|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
25.3.2013 22:03:57   
milicicak
Allernova je skoro potpuni hidrolizat proteina kravljeg mleka, ono nije hipoalergeno nego prakticno bezalergeno adaptirano mleko na bazi kravljeg mleka jer su u njemu proteini prakticno potpuno hidrolizovani (razgradjeni)... uh, ala sam ga objasnila ali me valjda shvatas user posted image
mislim da vecina proizvodjaca ima hipoalergna ad mleka (sigurna sam da Aptamil i Humana imaju), to su ona sa oznakom HA i tu su proteini kravljeg mleka samo delimicno razgradjeni. Devojcica jedne drugarice se od obicnih ad mleka osipala oko usta, na HA nije reagovala...
samo hrabro, LO, sve ce to biti dobro

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2401
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.3.2013 17:32:42   
Yula
L.O. Izvini, ja sam napisala post kao odgovor na tvoje sumnje, ali vidim da ga nema. Sve u svemu rekla sam nesto sto i milicicak, zaista verujem da malena nema nikakvu alergiju na mleko, i ako je ikada imala verovatno je prerasla, ALI, ona je jos jako mala i ne vidim zasto bi joj uopste davala nesto mlecno osim ako neces da prestanes da dojis, sto odmah da znas ni malo ne osudjujem, i uzasno sam protiv ovog sveopsteg psihickog " silovanja" zena da doje po svaku cenu. Ako nameravas da detetu dajes neko drugo mleko i ja bih probala prvo HA odnosno hipoalergena mleka, to su mleka predvidjena za decu sklonu alergijama i svakako su bezbednija od obicnih adaptiranih. Sto se tice mlecnog, cini mi se da se ono uvodi tek negde od 7. meseca, znaci imate fore jos mesec i po dana. Samo strpljivo! Pozdrav i svako dobro.

< Poruku je uredio Yula -- 26.3.2013 17:33:15 >


_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2402
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.3.2013 20:48:10   
little_one
milice, yula hvala vam user posted image


ne mislim prestati da dojim ali smo uveli hranicu pa dajem rizine pahuljice sa ad mlijekom (alernova) jer nemam dovoljno svog i za kasice...a i slijedi nam za nekih mjesec dana a mozda i malo prije uvodjenje pavlake, jogurta pa ne znam kako tu da se postavim....znam da me razumijes...nismo jos nijedan podoj ukinuli, samo smo smanjili uz rucak i veceru (povrce i zitarice) tako da pred spavanje moze da mi fino nadodje mlijeko...jos mi je rano da joj ukidam podoje...ipak necu jos forsirati obicno ad mlijeko vec cu potrositi i ovu kutiju alernove pa cemo vidjeti sta i kako...

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 2403
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.3.2013 21:26:01   
milicicak
LO, i ja sam podoje postepeno ukidala, prvi kada je imala pet ipo meseci, odnosno kad je prvi put jela meso za rucak... sada podoje ukida sama, pre neki dan je jednostavno izbacila onaj jutarnji user posted image
sto se uvodjenja mlecnih proizvoda tice, probaj da joj ih das kad za to dodje vreme, to je nekih 7 meseci ako se ne varam pa vidi kako ce reagovati...
i srecnih vam sest meseci user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2404
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
26.3.2013 21:41:37   
little_one
pa i ja racunam da ce sama da ukine podoje...tako je bilo i sa nocnim a i sama se uobrocila...nisam morala nista na silu...pa racunam da ce tako biti i sa sikom...ali ona mlijeko treba da pije...i da trosi mlijecne proizvode a to ne moze ako joj mama luta i ne zna sta i kako user posted image

Hvala na cestitkama! user posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2405
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
31.3.2013 23:13:28   
milicicak
Mi smo danas probali belance, reakcija nema user posted image i prvi put je pojela kolac, bas joj se svidja slatko user posted image
ja presrecna user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2406
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
1.4.2013 8:21:49   
little_one

IZVORNA PORUKA: milicicak

Mi smo danas probali belance, reakcija nema user posted image i prvi put je pojela kolac, bas joj se svidja slatko user posted image
ja presrecna user posted image



Bravo!!! Sad ste mirni i sto se toga tice! user posted image user posted image

Inace, juce ujutro sam joj dala malo svjeze kruske, bila je bas fino zrela i mekana pa nisam odoljela i dala sam joj....i pogodite sta nije se osula...sto me jako zbunjuje...na onu iz teglice se osula...sta je u toj teglici sto joj smeta...limunska kiselina? Ma bas mi nije jasno!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2407
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
29.5.2013 13:23:23   
Peace*
Marko sa 2god i 9m:

