|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Endometrijum
7.2.2011 23:43:55   
*Maki*
IZVORNA PORUKA: Merimica

devojke je l postoji neki lek za povećanje endometrijuma?
izašto mi je sada 6,5mm kada mi je u prošlom ciklusu bio 9mm, a sve vreme, već tri ciklusa pijem klomifen. da to nije negativno dejstvo klomifena? je l bi trebala da pijem još neki lek uz njega kako bi mi endometrijum lepo rastao?

pomagajteeeeeeeeeee molim vas!!!!!!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



merimice, posavetuj se sa lekarom, nemoj nista da uzimas na svoju ruku. Postoje lekovi koji pospesuju debljanje endometrijuma ...na bazi estradiola...Ne mogu sve da popamtim, morala bi da proveris polne hormone ako vec nisi...estradiol, prolaktin...ma sve je bitno da bude u normali kako bi se ovulacija pravilno odvijala... Kod mene klomifen ne stanjuje endometrijum, provereno. user posted image Ruckaj ananas sto vise.user posted image



(odgovor članu Merimica)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Endometrijum
9.2.2011 22:57:46   
zeksi
Za bolji endometrijum je jako dobar ananas i cvekla....

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Endometrijum
20.2.2011 7:59:27   
Magdalena80
Na poslednjoj folikometriji 11 dc, endometrijum mi je bio 6mm, a folikul 22mm, sta mislite da li je to dovoljno?

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Endometrijum
20.2.2011 10:02:31   
*Maki*
Magdalena, ja sam ti odgovorila u temi o Klomifenu, ne znam da li si videla (66 strana). Mala je vrednost endometrijuma a folikul bi trebao vec da pukne, ali nadam se da ce sacekati endometrijum da naraste. Kad ides opet na ultrazvuk?? Trebalo bi 13 dc da vidis da li je folikul pukao i koliko j e debeo endometrijumuser posted image

(odgovor članu Magdalena80)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Endometrijum
20.2.2011 10:56:14   
isidora88
endometrijum treba da bude bar 7 mm da bi trudnoca mogla da se odrzi iako su i tad male sanse.
i meni je bio ciklus pre trudnoce endometrijum samo 9 mm a vec u sledecem sam ostala trudna (pila sam vcaj od virka,ja sam ubedjena da mi je on pomogso) user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu *Maki*)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Endometrijum
28.2.2011 22:29:16   
krstina25
Da li neko moze da mi objasni sta znaci debljina endometrijuma 40,2mm....potpuno sam zbunjena,doktror mi je rekao da pijem ciprocinal 500mg,medjutim,jako lose sam reagovala na njega (osip,mucnina)...da li neko moze da mi kaze usled cega dolazi do takvog zadebljanja...pogledala sam starije nalaze i bio je normalne velicine (od 7 do 12...)......Hvala vam unaprijed user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Endometrijum
17.3.2011 18:50:10   
bebica30
40??? user posted image nemam pojma...u klimaksu ume da se deblja pa se ide na struganje....to mi nesto deluje jako puno....
inace ja sam klopala ananas i brazilski i nije bilo drasticnih razlika...po mom endokrinologu i embriologu sve preko 5 je ok...naravno sto deblji (u granicama) to bolje...mislim da je 10mm najbolje

(odgovor članu krstina25)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Endometrijum
18.3.2011 14:00:53   
nella28
moj je 5-6 kaže gin.male šanse za user posted image  samo10%.kako da bude deblji? help

(odgovor članu bebica30)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Endometrijum
18.3.2011 14:57:03   
nina26

IZVORNA PORUKA: nella28

moj je 5-6 kaže gin.male šanse za user posted image  samo10%.kako da bude deblji? help


Da bi doslo do T,endometrijum treba da bude preko 7 to je ono granica.
A za povecanje istog, mozes jesti/piti svezi sok od ananasa, brazilski orah(3,4dnevno),casu piva...
To su ti prirodni "lekovi" a sto se tice pravi posavetuj se sa Dr ja stvarno ne znam koji su, mada ima sigurno nesto.

(odgovor članu nella28)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Endometrijum
18.3.2011 17:40:24   
nella28
hvala nina sve volim osim piva a za user posted image  ću uraditi sve!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Endometrijum
18.3.2011 19:36:57   
megan
Čitala sam negdje da je čaj od lista maline jako dobar za endometrijum.

