|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Putovanje u trudnoći
21.7.2011 3:09:19   
vukosava
U 11. nedelji sam putovala iz S.A.D. za Nemacku pa iz Nemacke za Srbiju. U 14. nedelji sam isla iz Srbije za S.A.D. A izmedju 11. i 14. putovala po Srbiji relacije i po 6 h.

Negde u 6. mesecu sam putovala 4 h u jedan grad i 4h nazad.

U osmom sam isla u grad koji mi je na sat vremena i nazad.

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Putovanje u trudnoći
21.7.2011 11:28:25   
Joj@
Jao, ja sam htela da poludim, meni nisu dali da putujem, a bilo je i smrtnih slucajeva u porodici ali i lepih stvari i tako sam zelela da idem ali niko mi nije dao, pritom im je doktorka rekla da smem. Nevredi, kad su svi oko mene panicari. Cak su me i na Avalu kod babe i dede samo par puta pustili. Hocu da poludim, tek sad kad dodje vlada nece biti setnje za mene, a ja tesko podnosim zatvorene prostorije...more, cim napuni dva meseca, hvatamo put nas dvoje, netreba nam ni tata ni babe ni dede ni prababe i pradede, ma niko. Necu da dozvolim da ga drze pod staklenim zvonom ko mene. Zato jadan i nece da izadje vec 41. nedelju, zna sta ga ceka...sve sami ludaci oko mene

_____________________________

*They can crush my cookie, but they can NEVER steal my fortune*


(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Putovanje u trudnoći
1.7.2012 17:40:32   
kika5452
Ja treba da idem na Siciliju na odmor 18.07. Tada ću ući u 8 mesec. Dobila sam potvrdu od ginekologa da smem, nisam imala nikakvih problema dobro podnosim trudnoću inače, a možda to ima veze jer sam mlada (22 god) i luda. U 6 mesecu sam vozila motor, sama idem kolima i po 150 km.Nemam nikakvih problema osim sto mi malo naticu noge, a kako i ne bi kada ne mirujem. user posted image user posted image

(odgovor članu Joj@)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Putovanje u trudnoći
1.7.2012 19:57:59   
Bebilina
Ja sam u prvoj letela vise puta van zemlje izmedju 4-og i 7-og meseca. U isto vreme sam putovala i busom i kolima i po 5h voznje dnevno, par puta cak 700km u danu... Od 26ned nadalje samo kolima. Na letovanju smo bili u 9-om mesecu. Trudnoca skolska, sve ok.
Ovog puta vise i ne pamtim kuda smo sve isli i koliko. Poslednji put letela u 27-oj i 31-oj nedelji. Nakon toga letovanje i voznja od 12h, trajekt, sve to sa 31 i 33ned. More i razgledanje Pariza izmedju ta dva... Nije mi tesko palo, stajanje i pauze i zbog deteta i mene, lepo smo prosli u putu. Osiguranje koje imamo pokrivalo je sve eventualnosti i u inostranstvu tako da nisam brinula...
Inace smo svakog drugog vikenda isli do svekija, prijatelja, po 2h voznje u jednom smeru. Jednostavno nema razloga da bilo kakvo putovanje odlazemo ili otkazujemo kad meni ne smeta. Mm vozi, ja se udobno ususkam jastukom i sve super.
E ove poslednje 3ned ne idem dalje od 1h od kuce. Inace bih, ali resila sam da se porodim u odredjenoj klinici i ostajem blizu. user posted image
E da- svuda sam nosila izjavu porodicnog lekara koja potvrdjuje da sam ok i koliko je trudnoca stara. Ako ista a ono mi je u trudnoci svako putovanje bilo lakse zbog svih ustupaka, preskakanja redova, duplih sedista u avoinu gde bih lepo legla i odspavala. user posted image

< Poruku je uredio Bebilina -- 1.7.2012 20:03:48 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu kika5452)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Putovanje u trudnoći
2.7.2012 11:21:34   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: kika5452

