|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Zatvor
6.4.2010 15:13:44   
Nena81

IZVORNA PORUKA: cipiripi

ja u principu izbegavam kafu jer sam cula da izaziva kontrakcije..al sam pricala sa dr i posto su meni dovoljna samo 3 gutljaja da bi otrcala "tamo gde i CAR ide peske" odlucila sam sam se za tu varijantu user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image eh drugarice po muci. Nedaj Boze da me neko kad sam u gostima pita jesam li za kafu, ili ako samo osetim miris kafe ....noge trce same najbrze sto mogu user posted image user posted image user posted image user posted image

Meni u trudnoci nije uopste prijala kafa,beba je bila nemirna posle samo jedne solje ubijala me udarcima.

_____________________________

Love me, Hate me, either way you are thinking of me !!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Zatvor
6.4.2010 15:37:59   
cipiripi
meni regulise kafa, u principu sam je izbacila al sad pijem onu malo tursku soljicu 2 gutljaja i odmah me protera..al to pijem svaki drugi dan...
sta sadrzi ta voda..ja nesmem svasta da unosim zbog moje lude krvi...?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Zatvor
6.4.2010 15:41:29   
Anoniman
Cipi imaš temu o Donat vodi ...
Nemam pojma, ja bih na tvom mestu pitala doktorku .. znaš već , draga ...user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Zatvor
6.4.2010 15:42:24   
Anoniman
Donat voda

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Zatvor
6.4.2010 17:09:25   
dacica
laxomucil i laxobion,za trudnice je,extra

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Zatvor
6.4.2010 19:49:03   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Cipi imaš temu o Donat vodi ...
Nemam pojma, ja bih na tvom mestu pitala doktorku .. znaš već , draga ...user posted image



Bas sam je malopre pitala...kaze:

"pa znas kako to je stona voda, nije kao ova iz aparata, ima i predosti i mane..sve zavisi koja ti je prirodna koncentracija mg u organizmu...najbolje je da se to prvo iskontrolise pa da vidimo, ali ako se pije pije se max 1-2 case dnevno, a dobra je protiv grceva.."

Tako da cu uraditi kontrolu pa cu videti... user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Zatvor
6.4.2010 20:17:32   
JULIE
Cipika ja sam sa mikijem u prvim mesecima imala zatvor...jedino sto mi je pomoglo bile su pomorandze,ali to je verovatno individualno-od trudnice do trudniceuser posted image

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Zatvor
6.4.2010 20:24:24   
cipiripi
meni kafa pomaze za zatvor al mi je od nje muka...tako da neznam sta je gore... user posted image user posted image
pomorandze me odbijaju...user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Zatvor
6.4.2010 20:27:26   
JULIE
Mozda je bolje da malo bljucnes nego da ti se grci stomak i da te boli zbog zatvorauser posted image jel inace ne povracas?

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Zatvor
6.4.2010 20:28:22   
cipiripi
uopste ne povracam...kakim na 2 dana... i to se bas istovarim user posted image user posted image user posted image

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Zatvor
6.4.2010 21:06:12   
ljubičica
user posted image

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Zatvor
6.4.2010 21:43:11   
dijana1*
Ujutro na prazan stomak voce (grozdje,kivi,narandza...), pa posle toga zitarice sa jogurtom balans (sa zitaricama) zatvora zagarantovano nema user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Zatvor
6.4.2010 22:10:17   
ljubičica
Eh šta sve nisam pokušala. Pa samo danas sam pila jogurt, pa koka-kolu pa mleko ne bi li se nešto desilo... i ništa...

_____________________________

The day I will stop lovin you is the day I will close my eyes 4 ever!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Zatvor
6.4.2010 22:27:50   
dacica
laxomucil-na biljnoj bazi,sme trudnice pitala sam dr.ja bas imam problema,sve sam probala,i nista na 3-4 dana idem po malo...ovo popijem jednu kesicu dnevno-i super...uhhh


_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu ljubičica)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Zatvor
7.4.2010 8:46:56   
strelitzia
Najprirodniji način protiv zatvor je da popijete ujutru, odmah poslije pranja zuba, čašu mlake vode...
Ispočetka možda bude nezgodno ali se brzo navikneš...Ja inače ne pijem vodu puno, možda čašu dnevno, ne traži mi oranizam ali sad u trudnoći pijem, traži mi se, što mi je potpuno fascinantno i jako mi je drago zbog toga :)
Elem, imam redovnu stolicu i sad u trudnoći, nije se ništa promijenilo... ujutru perem zube, pijem vodu (sa folnakom sada kad sam user posted image ), nekad mlaku nekad hladnu...poslije par dana stvori se navika pa čim ustanete iz kreveta bićete žedne. Poslije toga, kad stignem na posao obavezno pojedem neku voćku, pa kafu...
U wc idem, nekad prije voćke , nekad poslije voćke a nekad poslije kafe...nekad u toku dana 2-3 puta.
Probajte ujutru sa vodom nekoliko dana, možda i da popijete više od čaše... a jelo bilo kakvo, najmanje pola sata poslije vode, kafa bi mogla odmah (ako je pijete).
Ali evo iako imam redovnu stolicu moj problem je nadutost....uf...non-stop.....

