|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 10:40:27   
Snelle
Hvala Gae! Problem mi je ova šetnjica pred doručak, jedino vikendom mogu da je sprovedem u delo.
Našla sam i LINK za knjigu, pa kome treba.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 10:43:26   
*Alexx*
Ja moram da pitam - po čemu se hrono razlikuje od dijete kombinacija namirnica?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 10:46:33   
Anoniman
Ja sam šetnju osmislila ovako: dete u kolica pa do pijace ili supermarketa. Kad počnem da radim ako Žabu upišem u vrtić blizu kuće kao što se nadam, onda ću na posao busom, siđem stanicu ranije plus ono do vrtića i eto mi pola sata šetnje, ako se upišemo na opštini gde radim konkurisala sam za vrtić koji je pola sata peške od mog posla, odvezen Žabu, ostavim kola kod vrtića i peške do posla.

I limun je važan, kako u čaju tako i kao limunada bez šećera, ja popijem bar litar i po limunade svaki dan. Doduše ne mnogo jake.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 128
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 10:48:49   
minavb

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Ja moram da pitam - po čemu se hrono razlikuje od dijete kombinacija namirnica?

U kajmaku i potpunom isključivanju voća.user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 10:49:05   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: *Alexx*

Ja moram da pitam - po čemu se hrono razlikuje od dijete kombinacija namirnica?


Po tome što je važno kad se šta unosi isto koliko šta sa čim. Na primer, uveče se nikako ne jede ništa od crvenog povrća već samo zeleno povrće i živinsko meso ili riba, mlečne prerađevine se jedu samo za doručak kao i hleb.

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 10:54:13   
minavb
A eto još jedne razlike. user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 10:58:13   
Snelle
Gae, aj kad budeš imala snage i volje, napiši nam svoj jelovnik. U knjizi ima dosta primera, ali još nisam dovoljno skontala kako šta funkcioniše da bih se osmelila da i sama skuvam nešto van tog jelovnika.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 11:06:56   
Jeca*
Gae user posted image
sad sam malo iscitala unazad sve sto sam propustila, pa usput i da te pitam jesi li dobila ciklus? i jesi li pitala sad dr ima li kasnjenje veze sa ishranom?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 11:16:53   
*Alexx*
A zašto voće ne sme? Zbog šećera koji sadrži? I zašto uveče samo zeleno povrće?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 11:22:02   
tanjica85
Gae, svaka cast, samo napred. jako mi je drago. user posted image

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu Jeca*)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 11:24:39   
Snelle
Alex, piše u knjizi za voće, a ja sad naravno ne znam to tako lepo da prepričam. Poenta je da, svaki šećer, pa čak i fruktoza smeta organizmu, i nije dobar za njega.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 11:28:11   
Anoniman
Ujutru prvo popijem čaj sa limunom i odem u šetnju. Kao što rekoh retko je to šetnja zarad šetnje, već je uklapam u svoje dnevne obaveze. ako treba nešto da završim u gradu isplaniram tako da se ili parkiram dalje ili krenem busom pa izađem ranije a doručak ponesem u vidu sendviča.

Za doručak jedem ražani hleb (uzmem veliki alpski u klasovoj pekari pa isečem na kriške, blago istostiram da ubijem efekat kvasca a tako može i koji dan duže da stoji. Ako samo ja jedem pola stavim u zamrzivač pa vadim po potrebi). Na hleb mažem ili puter ili pavlaku ili sremski sir, na sendvič može svašta (pileća i ćureća prsa, praška šunka pa čak i slanina ili pečenica ali nikako salame, kobasice, viršle i paštete) odozgo može koji kolut paradajza, krastavca ili sveže paprike, može list zelene salate. osim ovoga za doručak mogu jaja u bilo kom obliku. Takođe povremeno pravim pitu sa sirom od heljdinih kora. Od sireva može sve sem onih sireva poput sjeničkog. Uz doručak nikako jogurt ili mleko, može samo kiselo mleko od 3,2 ili čak i ono do 6% mm

Pola sata posle doručka (ne mora u minut) kafa.

