|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
15.8.2014 13:46:10   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


Htedoh samo reći da spravice i kompjuteri uopšte ne moraju da budu tako loša stvar.

Sa 6 godina sam i ja znala sve oko tehnike, od kompjutera (ok tad beše komodor user posted image ) pa do videa. I da nađem sebi crtaće na video kaseti i da pustim.


E sad, što neki roditelji se oslanjaju samo na to... to je drugo.




Mi smo prvo imali spektrum, ako neko zna to je ono malo cudo sa gumenim dirkama islo je na tv kao i komodor64 koji smo imali malo kasnijeuser posted image .
I ja se slazem da tehnika nije zlo ali je potrebno ogranicavanje eheheh...Pa nama su roditelji i tad ogranicavali. Tata je jednom prilikom cak rekao da ce uzeti sikiru da izlupa tvuser posted image .

Rece lepo covek sat dva na dan moze ali ostatak dana treba da bude drugih aktivnosti. Sve treba u granicama mere

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
15.8.2014 13:49:25   
Trcosava
Ljišo moj je prodao posle pola godine komp, a dade silne pare. Posle sam mu govorila da je pogrešio jer, da je ostavio možda bi danas bila informatičar jer sam me to interesovalo, mislim i dalje me interesuje ali sam u onom fazonu 'nemam ja živaca ponovo u školu', a nisam tip za knjigu već praktičaruser posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
15.8.2014 13:52:06   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

E sad, što neki roditelji se oslanjaju samo na to... to je drugo.



O ovome se i radi. meni prEtisak u normali, no frx user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
15.8.2014 13:55:40   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Ljišo moj je prodao posle pola godine komp, a dade silne pare. Posle sam mu govorila da je pogrešio jer, da je ostavio možda bi danas bila informatičar jer sam me to interesovalo, mislim i dalje me interesuje ali sam u onom fazonu 'nemam ja živaca ponovo u školu', a nisam tip za knjigu već praktičaruser posted image



hahaha jao strasno da tad su bile ogromne pare 2000 maraka cini mi se kostala tako neka spravica. Hahaha..Ma samo kad se setim. Brat i ja se stalno salimo da bismo mogli ponovo komodore da ukljucimo (stoji i skuplja prasinu zabacen sa ostalim starim stvarima).

Prakticari su mi omiljene persone. Doduse prakticare je stvarno tesko naterati da prionu na knjigu user posted image . Mm je isao u masinsku skolu za autolimara jer isto nije imao zivaca za ucenje a bio je odlican, a roditelji ga nisu forsirali. Zali i dan danas i kaze "eto samo da su moji bili malo drugaciji i da su mi zapretili". Treba valjda roditelj da oceni dete. Nadam se da mi necemo omasiti

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
15.8.2014 14:38:36   
Trcosava
Khm, odgovorih ti u birtiji, da ne idemo OT ovde user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
24.2.2015 23:00:42   
mila83
I ja pratim rad i predavanja dr Ranka Rajovica, imam njegovu knjigu "IQ deteta briga roditelja" u pdf formatu, ko je zainteresovan, poslacu mu:)

Dosta stvari razumem i spontano sam radila sa svojom decom , treba decu podstaci na razmisljanje sto vise, a ne ukalupljivati ih,namecuci svoja misljenja,iskustva, navodno olaksavajuci im. A sto se tice upotrebe kompjutera,mobilnog,igrica..treba samo biti umeren sa tim i izvuci najbolje.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
24.2.2015 23:06:08   
Jole84
Mila pošalji meni ako ti nije problem user posted image Volim da čitam te stvari, nije na odmet..

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
24.2.2015 23:13:19   
mila83
Cim je pronadjem na svom kompu,poslacu ti.. user posted image

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
25.2.2015 5:35:42   
Ana RR
Mila, pošalji i meni ako se setiš.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
25.2.2015 11:05:17   
mila83
Devojke,ajd mi posaljite na pp vase mail adrese da vam posaljem, ne znam kako drugacije da prikacim fajl...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
25.2.2015 12:48:27   
mila83
Poslala sam nekima, slobodno saljite adrese,nije mi problem.Volim dobru stvar podeliti i sa drugima.user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
25.2.2015 13:42:25   
mila83
https://www.dropbox.com/s/46y2slnzo77yv9j/rajovi-ranko-2009-mensa-ntc-sistem-u-enja%20-%20Copy.rar?dl=0

javite jel uspelo ovako user posted image

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
25.2.2015 14:46:28   
Azra_
Kod mene jeste! Hvala. Ranije sam slušala neka predavanja i čitala otome. U principu, meni nije rekao nešto što nisam znala, samo je i objasnio zašto je sve to tako važno. Svakako korisno štivo. Hvala još jednom!

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
25.2.2015 15:35:33   
mila83

IZVORNA PORUKA: Azra_

Kod mene jeste! Hvala. Ranije sam slušala neka predavanja i čitala otome. U principu, meni nije rekao nešto što nisam znala, samo je i objasnio zašto je sve to tako važno. Svakako korisno štivo. Hvala još jednom!

Nema na cemu! Pa da, to sam i ja htela da kazem,samo je objasnio zasto je vazno da tome posvetimo vreme...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Koje igre usporavaju ili oštećuju razvoj ...
25.2.2015 19:30:46   
veselicaa
Ovo sam procitala negde kada mi je S bila mala i dopalo mi se.Sto rece Azra,nista sto vec nisam znala.ali mislim da bi mladi roditelji trebalo da procitaju,bas je korisno.

(odgovor članu mila83)
Direktna veza do poruke: 90
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...
Pepeljuga ( srpska narodna bajka)
Bajke i pripovetke za decu na Ringeraja.rs



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here