|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 97 [98] 99   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
6.6.2013 8:28:09   
little_one
a sojin lecitin mozda? Zar ne vazi ono da su djeca cesto alergicna na soju (tj sojin lecitin koji se cesto nalazi u proizvodima) ako su alergicna na mlijeko?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2426
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
6.6.2013 9:45:30   
Snelle

IZVORNA PORUKA: milicicak

Snelle, mlecna kiselina (osim naziva) nikakve veze sa mlekom nema a pri tom je i normalni produkt metabolizma... u industriji je nacesce prave bakterije a koristi se kao konzervans...


O daaaaaaaaa, malo sam user posted image



_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2427
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
6.6.2013 11:11:40   
Peace*
Anči, nemaju poseban pogon za posnu plazmu. To mi je rekla i ta riba. Ali čiste sve po ne-znam-kakvim standardima.


IZVORNA PORUKA: milicicak

Sastav medenog srca:
psenicno i razeno brasno, secer, med(15%), dekstroza, mesavina zacina, sredstva za dizanje testa: amonijum bikarbonat i natrijum bikarbonat, regulator kiselosti E501, kiseline: mlecna i limunska, vocno punjenje 25% (secer, kasa jabuka i kajsija, konzervans: kalijum sorbat), cokoladni preliv 20% (kakao masa, secer, kakao maslac, biljna mast, emulgator: sojin lecitin, E476 i E492). Cokoladni preliv sadrzi najmanje 47%suve materije kakao delova. Sadrzi biljnu mast kao dodatak kakao maslacu. Sadrzi soju, zito i SO2, moze sadrzati tragove mleka, jezgrastog voca, kikirikija i jaja.

Ja ovde ne vidim nista problematicnouser posted image


У индустрији млијечна киселина се добија ферментацијом шећера у присуству бактерије Lactobaccilus. IZVOR

Neću forsirati stav moje dr da se deci alergičnoj na mleko ne daju probiotici zbog prisustva lactobacilusa. Realno, ja sam ekonomista, hemija i medicina mi nisu bliske, te ja ne dajem ništa što u deklaraciji sadrži reči koje uopšte asociraju na "mlečno" ili "kazein-at". Možda grešim. Ne znam.

Mlečna kiselina je 2
-
hidroksi propionska kiselina koja se koristi kao rastvarač i
prekurso
r u hemijskoj industriji, kao acidulant, konzervans i sredstvo za poboljšanje
ukusa hrane u prehrambenoj industriji, IZVOR

Meni svojevremeno rekoše da je kazein taj koji daje ukus hrani, zato su navodno ovi hidrolizati kazeina (ad mleka) toliko gadnog ukusa. Opet, ne znam dal je to tačno.

Elem, ja preskačem proizvode koji sadrže i m od mlečnog. user posted image Pa taman to bilo i nešto što nije vezano za mleko. user posted image

Verus je negde pisala da sojin lecitin ne utiče na decu sa alergijom na kazein.

Ne znam milicicak. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2428
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
6.6.2013 13:52:11   
milicicak
Tasho, ja sam po struci biolog, celu biohemiju i fiziologiju sam obnovila kada smo otkrili da je Tara alergicna... za zivot zaradjujem baveci se naukom pa i tu imam profesionalnu deformaciju, dok citam deklaracije vidim potencijalne interakcije izmedju molekula... i onda se smorim kada na nesto reaguje a ja ne mogu da shvatim na sta je reagovala i zasto...
T nema reakciju na soju, ali je izbegavamo (zato smo sa plazme presli na wellnes) samo joj ponekad dajem konditorske proizvode koji u sebi sadrze sojin lecitin. Inace, studije pokazuju da deca sa alergijom na kazein mogu bez problema da jedu proizvode koji sadrze lecitin...
Generalno sam stava da uz svo citanje deklaracija i biranje bezbednih prozvoda ne znas da li ce se reakcija javiti ili ne dok ne probas, sto me ponekad uzasava.
Sto se lekara tice, apsolutno podrzavam stav da treba slusati doktora koji ti prati dete ali takodje mislim da veliki broj njih treba da obnovi osnove biohemije i fiziologije...
Veliki pozdrav za sve :)

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2429
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
6.6.2013 14:09:06   
Snelle
Tasho, a to za Lactobaccilus ti je rekao pedijatar ili alergolog?