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Zatvor
7.4.2010 8:49:21   
strelitzia
konekcija me zezala pa sam dva puta postavila istu poruku

< Poruku je uredio strelitzia -- 7.4.2010 8:52:05 >

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Zatvor
8.4.2010 11:30:56   
draganica
Sada nemam problema, idem čak i po dva puta dnevno, a često i dobijem proliv, pa mi doktor zabranio mleko i masnu hranu, ali imala sam problem ranije. Pijte čaj od brusnice, odličan je za bubrege i mokraćne kanale, prvi put u trudnoći nisam imala infekcije koje inače imam, a pročišćava organizam. Najbolja je mešavina sa nekim voćnim čajem, ja sam takav našla.
Suve šljive su zakon! Kuvala sam kompote dva-tri puta nedeljno, a sad bogami i samo suvu šljivu da pojedem proteralo bi me.
Naravno, mleko. Vruće ili hladno iz frižidera, proteralo bi me sigurno. Kažem da sada moram i da izbegavam, već pijem samo jogurt.
I ono što mi je doktor rekao- kad osetiš da ti se ide, sedi na šolju i čekaj, ako treba i pola sata, mora da krene, ha, ha! Ja sam i kasnila na posao zbog toga, ali uspevalo je.

(odgovor članu strelitzia)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Zatvor
27.4.2010 20:40:30   
dacica
ja crkoh od zatvora-po 5,6 dana,uzas-explodiracu,nista mi ne pomaze....pomagajte!!!!

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu draganica)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Zatvor
27.4.2010 20:51:39   
Anoniman
Dacice, meni pomažu jabuke, voćni jogurt (onaj sa žitaricama)...

Najviše mi pomaže mnoooooogoooo vode tokom dana...

probaj.

(odgovor članu dacica)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Zatvor
27.4.2010 23:16:06   
dacica
pijem vodu,jedem voce,kivi na prazan stomak ujutru,pa toplu vodu sa medom na prazan stomak,pa donat vodu ujutru i uvece,pa musli ujutru,pa laksomucil,laksobion...ma sve sto cujem...ali nista...uzas..user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Zatvor
27.4.2010 23:22:24   
Anoniman
u bre ženo pa ti si ozbiljna..svašta si probala user posted image
ne znam...onda stvarno ne znam...a da pitaš lekara nekog? da ti nesto pripise?user posted image

(odgovor članu dacica)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Zatvor
27.4.2010 23:51:56   
Sakiedi
@dacica. Imala sam isti problem. Nista mi nije pomagalo,ama bas nista od svega sto si i sama nabrojala,ali evo ponekad sta mi pomogne: ujutro mlaka voda sa medom i sircetom,slatka kratka turska kafa,cvekla i kompot od suvih sljiva. Probaj. Srecno user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Zatvor
27.4.2010 23:54:46   
Kvini
Dacice, meni je isto tako bilo, i shvatila sam da je od vitamina koje uzimam. Pijem Pregnacare, inace. SVE sam probala i na kraju sam pauzirala koji dan s vitaminima, nije bilo druge, i bilo je bolje! Opet sam pocela da ih pijem, ali u kombinaciji s oko 2 litre vode na dan, osim ostalih tecnosti, jedino tako sprecavam zatvor. Sta ja znam!user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Zatvor
29.4.2010 20:03:52   
goda
Prosli put sam pila Pregnacare i izazivali su mi takvu glad da je to nenormalno a stolica tvrda. Porazgovaraj sa doktorom da ti promeni tablete,nek ti da nekog drugog proizvođača nešto ti ne odgovara. U svakom slučaju proveri da li je od tableta preskoči ih nkoliko dana da vidiš kako će ti biti.
Za ne poverovati ja i od riže dobijem dijareju a baš kažu da riža steže stolicu.
Puno sreće,jer znam kako je to tesko kada ne ideš redovno u WC user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Kvini)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Zatvor
30.4.2010 0:28:47   
dacica
dr mi je na ultrazvuku video--ne znam kakouser posted image --- povisen progesteron-a ja na svoju ruku,sama stavljam utrages.pa sam ga kao povisila jos-i kaze da je to sve povezano-i da zato mozda nemam stolicuuser posted image user posted image danas sam vadila krv,sutra je rezultat,pa cu da vidim-ali mi je cudno....user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu goda)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Koliko carskih rezova možete imati i kolik...
Svaka žena je drugačija. Neke se oporavljaju na sličan način nakon svakog carskog reza, dok drugim ženama treba više vre...
Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here