|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Endometrijum
14.10.2011 18:26:38   
bea83
Bebana ja nisam neki stručnjak, pišem ti ovo samo iz iskustva stečenog čitanjem raznoraznih izvora dok sam bila u procesu zatrudnjivanja....sve u svemu, endometrijum bi trebalo da bude minimum 7 ili 8mm da bi došlo do uspešne trudnoće a i tada su šanse oko 10%, sve preko 10mm se smatra odgovarajućim endometrijumom
Znam da se i aspirin od 80mg preporučuje za bolju prokrvljenost materice i samim tim zadebljanje endometrijuma, ali konsultuj se sa doktorom u vezi toga

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Endometrijum
16.10.2011 0:12:55   
Nataša1
Probaj i ananas i nar.

IZVORNA PORUKA: Bebana17

Ja se istraumirala od cifara tj debljine endometrijuma koje se ovde spominju.
Ja sam dan posle ovulacije imala debljinu 8,7 mm?
Koliko je ovo lose, kako da popravim? (cvekla, brazilski orasi - to vec jedem).

(odgovor članu Bebana17)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Endometrijum
4.1.2012 14:02:07   
mihi
Prošlog meseca mi se ciklus poremetio u vreme menstruacije malo nešto dva dana ikraj ja uradim betu-0,1 konstatujem nije trudnoća i ok. Ovog meseca u vreme m dobijem 11. 12 ali opet manje nego  inače imam. 29. 12 kreće obilno krvarenje koje traje i sada, danas sam bila kod dr endometrijum 17mm i ona predlaže EKSPLORATIVNU KIRETAŽU, na UZ sve ok osim tog zadebljanog endometrijuma. Verovatno ću raditi u petak u GAK-u. Ima li neko slična iskustva?

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Endometrijum
4.1.2012 14:47:45   
dejana007
moja drugarica ima taj problem i znam da su joj radili neki zahvat, da bi joj endometrijum postao tanji, ali ne znam detalje. znam da i ona nije imala ciklus, pa krvarenja obilna. s tim sto je ona 1978 god i vec rodila 3 deteta. Jedino znam da i posle zahvata to joj se nije regulisalo.

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Endometrijum
4.1.2012 15:28:43   
mihi
Hvala Dejana i ja ima 2 dece, i ciklusi su mi bili uredni +-2 dana. Ovo se sad dogodilo, nemam miome te tonije aszlog, nego hormonski disbalans. Predložili su mi da nakon kiretaže stavim Mirenu spiralu, videću još ali mislim da će tako biti.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Endometrijum
3.12.2012 21:04:11   
Bokaaa
Ja imam jedno pitanje. Imam 21 godinu, i od pre 3 meseca ne dobijam. Bila sam kod ginekologa radila ultrazvuk i rekla mi je da mi je endometrijum tanak, 2, 8. Iskreno, plasim se, jer ja tek trebam da radjam decu. U petak iddem da radim hormone, Pre. ovoga nikada mi nije kasnilo, niti sam ikada imala problem sa menstruacijom, cak mi ni bolna nije. Zbog cega najcesce dolazi do tankog endometrijuma? I da je to stvarno za veliku brigu? Hvala vam unapred

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Endometrijum
3.12.2012 21:14:15   
mazinjo
sve je uzrok neredovna menstruacija

(odgovor članu Bokaaa)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Endometrijum
14.12.2012 10:33:12   
jovana13
bila sam kod ginekologa 17dc radi rutinske kontrole, rekla mi je dr da mi je endometrijum 14mm i da cu za par dana da dobijem. Od tad je proslo 3 dana nisam dobila. A ovulacija mi je bila 13dc. Zanima me jel to sve ok? I da li ako ne dobijem uskoro da idem opet do dr ili ne?

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Endometrijum
14.12.2012 10:40:15   
mine
Meni se cini ako ne dobijes da treba test da uradis a ne da ides kod dr.
Ona je na osnovu debljine nedometrijuma zakljucila da treba da dobijes ili ne?!
Sta li je sa ovim lekarima u poslednej vremeuser posted image

IZVORNA PORUKA: jovana13

bila sam kod ginekologa 17dc radi rutinske kontrole, rekla mi je dr da mi je endometrijum 14mm i da cu za par dana da dobijem. Od tad je proslo 3 dana nisam dobila. A ovulacija mi je bila 13dc. Zanima me jel to sve ok? I da li ako ne dobijem uskoro da idem opet do dr ili ne?