VOĆE
- sveže: jabuka, kruška, breskva, kajsija, banana, lubenica, dinja, šljiva (ringlov), crno i belo grožđe, narandže, mandarine, limun, jagode
- term. obrađeno: sve gore navedeno + bundeva, višnje, trešnje, dunja, borovnica, brusnica

POVRĆE
- sveže: paradajz, paprika, šargarepa, krastavac, rotkvica
- term.obrađeno: gore navedeno + tikvice, karfiol, brokoli, blitva, spanać, mirođija, cvekla, krompir, šargerap, pl. patlidžan, boranija, grašak, pasulj, crni i beli luk, praziluk, prokelj, kupus, keleraba, peršun, paštrnak, celer

MESO
- jagnjetina
- svinjetina
- piletina
- jaretina
- pačetina
- ćuretina
- fazan
- divlja svinja
- pečenica ad Bačka

ŽITARICE
- pšenica
- kukuruz
- ovas
- pirinač
- proso
- ječam
- Tonus hleb: proklijalo zrno pšenice, laneno seme, susam, seme bundeve, seme suncokreta, kvasac)


TESTENINA
- la perfetta bez jaja

OSTALO
- so, šećer, masl. ulje, sunc.ulje, susam, prašak za pecivo, vanil šećer, origano, aleva paprika, bosiljak, kupovni sok od jabuke i jabuka-šargarepa-narandža, svinjska mast, Dumbo flips (smoki), čips, kokice, med, Kiki bombone, Dr Oetker puding od vanile, kakao, sojino brašno, alkoholno sirće, posna plazma, Wellnes keks sa komadićima crne čokolade, Zlatni pek sa kakao prelivom, Prima slani štapići, Calipso sladoled od breskve, Linco light margarin, Bambi ribice, Bambi gumene bombone, Bambi crna čokolada


< Poruku je uredio Peace* -- 29.5.2013 13:24:00 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2408
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
29.5.2013 14:23:16   
little_one
Peace bravo za Marka user posted image

Dobrodosla nazad user posted image

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2409
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
30.5.2013 7:39:18   
Anck Su Nmaun
Bravo svaka cast, ovde neke stvari sa spiska jos ni ja sebi nisam uvela user posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2410
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
2.6.2013 22:32:40   
Anoniman
dobrodosla nazad! user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 2411
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
4.6.2013 21:21:54   
milicicak
Danas je T probala Medeno srce... da ste videli to odusevljenje i radost...
nazalost, koprivnjaca se pojavila u roku od 5 min user posted image sreca pa se ubrzo povukla, nisam morala da joj dajem Aerius... sad nemam pojma od na sta je reagovala, na kesi pise da moze da sadrzi tragove mleka ali to pise i na Wellnes keksu koji jede bez problema...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 2412
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2013 8:47:14   
Peace*
Jel te mrzi da prepišeš sastav medenog srca?

To je Pionir?
Ja sam odlučila da se držim Bambijevih proizvoda. Dopisivala sam se sa nekom ženom iz Bambija, i ona me je ubedila da oni po nekim ne-znam-kakvim standardima čiste mašine, i da je šansa kontaminacije mlečnim proizvodima zaista minimalna, čak više samo teorijska.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2413
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2013 10:30:23   
Ana RR
Mm je bio u njhihovoj proizvodnji pa ću ga baš pitati kako je. Radili su im neka merenja ali ne znam da li se to odnosilo na unutrašnji deo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2414
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2013 10:38:08   
Peace*
Čijoj?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2415
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2013 10:45:37   
Ana RR
Bambi.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2416
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2013 10:51:09   
Peace*
"Postoji isključivo teoretska mogućnost prisustva mleka u tragovima, obzirom da se proizvod pravi na istoj liniji kao i drugi proizvodi koji sadrže mleko. Isto se sprečava detaljnim čišćenjem linije pre i nakon proizvodnje, u skladu sa evropskim standardima."

To piše na svim posnim Bambi proizvodima.

Ovo je jedan od mail-ova koji sam dobila od njih:

Zahvaljujemo Vam se što ste nam se obratili. Komunikacija koju imamo sa potrošačima nam je od neprocenjivog značaja u održavanju i stalnom unapređenju važnih aspekata poslovanja.

Koncern Bambi-Banat je poznat po visokom kvalitetu svojih proizvoda i primeni međunarodnih ISO standarda i HACCP principa. Odlučni smo da nastavimo da budemo lideri u tome i da težimo stalnom unapređenju. Kao odgovoran proizvođač, poštujemo sve zakone i pravilnike koji važe za naše tržište i za tržišta na koja izvozimo hranu.

Budite sigurni da ako na pakovanju nekog Bambi proizvoda stoji oznaka “posno”, taj proizvod to zaista i jeste, odnosno podrazumeva da u njegovom sastavu nema namirnica životinjskog porekla.

