrasle, a potrebna mi je pa mi kaze apotekarka da ima da se kupi neseser sa rezervnim delovima koji moze da se naruci. Na netu vidim da kosta oko 900,00 dinara i u njoj ima i velika maska.
Cak i tako bi me izaslo jeftinije nego bilo gde gde bi narucila ili u drugoj apoteci gde sam pitala za cenu inhalatora.

Valjda cu dobro uraditi sa tim inhalatorom...

Shishi, a ti bi bas taj PiC?
Mi imamo OVAJ i stvarno je dobar, a ima sve te rezervne delove i maske... Mozes cak da ga uzmes i na penzioni cek, ako imas nekog penzionera.user posted image
Ne koristimo ga cesto, pu pu, ali sluzi i kvalitetan je...
A ti uvek mozes da je zamaje klipovima ili da joj skrenes paznju necim dok "mirise dim"...


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Inhalacije
17.10.2014 20:37:44   
Shishica
E kupili smo! Bio je zeka i ima sve delove, za nos ono sa dve cevcice i za usta nastavak i veliku i malu masku.. Ne znam kada se koriste ona prva dva nastavka..
Za sada samo fizioloskim rastvorom, sutra ili prekosutra cemo videti da li da ubacimo i Pulmicort.

Ema hoce da se inhalira, ali Lena bas i nije srecna. Uspela sam jedva nekih 4. minuta mozda..ostalo sam iskoristila ja user posted image
I sada drzim rakiju oko grla, mislim oblog od rakije i vode, ali sam zaboravila pre toga da je ugrejem.

Mati, mm nista ne voli na rate user posted image

< Poruku je uredio Shishica -- 17.10.2014 20:39:05 >


_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Inhalacije
19.10.2014 15:49:41   
Shishica
Evo Lena prihvatila inhalaciju pa se i otima sa sestrom oko maske.
Samo fizioloski. Ne znam da li je od toga, ali bolje je spavala sinoc.
Nisam sigurna ni na koji nacin sam fizioloski pomaze..

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Inhalacije
19.10.2014 16:13:52   
Ivanka 75
Shishi, veruj mi, samo fizioloski će mnogo da pomogne. Ja mislim da je Ivku od neke veeelike prehlade, temperature i sl, spaslo samo inhaliranje u poslednjih mesec dana.

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Inhalacije
19.10.2014 16:20:35   
mama krava
Ali ovo vreme, uzasno deluje na sve koji imaju respiratorne probleme ili su skloni istim. ja nocas cujem ovok mog "krkljusa", da cili i kao da krklja... I ustanem, uzmem ga iz kreveca i pogledam kroz prozor, a napolju - magla, gusta kao jogurt! Svaki put kad on tako pocne u snu da krci i krklja, bude neko g*vno od vremenskih prilika!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Inhalacije
19.10.2014 17:59:26   
Janncica
Mama krava je l i tvoje tako? Ovaj moj mali isto. Danas isli na injekciju ,morali rano po onoj maglustini i naravno jedva je disao. Samo smo utrcali u dz i u kola i kuci.Tacno kako se digla magla tako je on normalno poceo da dise.
Smatram da je inhalacija super stvar. I meni pomogne kad se prehladim.Samo fizioloski i odmah bolje.

_____________________________

Shvatite da ste roditelj kad kupanje u dvoje ne cine vise ljubavnicke ludorije,vec prskanje vode,mehurovi od sapunice i neobuzdana radost

(odgovor članu mama krava)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Inhalacije
19.10.2014 20:23:07   
Modessty
I Nikoli sinoć i jutros bilo loše. Tačno i njemu smeta magla i velika vlaga!
Jel su svi inhalatori bučni? Ovaj što smo mi pozajmili se baš čuje.
user posted image
Srećom pa je N odmah ukapirao da mu je od toga bolje i uopšte ne šravi problem. Čak je počeo sam da drži masku. user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Inhalacije
19.10.2014 20:44:26   
Peace*
Mod ja imam tak. Galami uzasno, al moji su navikli. Inhalirala sam Marka u snu, a Luka spava pored - ni jedan ni da se pomeri. 😊

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Inhalacije
19.10.2014 20:50:38   
Ivanka 75
U ovaj nas Prizmin se cuje, manje nego mikser npr, ali se cuje.
Ja se upravo inhaliram sa sve farbom na glavi user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Inhalacije
19.10.2014 21:34:43   
Modessty
I Nikola ne pravi prolem. Sinoć mi se uspavao dok sam ga inhalirala.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Inhalacije
19.10.2014 21:36:28   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

I Nikola ne pravi prolem. Sinoć mi se uspavao dok sam ga inhalirala.


