|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Triple test
17.1.2012 15:52:29   
bea83
Soni, evo NM ti je odgovorila, ona se svakako dobro razume u celu priču, ja samo mogu da ti kažem da su ti rezultati sasvim ok uporedjujući sa mojim, nemoj da se nerviraš za dzabeuser posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Triple test
18.1.2012 17:02:31   
GeenMama
Ne znam da li postoji strašniji osećaj od ovog koji sam ja doživela danas!
Doktor na VMA počinje razgovor sa rečima: ''gospođo postoi mogućnost da sa vašim detetom nešto nije uredu''
Zaledila sam se i još uvek ne mogu da dođem sebi!
Nisam radila dabl test, zato što doktor iz Inđije nije znao gde da me pošalje... na tripl testu sam dobila rezultate 1:222

AFP 8.41 lU/ml
uE3 0.311 ng/ml
HCG 21671 mIU/ml

Corr.MoM 0.42
Corr.MoM 0.57
Corr.MoM 1.02

MOLIM ZA SAVET!

_____________________________

"Before you were conceived, I wanted you. Before you were born, I loved you. Before you were an hour old, I would have died for you. This is the miracle of life!!!" ¦

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Triple test
18.1.2012 17:14:00   
Jeca.V
GM,meni je dabl bio jos gori nego tvoj tripl,1:107,radila amniocentezu i sve je okuser posted image Sta ti je doktor predlozio dalje?

(odgovor članu GeenMama)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Triple test
18.1.2012 17:18:58   
GeenMama
Da idem u klinički centar u Beogradu i da zakažem pregled u genetskom savetovalištu... zakazali su mi pregled za mesec i po dana... kontam da ću retultate dobiti za oko dve ndelje posle pregleda a to je već 22 nedelja pa se plašim da nije kasno da toliko dugo čekam... ne znam šta da radimuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Before you were conceived, I wanted you. Before you were born, I loved you. Before you were an hour old, I would have died for you. This is the miracle of life!!!" ¦

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Triple test
18.1.2012 17:27:55   
Olga75
Rado , to je samo statistika user posted image
a amniocenteza u NS user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu GeenMama)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Triple test
18.1.2012 17:33:38   
GeenMama
Vojni sam osiguranik i neće svugde da me prime...
ići ću u petak na VMA da vidim šta ima doktor da kaže na ovo zakazivanje... ali definitivno moram dalje na ispitivanje ovo neznanje me ubija u pojam. Nikad u životu ne doživeh ovoliki stres!

_____________________________

"Before you were conceived, I wanted you. Before you were born, I loved you. Before you were an hour old, I would have died for you. This is the miracle of life!!!" ¦

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Triple test
18.1.2012 17:43:46   
Jeca.V
Verovatno si vec procitala na temama da je uglavnom uzbuna lazna.Meni je opcija bila da uradim ili tripl,ili odmah amniocentezu.Izabrala sam  ovo drugo jer sam jedino tako mogla da iskljucim svaki crv sumnje i da budem potpuno mirna.22 nedelja nije kasno,ali za kordocentezu,slicno kao amnio samo se uzima krv iz pupcanika.Da sam na tvom mestu pokusala bih da zakazazem u Narodnom frontu,cini mi se da su tamo malo osecajniji,i znaju da izadju u susret,ili da ako si u mogucnosti uradis amniocentezu privatno i spavas mirno do kraja trudnoce!

(odgovor članu GeenMama)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Triple test
18.1.2012 17:48:22   
GeenMama
koja je cena tog AC pregleda???

_____________________________

"Before you were conceived, I wanted you. Before you were born, I loved you. Before you were an hour old, I would have died for you. This is the miracle of life!!!" ¦

(odgovor članu Jeca.V)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Triple test
18.1.2012 17:59:38   
Jeca.V
Koliko ja znam,uzimanje uzorka od 15 do 20 hiljada.Analiza plodove vode PCR metodom 12 hiljada,to ti je na 5 najcescih anomalija i rezultat dobijes za 24 do 48h.Obicna analiza,tj klasican kariotip 21 hiljada,a kombinovana analiza 25 hiljada.Cene za analize su proverene jer sam ih ja radila privatno,a uzorak uzet u NF.

