|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
31.10.2014 15:50:07   
moja ciklama

IZVORNA PORUKA: dunja RR
Znate šta mi je interesantno - kome god kažem da Sava nosi kaišiće, od rodbije, prijatelja, komšija, svi imaju nekoga ili više njih bliskih ko je isto nosio kaišiće ili čak gips (teži problem sa kukovima). Niko mi još nije rekao da to prvi put čuje / vidi. A ja nisam imala pojma da se to događa bebama uopšte, a kamoli tako često (relativan pojam, ali na mom uzorku eto, jeste često). I sada razmišljam da li je to stvarno samo u našem narodu tako ili je tako svuda u svetu?


Esam ti ja odmah rekla, nou sikirikiuser posted image .


_____________________________

Ko ne doživi to na svojoj koži onda ne može ni da zamisli kako to ume da boli i koliko to ume da te promeni.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
31.10.2014 21:26:23   
dijana1*
Dunjci divne vestiuser posted image veliko bravo za Savuuser posted image
Jos mesec dana , brzo ce to da proletiuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
31.10.2014 23:01:27   
dunja RR
Drage moje drugaRRice, hvala vam puno user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu moja ciklama)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
7.11.2014 18:06:23   
Jole84
Dunjči tek sad vidim, bravo za Savu, baš mi je drago, laknuće i vama i njemu user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
7.11.2014 18:08:14   
dunja RR
Jolence user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
7.11.2014 20:19:49   
blesavko
Bravo za Savu, mali junak user posted image

_____________________________

Sve bitke u zivotu sluze da nas necemu nauce, cak i one koje gubimo!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
7.11.2014 21:14:29   
dunja RR
user posted image user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu blesavko)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
7.11.2014 22:09:47   
Olga75
Dunja , ne znam da l sam ti ikad kazala ali cerka moje drugarice je bila u "koritu ", drugaricina svekrva , cerka , sestra su imale iscasene kukove i eto i ova curica
sad je devojcica 17 godina , zdrava - prava , bavi se dzez baletom
a gips je nosila dobrih godinu dana
ono kazu da tu ima veze genetika ali ko da je bitno , vazno je da sve na kraju bude kako treba

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
7.11.2014 23:19:55   
dunja RR
Moguće i da jesi Oldži, hvala ti, verujem ja da će to sve biti ok a i doca nam je rekao prošlog petka, tako da više ne brigam. Kod nas mislim da nije genetski, jer on nije imao iščašenje već nezrele kukove, zbog karličnog položaja, pa onda velika beba itd. A zaista niko u porodici nema problema sa kukovima. Rekoše mi kada je genetski da se samo gleda prvo koleno, znači ili mm il ja, a od nas dvoje niko nije imao problema.

< Poruku je uredio dunja RR -- 8.11.2014 1:37:16 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
8.11.2014 0:03:24   
mati

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Znate šta mi je interesantno - kome god kažem da Sava nosi kaišiće, od rodbije, prijatelja, komšija, svi imaju nekoga ili više njih bliskih ko je isto nosio kaišiće ili čak gips (teži problem sa kukovima). Niko mi još nije rekao da to prvi put čuje / vidi. A ja nisam imala pojma da se to događa bebama uopšte, a kamoli tako često (relativan pojam, ali na mom uzorku eto, jeste često). I sada razmišljam da li je to stvarno samo u našem narodu tako ili je tako svuda u svetu?

Dunjci videla sam ja kad smo bili na letovanju. Gazdarica restorana u koji smo par dana vecerali imala je blizance i jedan od njih je nosio to. Znam da ih je osoblje bas volelo i setalo tako po celo vece. A sto ti rece to sam videla tad, pa sad ovde naisla na temu. Ljudi jednostavno ne pricaju o tome. U pitanju je Grcka.
user posted image za Savu, proletece jos par nedelja za cas.