Svi naši posni proizvodi se rade na istoj liniji na kojoj se proizvode drugi Bambi proizvodi koji sadrže mleko i shodno tome postoji veoma mala, gotovo samo teorijska, mogućnost kontakta sa tragovima mleka, koji je izvor alergena.

Iako se prilikom prelaska proizvodnje sa jednog proizvoda na drugi vrši celokupno čišćenje opreme, prema evropskim standardima o alergenima dužni smo da na ambalaži istaknemo čak i teorijsku mogućnost, što smo, kao odgovorna kompanija, učinili na svim posnim proizvodima uvodeći ALERGEN INFO, ukoliko se Vaše pitanje na to odnosilo.

Stojimo Vam na raspolaganju za sva dodatna pitanja.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2417
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2013 11:05:49   
milicicak
Ehej, Tasho :)
Medeno srce je Pionir, prepisacu sastav kad dodjem kuci...
Ja sam to Medeno srce jela dok sam dojila, nije joj smetalo pa sad nisam pametna... nesto mislim da joj smeta cokolada u konditorskim proizvodima posto ni Wellnes sa cokoladom nece da jede a sve ostale wellnese obozava. A opet, Menaz cokoladu jede bez problema...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2418
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2013 11:07:27   
Figaro88
Andrea cim popije sok od borovnice odmah dobije prolivuser posted image Da li to moze da bude alergija,pokusala sam da joj dam sveze borovnice ali nema sanse da proba,ili samo intolerancija na neki sastojak u soku......Inace kupujemo 100% nektarov...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2419
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2013 11:11:43   
Peace*
milicicak, izvini, ali ja sam malko pozaboravljala, a jel mleko problem?

Ja sam i dalje stava da je jedno dok dojiš pa tim putem unose određenu namirnicu u tragovima, a drugo je kad ti to daš detetu direktno u usta.

Meni se čak ni Menaž ne dopada, sad više ne znam šta mi se nije dopalo. Toliko deklaracija sam pročitala u poslednje vreme da nemam pojma šta sam gde pročitala. user posted image

Figaro, ne verujem da je alergija. Možda joj prosto ne prija. Marko npr kada jede višnje ili trešnje, kaki sat posle i to direkt višnje / trešnje. Da jede koštice, verovatno bi zvonilo u wc. user posted image No, pravila nema.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 2420
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2013 14:06:47   
milicicak
Na mleko ima dokazanu alergijsku reakciju a probleme sa varenjem (citaj odvratne sluzave ceste stoloce) ima od banane, kruske, bundeve, graska...
a sto se tresanja/visanja tice to nece ni da lizne :)

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2421
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2013 16:15:51   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Mm je bio u njhihovoj proizvodnji pa ću ga baš pitati kako je. Radili su im neka merenja ali ne znam da li se to odnosilo na unutrašnji deo.


Kaže da je bio samo u delu gde se proizvodi plazma keks, onaj klasični se pravi u starom pogonu a ovi ostali keksići (mini plazma, čoko plazma) su u novom pogonu. Kaže da je čisto, obavezne su uniforme kompletne, ali kaže da ne zna gde se proizvode posne plazme, nije video da ima nešto odvojeno. Kaže da na to nije ni obraćao pažnju.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2422
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2013 21:34:50   
milicicak
Sastav medenog srca:
psenicno i razeno brasno, secer, med(15%), dekstroza, mesavina zacina, sredstva za dizanje testa: amonijum bikarbonat i natrijum bikarbonat, regulator kiselosti E501, kiseline: mlecna i limunska, vocno punjenje 25% (secer, kasa jabuka i kajsija, konzervans: kalijum sorbat), cokoladni preliv 20% (kakao masa, secer, kakao maslac, biljna mast, emulgator: sojin lecitin, E476 i E492). Cokoladni preliv sadrzi najmanje 47%suve materije kakao delova. Sadrzi biljnu mast kao dodatak kakao maslacu. Sadrzi soju, zito i SO2, moze sadrzati tragove mleka, jezgrastog voca, kikirikija i jaja.

Ja ovde ne vidim nista problematicnouser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2423
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2013 22:55:59   
Snelle
Ja tu vidim kao potencijalni problem mlečnu kiselinu.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2424
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
5.6.2013 23:12:19   
milicicak
Snelle, mlecna kiselina (osim naziva) nikakve veze sa mlekom nema a pri tom je i normalni produkt metabolizma... u industriji je nacesce prave bakterije a koristi se kao konzervans...

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 2425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Dr Raičević: Male bebe NEMAJU ŠTA da traže...
Doktor Jovan Raičević, pedijatar koji živi i radi u Kotoru, podelio je jedan vrlo važan savet sa roditeljima koji ga pra...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here