|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: HRONO ISHRANA
14.8.2012 14:34:00   
Snelle
Pa morala sam da ubacim užinu, ne mogu da izdržim. Juče sam oko 17h pojela bananu, prethodni dan dve breskve. Ali sam htela da iybacim potpuno voće dok ne regulišem kilažu, ipak ne mogu. Ja ustajem u 6h, doručkujem između 7 i 8h, i onda MORAM da ručam već u 13h. Baš mi fali obrok imeđu ručka i večere.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: HRONO ISHRANA
14.8.2012 15:22:00   
tanjica85
mislim da se banana jede u prepodnevnim casovima izmedju dorucka i rucka. pitaj minuvb. a sto se tice uzine, pa ne moras samo voce da uzinas, mozes da uzinas nesto drugo.

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: HRONO ISHRANA
14.8.2012 20:57:59   
Anoniman
Snelle slobodno ti ubaci suzinu u 17h, u uputstvu i pise da je to vreme kad se jede voce,slatkisi,pije kafa. Realno,bolje da uzinas i dodjes do idealne kilaze mesec dana kasnije,nego da gladujes i iscrpljujes svoj organizam. Ja jedem svako popodne kuglu sladolaeda ili tome slicno,i za tri nedelje sam laksa 4 kg. Mislim da je to sasvim O.K.

(odgovor članu tanjica85)
  Direktna veza do poruke: 153
   RE: HRONO ISHRANA
15.8.2012 10:35:25   
tanjica85
slazem se, ne valja trpeti glad. u svakom slucaju mozes da ponovis neki obrok samo u umanjenoj kolicini.

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: HRONO ISHRANA
15.8.2012 11:45:51   
tanjica85
svoj danasanji meni pisem i ovde.

ovo bas nije po pravilima hrono ishrane, ne bih smela da jedem tulumbe,ali danas pravim izuzetak.

dorucak: sendvic sa sunkom i paradajzom

rucak: boranija

dezert: znam da ne smem, ali danas moram da jedem tulumbe

vecera: pilece belo u prelivu od rena


_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: HRONO ISHRANA
15.8.2012 14:34:22   
Anoniman
Doručak: sendvič sa pečenicom i paradajzom

Ručak: musaka od plavog patlidžana

Večera: pola tunjevine, jedna zelena paprika i pola krastavca

(odgovor članu tanjica85)
  Direktna veza do poruke: 156
   RE: HRONO ISHRANA
15.8.2012 15:02:40   
Brand new mama
Cituckala sam i odusevila se koliko prednosti(u zdravstvenom pogledu)daje ova "dijeta".Planiram da nas sve caskom prebacim na taj nacin ishrane prije svega zbog mog dragog koji je natukao samo tako kila u ove dvije trudnoce(ne salim se,stvarno je tako-skoro pa 20 vise),plus sto ima visok pritisak,kondicija mu je na nuli(krece se ko prosjecni puz od kucnih vrata do auta). I stalno ga nesto boli(naravno zglobovi ikicma.nisu pravljeni za to opterecenje) A mogla bih i ja da skinemjos par kila,i ako se OK i osjecam i izgledam sa ovom kilazom(opao mi je kriterijumuser posted image ). Nisam vidjela da li moze divlja riza(pirinac)?Ili je izbacen samo glazirani?

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: HRONO ISHRANA
15.8.2012 15:08:08   
tanjica85
mozes da pravis pilav npr