Ručak meso (kuvano, pečeno, sa roštilja, može ponekad i prženo) i povrće (sveže, bareno, grilovano ili dinstano). od kuvanih jela pravim sladak kupus sa mesom (može i svinjetina i junetina), musaku od tikviva ili plavog patlidžana sa mlevenom junetinom. Musaku pravim i od kelja ili karfiola. Sve musake bez preliva od mleka, pavlake iloi jogurta. Pravim paprikaš zapravo nešto kao bećarac samo sa mesom a bez jajeta. Pravim i punjene tikvice, paprike i kelerabe samo bez pirinča. Važno je da se šargarepa i srodno joj korenasto povrće jede ISKLJUČIVO sveže jer u kuvanoj šargarepi ima jako puno šećera. Tako da kad kuvam supu, povrće iz nje ne jedem, a supa u kojoj se kuvalo može. Od salata jedem kupus salatu, krastavac, paradajz, luk, paprika, zelenu ili vitaminsku. Ni u šta se ne stavlja sirće već isključivo limun. Ništa ne zapržavam ni inače, vegetu ne koristim, so u minimalnim količinama, Za ručak se ne jede ništa od mlečnih prerađevina kao ni hleb ni testo. U restriktivnom periodu su zabranjene sve mahunarke kao i krompir i kukuruz i proizvodi od kukuruza.

Popodne može još jedna kafa ali uz limunadu jer kafa stvara kiselost u stomaku a limunada to donekle neutrališe jer iako je limun kiseo na ukus stvara baznu reakciju u organizmu. S tim u vezi, limunadu pijem tokom celog dana, kao vodu.

Večera je živinsko meso, riba (može i konzervirana) ili belanca (barema ili kao beli omlet) i svo zeleno povrće bilo bareno, dinstano ili kao salata.

Razmak između obroka ne sme biti manji od 4 sata, niti veći od 6. Idealan razmak je oko 5 sati. Obroci se ne smeju preskakati. Količina hrane po obroku nije određena, jedete onoliko koliko vašem organizmu treba da ne bi bio gladan između obroka. Između obroka se ne jede i ne gricka NIŠTA čak ni žvaka nije preporučljiva. poslednji obrok treba da bude minimum sat vremena pre odlaska u krevet. Tako da ako ste jeli u 6 popodne a ležete u ponoć, u 11 možete jesti. Ja to ne praktikujem, imam 3 obroka i zaista mi je više nego dovoljno.

Pritisak mi se u potpunosti regulisao, i glavobolje nestale.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 137
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 11:39:16   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Jeca*

Gae user posted image
sad sam malo iscitala unazad sve sto sam propustila, pa usput i da te pitam jesi li dobila ciklus? i jesi li pitala sad dr ima li kasnjenje veze sa ishranom?


Dobila, i bila kod ginekologa, nema veze sa ishranom već sa mojim ciklusima i problemima od ranije.


Alex, voće se izbacuje zbog šećera jer iako je fruktoza u pitanju i dalje je šećer. Ali se svakako uvodi kad se približiš cilju. Što se crvenog povrća tiče, zaboravila sam šta mi je tačno rekla. U suštini uveče se unose samo lakosvarljivi proteini jer sve drugo izaziva stvaranje novih zaliha u vidu masnih naslaga.

