|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inhalacije
5.12.2013 20:56:52   
mtajcica83

IZVORNA PORUKA: Torbica

Mtajcice, sve sto se tice inhalacija ispostuj, to je sve ok. To ce mu sigurno pomoci nema dileme. Sve je to lokalno, radi tu gde treba, nema sistemskog dejstva, ja sam zato i pristalica inhalacija - radi posao na mestu problema. Naravno, tvoja odluka sta ces i kako. Ja samo mogu da kazem kako bih ja, ali opet, ja svakako preslusam decu i pride nasa dr daje drugu terapiju samo kad je to jasno kao dan da treba. Nije pulmolog, pedijatar je ali izuzetan i otkad smo kod nje, sva stanja smo resavali inhalacijama bez antibiotika. Sta god da odlucis, ja te podrzavam i razumem. Mislim, lako je meni, em imam o tome pojma, em ih preslusam i znam kad treba reagovati, kad ne..A ti si tamo sama sa detetom i to ti je sto ti je, znam da je jako tesko ne dati detetu nesto sto je dr prepisao. Sto je skroz razumljivo user posted image


Torbice user posted image

_____________________________

Moj maji bubicicak 08.10.2010

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Inhalacije
23.9.2014 19:19:06   
Ivanka 75
Ivi curi nos već 3-4 dana, popodne je počela i da se nakašljava kao da ima nesto da izbaci iz grla, inhalacija Berodualom ili PUlmicort-om, imam oba?
Imamo i Spalmotil sirup...
Temperaturu nema uopšte.

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Inhalacije
23.9.2014 19:33:04   
Sanchy
Sirup Bocko i inhalacija samo fizioloskim ili uz dodatak nekih kapi za nos ,o tome je Torbica pisala ,ja sam M.inhalirala samo fizioloskim par puta kad mu je cureo nosic,,,ako nema temp,i ne cuje se kad dise mislim da nema potrebe uvoditi neke ozbiljnije lekove...bar ja ne bih..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Inhalacije
23.9.2014 19:35:36   
Ivanka 75
Diše lepo, ali krajnici su joj uvećani vec skoro 3 nedelje pa me strah...
Ipak je malopre bila inhalacija samo fiziološkim, just in case user posted image

Lele, eve ga poliglota ja user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Inhalacije
23.9.2014 19:41:55   
Azra_
Ajde kažite koje inhalatore imate? Neka preporuka?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Inhalacije
23.9.2014 19:43:31   
Ivanka 75
Mi Prizmin, oko 6000 bio sa popustom za gotovinu.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Inhalacije
23.9.2014 19:47:02   
Sanchy
Mi imamo Mabis oko 6500.00,dobijaju se rezervni filteri i dve maske decija i za odrasle,

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Inhalacije
23.9.2014 21:14:47   
Torbica
Ivanka, lepo kaze Sanchy. Ne treba ni Berodual ni Pulmicort. Ovde najbolje dati inhalacije Efedrinom na 8h, ako nosic curi.
To sto su krajnici oteceni, inhalirala ili ne, nema nikakvog uticaja na njih. Naravno, fizioloskim je isto ok, ali ciljanom terapijom ce detetu biti lakse, smanjice se sekrecija i otok sluzokoze.
Moguce da kaslje jer joj se sliva odgore. To se jasno cuje kad se stavi stetoskop. Ja volim Broncamil, to dajem deci, prskam Tantum Verde ako je suv iritativan kasalj i domaci napitak za kasalj. http://uspesnazena.com/alternativna-medicina/narodni-lek-protiv-kaslja-bronhitisa-i-laringitisa/
Kad sam sigurna da ima sekreta u plucima, inhaliram bisolvonom, ako zvizdi berodualom. Ali to mora neko da poslusa.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Inhalacije
23.9.2014 21:39:18   
Torbica
Zaboravih da iskomentarisem Pulmicort, kortikosteroid, nikako za obicne prehlade, minimum je laringitis i to tezi da bi se on ukljucio.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Inhalacije
23.9.2014 21:39:30   
Ivanka 75
Hvala Torbice, imam i Broncamil.
Apoteka citava user posted image
Mislimo se da je vodimo kod dr ali racunamo nema temp pa nema ni potrebe.
Bila je pre 10ak dana zbig krajnika

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Inhalacije
23.9.2014 21:42:37   
Torbica
Ma nista draga. Tesko je ovako napamet savetovati ali bar neke smernice, koliko toliko. Ukljuciti inhalacije samo kada postoji sigurnost gde, sta, odakle. Ovo se odnosi naravno na lekove. Da brzo prodje. user posted image