Ja treba da idem na Siciliju na odmor 18.07. Tada ću ući u 8 mesec. Dobila sam potvrdu od ginekologa da smem, nisam imala nikakvih problema dobro podnosim trudnoću inače, a možda to ima veze jer sam mlada (22 god) i luda. U 6 mesecu sam vozila motor, sama idem kolima i po 150 km.Nemam nikakvih problema osim sto mi malo naticu noge, a kako i ne bi kada ne mirujem. user posted image user posted image

Ne znam da li si se ovde pohvalila ili pozalila ovim pisanjem ? user posted image
To sto si u sestom mesecu vozila motor nije ni za kakvu pohvalu , vozim ih godinama i ono sto svaki vozac zna je da je 50% do tebe a ostalih 50% do vozaca koji te ne vidi jer mu nisi u retrovizoru , tako da ovo sto si napisala je vrlo neodgovorno sa tvoje strane , ne samo prema tebi nego i prema tvojoj bebici . eto morala sam da ti kazem a ti kako hoces user posted image
na ovaj deo o 150km/h necu ni da se osvrnem...
Ne bih da se naljutis a ne bih ni da neka trudnica procita tvoj post pa da pomisli kako je u redu sedeti na motoru koji vibrira i kako je narocito u redu da se probija kroz guzvu u saobracaju user posted image

(odgovor članu kika5452)
  Direktna veza do poruke: 130
   RE: Putovanje u trudnoći
2.7.2012 11:32:18   
MicinaMama
doktori pustaju,avio-kompanije prevoze...mnogi pricaju kako je avion bezbedan za trudnocu,ali koliko ja imam samo primera trudnoca koje su krenule po zlu bas zbog tog aviona i to zene koje su putovale 2h avionom.I ja sam se u proslio trudnoci pocetkom sedmog meseca usudila putovati do Bosne,ove zene koje su to prosle su rekle da cu se otvoriti u roku par dana.Tako je i bilo kada sam stigla nakon 5-7 dana sam vec bila otvorena 1 prst,ostala u Bosni,nakon nedelju prebacena u bolnicu i tu lezala mesec dana na ocuvanju trudnoce..i naravno porodila se u Bosni.Ova jedna zena se jedva uspela vratiti u paris i odmah se taj dan porodila.

Do duse to ne mora da znaci ali svi znamo da poletanje i sletanje vrsi pritisak na stomak a i turbulencija nije bas ok,jos pogotovo ako neko ima strah od letenja tu ti je odmah+ i stres.
Nekome let prodje gletko,a nekima ne

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Putovanje u trudnoći
2.7.2012 14:24:07   
nina26
Ne znam zene, svaka cast onima koji imaju hrabrosti da putuju, mislim na duze relacije, ali ja se ne bih usudila.

Prvo meni je frka po gradu kad se vozim kolima, guzve su, voze kao ludaci svi ovde, ne daj Boze neko nas lupi cao...ma ne smem ni da pomisljam.

Jedini put koji prelazim je svaki vikend do mora sat vremena u jednom pravcu, i tada sam isto kao na iglama.

A za voznju motorom u 6mesecu trudnoce, ne mogu ni da komentarisem stvarnouser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Putovanje u trudnoći
2.7.2012 15:53:17   
marince1
Ja sam putovala u 7 mesecu oko 60 km do mora,pa tamo-vamo obilasci i nazad.
i hvala bogu,sve je bilo ok.
Mislim da to zavisi od trudnice,od trudnoce (jednoj zeni nije svaka trudnoca ista) i da je to stvar izbora.

Iskreno ja se motorom nebi vozila,avionom i kolima da.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Putovanje u trudnoći
2.7.2012 15:57:56   
Okica sljokica
Ribizla user posted image user posted image

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Putovanje u trudnoći
2.7.2012 16:02:12   
jance
za avion nisam upucena, ja sam putovala prosle godine u 7 mesecu trudnoce na more u Rijeku kolima, stali smo 3 puta, posle granice, u Zagrebu i jos jednom u Gorskom kotaru, putovali smo cca 6 sati neracunajuci pauzu od sat vremena u Zagrebu. sve je proslo ok. za avion se nebi usudila pre svega zbog straha, da se ne bojim, putovala bi verovatno i tako. motorom nebi definitivno....