Ceo program se zasniva na hemijskim reakcijama i lučenju enzima i hormona u organizmu.,

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 138
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 11:44:45   
*Alexx*
Hvala na info user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 11:47:56   
minavb
Fruktoza je štetnija od glukoze, na žalost.
GG, jesi li se možda testirala na insulinsku rezistenciju? Jel znaš zašto ti se ciklus poremetio?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 12:11:01   
Anoniman
Zbog mojih deformisanih jajnika. user posted image Al posle 18 godina hroničnih upala i policističnih jajnika i povremenih gigantskih cisti koje kad puknu curi voda niz noge ne znam odakle mi očekivanje da jedna trudnoća može sve da izbriše. user posted image No, sa vedrije strane, imam dete za koje su mnogi lekari sumnjali da će ikada moći da se začne, tako da... Život ume da bude jako lep i pored bolova.user posted image

Da se vratim na temu: Nikako se ne dozvoljava korišćenje šumećih tableta već se suplementi uzimaju u obliku kapsula ili tableta. Ja pijem lecitin, omega 3, hrom i silimarin za masnu mi jetru. hrom podstiče ishranjivanje ćelije i ubija želju za slatkim (vrlo efikasno).

< Poruku je uredio gae_gr -- 9.8.2012 12:14:45 >

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 141
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 12:13:45   
minavb
Policistični jajnici, insulinska rezistencija i gojaznost su često udruženi. Unosiš malo UH i to je super. Ja tvrdimda će se i taj problem srediti za par meseci ovakve ishrane. Već vidim reorganizaciju gardorobera user posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 12:23:10   
tanjica85
slicno se hranim, samo sto sebi priustim nekad da jedem voce za uzinu. to sam radila i u pocetku. mozda je bolje da izbacim voce.
kako cu bez lubenice? user posted image


_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 12:24:03   
Anoniman
Jao, već sam uspela da se uvučem u neke stvari koje do sad nisam mogla, ne mogu ti opisati kakva je to sreća sreća radost UŽIVANCIJAAAA!!!

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 144
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 12:43:39   
Jeca*
gae, nisam pitala zlonamerno, nego sam se stvarno zabrinula kad sam procitala. Ja sam isto imala poremecaj, ali mislim da je izazvan pre svega nizom strresnih situacija i premorom, ali nikad ne iskljucujem ni veliki gubitak kg i vezbanje, zato oprezno i polako, prijateljski savet. A sad uzivaj u novim kg, to je pravi vetar u ledja user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: HRONO ISHRANA
9.8.2012 12:53:49   
Anoniman
Jeco, nisam ni u jednom trenutku pomislila da si me zlonamerno pitala. user posted image

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 146
   RE: HRONO ISHRANA
14.8.2012 12:11:35   
j o e
a kako mogu uz pomoc ovakve ishrane da se ugojim, tj da od blage pothranjenosti dodjem do svoje idealne tezine? citala sam u onoj skriptici da je i to jedan od efekata hronoishrane i da su pravila u tom slucaju malo drugacija nego kad je cilj mrsavljenje, ali se ne pominje koje su tacno razlike.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: HRONO ISHRANA
14.8.2012 12:34:27   
Snelle
Meni je danas treći dan, i ja budem tu i tamo gladna posle ručka, jer ručam u 13h, još bez hleba, pa do 7-8h kad večeram crknem gladna. Šta onda user posted image  I fale mi slatkiši, tj imam potrebu za slatkim. Moja kuma je isto zainteresovana za ovu ishranu, ali je u prvom tromesečju trudnoće. Da li sme i ona ovako da se hrani, s obzirom da se ovde gube kilogrami, smeta li to išta trudnoći?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu j o e)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: HRONO ISHRANA
14.8.2012 13:43:53   
Anoniman
Razmak obroka ne sme da ti bude tako velik, zato si i gladna pre večere. minimum 4, maksimum 6 a idealno 5 sati.

Gubitak kg u trudnoći nije problem, beba dobija sve od mame. Mene su lekari u trudnoći stavili na rigoroznu dijetu.

Može i da se ugoji, ali režim za gojenje ne daju u brošuri ne sećam se iz kog razloga, za to im se treba obratiti. Kucaj u googlu dr Ana Gifing na sajtu imaš sve kontakte pa pozovi.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 149
   RE: HRONO ISHRANA
14.8.2012 14:27:55   
tanjica85
imas li uzinu izmedju rucka i vecere?

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here