(odgovor članu nella28)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Endometrijum
6.5.2011 0:23:19   
Klea
Pozdrav svima, ako može netko da mi kaže. Malo sam zabrinuta radi niskog endometrija od 5,6 mm, trolistan.  Danas mi je deseti dan od početka menzesa.Planiramo trudnoću naravno, imam tri folikule solidnog promjera za sada.pratim rast.Endometrij ? da se brinem ? hvala

(odgovor članu megan)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Endometrijum
6.5.2011 3:09:53   
Contesa
Postovana Gospodja Klea,
Po americkom standardu postoje dvije varijante za debljinu endometrija koja je MUST kad je u pitanju uspesnost trudnoce, a to je po jednima makar 6 mm na 12 do 14 dan ciklusa i/ili najpouzdanije je 8 mm minimum endometrij, koji mora u svakom slucaju biti troslojan i mora izgledati kao zrno kafe znaci najmanje tri paralelna nabora u globali. Ima terapiju za sredjivanje endometrija, naturalno to se moze koregirati sa unosom ananasa i cvekle, a inace istanjivanje endometrija je jaki nus efekat pri terapiji sa clomifenom i dr. jacim stimulacijama nazalost, to je za sada ukratko sve o farmakologiji i normalnoj fiziologiji endometija. Hvala na paznji!

(odgovor članu Klea)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Endometrijum
7.5.2011 21:48:56   
Klea
Hvala Contesa, ništa od ovog nisam znala. Na deseti dan mi je bio end. 5,6 a sutra na trinaesti idem na kontrolu i da vidim koliki su mi folikuli. Hvala puno

(odgovor članu Contesa)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Endometrijum
18.5.2011 22:42:22   
smeskicTB
IZVORNA PORUKA: Contesa

Postovana Gospodja Klea,
Po americkom standardu postoje dvije varijante za debljinu endometrija koja je MUST kad je u pitanju uspesnost trudnoce, a to je po jednima makar 6 mm na 12 do 14 dan ciklusa i/ili najpouzdanije je 8 mm minimum endometrij, koji mora u svakom slucaju biti troslojan i mora izgledati kao zrno kafe znaci najmanje tri paralelna nabora u globali. Ima terapiju za sredjivanje endometrija, naturalno to se moze koregirati sa unosom ananasa i cvekle, a inace istanjivanje endometrija je jaki nus efekat pri terapiji sa clomifenom i dr. jacim stimulacijama nazalost, to je za sada ukratko sve o farmakologiji i normalnoj fiziologiji endometija. Hvala na paznji!

za koliko vremena se moze regulisati endometrijum prirodnim putem? a li ste upoznati?
da li postoji preporuka zadnevni unos ananasa, cvekle..?

(odgovor članu Contesa)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Endometrijum
18.5.2011 23:01:41   
smeskicTB
jako sam se zainteresovala za ovu temu..
i pogledah uz, vaginalni koji mi je radjen 30dana ciklusa i kada sam imala ustanovljenu trudnocu, a beta mi je bila 207, duplirala se u odnosu na prethodni dan..ne znam gde bih mogla videti debljinu endometrijuma, pa cu vam kucnuti podatke sa snimka..ne vidim nigde mmuser posted image
7,5Mhz G 92%
D 8cm
PRC 157H/1   PRS 4
PST 2

tada se na uz nije nista videlo u materici, ali ni van materice sto je bilo najbitnije..ali sam imala braonkast sekret..

nekoliko dana kasnije, beta je malko porasla, krv se pretvorila u svezu, a dr u bolnici mi je rekla da je rec o biohemijskoj i jedino sto je pogledala je bila materica..ne secam se, ali znam da je samo potvrdno klimnula i rekla-pa da, tanka je..ne secam se, mislim 6mm..to je mozda bio 34dan..

zahvaljujuci ovom forumu, saznah da je moguce jer su mi ciklusi trajali uvek krace i zacece mi je bilo8,9,10dana ciklusa..da se mozda endometrijum ne zadeblja..sta mislite?

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Endometrijum
15.6.2011 11:49:03   
*jana*
user posted image smeskicTB procitala sam tvoju poruku i neznam sta da ti kazem jako mi je zao veruj mi mozda neko zna pa ke ti kazu sta je u pitanje????user posted image
Inace ja sam nova na forumu i nisam iz Srbije ali nadam se da ce te me razumeti soobzirom da cu pokusati pisate po vase...user posted image
Radila sam inseminacije na 8 juni i pred tri dana sam bila na pregled ENDOMETRIJUM mi e 16 mm ,sta to znaci doktorka mi nije nista konkretnije rekla a cekanje me ubija ako zna neko nek mi kaze???
Nemam neki drugi simtomi ama bas nikakvi samo me malo grudi bole a za test mislim da je rano,treba da dobijem duri na 24 juni.
pozdrav svima cekam vase odgovore a istovremeno i user posted image svima posakujem user posted image

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Endometrijum
15.6.2011 11:55:05   
*jana*
Zdravo isidora videla sam da si samo ti prisutna a ja sam tako nestrpliva....sta ti mislis za moj problem???