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Inhalacije
17.10.2014 12:27:34   
nikolicaniki
Uz kompletnu ovu priču o inhalacijama, samo bih dodala da umesto fiziološkog stavite PHYSIOMER, jer je efikasniji i zdraviji. Imaju ampulice Pysiomera, 20 din su.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Inhalacije
17.10.2014 12:44:50   
Peace*
Još mi ni jedan lekar nije rekao da inhalator stavim Physiomer.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu nikolicaniki)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Inhalacije
17.10.2014 12:53:25   
Shishica
Ja sam odlucila posle sinocnjeg mog gusenja, upale grla kakvu nisam imala do sada... decijeg laringitisa i davljenja slajmom i svega ostalog..
Danas cu otici da kupim PiC pingvina ili zeku (sada valjda umesto pande imaju zeku) i najjeftinije u apoteci Jankovic 5052,00 dinara.
Jedino sto nema maska za odrasle, a potrebna mi je pa mi kaze apotekarka da ima da se kupi neseser sa rezervnim delovima koji moze da se naruci. Na netu vidim da kosta oko 900,00 dinara i u njoj ima i velika maska.
Cak i tako bi me izaslo jeftinije nego bilo gde gde bi narucila ili u drugoj apoteci gde sam pitala za cenu inhalatora.

Valjda cu dobro uraditi sa tim inhalatorom...

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Inhalacije
17.10.2014 12:53:29   
Trcosava
Meni nisu rekli fiziomer, ali mi je neko negde napomenuo da kupujem fiziološki za inhalator. Zbog nekih čestica bla bla.. Kupujem običan fiziološki u boci. Kao preporuku su mi rekli da mogu one niveine ampule za inhalator.

Mi imamo onaj pic pandu.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Inhalacije
17.10.2014 12:57:55   
Shishica
Pa vidim da su pozitivna iskustva. Kazi mi, molim te, koliko traje inhalacija sa njim?


_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Inhalacije
17.10.2014 12:59:38   
Modessty
Ajd mi sad recite koliko ja da inhaliram Nikolu Pulmikortom? Dr nam radi tek u ponedeljak. U hitnoj su rekli par dana Pulmikort. KOliko je to par dana?!


_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Inhalacije
17.10.2014 13:03:28   
Misha i Ljisha
Peace ja stavljam opusteno fiziomer u inhalator u slucaju da nemam fizioloski. U principu je fiziomer fizioloski pod pritiskom (bar je fiziomer baby a imaju i fiziomer kids i svasta). Stvarno je efikasno. Ja kapi ne koristim, tj ne stavljam nista drugo u inhalator osim fizioloskog, nije bilo potrebe a nadam se da nece ni biti

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Inhalacije
17.10.2014 13:27:41   
Peace*

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Ajd mi sad recite koliko ja da inhaliram Nikolu Pulmikortom? Dr nam radi tek u ponedeljak. U hitnoj su rekli par dana Pulmikort. KOliko je to par dana?!



Mislim da možeš slobodno da ga inhaliraš do ponedeljka i onda odeš kod dr po mišljenje. Nemam iskustva sa pulmikortom, ali mislim da to ne bi bio problem.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Inhalacije
17.10.2014 13:32:03   
Modessty
Tako sam i ja nešto razmišljala. Vidi se da mu je bolje zahvaljujući inhalaciji. Verovatno i Ospamox radi svoje. ALi posle inhalacije mirno spava

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Inhalacije
17.10.2014 13:33:21   
Peace*
Idi u temu o testovima, pitala sam te nešto. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Inhalacije
17.10.2014 13:41:00   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: Shishica

Pa vidim da su pozitivna iskustva. Kazi mi, molim te, koliko traje inhalacija sa njim?


Mene pitaš?

Nekih 5 ml fiziološkog traje oko 10-ak minuta. Ali mi smo u paketu dobili i taj neseser sa dodacima: velika maska, mala maska, dodatak samo za nos, dodatak samo za usta i amm... rezervne one male filtere. I mislim da je i rezervna cevčica tamo.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Inhalacije
17.10.2014 13:52:31   
Shishica
Znaci Trco, pored jednog dobila si i drugi, rezervni deo? Moram pitati onda u apotekama, mozda ima varijanta sa i bez

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Inhalacije
17.10.2014 14:05:14   
Trcosava
Kako misliš rezervni deo?

Sad sam išla da proverim - sve ovo ore što sam navela je u tom neseseru. Ništa nije duplo osim onih filterčića i cevi za povezivanje. U kompletu je bio sam inhalator, maska za odrasle, maska za decu/bebe, cev za povezivanje (i još jedna rezervna), deo koji se stavlja samo u usta (znači nema maske), deo koji ide samo u nos (nema maske) i filteri.

Ovo je u onom neseseru
user posted image

Ali su ovde cene tih inhalatora oko 90€ (koliko smo ga mi onda i platili)

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 17.10.2014 14:08:26 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Inhalacije
17.10.2014 14:21:21   
Shishica
Pa da, znaci moguce je da postoji varijanta sa i bez velike maske..
Hvala Trco.
Jer rekli su mi kako ima samo mala maska kada sam zvala.. provericu kad odem, a provericu i u drugoj apoteci da li ima veca u paketu.

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
Kako ostati normalan kada vaša beba ne žel...
Vaša beba već danima plače i nervozna je, a vi pucate po šavovima. Evo kako da ostanete pri zdravoj pameti kada vaša beb...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here