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: HRONO ISHRANA
15.8.2012 15:18:05   
Snelle
Pa gde si bre BNM? Sto godina te nema user posted image
Moj meni danas, riblji dan (postim sredom i petkom): doručak - tost i pašteta od tune (znam da treba izbegavati paštetu, ali nemam neki izbor)
ručak - pečeni oslić i krastavac
večera - tunjevina i krastavac
Inače, nisam ljubitelj ribe, pa možete misliti kako mi riba danas "prija" user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: HRONO ISHRANA
16.8.2012 11:18:57   
Brand new mama
Evo me,generacijouser posted image ,cak sam i u Obrenovcu bila(na sat vremena).Skroz sam se pogubila u Rvatima
Da nisam skroz off- vidim da je jogurt zabranjen zbog koristenja skroba u industrijskoj proizvodnji.Posto je momdragom to skoro jedino sto jede od mlijecnih proizvoda,sta bi bilo ako bih ja sama pravila jogurt(znate ono-skuvas litricu i u malo prohladjeno mlijeko ubacis malo jogurta i i sl.zamotas i utoplis,a onda ujutro imas jogurtic:)
Od ponedjeljka sam odlucila da krene zaistinski(jos samo da ga netrjeram da pjesaci na posao i da doruckuje cim stigne,ne pije kafu i pivo,te ne pusi prije dorucka i na konju smo.A tad cu se baciti na rijesavanje ekonomskuh problema u Africiuser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: HRONO ISHRANA
16.8.2012 11:49:06   
tanjica85
zabranjeno je i mleko (obicno, slatko). najbolje bi bilo, ako moze, da jede kiselo mleko.

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: HRONO ISHRANA
16.8.2012 13:30:44   
tanjica85
Hleb bez kvasca:
1 solja dozvoljenog brasna
1 kk sode bikarbone
malo secera(dozvoljenog)
malo soli
3/4 solje vode

rasporedim to u tepsiju za proju, peku se oko 25 min.


Pikantni oslic

Komad oslica iseci na tanke parcice i pustiti da se ocedi. Spremiti mesavinu od razenog brasna,djumbira,soli i ljute aleve paprike,i zatim svako parce uvaljati u ovu smesu i redjati na pleh sa papirom za pecenje. Ovde vam ne treba ni gram ulja,a riba je bas ukusna.

< Poruku je uredio tanjica85 -- 16.8.2012 13:33:16 >


_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: HRONO ISHRANA
16.8.2012 15:54:04   
Snelle
Drugari, kod mene je situacija takva da sam ja za 6 dana skinula skoro cela 2 kg što je po meni fenomenalno. Kaže mm da je to voda. Neka je, samo da vaga pokazuje manje. Znam da će sad kg teže ići dole, ali ja nigde ne žurim, kad celo leto nisam bila neka ženska, ne moram ni sada user posted image  Mm je za razliku od mene skinuo čak 3.5kg. Kaže da mu pantalone već spadaju i vise. Meni još uvek ništa ne visi, osim onoga što je i ranije visilo user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: HRONO ISHRANA
16.8.2012 15:58:23   
tanjica85
jeste tecnost user posted image samo napred, odlican rezultat user posted image

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: HRONO ISHRANA
17.8.2012 14:57:06   
mayaoceans
Cao svima,
Slucajno sam videla ovu temu, iscitala sve postove, guglovala jos malo po netu o Hrononutriciji i Ani Gifing, isprobala evo vec nedelju dana u praksi i malo je reci da sam odusevljena! Godinama pokusavam da nadjem idealni nacin ishrane, i nista mi nije odgovaralo!! Kilogrami stoje, nadimanje u stomaku, ja gladujem i gladujem..
A sa ovim nacinom ishrane sam za nedelju dana izgubila 2kg, a bas sam fino jela, i dezert user posted image
Cim sam uvece izbacila voce, vise nemam nadimanje!
Hvala Ani Gifing i onome ko je ovu temu postavio(mislim tanjica65) na forum kako bi svi saznali i isprobali.

_____________________________

D1-nov 10, D2-mart12
Cekamo bebu nov '15.

(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: HRONO ISHRANA
17.8.2012 15:12:37   
tanjica85
nema na cemu. tu smo da se podrzimo u svemu, pa i u skidanju kilaze. user posted image dobro dosla. slobodno pisi kako se hranis.

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu mayaoceans)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: HRONO ISHRANA
18.8.2012 11:48:24   
Torbica
Evo i ja da se prijavim, danas sam krenula sa ovom ishranom, imam 59,5 kg, a pre ove trece bebice sam imala 53, to mi je i cilj. Idemo na more 10.9 pa taman se nadam da ce se do tad vec videti pomak. Da se razumemo, svesna sam da nisam buca, ali imam svakako butine, guzu, stomak, koji nisu moji. I dragi mi se pridruzuje, on ia oko 90kg, pa vam javim kako nam ide. Pozz

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: HRONO ISHRANA
18.8.2012 14:13:24   
Snelle
Devojke, jel jedete vi slatkiše? Ja nisam ništa nedelju dana i danas sam od ćerke "ukrala" par čokoladnih smokija user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: HRONO ISHRANA
18.8.2012 14:27:14   
Anoniman
Ja pijem hrom i slatko mi se uopšte ne traži.