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
8.11.2014 0:32:16   
Azra_
Dunja, ja sam u periodu od 1995. pa do 2000.god.bila jako čest ˝gost˝ na ortopediji u Tiršovoj, što na bolničkom lečenju, što ambulantno Koliko je tamo malih beba bilo koje su ovo nosile. Meni je tada to bilo čudno, pitala sam se zbog čega li nose, pa mi je mama objašnjavala. Ali bukvalno, 70% pacijenata na ortopediji tada su bile bebe sa problemima u vezi kukova. Dok ne sretneš deluje da su retki slučajevi,ali eto, nisu... Bitno da bude sve ok.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
24.11.2014 15:46:43   
Persana
Cao zene, imam jedno pitanje. Da li Pavlikovi mogu da se kupe bez onog naloga od doktora sto treba da se overi u socijalnom, pa posle da odneses to? Jer moramo da cekamo sedam dana da se smiluju da overe. Hvala.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
24.11.2014 15:51:20   
dunja RR
Draga Persana, mogu! Ja sam ovako uradila - nisam htela ni sat vremena da čekam već da odmah krenemo sa nošenjem, kada nam je rečeno da mora Pavlik - bio je petak, odmah sam otišla u Orto (nešto) ... gde mi je dr. iz Tiršove rekao da uzmemo remenčiće, tamo su mi izmerili bebu, i odmah mi dali remenčiće, ja sam im dala ček na 5000, bez datuma, a dogovorili smo se da u toku sledeće nedelje overim nalog od dr-a u Nemanjinoj, i da im donesem, pa će mi vartiti ček. Tako je i bilo. Meni su u Nemanjinoj odmah overili na šalt_eru, taj ponedeljak, prethodno sam bila na prvom spratu da komisija odobri. Sve sam završila za pola sata, sa čekanjem.

Dogovri se sa njima da im daš pare ili ček, pa da ti vrate čim doneseš overen nalog.

< Poruku je uredio dunja RR -- 24.11.2014 15:52:10 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Persana)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
24.11.2014 18:15:07   
Persana
Hvala puno. A reci mi za te mere, sta mere obim struka bebe? I sta ja njemu preko toga mogu da obucem?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
24.11.2014 19:54:58   
dunja RR
Draga, mislim da smo pre merenja morali na licu mesta da ga skinemo, koliko se sećam. Merili su mi kukiće, a ja mislim i dužinu (od ramena do stopala), ali ne brini, znaju oni sve šta treba.

Što se oblačenja tiče, leti je bilo lakše, samo bodić i super + obavezno dugačke čarape tj. dokolenice da remenčići ne bi išli na golu kožu potkolenica. A kada je zahladnelo, našla sam pantalonice tj. trenerkice koje su šire , tj. takve su da može da ih obuče, i da mu stoje i kada su nogiće raširene. Uže trenerkice nema šanse da idu preko kaiševa. A nisam nikada probala kaiševe preko trenerke. Možda i može ...

Znači ja ovako sada:

pelena, preko bodić sa dugačkim rukavima, pa preko njega remenčići, pa preko remenćića duksić i štrikani prsluk (trenutno), a dole šira trenerkica + dokolenice. Za sada uglavnom tako i ide napolje, ali retko, i u toplije doba dana, samo ga dobro ušuškam u ćebiće. Jer preko kaiševa nema šanse obući neke toplije pantalone ili skafander. Jakna deblja može, i to mu navučem. Mada tih sat vremena šetnje se kaiševi mogu i skinuti i navući toplije pantalone, tako smo neki dan uradili kada smo išli na vakcinu.

Ponekada sam oblačila gore: bodić, tanji duks pa preko remenčići, ali mi se čini udobnije (manje zateže) kada su kaiševi ispod duksa.

Ovako kako sam radila daje ti mogućnost da mu prilikom presvlaćenja ne skidaš kaiševe, već samo skidaš dole trenerkicu, promeniš pelenu, i vratiš trenerkicu. Znam devojke koje su skidale kaiševe prilikom svakog presvlačenja (u tom slučaju mogu recimo i hulahopkice, biće bebi toplije), i zbog toga presvlačile bebe samo 3. dnevno. Ali ja nisam izabrala tu varijantu, najviše zbog ponovnog navlačenja kaiševa, koje je baš stresno za mog S. Kada mu navlačimo kaiševe, da se ne bi nervirao, ja mu dam sisu a mm navlači kaiševe.