I Iva user posted image Glava samo pada napred user posted image

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Inhalacije
19.10.2014 21:42:11   
Trcosava
Pa bučni su, gledam i po onim u bolnici koji su profi, moram da ga jurim da ne padne sa one nadkasne. Ovaj pingvin barem ne trči po stolu, ali decibeli su približni user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Inhalacije
19.10.2014 23:24:19   
Modessty
user posted image ovaj fala bogu ne trči po stolu, baš je miran user posted image


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Inhalacije
20.10.2014 0:23:10   
Sanchy
Modessty ja imam bas taj,sestra ima Prizmin,snaja ne znam tacno koja je marka u pitanju ali sva tri se podjednako cuju to su kompresorski inhalatori moraju da se cuju jer imaju klip u sebi ..znam da postoje i ultrazvucni inhalatori i oni su gotovo necujni medjutim imaju dve mane prvo ne mogu da koriste lek u uljanom rastvoru ,drugo skuplji su od kompresorskih..

< Poruku je uredio Sanchy -- 20.10.2014 0:25:03 >


_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Inhalacije
20.10.2014 0:28:44   
mati
Shishi pa ne bi bile njegove rate...user posted image
Mi smo ga uzeli kad je Mata bio mali, dr uvek prepise neku inhalaciju pa idemo do ambulante, preko puta zgrade nam je... Ali smo odlucili da ga ipak kupimo, dobro je imati ga u kuci, da ne juris i razmisljas kad zatreba.
Bucan je ali nista preterano, Mata uz njega obicno gleda neke klipove tako da cuje i to...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Inhalacije
20.10.2014 8:29:35   
Modessty

IZVORNA PORUKA: Sanchy

Modessty ja imam bas taj,sestra ima Prizmin,snaja ne znam tacno koja je marka u pitanju ali sva tri se podjednako cuju to su kompresorski inhalatori moraju da se cuju jer imaju klip u sebi ..znam da postoje i ultrazvucni inhalatori i oni su gotovo necujni medjutim imaju dve mane prvo ne mogu da koriste lek u uljanom rastvoru ,drugo skuplji su od kompresorskih..


Eto, lepo da si mi rekla! Ja pojma nemam koje je razlika sem da su jedni skuplji a drugi jeftiniji. Ja bi otišla u apoteku pa koj mi daju! Jel treba na još nešto da ee obrati pažnja kad se kupuje inhalator?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Inhalacije
20.10.2014 8:32:47   
Trcosava
Mod ja pojma nisam imala za te ultrazvučne. Mi smo otišli u apoteku, pitali jel imaju inhalator i kupili. I to je to.

Juče sam tipkala preko mob, pa mi se nije dalo da kucam kilometarski - za spavanje. Dok je bila u bolnici i Ana ej spavala sa inhalatorom. Dođe sestra u 3-4 ujuturu, probudi me i turi joj na lice. Probudi se ona i zaspi nazad.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Inhalacije
20.10.2014 8:36:04   
Modessty
Trco i ja bi tako. Ali sad ste me informisale pa nisam totalni duduk user posted image Znači da tržim neki jeftin, al da ima masku i za odrasle?

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Inhalacije
20.10.2014 8:45:35   
Peace*
Za ovaj što si sliku stavila mogu pouzdano kažem da mogu u njega Fiziološki, Pantenol, Efedrin i berodual. To koristimo. sem toga, vama još može trebati Pulmicort, ali verujem da i to može, tako da mislim da je skroz ok.
Ima masku za decu i odrasle, produžetak za usta, i dva filtera.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Inhalacije
20.10.2014 8:58:37   
Modessty
Mo\e Pulmicort jer ga ja time inhaliram ovih dana. Efedrin je za zapušen nos? Dal mogu hysan da stavim? Pitam zbog Danila

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Inhalacije
20.10.2014 9:02:50   
Peace*
Ne znam šta je hysan?

Da, efedrin je za nos.

< Poruku je uredio Peace* -- 20.10.2014 9:03:11 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Inhalacije
20.10.2014 9:21:45   
lelaigor
Ja sam neki dan rekla mm (kad je D počela da inhalira) kako sam oduševljena štio moj inhalator još uvek radi. Mislim da mu piše da je garancihja tipa 4 godine,a on kupljen '93.-'94. Koliko mi je samo puta spasio život, obožavam ga. on je deo porodice. user posted image Ovakav je:

user posted image

D inhalira Berodual 0,5ml i fiziološki 1,5ml. Da li znate nešto o tome da Berodual ne smeju deca ispod 6 godina? Tako piše na papiru uz lek, dr nam je to dala, a ja se ne sećam da je bilo neko ograničenje, odavno ga koristim.



_____________________________

Always look on the bright side of life...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Inhalacije
20.10.2014 11:48:07   
Modessty
user posted image

0,04% natrijum hijaluronat
kada je potrebna vlažnost i pročišćavanje sluznice nosa

Preporučuju kod alergija. Mogu da ih koriste i bebe.

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu lelaigor)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Inhalacije
20.10.2014 12:01:30   
Peace*
Jaooooooo Lela, i ja sam imala takav. user posted image user posted image

Moj Marko je berodual prvi put inhalirao sa 2 meseca. I prosto... ne mogu da mislim o tom ograničenju do 6g.

Mod, ne znam da ti pomognem. user posted image

< Poruku je uredio Peace* -- 20.10.2014 12:02:01 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here