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Endometrijum
14.12.2012 10:41:18   
mine
A uzrok ovom hormonski poremecaj...
IZVORNA PORUKA: mazinjo

sve je uzrok neredovna menstruacija


(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Endometrijum
14.12.2012 11:00:35   
mazinjo
tacno tako ,hvala mine user posted image

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Endometrijum
14.12.2012 11:08:20   
jovana13
mine upravo tako,na osnovu endometrijuma mi je to rekla,ali cini mi se malo verovatno da cu da dobijem za par dana,vec 3 je proslo, s obzirom da mi je ovulacija bila 13dc, jel to moguce ili ne? Koliko treba da prodje od ovulacije do menstruacije? Ili je to invidualno?

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu mazinjo)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Endometrijum
14.12.2012 11:52:53   
jovana13
individualno sam htela da kazem..

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Endometrijum
14.12.2012 14:08:47   
Verolina

IZVORNA PORUKA: mine

Meni se cini ako ne dobijes da treba test da uradis a ne da ides kod dr.
Ona je na osnovu debljine nedometrijuma zakljucila da treba da dobijes ili ne?!
Sta li je sa ovim lekarima u poslednej vremeuser posted image

IZVORNA PORUKA: jovana13

bila sam kod ginekologa 17dc radi rutinske kontrole, rekla mi je dr da mi je endometrijum 14mm i da cu za par dana da dobijem. Od tad je proslo 3 dana nisam dobila. A ovulacija mi je bila 13dc. Zanima me jel to sve ok? I da li ako ne dobijem uskoro da idem opet do dr ili ne?


Vidi se na osnovu endometrijuma sa extra UZ aparatom. To je i meni doca proslog ciklusa rekao. Pogotovo ako progesteron nije odradio svoje.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Endometrijum
14.12.2012 14:36:35   
jovana13
ja ne radim na bebi,imam bebu. Nego mi je malo cudno da treba toliko ranije da dobijem i to malo posle ovulacije.

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Endometrijum
14.12.2012 14:51:28   
Verolina
To mora da zakljuci na osnovu zutog tela i izgleda endometrijuma, ne samo na osnovu njegove debljine.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Endometrijum
14.12.2012 14:56:15   
mine
Da li ti je potvrdjena ovulacija 13 dc tj da li je na UZV 17 dc potvrdjeno da je bila ovulacija ili ti sama mislis da je bila 13 dc?
Ta faza jeste individualna ali otprilike traje 14 dana, naravno negde i krace ali se tada daje podrska progesterona ukoliko je doslo do trudnoce ili se planira ista.
Sve je individualno.
Meni je oko ovulacije uvek debljina endometrijuma bila 12-15mm i imam normalan ciklus. Koliko tebi traje ciklus?

IZVORNA PORUKA: jovana13

mine upravo tako,na osnovu endometrijuma mi je to rekla,ali cini mi se malo verovatno da cu da dobijem za par dana,vec 3 je proslo, s obzirom da mi je ovulacija bila 13dc, jel to moguce ili ne? Koliko treba da prodje od ovulacije do menstruacije? Ili je to invidualno?


(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Endometrijum
21.12.2012 10:35:34   
jovana13
nije potvrdjeno na uz ja sam ubedjena da je tako, uvek imam tad obilniji sekret, tako sam i ostala trudna prvi mesec kad smo odlucili da hocemo jos jedno dete. Evo danas mi je 27dc i jos nisam dobila grudi me ne bole nema nikakve naznake da cu dobiti. A sanse za T su minimalne. Meni nista nije jasno, videcu za par dana ako ne dobijem,sta da radim.