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2430
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
6.6.2013 14:31:16   
Peace*
milicicak, nadam se da te nisam uvredila nečime. Prosto sam iznela neko razmišljanje, i ogradila se da sam laik.
Realno, šta je mešavina začina? Ja se zgrozim kad tako pročitam, jer me nervira što ne znam mešavina čega je. (ne znam dal razumeš šta sam htela da kažem)

Alergolog - imunolog, Snelle.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 2431
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
6.6.2013 14:40:04   
Snelle

IZVORNA PORUKA: Peace*

Alergolog - imunolog, Snelle.

Aha. A eto nama je gastroneterolog rekao da joj dajem Bacilac infantis koji je u stvari na bazi Lactobacillus-a. Opet, kapiram da je alergolog ipak stručniji.


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2432
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
6.6.2013 14:43:48   
Peace*
IZVORNA PORUKA: Snelle


IZVORNA PORUKA: Peace*

Alergolog - imunolog, Snelle.

Aha. A eto nama je gastroneterolog rekao da joj dajem Bacilac infantis koji je u stvari na bazi Lactobacillus-a. Opet, kapiram da je alergolog ipak stručniji.



Ja uopšte ne mislim da se tu radi o stručnosti već o aspektima sagledavanja problema.

Vi ste imali krv u stolici i gastro je to gledao iz svog ugla. Mi smo imali kožne promene, i alergolog je to gledao iz svog ugla.

Takođe mislim što i pre da lekare generalno mrzi da se udubljuju u razlikovanje pojmova alergije i intolerancije, odnosno u objašnjavanje razlike roditeljima.

Jednostavno, svako treba da nađe svog lekara kom veruje i čija terapija pomaže detetu, kakva god ona bila. Alergije su i dalje prilično neispitana tema.

< Poruku je uredio Peace* -- 6.6.2013 14:44:42 >


_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 2433
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
6.6.2013 14:47:13   
Peace*
Ja ću da budem najveća seljančura na svetu i pitaću:

Kada sam marka vodila na PRICK, u paleti je bila čokolada. Kako se dobija čokolada? Ja sam bila ubeđena da je čokolada = mleko + kakao. Ili već posne čokolade su neki biljni maslaci, kako, voda. Ali ako je tako, čemu čokolada kao poseban pojam, ako u toj paleti postoji i mleko, i kakao?

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2434
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
6.6.2013 15:15:07   
Olga75
pa mlecna cokolada je jedno a cokolada koja je stajaznam za kuvanje nije mlecna , mislim da je tu neka fora sa onim : kako , maslac i oni dodatci pa to mleko je nekad neki svajcarac dodao pa imamo i mlecu cokoladu
otkud znam

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2435
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
6.6.2013 16:04:33   
milicicak
user posted image Tasho, naravno da me nisi uvredila i potpuno razumem sta hoces da kazes... ja imam problem u glavi kada mi praksa demantuje teoriju a ja ne mogu da shvatim zasto (jos jedna profesionalna deformacija)...
i ja bih se na tvom mestu isto ponasala i ponasam se jer izbegavam i k od kazein, i s od surutka i m od mlecna mast :)
i podvlacim da svako treba da slusa lekara koji prati dete i cija terapija deluje, ja zaista ne znam sta bih bez svog pedijatra...
ali stoji i to da oni problem sagledavaju sa aspekta svopstvene specijalizacije i da se retko odvajaju intoleranciju od alergije sto su dva potpuno razlicita odgovora organizma na supstancu koja je problem.
A pitanje razlike kakao/cokolada nije glupo. Svaka cokolada sadrzi kakaov maslac za koji ja ne znam kako se dobija (nisam jos istrazila al ocu kad budem imala vremena) tako da cu za sada da sumljam na njega :)
suma sumarum, nema za dete ni m od medenog srca a sledeci put cu dobrooo da razmislim kad joj budem davala nesto novo (sto ce najverovatnije biti za mesec-dva)