U svakom slučaju, čitava nauka oko oblačenja user posted image , i nema modiranja nažalost user posted image

Ali brzo prođe, i samo razmišljaj da je to za dobro bebe. Sve će biti ok, samo pitaj ako nešto još treba user posted image

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Persana)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
24.11.2014 21:26:26   
Persana
Au, pa to mi treba samo 7 dana da se uhodamo.
A kad oblacis bebu skidas to ili provlacis ispod? Tek treba da stavimo. Kad sam pitala ovde kod nas za remencice ona mi kaze obim struka bebe, zbog velicine. Ali moramo opet za Bg da mu nameste.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
24.11.2014 22:23:15   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: dunja RR
user posted image


Vidi draga, ovo je moj mališa pre 3 i po meseca, toliko već nosimo. Znači te kaiševe kada navučeš, ne pomeraš, ne diraš - po onom principu kako sam ja, znači ništa ti ne smetaju kada ga presvlačiš. Ovo su kožni, imaju šnale kao klasični kaiš. A ima i neka druga verzija sa čičkom, nije kožna, ali sam čula da se devojke žale, taj čičak popusti vremenom, pa su te spojeve lepile flasterima. Nama je ovaj izdržao evo punih 3.5 meseca, i nosimo još dve nedelje. A i koža je prirodni materijal, verujem da je bolja. Dole na potkolenicama mu je jako naduveno od kaiševa, ali dr. je rekao da će sve to doći na svoje mset_o kada skinemo. Još ne znam šta nas čeka posle, u smislu vežbica...videćemo..

Uhodaćete se brzo, samo neko vreme da se beba navikne. A da vidiš kako su srećni kada im skidamo za kupanjac, prosto se raspamete. Meni će sada biti neobičNo kada ih skinemo user posted image

I da, naravno uvek dr. namešt i zateže, bitno je da je ugao između boka i butine 90 stepeni.

< Poruku je uredio dunja RR -- 24.11.2014 22:24:45 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
25.11.2014 10:27:32   
Persana
Huh, verujem da je jako tesko vratiti ih posle kupanja. Ja cu videti da li ovde nabavljaju kozne, ako ne moram u Bg uzeti. A ovde mi trazili samo obim struka, da ne pogrese oni nesto?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
25.11.2014 14:42:57   
dunja RR
Ne brini draga, verovatno samo to i treba. Ja sam tog dana bila u potpunom šoku, pa nisam obraćala pažnju šta su merili. Ali znaju oni šta rade, ne brini.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Persana)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
25.11.2014 21:16:15   
Persana
Nasli smo i u Sapcu. U nekoj radnji kao ceka se pet dana, a u drugoj imaju. Trazili mi samo obim struka iznad pupka. Isti je kao vas.
Pa cemo ujutru za Bg da mu dr. Brdar namesti.
Isla ja kod doktorke njegove da pitam da li moze ortoped ovde da stavi, ona mi da uput i kaze da probam jer imaju problem sa njima. Kaze vracaju decu. I mi pitali na salteru, kaze dodjite ujutru pa ce doktor da vidi da li moze ili ne moze. Necu da rizikujem. Kakvi su slepci nece hteti a meni prolazi dan po dan.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
25.11.2014 21:19:00   
Persana
Nikako da te pitam zasto tvoje dete nosi to? I koliko vremenski, kad je stavio sa koliko meseci?
Mi imam 3 ipo meseca. A levi kuk se nije lepo razvio, tj. displazija.

