|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ječi, mjauče, mekeće
29.6.2009 11:37:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Miljana_Hn

Jos jedno pitanje, za koje ne postoji tema. David svako jutro u 6 sati kroz san kao da jeci, mjauce kao da ga nesto boli. Ali on spava i ispusta takve zvukove. Niti je gladan, zedan, presvucen. Da ga mozda ne muci stomacici kroz san, ili kako babe kazu mozda nesto sanja? Ali to je svako jutro od 6 sati, i traje jedno 2 sata dok se ne probudi. Inace se budi u 12, pa u 3, onda od 3-4 nece da spava, pa zaspi i od 6 sati kada jede pocne da mjauce, mekece sta li vec.

  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
29.6.2009 11:47:23   
prase
Isto je radio Uroš, isto oko 6 sati (posle onog hranjenja koje je postalo "prvo jutarnje" kada je sastavio celu noć da spava)... Prvo sam ga kao držala u rukama, kako da ga ostavim zaboga ako ne spava mirno?! Onda sam ga ostavljala u krevetcu, ali sam sklonila ogradicu da mogu da ga vidim iz kreveta. E onda je on počeo da govori: "aaaaaa", "eeeee" i slično umesto da jauče i ja sam sebi rekla da on to "priča u snu" i od tada -  ne znam da li je nastavio, ja sam spavala user posted image

Beba plače, to jest, dere se kada joj nešto fali. Svi ostali zvukovi za mene su bili drugi oblik komunikacije i vremenom sam se naučila da ih ignorišem. Jednostavno, ja sam sposobnija da mu budem mama naspavana nego nenaspavana. Teško je, jako je teško u početku, ali... vežba je put do savršenstva user posted image

I dan danas nisam povratila onaj moj "tvrdi" san... Čim se Uroš okrene u krevetcu, ja se budim, pa makar bila u drugoj sobi (ostavljamo otvorena vrata). Zato sam se vratila još malo kod njega u sobu, da ne moram da ustajem, nego samo otvorim oči user posted image Najveći problem mi je, trenutno, što bih mogla teoretski duže da spavam - on ujutro kada se probudi, popne se i gleda me iz krevetca, čeka da otvorim oči... a to je odmah, jer me probudi ustajanjem user posted image Tako u poslednje vreme, od kada on ustaje, ustajem u 7 umesto u 8 (nemojte sad drvlje i kamenje na mene, ali navika je čudo... znam da treba Bogu da zahvaljujem što dete spava od 20h do 7h, ali ja sam se baš navikla bila na to spavanje do 8h i legala sam kasnije user posted image ).


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
29.6.2009 11:55:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: prase


Beba plače, to jest, dere se kada joj nešto fali. Svi ostali zvukovi za mene su bili drugi oblik komunikacije i vremenom sam se naučila da ih ignorišem. Jednostavno, ja sam sposobnija da mu budem mama naspavana nego nenaspavana. Teško je, jako je teško u početku, ali... vežba je put do savršenstva user posted image




Ja sam već rekla negde, taj zvuk sam ja zvala "škripi mi beba", šalila sam se da bi ga trebalo podmazati VD sprejem. user posted image  Meni taj zvuk nije smetao, nije me budio, bio mi je prijatan.

Tako male bebe ne sanjaju. user posted image

(odgovor članu prase)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
29.6.2009 12:01:19   
Anoniman
isto ko da hukću... sanjaju nesto ...ako je vjerovati narodnim, a to sam primjetila ...na desnu stranu se smiju a na lijevu mršte...kazu da bebe vide meleke ili andjele i da su na desnoj strani dobri a na lijevoj zli user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 4
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
29.6.2009 12:04:36   
Anoniman
babska priča Vučkice! Ja to nisam primetila kod Luke!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 5
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
29.6.2009 12:05:25   
prase
Pa... kod pravoslavaca ima verovanje da anđeo čuvar sedi na desnom ramenu onome koga čuva... mislim da je slično u svim verama i kulturama (čak mislim da u crtanim filmovima, nebitno koje proizvodnje, anđelak uvek bude desno a đavolak levo, ono kada glume savest i kontrasavest) user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
29.6.2009 12:06:25   
mamanp
Da, kazu da kad se tek rodjena beba smeje - smeje se melecima.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
29.6.2009 12:08:07   
Anoniman
user posted image  Strašno!