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 2436
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
6.6.2013 20:49:09   
vesic
moje dete probalo jogurt,nije odusevljena,ali sto je najbitnije nema sluzi i krvi u kaki...dala sam joj i malo barnija,ali vrlo malo i nista...hvala Bogu...a ja sam jos na dijeti...e sad davala sam joj gustav posni,super ga je prihvatila stim sto joj je kaka cudna i kiselkasto smrdi,da li to znaci da joj ne odgovara?probacu zlatni pek...posto vidim da je vecina dece sa istim problemom jela taj keks.tash vidim da si Maretu davala bambi crnu cokoladu,jel to ona sa 70% cokolade,pa ako jeste mogli bi i mi da probamo...jos uvek nam ne prija jabuka(dobije proliv).mi sada jedemo sve sto moze za ovaj uzrast sem mleka i soje,crvenog voca i povrca.ja sam u svoju ishranu vratila ribu,jaja9bebac jede zumance)...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2437
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
6.6.2013 20:51:00   
vesic
pitanje za milicicak ,jesi li davala malenoj cokolino?

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2438
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
6.6.2013 21:02:15   
milicicak
vesic, super za jogurt user posted image mozda mozete i pavlakicu polako da probate?
Tara jede cokolino od kada smo uveli gluten, dakle 8,5-9 meseci i nema nikakvih reakcija. Od zitarica jede i Nestle 8 zitarica, Nestle 8 zitarica med i Nestle 8 zitarica kakao. Nista drugo nismo probali...

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2439
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
6.6.2013 21:29:31   
vesic
hvala milicicak.joj mene sve strah da se radujem,posto jos nismo probali jogurt u vecim kolicinama,ali dobro polako.mi jedemo milupine 7 corn,pirinac,pirinac kukuruz.pa bih probala ove starijoj cerkici sam davala...obozavala ih je...kako je malena,mislim jeste li probali mleko ili ne,nisam citala sve postove unazad ne mogu od dece?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2440
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
6.6.2013 21:48:23   
milicicak
Moje dete te pirincano kukuruzne kombinacije nije htelo da lizne, al zato obozava kacamak user posted image i obožava ove Nestle zitarice i cokolino, sto mi puno olaksava zivot...
mi smo u aprilu bili na testu opterecenja na Institutu za majku i dete. Test je slavno polozila, osula se od kapljice mleka na uglu usne user posted image , sledeca kontrola nam je sa 18 meseci do tada nam je zabranjeno sve mlecno i soja...
ima negde ovde kako je Snelle uvela jogurt detetu, javice se ona vec ili ti procitaj... ali vi ste vec u uzrastu kada vecina dece sa simptomima tvoje cerkice polako prerasta alergiju, navijam jako za vas user posted image

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2441
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
6.6.2013 21:53:53   
vesic
daj Boze!Nina se nije osipala ali je imala grceve od mleka i sluz i krv u stolici...nadam se da ce i to proci,a ako ne pa sta da se radi,valjda ce prerasti kad tad..ja sam se navikla na ovaj rezim ishrane i ne smeta mi uopste.ako Tash vidi poruku zamolila bih je da mi da ako nadje recepte za namaz od crnog luka,mislim da se tako zove...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2442
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
6.6.2013 21:54:51   
vesic
a koje mleko su joj davali za opterecenje,kravicu ili ad formulu?

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2443
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
6.6.2013 21:55:40   
vesic
a koje mleko su joj davali kada ste radili opterecenje?

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2444
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
6.6.2013 22:01:40   
milicicak
Obicno mleko, mislim da cak nije bila ni Kravica, jos su pitali da li secer da stave... a ja sva izgubljena odgovaram: Pa, sta ce joj secer u mleku? Ona nikad nije pila mleko sa secerom. A nije ni pila mleko. Ne znam da li da stavite secer.
Zagulila se doktorka od smeha...

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2445
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2013 9:33:07   
Peace*
milicicak, znaš i sama da teorija i praksa često nemaju veze jedna sa drugom. Ja sam dosta čitala o svemu ovome, i dosta sam pohvatala od dr, i iako nisam školovana u ovoj oblasti, mislim da sasvim dobro plivam. user posted image Volim da razmišljam na glas, meni je to mnogo puta pomoglo.
Cela ta priča oko čokoladnog krema sa xy% kakaa... ja to jednostavno ne kapiram! Zato izbegavam i medeno srce, i jafu (jafa sadrži i jaja). Držim se zlatnog peka sa kakao prelivom, možda možeš to da probaš, pa da uporediš sa sastavam tog čoko dela kod medenog srca? Ne znam...
Recimo, ja sam poredila sastav gumenih medvedića Pionir i Bambi. Opet, ne znam sad iz glave, ali mi se nešto nije dopalo kod Pionirovih. I ne dajem Pionirove, već samo Bambijeve. Juče stigla sa posla a Marko sedi i jede Pionirove (ja sam psiho, razlikujem bombonice iako su realno iste user posted image ). No, ne bi mu ništa, ali pojeo je samo jednu i rekao da su mu gadne. Ja sam se često susretala sa tim da Marko odbije proizvode za koje ja smatram da nisu najbezbedniji za njega. Da li oseti moj nemir, ili je to ona priča koji mi je alergolog davno rekla "Alergična deca neće uzeti ono na šta su alergična", nemam pojma.