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Putovanje u trudnoći
27.9.2012 15:54:30   
adulence
ja sam 7. mesec trudnoce,u subotu putujem na zlatibor idemo autobusom put je izmedju 4 i 5 sati,ali znam da negde na pola puta prave pauzu od recimo pola sata i jos na nekim usputnim stajalistima,tako da cu na pauzama da setam i da se teglim...jedva cekam,mislim da ce nam jako prijati zlatibor pa i ovom nasem malom stvorenju u stomaku...

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Putovanje u trudnoći
17.11.2012 7:22:21   
mrvica7
Trudnice moje veliki pozdrav za vas :) Imam jedno pitaanje,ako je koja trudnica bila u slicnoj situaciji da mi da savjet :)
Trebala bih putovati avionom iz Azerbejdžana u Bec,pa iz Beca u Sarajevo,sve za jedan dan...u 9 nedelji sam trudnoce i strah me je,a moram istekla mi viza user posted image
eh sad...imala sam vec 2 pobacaja u 5-6 nedelji trudnoce,ova je sad za sada hvala Bogu u redu,a opet me strah..
Nemam strah od aviona,sad da li let moze sta da poremeti ili ne?????? Je li itko bio u slicnoj situaciji???

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Putovanje u trudnoći
17.11.2012 7:32:21   
adulence
iskrena da budem nisam putovala avionom ali sam draga tako u 9 nedelji putovala iz beograda do budimpeste autobusom i to je trajalo,nije mi smetalo,a ne verujem da ce tebi avion smetati ili napraviti problem,jer trudnice normalno lete avionom do cini mi se 30 i neke nedelje tako da verujem da ti nece skoditi,jos pogotovu sto se ne plasis aviona,ja bih bila zabrinuta jer se jako plasim letenja i mislim da bih umrla u avionu ali ovako samo pozitivne misli i mora biti sve ok...

(odgovor članu mrvica7)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Putovanje u trudnoći
19.11.2012 11:59:07   
mrvica7
Hvala adulence,i ja mislim da ce biti sve ok user posted image bebac ce nadam se da slusauser posted image

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Putovanje u trudnoći
19.11.2012 12:06:51   
new nick

IZVORNA PORUKA: mrvica7

Trudnice moje veliki pozdrav za vas :) Imam jedno pitaanje,ako je koja trudnica bila u slicnoj situaciji da mi da savjet :)
Trebala bih putovati avionom iz Azerbejdžana u Bec,pa iz Beca u Sarajevo,sve za jedan dan...u 9 nedelji sam trudnoce i strah me je,a moram istekla mi viza user posted image
eh sad...imala sam vec 2 pobacaja u 5-6 nedelji trudnoce,ova je sad za sada hvala Bogu u redu,a opet me strah..
Nemam strah od aviona,sad da li let moze sta da poremeti ili ne?????? Je li itko bio u slicnoj situaciji???




Draga, ne zelim da te plasim i traumiram, ali bolje o tome porazgovaraj sa ginekologom. Ja ti ne bih savetovala da u ovako maloj trudnoci putujes, bas zbog prethodnih pobacaja. Meni su rekli nikako duga putovanja- sat-dva maksimum, ako vec ne mogu da odlozim put, za aviom narocito nisam sigurna. Razgovaraj sa dr!user posted image

_____________________________

Ex Cicko

(odgovor članu mrvica7)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Putovanje u trudnoći
19.11.2012 12:09:34   
new nick
Ne mislim da ce tebi biti lose i da neces podneti put, vec zbog embriona... Ipak je prvo tromesecje organogeneza, avion...neznam, zracenje, visina... ne bih ti savetovala.

_____________________________

Ex Cicko

(odgovor članu new nick)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Putovanje u trudnoći
30.4.2013 17:31:54   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: nina26

Ne znam zene, svaka cas_t onima koji imaju hrabrosti da putuju, mislim na duze relacije, ali ja se ne bih usudila.

