|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Triple test
29.3.2011 21:30:37   
MakiNeca
Hajde nek neko odgovoriiiiiiiiiiiiiiiiii...molim vassssssss....user posted image

(odgovor članu MakiNeca)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Triple test
29.3.2011 21:32:25   
Ana RR
Ja nisam radila triple, tako da ne bih znala da ti odgovorim.

Nadam se da će se javiti neka od devojaka koja ima iskustva.

Pozz


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu MakiNeca)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Triple test
29.3.2011 21:40:39   
Ivanka 75
IZVORNA PORUKA: MakiNeca

Moze li neko da mi kaze e su dobri nalazi....user posted image
HCG 17 963
AFP 29,07
TRIPLE TEST 1:2523
AGE RISK 1:1383
TRISOMY 18 SCREENING 1:4107
NEURAL TUBE DEFECTS(NTD) SCREENING 1:10000user posted image
MOLIM VASSSSSSSSSSS.....



Makineco,  moji rezultati su bili duplo nizi od tvojih (age risk 1:849, trisomija 1:1200 i nesto), opusti se i uzivaj!!!

Sa 35 godina sam rodila zdravu, pravu i super naprednu devojcicu!!!!
user posted image

(odgovor članu MakiNeca)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Triple test
29.3.2011 22:21:52   
MakiNeca
joj....user posted image ljudi hvala vammmmmmmmmmmmmm...ja tek u petak idem kod doktora...i jako sam se unervozila....ali sad mi he lakseuser posted image user posted image

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Triple test
29.3.2011 22:27:14   
Nina777
Ne brini, i ja mislim da su to dobri rezultati, i meni je slicno bilo, i rekli su mi da je OK

(odgovor članu MakiNeca)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Triple test
29.3.2011 22:29:49   
MakiNeca
hvalaaaaaaaaaaaaa........mnogo mi ovo znaci.......da se rasteretim....user posted image

(odgovor članu Nina777)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Triple test
29.3.2011 22:40:47   
Malecka074
Ja sam tek sad dosla na forum! Rezultati su super! Ne brini! Opusti se...user posted image

_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu MakiNeca)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Triple test
11.4.2011 11:15:11   
marija083
molim vas za tumacenje, moj doktor kaze da je sve ok, ali......

Trudnoća po amenoreji: 18+1


AFP 27.7ng/ml ; 0.54 Corr. MoM ( ovaj dio 0.54 je podvucen)
uE3 1.3ng/ml ; 1.16 Corr. MoM
HCG 10089 mlU/ml ; 0.56 Corr. MoM

Trisomy 21 risk 1:2264
Age risk 1:651
Trisomy 18 risk <1:10000

Neural tube defect risk: The corected MoM AFP (0.54) is located in the low risk area for neural tube defects.
The calculated risk for trisomy 21 is bellow the cut off which respresents a low risk.

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Triple test
11.4.2011 11:26:33   
Nina777
Super su rezultati, ne brini user posted image

(odgovor članu marija083)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Triple test
11.4.2011 11:27:48   
Malecka074
Marija, to su dobri rezultati! Taj prvi parametar je malo nizi nego sto obicno bude, pa je verovatno zato i podvucen. Normalna vrednost je 1.
Ali, generalno, mislim da nema mesta za paniku. Da je ovo sasvim dobar nalaz!user posted image Zato...opusti se...user posted image Pogotovo ako je doktor rekao da je sve ok.user posted image

< Poruku je uredio Malecka074 -- 11.4.2011 11:28:36 >


_____________________________

Sve se moze kad se hoce i kad se mora :)

(odgovor članu marija083)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Triple test
11.4.2011 12:20:19   
marija083
hvala vam puno, ja sam ludila sto je to podvuceno.
user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Malecka074)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Triple test
2.5.2011 12:00:39   
Mimak
Evo da se i ja javim sa svojim iskustvom . U 15 nedelji sam trudnoce radila sam u 13+2 dabl test koji nije bio ok 1:101 .... i slali su me za Bg na Narodni Front ...bila sam na ezspertni ultrazvukl da bi mi tamo rekli da mi dabl test nije dobro uradjen i da nema Nt , dobila sam uslovnu amniocintezu s tim da uradim tripl test u 16 nedelji . Da li to znaci da ako mi tripl bude dobar nece mi raditi amnio , logicki je ali volela bih da cujem i druga iskustva . Ovo je jako stresno za sve trudnice i ko izmiusli ove statisticke testove .... :(((