IZVORNA PORUKA: vesic

ako Tash vidi poruku zamolila bih je da mi da ako nadje recepte za namaz od crnog luka,mislim da se tako zove...


Nisam sigurna na šta misliš.
Ja sam pravila tri vrste namaza, ali ti namazi se prilično teško mažu na hleb, bude suvo, pa otpada (da ne očekuješ paštetu kao kupovnu), ali kada nemaš izbora, i ovo je super.

Dakle, ja sam dinstala 1kg svinjetine, na luku.
1/3 sam samo tako pasirala, to je bila klot pašteta,
1/3 sam pasirala sa barenom šargarepom, to je bio namaz od šargarepe,
1/3 sam pasirala sa grilovanim patridžanom, i to je bio namaz od patlidžana.

Ne znam dal si videla, Snelle je pisala u jednom momentu, ja sam otkrila jedan margarin koji je skroz bezbedan za decu sa alergijom na kazein. Kod nas se prodaje na pijaci, uvoz iz Mađarske.
KLIK

Ne znam dal to možeš da nabaviš.

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2446
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2013 19:39:07   
vesic
tash na te namaze sam mislila...hvala ti,pretpostavljam da nisu kao pasteta,ali nema veze...slusajte sad ovo Nina se malopre ukakila i sta vidim sluzavu sukrvicavu slinu...odemo kod dr i ona nam da da uradimo analize urina i stolice za svaki slucaj,kaze ako je to ok  onda je alergija na mleko.kako god da joj  ne dajem mlecno nista...dobro je sto ja nisam jela nista mlecno,da moze da doji.mnogo sam tuzna...ali sta cu zivot ide dalje...a da izbili nam zubici gornje jedinice,sada imamo 4 komada...

(odgovor članu Peace*)
Direktna veza do poruke: 2447
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2013 21:22:09   
vesic
tash mislim da si upravu sto se "alergicna deca nece uzeti ono na sta su alergicna,"nini se nije svideo jogurt,a ni jabuka...pa eto mozda ima istine....sada je kakila kaka je redja ali bez krvi...joj samo da joj rezultati budu dobri...

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2448
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2013 22:41:42   
milicicak
Vesic, mozda je najbolje da odustanete od mleka na neko vreme... drzim palceve da analize budu u redu user posted image
Tara od konditorskih proizvoda jede samo wellnes keks (obican i sa kakaom, onaj sa komadicima cokolade joj se ne svidja) i menaz cokoladu u kolacima, druge stvari i ne planiram da joj dajem... em je mala em je lose za zube user posted image ni medeno srce joj ne bih dala da mm i ja nismo pred njom jeli a ona trazila sa tako molecivim pogledom da sam popustila i eto dala...
sastav jafe mi se nikako ne dopada, nemam pojma zasto ali znam da je ni ja nisam jela dok sam dojila...
meni su i pedijatar i nutricionista rekli da ne forsiram nista sto odbija da jede i da deca znaju sama sta im ne prija... posle epizode sa kruskom sam prihvatila savet, ne forsiram nista ali nudim s vremena na vreme... sledece nedelje nam je banana ponovo na redu, pa cemo videti...

(odgovor članu vesic)
Direktna veza do poruke: 2449
   RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama ...
7.6.2013 23:21:25   
vesic
milicicak i ja tako mislim,nema mlecnog do daljnjeg.pa i u pravu si od nekih stvari vise stete nego koristi...javljam kad stignu rezultati..kada si prestala da je dojis?kako si je odbila?

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  95 96 97 [98] 99   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 97 [98] 99   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







5 grešaka koje ne bih ponovila kao mama po...
Roditeljstvo je izazov, a novi roditelji su posebno podložni greškama.
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here