|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nuhalni nabor
10.4.2013 19:17:42   
Trcosava
Nemoj mila moja user posted image ti sad moraš da mi budeš bezbrižna
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Trco, poslušaj New mom, idi kod još jednog doktora.

Mila moja, rastužila si me, ja se molim da je sve u reduuser posted image



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Nuhalni nabor
10.4.2013 19:28:24   
serpica
Trco isto mislim kao i ostale devojke da odes kod jos dva gin.ako treba i tek onda vidis sta ces,jednoj nasoj nisljiki je bio los dabl cak mislim i tripl otisla na AC i sve je bilo ok,mislim da joj devojcica ima vec tri meseca,razmisli jos jednom,mislim da nemas sta da izgubis ako sacekas jos koju nedelju,e sad psiha,to je druga stvar ali ja bih cekala..pozdravljam te

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Nuhalni nabor
10.4.2013 20:08:40   
Snelle
E sad sam se smorila ko pseto user posted image
Trco moja user posted image
Znam da ti je teško, ali nemoj, MOLIM TE, tako lako da odustaješ od bebaća. Greške su moguće. Nemoj da radiš nešto zbog čega ćeš posle žaliti. Pozajmi novac ako treba, idi kod još nekog lekara. To je tvoja beba, bori se za nju. Zar ne mogu horionske čupice pre amniocinteze, sad u 13-oj, 14-oj nedelji?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Nuhalni nabor
10.4.2013 20:10:34   
Sanchy
Meni je nuhalni bio ok ali mi je tripl test bio 1 prema 67 ,znaci jako los ,radila amnio i bebac zdrav prav ,dakle mogucnost greske je jako velika,tebi treba dobarr dr. da to pogleda jos jednom,osim toga postoji i analiza cvs ili horionske cupice se uzimaju na analizu rezultat je za nedelju dana,ne bih donosila odluku na precac,,zao mi je uopste sto je to tako ispalo ali ima sanse da stvarno sve bude ok..

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Nuhalni nabor
10.4.2013 20:18:33   
cvećka
Trco, pogledaj drugi i četvrti post na prvoj strani ove teme user posted image

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Nuhalni nabor
10.4.2013 20:25:45   
Trcosava
@ Cvele - čitala sam celu temu, Mery se zeznula - njoj je NN bio 1.78 pa su zaokružili na 1.8

Rekla sam, ostaje da čujem mišljenje i moje dr. u koju za divno čudo imam poverenje.
Hvala još jednom za svu podršku

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Nuhalni nabor
10.4.2013 20:27:08   
cvećka
Sad sam i ja videla, zaletela sam se ): izvini sto te gnjavim *:

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Nuhalni nabor
10.4.2013 21:28:18   
ivicaimarica
Izvinite što upadoh u sred teme ali znam kako je kad je nt povećan naime meni su na d.testu odmerili 3mm i to su prokomentarisali da nije u redu,kao zadebljanje,međutim zakažu mi triple test pokazao se dobar i evo imam bebca od 10 meseci ziv i zdrav,malo problematican sa bronhijama ali...Tako da moj ti je savet ako već ne možeš da odeš kod nekog privatno sačekaj i uradi tripl pa amino ako bude potrebe,nekad i njihove mere nisu baš dobre zavisi verovatno od položaja bebe.Budi hrabra i strpljiva,znam da je teško i ja sam na iglama bila dok mi rezultati nisu bili gotovi.Želim ti svu sreću da sve bude dobro!Pozzzz

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Nuhalni nabor
11.4.2013 8:59:20   
Trcosava
Khm, ok - dakle nuhalni nabor ne mora da se pojavi samo kod daunovog sindroma, često se dešava da je nuhalni nabor povećan i kada beba ima problema sa srcem. O tome sam brinula najviše u prvoj trudnoći (iako je nuhalna bila u redu). Zašto sam 99% sigurna da ću ići na kiretažu.
Evo primera. Moja sestra od tetke (mamine rođene sestre) je iznela drugu trudnoću do kraja, porodila se, donela bebu kući da bi se posle 7 dana vratili u bolnicu gde su konstatovali da leva komora srca uopšte ne pumpa krv. Bebica naravno nije preživela.

Probajte da me razumete, da ja stavno ne želim da razmišljam ''da li je sve ok'' do amnio. Plus sve te neke veličine koje sam nalazila na netu se kreću oko 3-4mm max. Moja je 8,6 mm! Nije da ne želim da se borim, ali jednostavnije je za se ovako, nego da nervozišem i detetu i mužu i da idem kao zombi, jer ni danas nisam svoja.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu ivicaimarica)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Nuhalni nabor
11.4.2013 9:29:28   
sneza24
Trco ja bih iskreno volela da je greška. Ali ako nije u potpunosti te razumem i verovatno bih postupila kao ti.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Nuhalni nabor
11.4.2013 9:45:21   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: sneza24

Trco ja bih iskreno volela da je greška. Ali ako nije u potpunosti te razumem i verovatno bih postupila kao ti.