Prvo meni je frka po gradu kad se vozim kolima, guzve su, voze kao ludaci svi ovde, ne daj Boze neko nas lupi cao...ma ne smem ni da pomisljam.

Jedini put koji prelazim je svaki vikend do mora sat vremena u jednom pravcu, i tada sam isto kao na iglama.

A za voznju motorom u 6mesecu trudnoce, ne mogu ni da komentarisem stvarnouser posted image


Isto.
Ja nemam herca ni da putujem a ni da razmišljam o putovanju sada. I znala sam da će tako biti kada zabebim, ma neka je. Putovala pre, putovaću kasnije ako Bog da.


< Poruku je uredio dunja RR -- 30.4.2013 17:33:09 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Putovanje u trudnoći
30.4.2013 17:53:46   
minna
Dunja draga cestitam!!! user posted image user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Putovanje u trudnoći
30.4.2013 17:54:48   
dunja RR
user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Putovanje u trudnoći
30.4.2013 17:57:20   
Cuftas
Dunjaaaaaaaaaaaa user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Putovanje u trudnoći
30.4.2013 18:01:38   
Figaro88
Dunja cestitamuser posted image user posted image

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Cuftas)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Putovanje u trudnoći
30.4.2013 19:18:12   
Meisje
Ja sam u 21. nedelki posle expertskog putovala avionom I to sama.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Putovanje u trudnoći
30.4.2013 22:23:11   
Verolina

IZVORNA PORUKA: dunja RR

IZVORNA PORUKA: nina26

Ne znam zene, svaka cas_t onima koji imaju hrabrosti da putuju, mislim na duze relacije, ali ja se ne bih usudila.

Prvo meni je frka po gradu kad se vozim kolima, guzve su, voze kao ludaci svi ovde, ne daj Boze neko nas lupi cao...ma ne smem ni da pomisljam.

Jedini put koji prelazim je svaki vikend do mora sat vremena u jednom pravcu, i tada sam isto kao na iglama.

A za voznju motorom u 6mesecu trudnoce, ne mogu ni da komentarisem stvarnouser posted image


Isto.
Ja nemam herca ni da putujem a ni da razmišljam o putovanju sada. I znala sam da će tako biti kada zabebim, ma neka je. Putovala pre, putovaću kasnije ako Bog da.


Ko nije presao put od trnja do zvezda ni ne zna koliko je lako zrtvovati ponesto da bi se ta zvezdica sacuvala. Ja te podrzavam u potpunosti. Cuvaj tu malu zvezdu. Bice vremena za putovanja utroje ili mozda ucetvoro.user posted image user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Putovanje u trudnoći
30.4.2013 22:33:58   
pocahontas
ja sam proslo leto u sedmom mesecu isla u cg na more kolima i ostala 3 nedelje, mogu vam reci da mi je baaaas prijalo, tamo smo se takodje vozikali i nije mi smetalo...to je moje iskustvo. da napomenem da mi je lekar dao odobrenje da idem, nisam imala rizicnu trudnocu niti sam u bilo kom periodu trudnoce morala da mirujem.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Putovanje u trudnoći
30.4.2013 22:43:12   
MamaJaca
U obe trudnoce nisam imala ni jedan jedini problemcic, a opet nisam htela da putujem nigde. Isla sam mozda par puta na put od po 2 sata voznje, i to mi je uvek imalo uticaja na osecaj u stomaku. U drugoj trudnoci sam do 9. meseca vozila auto, ali to je bilo samo do posla i nazad, nije mi bilo frka. Ko zeli moze da putuje, mnogima sigurno nece smetati, ali u tim trenutcima mi nije bilo nista vaznije od te malene mrvice u stomaku.
I neko je ovde spomenuo put do Bosne i otvorenost od 1 prsta..Znam zenu koja je otisla da obidje svoje roditelje negde u Bosni, i tu joj se iskomplikovalo, srecom bilo je sve ok na kraju, al je morala na odrzavanje trudnoce do kraja..I za avion u trudnoci, ko i za mnoge druge stvari, nece vam reci da li su i koliko stetne..
Cuvajte te svoje malene zvezdice, bice vremena za sve ostalo

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here