Da kaže narod (čitaj: babska priča), kaže vera, i kaže crtać.

Kada rodim drugo, baš ću obratiti pažnju!

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
29.6.2009 12:08:34   
mamanp
IZVORNA PORUKA: prase

Pa... kod pravoslavaca ima verovanje da anđeo čuvar sedi na desnom ramenu onome koga čuva... mislim da je slično u svim verama i kulturama


U pravu si. Onaj sa desnog ramena ga poducava na dobro, a sa levog - na zlo.


_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
29.6.2009 12:08:47   
Anoniman
ne bitno koja vjera Prase ... zato sam i rekla melecima ili andjelima , pa sam ja to navela kao primjer sta sam bila primjetila kod svoje cerke jer sam mjesec dana samo u nju buljila, niti sam spavala, ni jela ni pila... a poslije sam se vec unormalila...

tema me podsjetila user posted image

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 29.6.2009 12:18:14 >

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
29.6.2009 12:09:33   
prase
Znaš kako, anđeo čuvar se stiče krštenjem prema pravoslavnom verovanju, tako da sumnjam da se Uroš smeškao, ako se uopšte smeškao svom anđelu čuvaru kad je bio baš-baš mali user posted image

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
29.6.2009 12:09:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

user posted image  Strašno!

Da kaže narod (čitaj: babska priča), kaže vera, i kaže crtać.

Kada rodim drugo, baš ću obratiti pažnju!


e ja vec kod drugog Tasho nisam imala vremena da obracam paznju jel mekece...hukce...smije se ...mrsti se...jbguser posted image

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 29.6.2009 12:18:34 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 12
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
29.6.2009 12:10:40   
Lu
Pa ne znaju još pričati,moraju se nekako glasati da znamo da su živi...pa makar nek i mekećuuser posted image
Meni je to bilo simpatično i sad kad se sjetim nije me bilo nimalo strah,nisam tome pridavala neku važnost,smatrala sam da je bebi tada lijepo,jer je to bio umiljati zvukuser posted image

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
29.6.2009 12:18:13   
Rivana
IZVORNA PORUKA: prase

Pa... kod pravoslavaca ima verovanje da anđeo čuvar sedi na desnom ramenu onome koga čuva... mislim da je slično u svim verama i kulturama (čak mislim da u crtanim filmovima, nebitno koje proizvodnje, anđelak uvek bude desno a đavolak levo, ono kada glume savest i kontrasavest) user posted image


To sa andjelima je istina ne samo verovanje zaista svako od nas iima svog andjela cuvara koji mu je dodeljen prilikom rodjenja. Ali sada nije ovo tema o andjelima pa necu daljeuser posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
30.6.2009 10:24:38   
Anoniman
Mama je nocas spavala kod mene, da bi mi odmorili... i spavala je ukupno dva sata i to sa pamukom u usima user posted image Ne znam da li je to vise i smijesno, ali on rze kao ergila konja! To je toliko glasno i prodorno. Mislimda nam do daljnjeg nece biti spavanja!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 15
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
22.10.2009 18:17:37   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image bolje da ne kažem šta sam mislila da se priča u ovoj temi..ajoj  user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 16
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
22.10.2009 22:30:36   
eugenija
IZVORNA PORUKA: kaliopi

user posted image user posted image user posted image user posted image bolje da ne kažem šta sam mislila da se priča u ovoj temi..ajoj  user posted image user posted image user posted image