(odgovor članu GeenMama)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Triple test
18.1.2012 18:00:37   
minavb
Nisam sigurna ali nije ispod 23000din.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu GeenMama)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Triple test
18.1.2012 18:59:09   
New Mom
GM user posted image
Prvo, tripl je statistika. Možeš da radiš i kvadripl test.
Genetsko može i privatno. Ovde u NS konsultacije su 2500 (plaća se samo prvi dolazak).
Vađenje plodove vode je oko 19000 u privatnim ordinacijama, možda da to probaš preko Kliničkog, da ne platiš. A onda odradiš privatno analizu, rezultati su za 8-10 dana (ovde su devojke pisale da su donosile uzorak u NS iz BG-a; platila sam 18000 dinara privatno).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Triple test
19.1.2012 22:17:06   
Sanchy
25000 kombinovano, pcr metoda 12200,rezultat na pet najcescih hromozopatija u roku od dva dana a celokupan kariotip,citogenetika,za dve nedelje....ja sam danas radila triple,sutra rezultat,moj doktor nije za amniocentezu ako je tripl dobar ako nije imam zakazano za sledeci petak na GAKu uzimanje uzorka?!Videcemo sutra...I imam jedno pitanje Dr.kaze da ja ne spadam u rizicnu grupu jer sam zatrudnela sa 34 godine ?Da li su vama rekli da granica od 35 god vazi za termin porodjaja ili momenat zaceca?Ako je neko imao iskustva sa ovim...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Triple test
20.1.2012 0:12:42   
crazymama
meni su rekli da iako sam zatrudnela u 35., u vreme porodjaja cu imati 36. i da spadam u grupu zena kojima se obavezno preporucuje amniocenteza... dok mojoj komsinici koja puni 36. u maju, a poradja se sada krajem januara, znaci dok jos ima 35 godina, nisu preporucivali amniocentezu. cak su joj rekli "da ti porodjaj pada dva dana nakon sto napunis 36. radili bi ti amnio, ovako imas srece", tako da bih rekla da je granica u terminu porodjaja...


< Poruku je uredio crazymama -- 20.1.2012 0:14:26 >


_____________________________

"Wanting to be someone else is a waste of the person you are. I'd rather be hated for who I am than loved for who I am not"
Curt Cobain

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Triple test
20.1.2012 7:57:32   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Sanchy
Da li su vama rekli da granica od 35 god vazi za termin porodjaja ili momenat zaceca?Ako je neko imao iskustva sa ovim...

Gleda se momenat porođaja, tj. termin.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Triple test
22.1.2012 10:08:00   
Rada T.
Sad su mi zakazali pregled na N.Beogradu institut za Majku i dete... idem sutra ujutro pa ćemo videti šta će biti... držite mi pesnice!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Triple test
24.1.2012 10:44:38   
Rada T.
Na osnovu nalaza sa triple testa... zakazana mi je AC i hospitalizacija. Odosmo mi malo u bolnicu

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Triple test
24.1.2012 10:50:25   
New Mom
Kad?
user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Triple test
24.1.2012 11:12:29   
Jele
IZVORNA PORUKA: Rada T.

Na osnovu nalaza sa triple testa... zakazana mi je AC i hospitalizacija. Odosmo mi malo u bolnicu


Rado, držim fige user posted image  Meni je dr rekla da od tripl testa nema nikakve vajde, da je on obična statistika i da često bude 'greške', tj. kako da kažem da ga ona ne smatra merodavnim. Ja sam je bila pitala da li umesto AC mogu da uradim tripl, itd. i tada mi je rekla da ona tripl ne smatra merodavnim uopšte.
Ja sam recimo išla i na 4D ultrazvuk za pretragu ultrazvučnih markera kod prve trudnoće. U drgoj trudnoći sam radila AC i da opet ostanem trudna, opet bih radila AC.
BTW, jako sam se obradovala sada kada sam skontala da si trudnjača user posted image

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Triple test
24.1.2012 11:14:00   
Anoniman
Nadam se da ce sve biti u redu user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 244
   RE: Triple test
24.1.2012 11:26:27   
Rada T.
IZVORNA PORUKA: New Mom

Kad?
user posted image


U cetvrtak da dodjem u petak mi je zakazana intervencija


_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Triple test
24.1.2012 11:44:57   
^iva^
Rado bice sve ok nemoj da brines

_____________________________

iva

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Triple test
25.1.2012 10:05:52   
Rada T.
user posted image

_____________________________

Što žena može iz mesta... đavo ne može ni iz zaleta!

(odgovor članu ^iva^)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Triple test
25.1.2012 10:10:34   
minavb
Koliko će te zadržati u bolnici?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Rada T.)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Triple test
25.1.2012 10:28:17   
Anoniman
Rado user posted image

(odgovor članu Rada T.)
  Direktna veza do poruke: 249
   RE: Triple test
25.1.2012 10:47:13   
New Mom

IZVORNA PORUKA: minavb

Koliko će te zadržati u bolnici?

Ostaje 4 dana.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uloga placente (video)
video
Nakon implantacije, iz perifernih ćelija blastocista, razvija se deo strukture zvan placenta, koji služi kao veza između...
Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here