(odgovor članu Snelle)
  Direktna veza do poruke: 169
   RE: HRONO ISHRANA
18.8.2012 23:34:28   
Torbica
Tanjice,

rekla si na pocetku da se sme integralni hleb jesti, pretpostavljam da si mislila na dorucak, 2 parceta kazes? Jer kad bi mogao i inace, ovo bi bilo bas lako. Navike su cudo. A za oslica, to malo razenog brasna sto se pokupi na ribu, ne remeti nista? Mislim zbog rucka i vecere. Pozz i hvala

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: HRONO ISHRANA
20.8.2012 9:58:36   
tanjica85
naravno, hleb se jede samo za doručak. hleb od raži, ječma, ovsa, heljde. ponekad može i crni, integralni hleb.
meni se nekad desi da i za ručak pojedem pola parčeta hleba, ali to je jako retko.

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: HRONO ISHRANA
20.8.2012 10:39:35   
Torbica
Da, da, to je ok.
Evo meni se stomak izduvao za 2 dana, vidno! I spao 1 kg, cega god, nije bitno, nisam ocekivala da ce tako brzo da krene. Elem, stojim na 59 kg mesec dana, a jutros kad sam sina merila, rekoh ajd, kad ono 58, jupi!
E, zabluda je da se ne moze bez hleba, ja ga se u vidu tosta najedem za dorucak, a za rucak sam spremala ribu oba dana, i uz bareno povrce i salatu, stvarno ti se ne trazi. Izgleda da cu do mora biti pristojnije figure, jupi!
E, Tanjice, jos jedno pitanje u vezi mleka. Mi odavno uopste ne koristimo kravlje, ni deci ne dajem. Samo sojino, ali iz domace radinosti, imam onaj soya milk maker, u koji se ubaci sirova soja i voda i ispadne mlekce za 15tak minuta. To nema veze sa onim industrijskim, koje je zabranjeno ovde. Sta mislis, jel bih smela ujutro, pravila bih zobenu kasu i takve stvari, pa je ukusnije nego na vodi. Pozz

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: HRONO ISHRANA
20.8.2012 11:07:20   
tanjica85
super, bravo, samo napred. user posted image

mislim da je sojino mleko teoretski dozvoljeno, ali soja koju mi nalazimo po marketima je ravna otrovu jer je uglavnom genetski modifikovana. jos su ta mleka puna svega i svacega tako da ako ne moras onda bolje nemoj da kupujes... cula sam da je bademovo mleko mnogo bolje, to najbolje da pitas minuvb, ona je strucna po tom pitanju.

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: HRONO ISHRANA
20.8.2012 12:13:33   
Torbica
Ima u zdravoj hrani da se kupi nonGMO, e sad ako oni lazu, lazem i ja. Ja i nisam neki ljubitelj mleka, ne trazi mi se, klincima dajem i mm ga koristi za kafu. Ali bi mi pasovalo za zobenu kasu, opet kazem, sama ga pravim od sirove soje, bez ikakve hemije. Aparat bukvalno samelje soju i prokuva je i tako se napravi mleko.Ja sam skontala da mogu jer nije industrijsko. A bademovo je preukusno, pravila sam vec, u blenderu, i klinci ga vole, i od lesnika je bas lepo. Ali mi je zao prokuvati ga, a sojino je vec skuvano... Bas sam udavila sad.
Hvala ti Tanjice, pozz

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu tanjica85)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: HRONO ISHRANA
20.8.2012 12:43:18   
tanjica85
klincima ne uskracuj mleko nikako, njihov organizam je drugaciji. user posted image
nema na cemu, uvek user posted image

_____________________________

"...jer sve što ljubimo - stvorili smo sami "
Jovan Dučić

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here