Na mačku s greškom?user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
25.10.2009 22:16:59   
marija17
to za smeskanje,moja beba se uvek smeska na desnu stranu, i toliko je upadljivo da sam se zabrinula,a beba za tri dana puni mesec dana. a kad sam se porodila pa kad su mi je doneli na treci ili cetvrti podoj,to je isto uradio,nasmesio se desnom stranom usnica, ja se zgranula, jer sam mislila da se tako male bebe nece smejati bar dok ne napune mesec dana, i tek danas pre kupanja,s e `stvarno` nasmejao`, lepo kao mali covek, a i jeci, evo upravo i to radi non stop, dal sto ga grcevi izludzuju ili sta ja vise znam....pozz za sve

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
25.10.2009 22:29:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: eugenija

IZVORNA PORUKA: kaliopi

user posted image user posted image user posted image user posted image bolje da ne kažem šta sam mislila da se priča u ovoj temi..ajoj  user posted image user posted image user posted image


Na mačku s greškom?user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image   ..tako nešto.. ali ne s greškom user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 19
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
5.1.2010 15:10:33   
Trcosava
Mama je nocas spavala kod mene, da bi mi odmorili... i spavala je ukupno dva sata i to sa pamukom u usima user posted image Ne znam da li je to vise i smijesno, ali on rze kao ergila konja! To je toliko glasno i prodorno. Mislimda nam do daljnjeg nece biti spavanja



umalo se ne udavih sad, znam da je bila neka tema o meketanju.... pa reko' da potražim...

naime zadnjih par dana Ana rže kao konjić - ja se prvo štrecala da se slučajno ne davi ili slično, ali čas e napinje čas rže... ja pogledam a dete spava li spava ... Kad zaspim ovo me ne budi, ali kad sedim oću umrem od smeha

No pitam ja docu tomorrow jel to ok i da li je moguće da je nešto muči

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
5.1.2010 23:10:55   
lola78
Isto se desava i mojoj bebi, i ja sam mislila da ima neke kosmare, pa sam tako nekoliko jutara ustajala kao oparena, dok se nisam navikla. Sad zadnjih par dana nista, pa me sad i to brine, sve gledam dise li...Bolje je bilo kad je rezala user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
13.1.2010 15:51:57   
Anoniman
Uuuu kad se sad sjetim, meni je to smijesnouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image A tada smo ludili, mm je spavao u dnevnu dva mjeseca. Mene je u pocetku izludjivalo, kao jarac, konj sta li vec.
Onda sam se vremenom navikla. Tasha mi je rekla da ce proci kad pocne da guce. I zaista je proslo. To je bila samo faza, jedna od mnogih!

(odgovor članu lola78)
  Direktna veza do poruke: 22
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
18.1.2010 13:59:23   
Rivana
Luka je poceo da muce nocu al bukvalno kao krava ne znam sta mu je al ja ne mogu da spavam user posted image ustajem dajem mu sok caj vodu on zmuri kao pije i opet pocne da muce POLUDECU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 23
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
14.2.2010 16:14:37   
Markovicka
user posted image Sita se nasmejah, zivotinjsko carstvo se naselilo. I nasa malecka ispusta raznorazne zivotinjske zvuke i to bas glasno, a najvise kad se napinje da kaki, i nocu, cini mi se da nikad ne spava potpuno u tisini.
Znaci nismo jedini, vec sam htela da zovem isterivace duhovauser posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Ječi, mjauče, mekeće
19.4.2010 17:21:20   
Verus
Helena mekece kao jare posle jela...nadam se da je to od uzivancije, a ne od nekog bolauser posted image   A sto se tice osmeha-i ona se smejala vec drugi dan-ali nisam obratila jel u levo il u desno!

< Poruku je uredio Verus RR -- 19.4.2010 17:23:37 >

(odgovor članu marija17)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Kalendar vakcinacije
Vaše dete trebate vakcinisati kako bi njegov organizam stekao imunitet na neke od težih zaraznih bolesti. Vakcina je pre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here