(odgovor članu Persana)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
25.11.2014 21:32:03   
dunja RR
Isto displazija desnog kuka, nezreo desni kukić. Levi je dobar. Razlog - karlični položaj u stomaku, desna nogica mu je bila blokirana u stomaku te se nije mogao razviti kukić. Krenuli smo sa 2 meseca, tj. odmah tog dana kada nam je rađem prvi UZ u Tiršovoj. Dr. Bojan Bukva nam je namestio kaiševe i on nas je pratio. Mlad doktor ali odličan. Dr. Brdar je najboji u dečijoj otropediji, u pravim ste rukama. Nama je u startu rečeno da ćemo nositi malo jače od 3 meseca i tako i bi. Na poslednjoj kontroli pre 4 nedelje, nam dr. Bukva reče da dođemo da skinemo za 4-6 nedelja, tako da bi praktično već mogli da skinemo ovih dana, međutim, pošto nije bilo ternima za kontrolu (jako je velika gužva u Tiršovoj, ja uvek sledeći termin zakažem odmah nakon kontrole, kada mi dr. kaže kada da dođemo), preko neta sam dobila termin 12.12., tako da ćemo tada na kontrolu i ako Bog da da skinemo, samo da UZ bude dobar. Ali dr. nam je na poslednjoj kontroli prvi put rekao da više nema razloga za brigu, biće sigurno ok, pa nam je laknulo. Nebitno mi je 10 dana, +-, kada smo izdržali 3.5 meseca izdržaćemo i tih 10-ak dana.

< Poruku je uredio dunja RR -- 25.11.2014 21:33:37 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Persana)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
26.11.2014 11:06:58   
Persana
Nama je kontrola za 6 nedelja. Isli smo jutros, namestio mu je. Malo se bunio kad mu namestao, a posle nista. Nije mi hvala Bogu ni nervozan. Sad spava. Malo je nezgodno za presvlacenje pelenice. Dok se ne uhodam. Samo neka on ostane isti veseo i nasmejan kao i pre ovoga. Kod nas levi kukic nije zreo. Ne znam sto. Siroki povoj ne znaci nista, ja ga do sad nisam skidala pa nije pomogao. Kaze doktor mozda jer sam prvorotka, a on krupan. 3530 imao, a 54 dug. A i ja sam imala mali stomak, niko nije verovao da sam deveti mesec. I stopla oba mu idu malo ka spolja, jer nije imao mesta. Ali i to ce se vratiti. Mozda sad i pre, jer nosi ove kaiseve preko, pa ne moze da krivi.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
26.11.2014 14:20:20   
Persana
A ti mu skidas pavlika kad mu bodi oblacis? Ili kad ga kupas obuces ga, pa do sledeces kupanja ne menjas?

(odgovor članu Persana)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Pavlikovi remenčići za kukove
26.11.2014 15:14:15   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Persana

A ti mu skidas pavlika kad mu bodi oblacis? Ili kad ga kupas obuces ga, pa do sledeces kupanja ne menjas?


Skidam, ali možeš skinuti i samo gornji deo Pavlika kada menjaš bodi, promeniš bodi pa vratiš kaiševe. Malo će se buniti ali meni je bolje bilo tako nago da skidam i donji deo.

Kada su nam objašnjavali kako da stavljamo kaiševe, pravilo je kao odozdole, prvo nogice, ali nama je lakše inače (nevezano za presvlačenje bodija) prvo ramena, ja ga tada držim na sisi a mm navuće ostalo.

Ali za bodi znači možes samo osloboditi ramena i onaj deo preko grudi, promeniti bodi i vratiti kaiševe.

Mi S nismo kupali često od kako je stavio kaiševe, najviše zbog te muke oko ponovnog navlačenja kaiševa. A dr. je rekao da ne smeta, i da je bolje da se što manje skida.

I mi smo nosili široki do 2. meseca, ali u ovakvim slučajevima široki ne pomaže.

< Poruku je uredio dunja RR -- 26.11.2014 15:15:01 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Persana)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pokloni koje mame zaista žele nakon rođenj...
Pokažite svoju podršku, ohrabrenje i ljubav poklonima za drugu bebu koje bi svaka mama volela...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
flamingos
CortinaT krema će baš, da reši svaki problem naš.
Ekcem je prošlost kad se nanese,jer krema sa sobom sve odnese. Vetar kada duva, koža zna da se suši i puca, tad CortinaT krema na vrata pokuca,lepo se namaže, upije baš i rešen je problem naš. Nije fora, a nije ni laž,u CortinaT kremi leži prava draž. Ona svima prija i zato nam je najmilija. Možda mi pisanje stihova i nije jača strana, ali jedno sigurno znam-CortinaT krema je bez mana.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here