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Endometrijum
9.1.2013 14:48:29   
NoraBo
Drage devojke, da li mi neko može malo pomoći. Juče sam bila na pregledu kod Spremovićke, jer treba da radim iui i u ovom ciklusu, radila mi je ultrazvuk i rekla da je endometrijum 14mm i počela da se smeška, kad sam rekla da treba da dobije u petak ona je u izveštaju napisala ‚‚ako pacijentkinja dobije ciklus u toku nedelje, početi sa terapijom klomifena‚‚. Pošto me je zbunila tim smeškanjem čačkala sam po netu i vidim da endometriju pred mecu treba da je tanji, tj. da je ova vrednost od 14 mm možda znak trudnoće, a ja se očajnica naravno odmah ponadala. E, ne lezi vraže, danas sam dobila, pa mi je nejasno da li je ok to što mi je endometrijum 14 mm, a ja dobila mecu? koliko sam skontalaon pred i u toku menstruacije treba da je tanak? Ništa mi nije jasno???? Da li neko zna koje su vrednosti endometrijuma pred mecu?

(odgovor članu mine)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Endometrijum
9.1.2013 14:51:54   
Verolina
Nora, draga, pred ciklus ti je endometrijum jednako zadebljan kao i u slucaju da ostanes trudna. Ako nisi trudna krene njegovo ljustenje, pa je on nakon ciklusa tanak, a onda se do ovulacije pod uticajem hormona opet zadebljava.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu NoraBo)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Endometrijum
9.1.2013 14:54:08   
Maslacak15
Norabo,
zao mi je da si dobilauser posted image . ali nista nije neobicno da je endometrijum juce bio 14mm. Endometrijum se ljusti tokom same menstruacije, tj odlubljuje, pre nju je vrlo debeo. E sad nekad mogu da se vide ultrazvucne naznake da je krenuo da se dezintegrise a nekad ne i verovatno je doktorki delovao relativno kompaktno jos uvek kad se smeskala. Ali to nazalost nema nikakvu prediktivnu vrednost. Prosto endometrijum je debeo u drugoj fazi ciklusa, ako trudnoca izostane, oljusti se i izbaci menstruacijom i onda se u sledecem ciklusu stvara novi. Ako dodje do trudnoce, savetuje se zenama da se jave tek za nedelju do deset dana najmanje jel tek tada se pouzdano mogu videti embrionalne strukture vezane za trudnocu. Do tada vidi se samo zadebljali endometrijum a on sam po sebi nista ne znaci. Puno uspeha u stimulaciji klomifenom!!!!

(odgovor članu NoraBo)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Endometrijum
9.1.2013 14:56:14   
NoraBo
Hvala draga, već sam se zabrinula da nešto debelooo nije ok!!! A još jutros sam se nadala... Hvala puno Verolina na brzom odgovoru user posted image

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Endometrijum
12.1.2013 21:11:16   
Snekile7
Meni je 17 dan ciklusa endometrijum bio 3mm, znam da je tanak, ali sta to moze da znaci. Pre 6 meseci sam isla na operaciju klasicnu 12 mioma, moze li to da bude uzrok i sta mi je ciniti?

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Endometrijum
13.1.2013 1:00:48   
Verolina
Ma nije ti to uzrok. Uzrok ti je verovatno anovulatorni ciklus.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Snekile7)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Endometrijum
5.2.2013 10:20:47   
missj77
Zdravo, ja prvi put koristim ovaj forum, bila sam danas kod ginekologa, UZ pregled, imma 28.god, menstruacija mi kasni 4-ti dan, inače je u poslednjih 6 meseci bila redovna, na 28 ili 27 dana. Zabrinula sam se da nisam trudna, to bi bila neželjena trudnoća. Dr kaže da ne može da se vidi, i da mi je zadebljana mmaterica kao da u da dobijem, ali da sutra uradim test sa prvim jutarnjim urinom. Na ovom forumu sam čitala o veličini endometrijuma i meni je 14,76mm, vidim da svi pišete da je to baš zadebljano, pa sam se uplašila, je l to može da bude normalna debljina?
Inače ovih dana sam dobila echerihiu i pila sam antibiotike, sad pijem drugu turu, pijem dosta tečnosti i juče sam uradila test na trudnoću, ali 15 min pošto sam već mokrila i bio je negativan...
Šta mislite?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Praćenje ovulacije - telesna (bazalna) tem...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću merenja telesne (bazalne) temperature?



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here