|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Triple test
26.10.2011 13:14:21   
bea83
Bikice,da li radila dobule test?
Praksa je da se double test obavezno radi oko 12 nedelje trudnoće (računajući od prvog dana poslednje menstruacije) i on služi za utvrdjivanje eventualnih anomalija kod bebe. Radi se bez obzira da li u porodici ima nekog sa odredjenim sindromom. Ukoliko rezultati budu lošiji, uobičajno je da se radi triple test koji takodje služi za utvrdjivanje anomalija i radi se oko 16 nedelje. Neki doktori praktikuju da redovno rade i triple bez obzira na rezultate double testa(kao moj)
E sad, ako nisi radila double onda je normalno da te dr šalje da uradiš triple, to je standardna procedura tako da ne briniuser posted image samo ne razumem kako triple test u 14 nedelji, to je rano

(odgovor članu Bikica Bibili)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Triple test
26.10.2011 17:48:49   
Bikica Bibili
Ne nisam radila double....bila sam juce na ultrazvuku gledao je...ja sam mislila kad mi je reko da idem to da uradim da nesto nije u redu sa bebom....znaci srce mi je stalo u sekundi....odmah me je znaci poslao na trpl a ne znam dali je rano ne razumem se sad.....dali to znaci da rezultati zavise u kojoj nedelji radis tripl ili ne??......bas sam neobavestena sto se tice toga ma od pocetka trudnoce posto mi je ovo prva trudnoca sam sve u mislima dali je u redu...dali je ovo normalno...hehe...malo poblesavila....heheh

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Triple test
27.10.2011 9:09:54   
Makica99
bikice, ne brini nista, uopste ne znaci da nesto nije u redu zato sto te poslao. Poslao te je zato sto nisi radila double, a to je sasvim redovna analiza u svakoj trudnoci, i kod mlade i kod starije zene i koja je skroz zdrava i koja ima neke, ne daj boze, bolesti u porodici. Znaci, ne brini, ako se slucajno ne uradi double, obavezno se radi triple. Ja sam radila oba iako mi je double bio super, i to nisam trazila, nego me doktorka sama poslala. A ti nemoj da se plasis bezveze, nego tako, kad imas nedoumicu, pa pitaj doktora, zato je tu da ti kaze, a ne da se sekiras i kidas posle bez razloga. A ako on nece da ti kaze, a ti lepo pitaj ove silne trudnice i mamice na forumu user posted image
E sad, sto kaze bea, mozda jeste malo rano, on se kao radi od 15 do 20 nedelje, a navodno od 16 do 18 je najtacniji, ali valjda tvoj lekar zna sta radi.


< Poruku je uredio Makica99 -- 27.10.2011 9:13:25 >

(odgovor članu Bikica Bibili)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Triple test
27.10.2011 14:24:20   
Bikica Bibili
Ja to nisam znala ali hvala u svakom slucaju na svim informacijama...koriste mi sad mi je i lakse......ufff........jos bice mi lakse kad mi stignu rezultati...sledece nedelje......a jos lakse kad ovo moje malo promrda u stomaku....heheheh sa koliko meseci se to desava....??

(odgovor članu Makica99)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Triple test
27.10.2011 14:32:58   
bea83
Bikice, kao što Makica kaže, veruj svom doktoru, zna on šta radiuser posted image sve je to uobičajna procedura
Kod mene se bebac javio sa punih 17 nedelja i od tad ne prestaje da izvodi akrobacijeuser posted image Videćeš mnogo ćeš psihički biti opuštenija čim se javiuser posted image

(odgovor članu Bikica Bibili)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Triple test
27.10.2011 21:17:34   
Bikica Bibili
Hehe....samo da promrda tad ce mi biti lakse....ja znam da je tu...ali lepse kad osetis da zivahan......

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Triple test
28.10.2011 7:53:49   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Bikica Bibili

.a jos lakse kad ovo moje malo promrda u stomaku....heheheh sa koliko meseci se to desava....??

Najčešće između 18. i 22.nedelje.

Tripl test se obično radi između 16. i 19. nedelje, a smatra se da je najtačniji u 17.nedelji.
To je statistički obračun mogućnosti da beba ima neku anomaliju, a u odnosu na tvoje godine, nedelju mestruacije, veličinu bebe sa UZ i količinu pojedinih hormona u tvom telu.

