|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Putovanje u trudnoći
3.1.2009 14:56:18   
Anoniman
Da li ste putovale (ili putujete - ako ste sada trudne) u trudnoći? O čemu treba voditi računa u takvim situacijama?

Ja sam u prvim mesecima putovala. Išla sam u Peštu i na Zlatibor, nisu mi teško pala putovanja, međutim, u odmakloj trudnoći nisam putoavala - nisam imala priliku.

A još jedno pitanje je do kog meseca trudnoće trudnice smeju da prelaze u inostranstvo? Sada mislite - glupo pitanje, a nije, jer mi naravno trebamo vize za inostranstvo, i čula sam da posle ne znam kog meseca (7og čini mi se), neće da nas puste u "njihovu" državu, jer postoji mogućnost da se tamo porodimo, a dete onda automatski dobija državljanstvo.
  Direktna veza do poruke: 1
   RE: Putovanje u trudnoći
3.1.2009 15:08:29   
guppy RR
nisam putovala jer sam imala rizičnu trudnoću i bolovanje.... grrrr.
inače bi išla... svuda...

ovo za inostranstvo nisam čula... samo sam čula da trudnice pred kraj trudnoće ne puštaju na avion. Valjda ako krene porođaj?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2
   RE: Putovanje u trudnoći
3.1.2009 15:24:25   
Anoniman
A ja nedavno čula da se neka žena porodila u avionu. user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 3
   RE: Putovanje u trudnoći
3.1.2009 17:38:31   
MERYEN
Ja nisam putovala,nisam ni smela....

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 4
   RE: Putovanje u trudnoći
3.1.2009 19:13:01   
prase
Ja sam putovala sve vreme trudnoće, doca mi je rekao da ne smem tek kada sam ga pitala 10 dana pred termin da li mogu na 200 km od Beograda da "skoknem" samo na vikend user posted image Išli smo često u rodno mesto MM, što je isto otprilike na 200 km od Beograda. Išli smo na Taru, u Novi Sad... Na more nismo išli jer MM nije mogao da dobije odmor user posted image Kao, da bi bio duže sa mnom i bebom posle porođaja, a bio je 5 dana... pitam se koliko bi dobio da smo išli na more!? Ups, skrenuh sa teme... Elem, ja sam imala super trudnoću i zato sam mogla svuda. Ništa mi nije teško padalo, mada moram da priznam da sam se zentala od višečasovne vožnje kolima pa smo pravili pauze da ja malo prošetam user posted image

E sad, što ne daju trudnicama preko 7 meseci da idu avionom... Nikad čula... Ali mislim da je problem što može da dođe do porođaja. Jedna moja poznanica je krenula na pola 7. meseca kući iz pečalbe da se porodi i u avionu joj porođaj krenuo (navodno od dugog sedenja), a beba je bila mrtvorođena (nisu stigli na vreme do bolnice) user posted image

To da se rođenjem dobija državljanstvo je ukinuto, bar ja tako mislim. Otkad su smislili da se udruže u EU, pooštrili su mnoge regulative vezane za dobijanje državljanstva. Nekada davno su roditelji dece koja su dobila državljanstvo rođenjem na teritoriji države automatski dobijali državljanstvo. Sada više ne. Pitam se kako li je u SAD... Znam da su svojevremeno zli jezici govorili da je Lepa Brena išla tamo da se porodi, da bi deca dobila državljanstvo user posted image

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 5
   RE: Putovanje u trudnoći
3.1.2009 19:13:46   
prase
Ups, izgleda da sam uspela da zbunim portal... objavi mi 2 puta poruku user posted image ... pa sam ovaj duplikat "uredila" tako što sam obrisala text poruke i napisala ovo. Ih, al' sam lukava - k'o lisica!

< Poruku je uredio prase -- 3.1.2009 19:15:29 >

(odgovor članu MERYEN)
Direktna veza do poruke: 6
   RE: Putovanje u trudnoći
3.1.2009 20:13:09   
guppy RR
Lijo naša user posted image
A šta se desi ako se porodiš U avionu iznad teritorija neke države? user posted image

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 7
   RE: Putovanje u trudnoći
3.1.2009 21:59:00   
Anoniman
Lepa Brena i njeni fazoni! user posted image

Zamisli da se porađaš u onoj groznoj Nemačkoj recimo (groznoj jer je meni nemački jezik nešto najgadnije što sam ikada čula)... i onda ti onim groznim grubim jezikom ( i meni totalno stranim) objašnjava babica kada da guraš. user posted image  Ah, nije ni bitno odakle mi sada ovo...