(odgovor članu marija083)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Triple test
13.5.2011 15:42:47   
gagac77
Evo da se i ja predstavim . U 17 sam nedelji trudnoce i ocekujem trece dete.Imam 34 godine pa sam resila da zbog toga uradim tripl test . Evo sta mi se desilo:uz krv za tripl test radi se ultrazvuk . Medjutim primetila sam na izvestaju sa ultrazvuka da mi je datum poslednje menstruacije 15.1.2011. a ne 19.1.Verovatno je lekar lose cuo datum koji sam mu rekla.Da li ova greska i ovih cetiri dana razlike mogu da dovedu do pogresnih rezultata tripl testa?

< Poruku je uredio gagac77 -- 13.5.2011 15:45:36 >

(odgovor članu MakiNeca)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Triple test
15.6.2011 16:43:15   
tijatija
evo rezultati tripl testa ako neko zna neka mi samo protumaci
AFP 37.1 ng/ml 0.9 Corr.MoM
uE3 0.773 ng/ml 0.86 C.M
HCD 24705 mlU/ml 1.21 C.M

Tr.21 risk at term 1: 2054
Age risk at term 1: 1036

(odgovor članu gagac77)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Triple test
15.6.2011 18:19:38   
Ivana.
Tijatija dobri su ti rezultati.

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Triple test
15.6.2011 21:35:27   
tijatija
ivana , hvala na odgovoru user posted image user posted image

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Triple test
16.6.2011 14:06:30   
tijatija
sad sam se vratila od dr. koja je potvrdila da su rezultati ok. user posted image user posted image

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Triple test
1.7.2011 20:35:21   
moody
da li iko zna zbog cega su mi upisali na rez. tripl testa 16+5 gestational age ako je 15+5 zvanicno! ako je greska da li to moze da utice na rezultat testa?user posted image

rezultat je sledeci:

AFP 41,3 ng/ml 0.91 Corr.MoM
uE3 0,738 ng/ml 0,90 Corr.MoM
HCG 29083 mlU/ml 1.08

Tr21 risk 1: 2863
age risk 1:1093
Tr.18 risk 1: 10000

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Triple test
7.7.2011 9:20:00   
tinna79
moody, 15+5 je po amenoreji, a 16+5 po UZ. Znaci da ti bebica naprednija. Bar je meni tako lekar objasnio kad je radio UZ za triple test.

(odgovor članu moody)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Triple test
16.7.2011 10:41:24   
moody
tinna79 hvala puno! mnogo mi znaci

(odgovor članu tinna79)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Triple test
9.8.2011 18:31:35   
beboni
Juce su mi stigli rezultati tripl testa. Bila sam danas kod dr u DZ,zadrzala sam se svega 5 sekundi...rekao je DOBRO i pruzio mi papir...i to je sve. Tako i na UZ rec ne progovara, sem kad ga ja pitam na kraju da li je sve u redu tada mi odgovori sa DA i to je... Inace sam kod njega isla privatno u prvoj trudnoci i bio je extra ljubazan...sve objasni,meri krvni pritisak,da li zeli tata da udje itd itd... a sada bih ga tresnula...
...pa bih volela da cujem i vase misljenje jer uopste nisam spokojna..
AFP 45,44U/ml 1,65 MoM
HCG 20251mlU/ml 0,76MoM
uE3 2,10ng/ml 0,70MoM
Triple test 1:4037
Age risk 1:807
Trisomi 18 screeningis is 1:10000 There is no statistical indication for trisomy 18 risk.
NTD screening The risk for spina bifida/anencephaluy is 1:1663 There is no statistical indication for spina bifida/anencephaly.
Gestation age 16+5
Age 29,1

