|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.3.2014 10:44:56   
dijana1*
Vision prevremeni pa sada vanmatericna ufffuser posted image
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.3.2014 10:51:50   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: vision

U petak sam operisala vanmatericnu trudnocu laparoskopski. Ako nekoga nesto zanima, moze da me pita. Pozdrav.


user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.3.2014 10:54:02   
branki*
visionuser posted image ....
je l su sacuvali jajovod?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.3.2014 10:59:43   
bea83

IZVORNA PORUKA: vision

U petak sam operisala vanmatericnu trudnocu laparoskopski. Ako nekoga nesto zanima, moze da me pita. Pozdrav.


user posted image user posted image

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.3.2014 11:04:24   
vision
ne, izvadili su mi desni jajovod.

(odgovor članu bea83)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.3.2014 11:06:56   
daca77
Vision, grlim te jakooouser posted image

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.3.2014 11:08:30   
vision
Hvala vam svima user posted image  dugo me nije bilo na RR, nisam ni imala neke volje, a ni zelje da pricam o svemu. Ali eto. Ako nekako nekome mogu da pomognem, nekim svojim iskustvom, tu sam.

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.3.2014 11:11:07   
vision
Inace, operisana sam u bolnici Dragisa Misovic, dr Antic i dr Jakovljevic su radili laparoskopiju. Svi, ali svi su beskrajno dobri, ljubazni, divni i doktori i sestre na operativnom odeljenju i na prijemu, bukvalno svi... Svaka cast.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.3.2014 11:20:29   
daca77
Vision, naravno da te se secam...user posted image

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.3.2014 11:29:54   
lesica
Vision, draga, ti si jedna divna, jaka i hrabra žena!

Daj sebi vremena, oduška, grli i ljubi svoje zlato user posted image

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu daca77)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.3.2014 11:37:45   
mika79
Vision user posted image baš mi je žaouser posted image

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Vanmaterična trudnoća
18.10.2014 16:43:18   
Bambiron
Cao svima! Nova sam ovde, vidim da se dugo nije pisalo na ovu temu, sto mi je u neku ruku drago.ali eto resila sam da i ja podelim svoje iskustvo sa vama. Pre 10 dana sam operisana laparaskopijom zbog vanmatericne trudnoce. Verenik i ja dugo vec ne pazimo, oko 3 godine i nista se nije desavalo. Vec smo poceli da razmisljamo da mozda nesto nije u redu sa nama i da treba da idemo da uradimo potrebne nalaze. Kad ono eto trudnoce kad smo se najmanje nadali, ali na zalost ne na pravom mestu :( 20. septembra sam dobila menstruaciju da 4 dana kasnjenja i trajala je krace malo. Posle nje, krene neki braon iscedak koji nije prestajao vise od nedelju dana. Uradim ja test kad ono user posted image Bili smo presrecni!!! Odmah sledeci dan kod ginekologa i on mi na UZ saopsti grooznu vest, vanmatericna user posted image odmah sam taj dan primljena u bolnicu i operisana. Odstranjen mi je desni jajovod. Kaze dr da imam upalu male karlice, da su mi oba jajovoda bila sa priraslicama i da se upala popela do jetre oko koje takodje imam priraslice (perihepatitis). Kako je moguce da ja uopste niam imala bolove koji bi ukazali na upalu?? nije mi jasno.. Ima li neko sa slicnim iskustvom ili da nesto vise znaju o ovome? hvala vam puno unapred..user posted image

(odgovor članu mika79)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Vanmaterična trudnoća
18.10.2014 16:51:12   
doktorkakristal
BAMBIRON ja samo mogu da ti pozelim da se sto pre oporavis user posted image

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Bambiron)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Vanmaterična trudnoća
18.10.2014 17:02:20   
Maslacak15
Bembiron zao mi je jako zbog svega sto si prosla. Moguce je, cak se cesto desava da su upalni procesi u karlici neupadljivi. Obicno ih izazivaju neisseria ili hlamidija a to su bakerije koje ne izazivaju jako odgovor imunog sistema. Zavisi od organizma ali mogu biti asimptomaptske. Osim toga, jajovodi se ne vide dobro na klasicnom ultrazvuku pa onda zene obicno saznaju da su im jajovodi oseceni / zapuseni kada urade HSG ili laparoskopiju posto izostane trudnoca. Ako imas jos jedan jajovod nije iskljuceno da prirodno zatrudnis premda je pitanje zasto se tri godine nije nista desavalo ( mozda je i on ostecen). Da li su tu rekli da li je taj drugi prohodan ili to nisu ni proveravali tokom laparoskopije zbog uklanjanja vanmatericne. Naravno VTO je uvek opcija, imamo ovde vise zena koje su postale mame a nemaju jajovode. Zelim ti sve najbolje i da se brzo oporavis!!!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Vanmaterična trudnoća
18.10.2014 17:17:55   
Bambiron
Hvala vam puno! Rekao mi je dr da sam imala priraslice i na levom, ali su ga doveli u red i sada "lici na nesto" :( tako mi je rekao. Sumnjaju na hlamidiju, zato sam i pila nedelju dana doxycyclyn antibiotik. Mada smo verenik i ja pre 3 god uradili test i bio je negativan na hlamidiju. Za 2 nedelje ce rezultati biopsije, a ja treba da se javim na kontrolu tek za 6 nedelja! Bas mi je bilo jako tesko sto se to bas meni moralo desiti, ali ne dam se, razmisljam pozitivno iako znam da postoji veca sansa da i u levom bude vanmatericna. :( Nadam se cudu sledeci put user posted image