Hvala



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Nuhalni nabor
11.4.2013 10:03:39   
Olga75
Trcosava , bice kako bude , ja tvoju odluku , kakva god da bude podrzavam , ako ti to bilo sta znaci
proveri sve , razmisli o amnio ili o biopsiji horionskih cupica i odluci
u svakom slucaju Ani , tvom muzu i sebi trebas jako puno pa i o tom razmisli
saljem ti sve pozitivne vibracije i naravno ooonaj smajliii user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Nuhalni nabor
11.4.2013 10:55:17   
marince1
Trco kakava god da je tvoja odluka,postujem.Verujem da bih i ja tako na tvom mestu.

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Nuhalni nabor
11.4.2013 11:13:26   
Sanja90
Trco,ja cu samo da ti kazem da ti kiretaza bude poslednja opcija,ispitaj sve,jer je bezveze da bebi oduzmes zivot ako je u stvari sve u redu,jer uvek moze da dodje do greske lekara ili sta ti ja znam a da je sa bebom sve ok. Ja ne znam kako bi reagovala na tvom mestu,ali meni bi kiretaza bila na poslednjem mestu. Dobro razmisli,uradi od analiza sve sto treba,uradi i amnio,popricaj sa suprugom i na kraju donesi odluku koja je najbolja za vas.Samo nemoj da brzas. Zelim ti iskreno od srca da je sa bebom sve ok,ja verujem da jeste. I podrzacu te kakvu god odluku da doneses. Veliki zagrljaj za tebe.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Nuhalni nabor
11.4.2013 11:20:13   
minna
Uhuser posted image Trcosava jedan veliki user posted image

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Nuhalni nabor
11.4.2013 13:53:18   
serpica
Trco,lakse je da sad sve zavrsis nego kroz par nedelja to stoji,i meni su dr prosle godine odmah rekli da nije dobro ali ja sam ipak cekala poslednji trenutak da odem na kiretazu, izvini na diskretnosti,nikad neces znati da li su lekari bili 100% u pravu dok ne sacekas dodatne analize.Svi znamo da si jaka i da ces kroz par meseci opet da pokusas ako se ovo ne zavsi dobro,al ja bih ipak na jos neku analizu. Drzi se,tu smouser posted image

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Nuhalni nabor
24.8.2013 11:58:57   
Anoniman
Menije u 12+4 NT iznosio 3,1 mm na bebu od 63,1 mm
umrla sam od straha i isla sam na drugi uz za nedelju dana gde je isto izmeren NT iznad 3mm mada je tada i beba bila mnogo veca. Radila sam AC i cekam rezultate i nadam se najboljem.

(odgovor članu serpica)
  Direktna veza do poruke: 142
   RE: Nuhalni nabor
13.11.2013 15:09:34   
New Mom
Prvo merenje (u DZ; u petak radim EUZ kod mog dr privatno).

Starost trudnoce 13+3. NT 1,4mm.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Nuhalni nabor
15.11.2013 20:16:39   
New Mom
Drugo merenje

Starost trudnoce 13+0. NT 2,1mm

E sad da imam onog smajlija sto se udara rukom po glavi, upotrebila bih bar 5 komada.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Nuhalni nabor
15.11.2013 20:31:24   
Ana RR
NM, šta ti je rekao dr?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Nuhalni nabor
15.11.2013 20:36:37   
Maslacak15
nije to nista strasno 2.1 mm na bebu od punih 13 nedelja. Beba je verovatno velika oko 70 mm+-5 time je i nuhalni nabor sasvim u redu.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Nuhalni nabor
15.11.2013 20:37:58   
Moiraina
Prva trudnoća NT 1,8 (12+3)
Druga trudnoća NT 2,0 (12+6)
Oba puta sve ok sa bebama.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Nuhalni nabor
15.11.2013 20:41:27   
Maslacak15
a to sto se merenja razlikuju, obicni ginekolozi nebi ni trebalo da mere nuhalni nabor jel to uopste nije tako jednostavno. Potreban je dobar ultrazvucni aparat, zatim beba treba da bude uhvacena u odredjenoj ravni, vrh nosa pozicioniran u profilu na precizan nacin, itd itd nije to trivijalna stvar. Ako se meri, treba ici na ekspertski ultrazvuk....

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Nuhalni nabor
15.11.2013 20:41:48   
Torbica
NM, moj ginekolog smatra sve do 3mm prihvatljivim. To je sve ok, nemoj da se jedis!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Nuhalni nabor
22.8.2014 0:45:53   
srculence25
drage moje moze neko da mi da svoje misljenje.
radjen mi je obican uz u 12+5 i mere su sledece:BDP 22mm CRL 58 mm a nt 0,9mm.Jel nuhalni ok?uradila sam dabl test cekam rezultate

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 5 [6] 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here