U prvom postu nisam mislila samo na avion ... nego uopšteno na prelazak u drugu državu bilo kakvim vozilom ili peške. Kažeš, ukinuto? Mamicu im njihovu... stipse! Ni državljanstvo nam ne daju! user posted image

(odgovor članu guppy RR)
  Direktna veza do poruke: 8
   RE: Putovanje u trudnoći
3.1.2009 22:51:20   
Koka Loka
U prvoj trudnoći nisam putovala, krvarila ceo prvi mesec, a u drugoj putovala u Grčku u nekoj 7. nedelji trudnoće. Krenula na put, ponela progesterone i primala ih u bratskoj državi user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 9
   RE: Putovanje u trudnoći
5.1.2009 10:32:50   
Anoniman
Evo šta sam danas našla u Blicu!

Jedna žena iz Ugande, koja je avionom putovala iz Amsterdama za Boston, porodila se usred leta a njena novorođena ćerka trebalo bi da dobije kanadsko državljanstvo pošto je rođena nad teritorijom Kanade.
 
user posted image
 
To su odgovori na sva naša pitanja i moždikanja.

(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 10
   RE: Putovanje u trudnoći
5.1.2009 19:32:55   
guppy RR
Lepo ti ja kažem user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 11
   RE: Putovanje u trudnoći
23.1.2009 0:05:50   
kumara
Poslala me tasha ovde, kaze moja tema... user posted image user posted image user posted image

Ono sto ja znam za avion je da u sustini ne pustaju zene u poodmakloj trudnoci, jedino kako mogu da lete je sa pismenom dozvolom lekara. To znam jer je moa bivsa sefica tako isla na sluzbena putovanja.

A za drzavljanstvo... Nije da su ukinuli, ali je fora da ako se to isto dete vrati posle 18. godine u istu drzavu i tamo provede neko vreme milsim da moze da dobije papire (ne vazi isto za sve drzave).

A sad malo ja... user posted image Mene je dr pitala da li se puno vozim kolima, na sta sam ja rekla da definise puno, a ona je rekla 50 km u proseku svaki dan... user posted image Uf!!! Ima dana kada predjemo 600-700 km. Ustvari to nam se desi bar 1 nedeljno. Evo, moja prosla nedelja - u nedelju smo napravili oko 500 km, u ponedeljak 700, u utorak 150, u sredu 100... i danas sam ostala kod kuce. user posted image

Za sad mi nista ne smeta, a dr mi je rekla da pazim na truckanje... A one koje su posle teme "Trudnice gde ste" pomislile da sam luda, sad imaju potvrdu da sam 100% luda!!! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 12
   RE: Putovanje u trudnoći
23.1.2009 15:44:32   
sonja999s
pa brena se i jestse poradjala u americi da bi deca imala drzavljanstvo.
a ovo za putovanje kolima i prelazak u drugu drzavu ne znam. ja sam poslednji put bila u Sloveniji kada sam bila u 7mesecu i niko na mene na granici nije obracao paznju, nisu ni videli da sam trudna.
mada, za Slovence znam da ne daju drzavljanstvo po rodjenju deteta nego to ide po poreklu.

(odgovor članu kumara)
Direktna veza do poruke: 13
   RE: Putovanje u trudnoći
25.1.2009 0:13:00   
leila
Meni je doktorka rekla da ukoliko putujem obavezno bude automobilom, da izbegavam autobus, e sad, ja izbegavam koliko god mogu, ali eto bar 3-4 puta mesecno idem busom po 150km...do sad nisam imala problema, hvala Bogu...
Gledam da uvek imam vodu i nesto slatko kod sebe, jedino sto me nervira je sto nekad moram da zamolim vozaca da stane da otrcim do wc-a :)


< Poruku je uredio leila -- 25.1.2009 0:14:24 >

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 14
   RE: Putovanje u trudnoći
16.2.2009 21:31:16   
Ivancica trudnicica
u Junu cu biti u sedmom mesecu a planiram da putujem na more u Grcku. To je oko 12 sati puta autobusom.Da li je neko tako daleko putovao i da li je rizicno

(odgovor članu leila)
Direktna veza do poruke: 15
   RE: Putovanje u trudnoći
16.2.2009 21:45:31   
Jacaca
Jesam ja ali sam bila jako mlada i smela, a secam se samo da je bilo jako vruce jedva sam izdrzala.