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Vanmaterična trudnoća
18.10.2014 17:28:54   
Maslacak15
Super ako su skinuli priraslice onda i treba pozitivno da razmisljas! Samo hrabro i bice brzouser posted image ...

(odgovor članu Bambiron)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Vanmaterična trudnoća
18.10.2014 22:00:58   
Bambiron
Imam jos jedno pitanje :) Smem li ja na duzi put ? Zivim u Madjarskoj od nedavno, a jako bih volela da odem kuci kod mojih sada... 2 nedelje ce biti od laparoskopije

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Vanmaterična trudnoća
27.10.2014 14:21:20   
happy2012
Pozdrav devojke,

Jel moze neko da mi kaze sta tacno znaci da je normalno da se Beta HCG duplira...meni je beta u prosli petak bila 88 danas u ponedeljak je 377?

Sto znaci da mi je 4 puta skocila...pitam jel danas idem na 2 pregled zbog sumnje da imam vanmatericnu trudnocu...

Hvala puno na brzom odgovoru.

Pozdrav

(odgovor članu Bambiron)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Vanmaterična trudnoća
27.10.2014 14:29:14   
pipi_coco
Ja ti nisam baš strucna na ovu temu, ali mislim da se sumnje u pogledu postojanja vanmaternicne trudnoce rješavaju iskljucivo ultravukom.

Tako da moj ti je savjet idi kod dr na UZ sto prije da se rijesis sumnje.



_____________________________

Common sense is so rare....... It should be classified as a superpower!

"Pticu tuge ne možete spriječiti da preleti preko vaše glave, ali možete je spriječiti da na vašoj kosi izgradi gnijezdo."

(odgovor članu happy2012)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Vanmaterična trudnoća
27.10.2014 14:30:19   
branki*
u prosli petak.mislis sad u petak pre 2 dana ili onaj tamo petak?ako je onaj tamo petak,mislim da bi trebalo da bude veca,ali ne tvrdim nista.kad je trebalo da dobijes,koliko si trudna?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu happy2012)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Vanmaterična trudnoća
27.10.2014 14:38:56   
happy2012
Da prosli petak pre 3 dana,

Naime u petak sam bila kod 2 lekara i dvaputa sam radila ultra zvuk jer mi je kasnilo par dana trebala sam da dobijem 18.10....

Na ultrazvuku se nije video plod....na desnom jajovodu lekar je uocio hematom i slobodnu tecnost te je posumnjao da nije vanmatericna posto je valjda niska beta bila za 5 nedelju trudnoce...i sad ostalo je kao da pratim i danas da izvadim opet betu i dodjem na pregled...tokom vikenda sam imala bolove u stomaku ali nisu bili nepodnosljivi...

Sad ne znam dal se ova beta udvostrucila meni vise lici da se ucetvorostrucila?

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Vanmaterična trudnoća
27.10.2014 14:41:33   
branki*
posto je ovaj petak,po meni na osnovu ong sto znam i sto sam cula,beta je dobra.a,moguce da je rano da se vidi u materici nesto jer je mala trudnoca.ponavljas opet uz,tako?
drzim ti palceve da plod bude tamo gde treba i zelim svu srecu!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu happy2012)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Vanmaterična trudnoća
27.10.2014 14:44:32   
happy2012
Da da ponavljam UZ danas i u sredu opet...posto idem kod dva ginekologa istovremeno.

Daj boze da bude sve u redu javljam sta je bilo...uglavnom su me preplasili skroz a ovo je 2 trudnoca...prva je prosla besprekorno

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Vanmaterična trudnoća
27.10.2014 15:22:46   
happy2012
Upravo sam se vratila sa UZ...:(

Na zalost doktor nije video nista u materici...ali trenutno sumnja da se embrion zakacio na desni jajnik...i kaze da posto je beta 300 trebalo bi da se vidi...ostavio me je da sacekam do srede...da bi jos jednom zasigurno potvrdio vanmatericnu :(

(odgovor članu happy2012)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Vanmaterična trudnoća
27.10.2014 15:24:06   
World
nisam bas sigurna da bi trebalo da se vidi tako rano, a i to je suvise mala beta... sta kaze taj drugi dr?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu happy2012)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

IME ZA BEBU- DECAK
Sasa.P



Sergej (26%)

Mateja (25%)

Viktor (14%)

Teodor (11%)

Filip (24%)


Ukupan broj glasova: 198

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here