(odgovor članu *jana*)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Endometrijum
15.6.2011 12:04:25   
Alexis79
Dobrodosla *jana*
Zelim ti  uspesnu inseminaciju.user posted image
Endometrijum ti je dobre debljine.
Nemoj da brines nego se sad opusti.

Imamo i temu   ------> Inseminacija

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu *jana*)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Endometrijum
15.6.2011 12:10:28   
*jana*
Hvala ti puno na odgovoru Alexis79

Znam da ima temu inseminacija ama pitala sam za endometrium zato sam ovde pisala.... a za opustanje..... pa kako da se opustim po ceo dan lezim i samo na to mislim ceo dan sam na forumu nemogu cekanje me ubija user posted image
nemam snage vise za ovo bar tako mislim user posted image

(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Endometrijum
15.6.2011 12:14:58   
Alexis79
Polako jana ,pa mi zene imamo snage za sve.
Ne znam koliko pokusavate i koja ti je ovo inseminacija ,ali moras da se opustis

Bice nasih bebica ,moramo samo da budemo strpljive

_____________________________

25.09.2012 Ognjen,Emilija i Aleksa

Postali smo tata i mama !

Always look on the bright side of life....


(odgovor članu *jana*)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Endometrijum
15.6.2011 12:24:02   
isidora88
meni je endometrijum oko 28 dana ciklusa bio 22 mm (tad sam bila trudna) tako da je super sto ti je endometrijem 15 mm,mislim da ima velikih sansi za user posted image
nisam strucnjak pa ne uzimaj moje misljenje kao stopostotno,ja znam samo po svom primeru user posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu *jana*)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Endometrijum
15.6.2011 12:26:51   
*jana*
Pokusavamo samo 6 meseci ali sam jako razocarana jer mi sve  u zivotu ide tako tesko  user posted image
ja sam ok ali on ima los spermogram mal broj spermatozoidi i slaba pokretlivost  a ovo mi je prva inseminacija i imala sam samo jedna jajce kletka ali nisam pila klomifen i ni sam primila inekcija nikakva...zato me i brine dali ce da uspe?user posted image
sada pijem utrogestan ... citala sam da treba da se pije klomifen pred inseminacije a zasto ja nisam neznam ne mi je rekao nikoj doktorka kaze da sledeca inseminacija ako ova bude neuspesna bice uz klomifena ???
znam da ce da mi pristigne user posted image jos samo 9 dana user posted image


(odgovor članu Alexis79)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Endometrijum
15.6.2011 12:31:50   
*jana*
Hvala na odgovoru Isidora

Meni je sad 22 dan a na pregledu sam bila na  20dana tad je bio endometrium 16 mm
da znas samo kako zelim da se tvoe mislenje ispuni i da je stopostotno tacno i da samuser posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Endometrijum
15.6.2011 13:05:08   
*jana*
Pokusavamo samo 6 meseci ali sam jako razocarana jer mi sve u zivotu ide tako tesko user posted image
ja sam ok ali on ima los spermogram mal broj spermatozoidi i slaba pokretlivost a ovo mi je prva inseminacija i imala sam samo jedna jajce kletka ali nisam pila klomifen i ni sam primila inekcija nikakva...zato me i brine dali ce da uspe?user posted image
sada pijem utrogestan ... citala sam da treba da se pije klomifen pred inseminacije a zasto ja nisam neznam ne mi je rekao nikoj doktorka kaze da sledeca inseminacija ako ova bude neuspesna bice uz klomifena ???
IZVORNA PORUKA: *jana*

Pokusavamo samo 6 meseci ali sam jako razocarana jer mi sve  u zivotu ide tako tesko  user posted image
ja sam ok ali on ima los spermogram mal broj spermatozoidi i slaba pokretlivost  a ovo mi je prva inseminacija i imala sam samo jedna jajce kletka ali nisam pila klomifen i ni sam primila inekcija nikakva...zato me i brine dali ce da uspe?user posted image
sada pijem utrogestan ... citala sam da treba da se pije klomifen pred inseminacije a zasto ja nisam neznam ne mi je rekao nikoj doktorka kaze da sledeca inseminacija ako ova bude neuspesna bice uz klomifena ???
znam da ce da mi pristigne user posted image jos samo 9 dana user posted image


Sta mislite ima li nade?
Alexis a sta je problem kod vas, koliko vi pokusavate?



(odgovor članu *jana*)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here