U prošlom sam ga radila, kao i dabl test, ali sada ne, s obzirom da se već zna da idem na amniocentezu.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Bikica Bibili)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Triple test
29.10.2011 12:21:58   
Bikica Bibili
Stigli mi rezultati dali zna neko da tumaci sad......
AFP 19,60IU/ml 0.90 corrected mom
HCG 21750IU/ml 0,84
f Estriol 1,80ng/ml 1,79
Riyik starosne dobi u terminu je 1:1403
Tripl test u terminu je 1:4888
the risk for trisomz iy 1:10000 There is no statistik indication for trisomz 18risk

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Triple test
29.10.2011 12:26:42   
bea83
Koliko se ja razumem, a i gledajući moje rezultate, mislim da je sve okuser posted image

(odgovor članu Bikica Bibili)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Triple test
31.10.2011 20:56:12   
^iva^
user posted image evo ja dok ispisem bolje ovako valjda se vidi

_____________________________

iva

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Triple test
1.11.2011 7:47:12   
Makica99
user posted image iva, znala sam!! Eto, super rezultati! Ja se nadam da se osecas bolje, bas mi je drago da je sve ok!!!user posted image

(odgovor članu ^iva^)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Triple test
1.11.2011 9:21:30   
New Mom
Ivo! Baš mi je drago!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Makica99)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Triple test
5.11.2011 10:22:18   
Bikica Bibili
Gde ste devojke nisam odavno bila ovde....bila sam na kontrolu i doktor mi je rekao da se sve super i da mi je dao taj test radi predostroznosti ali i zato sto se poznajemo pa ne dab Boze da nesto nije u redu.....tako da sam sad spokojna i nisam vise uznemirena....samo jos jedan problem da resim ovaj dosadni sekret,,,,,i gotovo......

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Triple test
8.11.2011 15:38:53   
*Tajci*
Ovo su moji rezultati i bas se tripujem da li su ok ili ne :/


AFP 0,56 Corr.Mom

uE3 0,67 Corr.Mom

HCG 0.90 Corr. Mom

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Triple test
9.11.2011 8:26:38   
Makica99
Tajci, ovo izgleda ok, ali vazniji su ti oni rezultati sto pise 1: pa neki broj, pogledaj ispod na papiru, sigurno pise, napisi to, pa da vidimo. Pozdrav!

(odgovor članu *Tajci*)
Direktna veza do poruke: 215
   RE: Triple test
15.11.2011 10:15:41   
*Tajci*
totalno sam zaboravila to da napisem za daunov mi je rizik 1:1062, a za godine 1:1243 i jutros mi je dr rekla da ne valja sto mi je 1:1062 pa me salje kod geneticara :( i bas me je istripovala,jer znam da ne valja kad je 1:250 i nize. A na double su mi svi parametri bili 1:10 000!
Ali su mi vrednosti PAPPA bile malo povecane,zbog cega me je i poslala na triple.A sad me eto kod geneticara i na amniocentezu salje i jos kaze da ne brinem! Mislim se kako da ne brinem,kad je moje dete upitanju?! Bas sam sje.ana!

(odgovor članu Makica99)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Triple test
15.11.2011 14:33:25   
Makica99
E svasta! Pa nije ti bas toliko los rezultat da te salje na amnio pobogu! Ne znam, ja stvarno nisam medicinski kompetentna, ali na osnovu svega sto sam citala, tudjih iskustava, raznoraznih istrazivanja, ovaj rizik nije bas za amnio. Mozda je zbog tog povisenog papp na double-u pre nego zbog ovog rezultata. Nista, idi kod geneticara pa vidi sta ce da kaze, mozda nece preporuciti amni. Nemoj da se sekiras, sigurno je sve ok, pa ako bas mora odradi i to, bar ces biti mirna. Ovako te samo istripovala, stvarno ne razumem te lekare ponekad. Ne sekiraj se!

(odgovor članu *Tajci*)
Direktna veza do poruke: 217
   RE: Triple test
16.11.2011 7:57:03   
serendipity
Tajci, mozda mogu da ti pomognem...  ovu temu sam detaljno izucila