(odgovor članu Ivancica trudnicica)
Direktna veza do poruke: 16
   RE: Putovanje u trudnoći
16.2.2009 22:11:44   
Ivancica trudnicica
sta ti je lekar savetovao

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 17
   RE: Putovanje u trudnoći
16.2.2009 22:12:37   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Ivancica trudnicica

u Junu cu biti u sedmom mesecu a planiram da putujem na more u Grcku. To je oko 12 sati puta autobusom.Da li je neko tako daleko putovao i da li je rizicno


Iskreno, ja mislim da je previše rizično. Put je dug, autobus...ko zna kakav...mada i da je fenomenalan, misliš li da ćeš moći da izdržiš u "polusedećem" položaju toliki put? Sa druge strane, sedmi mesec trudnoće je već TRUDNOĆA. Što se mene tiče, rizik je ići i u stranu zemlju u poodmakloj trudnoći, na more. Šta ako ti krenu trudovi, ne daj Bože? Kome ćep se obratiti? Ne znam. Ja sam u junu isto bila  mesec, prošle godine i more mi nije padalo na pamet. Za mene je to bila mala žrtva naspram onoga što sam čekala, a to je bebica. Ali, možda ja nisam bila dovoljno hrabra. Samo iznosim moje mišljenje.

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Ivancica trudnicica)
Direktna veza do poruke: 18
   RE: Putovanje u trudnoći
16.2.2009 22:25:31   
Ivancica trudnicica
ovo zadnje pitanje je za jacaca

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 19
   RE: Putovanje u trudnoći
17.2.2009 1:40:35   
leila
Ja iskreno ne bih smela...
To sta je kome lekar savetovao je individualno jer su sve trudnoce razlicite i trebalo bi svog da pitas, a i za to je previse rano, tako nesto ginekolog moze da ti kaze na pregledu i UZ-u tek pred put, mozda ti i kaze da smes, ako je trudnoca bez problema, al opet je to sve po meni jako rizicno i ja se ne bih u to upustala.
Jecaca, svaka cast...user posted image

(odgovor članu Ivancica trudnicica)
Direktna veza do poruke: 20
   RE: Putovanje u trudnoći
17.2.2009 11:37:02   
eugenija
user posted image

Putovati, samo ne na biciklu...


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu leila)
Direktna veza do poruke: 21
   RE: Putovanje u trudnoći
17.2.2009 11:56:30   
mamica salamica
Ja sam licno putovala avionom do 31 nedelje trudnoce uz lekarsko odobrenje. Iskreno nisam imala nikavih problema, stvarno sam lako nosila moju devojcicu iako sam bila velika u stomaku kao trokrilni orman user posted image .Ipak, da budem iskrena, licno mislim da je putovanje autobusom u 7 mesecu dosta rizicno. Razmisli i obavezno porazgovaraj sa lekarom!

(odgovor članu Ivancica trudnicica)
Direktna veza do poruke: 22
   RE: Putovanje u trudnoći
17.2.2009 12:04:50   
Anoniman
Hello vi nove forumašice! user posted image

(odgovor članu mamica salamica)
  Direktna veza do poruke: 23
   RE: Putovanje u trudnoći
17.2.2009 12:07:09   
mamica salamica
user posted image ! Zdravo iskusnim clanicama!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 24
   RE: Putovanje u trudnoći
23.2.2009 13:32:09   
BINCE
iskreno ja sam u 10-oj nedjelji trudnoce a do sada sam putovala 3 puta takodjer 5 sati u C.Goru.....i nista mi nije smetalo i naravno sve je ok. ne vidim zasto nebi smjeli putovati polahko ipak je mala trudnoca..,,,ja mislim da je to sve od trudnice do trudnice...user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamica salamica)
Direktna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here