(odgovor članu moody)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Triple test
9.8.2011 18:36:12   
Ivana.
Beboni, super su rezultati. user posted image


(odgovor članu beboni)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Triple test
10.8.2011 20:55:01   
beboni
Nadam se Ivana. Bas se brinem,sada mi je malo lakse. Stvarno ne znam zasto im je problem (mislim na dr) da kazu ,,da mama sve je ok,rezultati su vam odlicni,nema potrebe da brinete,, nego kao preko k.rca, sa sve pogledom koji je negde na drugu stranu, samo DOBRO...a papir mi je vec ugurao u ruke,sto mu dodje kao ,,tvojih 5 sek su istekli,dovidjenja,,...eto

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Triple test
31.8.2011 17:26:40   
Lu
IZVORNA PORUKA: razlicak

Cao drage mojeuser posted image !  Ovo mi je prvi put da sam na ovom forumu, tj na bilo kom forumuuser posted image ....
Imam dilemu, dobro bi mi doslo vase misljenje....Radila sam dabl test, dr kaze da je sve u redu, zbog godina (33) me salje na tripl test.u porodici nikada nije bilo anomalija, ovo mi je druga trudnoca,na ekspertnom sam bila i sve je u savrsenom redu, sada sam u 16-oj nedelji. Neznam dal da radim i neznam zasto me uopste salje ako su rezultati dabla u redu i sama tako kaze...da napomenem da mi se to ne radi iz vise razloga, a jedan od njih je sto me salje privatno i to kosta 2700 din, meni je to trenutno mnogo s obzirom na to da sve bukvalno vadim privatno...
Zanima me vase misljenje i ko bi kako postupio u mom slucaju ....

IZVORNA PORUKA: ielena

Ako si iz Beograda, trazi da ti napise uput za tripl u Institutu za majku i dete, tamo se ne placa.
A zasto sve radis privatno? Ja sam u drugoj trudnoci maksimalno iskoristila sve drzavne usluge - obican ultrazvuk u domu zdravlja (ako nema u tvom, trazis uput za neku od bolnica i on ti vazi 6 meseci), dabl test na Zvezdari, ekspertski uzv takodje kod njih, laboratorijske analize u domu zdravlja i u Batutu (takodje uz uput).


IZVORNA PORUKA: razlicak

Nisam iz Beograda, iz Backe Palanke sam, imamo samo dom zdravlja koji nema labaratoriju za takve stvari, pa moras privatno. A cak i kad sam dobila uput da mi se dabl test izvadi u Betaniji u NS, tamo aparat neki nije radio i opet sam zavrsila privatno. Nazalost, te cene nemoze svako da plati, ja sam nekako platila jer sam znala da je dabl obavezan, radila sam ga u prvoj trudnoci...ali sad me salje i na tripl, za koji kazu da nije obavezan i da nemora da se radi ukoliko je dabl u redu. Cak sam od jednog zdravstvenog radnika dobila informaciju da svi oni rade u dosluhu sa privatnim lekarima i ordinacijama, imaju procenat na touser posted image ...nebi me nista iznenadilo, u zemlji Srbiji je sve moguce...
I pored tih analiza, ja sam RH negativna, pa jako cesto proveravam antitela, koja, opet, placam privatno 1000 din.
Stvarno mi je tesko sve to postici, jer sam pre samo 2 nedelje platila 2700 dabl, a sad mi opet toliko treba za tripl,  a zasto, ako nema potrebe?? Stvarno neznam.....user posted image



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu beboni)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Triple test
26.10.2011 12:50:35   
Bikica Bibili
Cao...da se predstavim ja sam Bilja i 87 godiste sam........trudna sam vec 14nedelja i juce sam bila kod svog lekara koji mi je uradio snimke i rekao da idem da mi urade tripl test.....sva uplasena otisla sam kuci i danas bila da dam krv...postavljam pitanje zasto se daje tripl test i ako ja nemam nikog u porodici fala bogu bolesnog i sa tim simptomima......dok mi ne stignu rezultati umrecu od brige.....

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here