Geneticari i ginekolozi drugacije gledaju na rezultate double i triple testa. Ginekolozi obicnu gledaju samo na onaj deo 1: neki broj, dok geneticari gledaju vrednosti hormona jer svako odstupanje od 1.00 MoM moze da ukazuje na neku anomaliju bez obzira na dobre cifre ispod (ono 1: xxxxx). Ako sam dobro razumela, u double testu ti je PAPPA bio povisen, i meni je bio ali su mi to objasnili da je moguce da je to samo reakcija organizma na trunocu ili da nije dobro odredjena duzina trudnoce. U svakom slucaju nije nista za brigu ako je triple test dobar. Cini mi se da imas dva hormona nesto snizena, ne znam stvarno sta to znaci. U svakom slucaju, meni su objasnili ovako: i pored odlicnog UZ nalaza i dobrih rezultata hormona na double i triple testu ako postoji anomalija postoji 85% sanse da je primete i 15% sanse da je ne vide jer su promene jaaaako suptilne. Zbog toga, ja sam se i pored dobrih rezultata odlucila da idem na amnio, zakazano mi je u petak,. Npr. meni je na tiple testu risk od trizomije 21 1:1350. Odluka za amnio je na tebi, niko te ne moze naterati ni da radis ni da ne radis, a odluka nije uopste laka. Da ne kuckam vise ovde, moje misljenje i kako sam ja dosla do odluke mozes procitati u temi amniocenteza. Nadam se da sam ti pomogla.

(odgovor članu Makica99)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Triple test
18.11.2011 18:27:00   
*Tajci*
Drage moje,bila sam danas u frontu kod STRUCNJAKA i ljudima nije bilo jasno zasto je mene doktorka poslala kod njih sa odlicnim rezultatima! Prvo im nije bilo jasno sto me je sa odlicnim double testom slala na tripl,a zatim sto me je sa odlicnim tripl testom poslala kod kod njih sa pricom da su mi losi rezultati kad je sve odlicno! Ne mogu vam opisati sok u kom sam bila,nisam znala dal da placem ili da se smejem :D

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 219
   RE: Triple test
24.11.2011 12:04:14   
muzicarka
Drage moje, zanima me da li je neko na tripl testu imao nizak rezultat hcg-a? Meni je samo 3425 sto je nisko.

(odgovor članu *Tajci*)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Triple test
24.11.2011 12:12:31   
New Mom
IZVORNA PORUKA: muzicarka

Drage moje, zanima me da li je neko na tripl testu imao nizak rezultat hcg-a? Meni je samo 3425 sto je nisko.

To je količina hormona? Bitna je statistika (ono 1:nešto), koliko ti je to. Za same hormone ne postoje ref.vrednosti jer je vsako računanje individualno.

IZVORNA PORUKA: serendipity
Ako sam dobro razumela, u double testu ti je PAPPA bio povisen, i meni je bio ali su mi to objasnili da je moguce da je to samo reakcija organizma na trunocu ili da nije dobro odredjena duzina trudnoce.

Postoji neka teorija da se povišen PAPP javlja u porodicama gde postoji nasledno povišene neke masnoće itd, ali u svakom slučaju za njega je bitno da nije nizak.


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu serendipity)
Direktna veza do poruke: 221
   RE: Triple test
24.11.2011 13:04:46   
serendipity
IZVORNA PORUKA: New Mom



IZVORNA PORUKA: serendipity
Ako sam dobro razumela, u double testu ti je PAPPA bio povisen, i meni je bio ali su mi to objasnili da je moguce da je to samo reakcija organizma na trunocu ili da nije dobro odredjena duzina trudnoce.

Postoji neka teorija da se povišen PAPP javlja u porodicama gde postoji nasledno povišene neke masnoće itd, ali u svakom slučaju za njega je bitno da nije nizak.



Saglasna!user posted image

< Poruku je uredio serendipity -- 24.11.2011 13:05:24 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 222
   RE: Triple test
25.11.2011 9:54:02   
muzicarka
Za New Mom
Dobar mi je rezultat: rizik za godine 1:539, za trisomy 18 1:603, za tr.21 1:5119, ali mi u izvestaju pise da je nivo hcg-a nizak, Ima li neko slicno iskustvo ili da zna nesto o ovome?

(odgovor članu serendipity)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Triple test
17.1.2012 14:30:11   
soni
molim vas za pomoc.. ovaj doktor me je istarumirao, zbog rizika godina, mada mi sve koje su se skoro porodile kazu da je sve ok.. imam 29 god

radjen u 15. nedelji
hcg 30981
trisomy 18 1: 10 000
neural tube defects (ntd) screening 1: 6590
age risik 1: 965
Triple test 1: 6665

 Ima i ovo : AFP 34,73 .... 1,38 MoM
                  fE3    2,23......2,22MoM



< Poruku je uredio soni -- 17.1.2012 14:42:30 >


_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu muzicarka)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Triple test
17.1.2012 14:33:57   
New Mom
Rizik godina je najmanje merodavan, najveći broj lekara ga ne vrednuje (znam da moja genetičarka nije).
Bitna je statistika za sindrome (to što si navela je super) i količina pojedinih hormona (recimo da ono gde piše MoM bude oko 1).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here