|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autosedišta za bebe i decu
26.2.2013 14:37:10   
Sanchy
Cani vidim da Maxi Cosi Tobi ima pet polozaja naslona to znaci da ima i lezeci polozaj,tj.koliko moze da se nagne sediste kako to vec ideuser posted image ...s obzirom da mu je cena user posted image

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 1851
   RE: Autosedišta za bebe i decu
26.2.2013 14:53:40   
cani
Ne,ne,nema lezeci polozaj,samo moze da se povuce malo napred,nagore,da se dete bolje zavali ,tj ne pada mu glava kad zaspi onako napred,nego je vise ulegnut ali to nije lezeci polozaj.

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1852
   RE: Autosedišta za bebe i decu
26.2.2013 16:29:02   
nela79

IZVORNA PORUKA: cani

Hvala devojke,evo narucila sam ovu Naniu sa linka,pa cu da vidim kad dodje kakva je.Treba mi kao sto rekoh za babina kola,da ima tu i tamo da ga preveze,vrtic-kuca.Mi imamo Maxi Cosi Tobi i to je stvarno extra sediste.bas je kvalitetno,ali mi se nije davalo toliko para za nesto sto treba samo da mi premosti par voznji...Nadam se da me Nania nece totalno razocarati user posted image

http://www.justclick.rs/prodavnica/auto-sedista/grupa-9-36kg/nania-auto-sediste-i-max-sp-lx-black-v-star


Ma Cani sta ti je, sto bi moralo da premosti samo nekoliko voznji. Uredno ga pricvrsti, dijete vezes i ima da sluzi svrsi kao i bilo koje drugo sjediste. Ja molim Boga da nikad ne isprobamo da li je ovo sjediste kvalitetno ili ne :)

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 1853
   RE: Autosedišta za bebe i decu
26.2.2013 18:28:33   
cani
Naravno ,ne daj Boze da ima potrebe da se testira u realnom zivotu sediste,al opet bih se osecala sigurnije da znam da je provereno i koliko toliko bezbedno,Elem,kad stigne javcu vam kako sam zadovoljna.I naravno ako ne budem imala problema da ga montiram,jer sam duduk za te stvari.user posted image

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 1854
   RE: Autosedišta za bebe i decu
27.2.2013 8:38:54   
Shishica
Moze li dete od tri godine i 95.cm minimum da se vozi u busteru?

Bas cemo proveriti, otici do radnje i zamoliti da isprobamo u kolima..

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 1855
   RE: Autosedišta za bebe i decu
27.2.2013 11:02:33   
nela79
Najbolje probati. Mada ja svog Vanju(imace 4 god u aprilu) jos vozim u sjedistu, i vezem samo pojasom auta. Al mislim da bi mu pojas smetao da nema one vodilice koja je na naslonjacu za glavu

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 1856
   RE: Autosedišta za bebe i decu
27.2.2013 11:20:26   
cani
Vidim da je u vecini bustera napomena od 15 kg a moj sin vec ima 15 kg a nema ni 2 godine i meni je to lično isuvise rano.Ja sam bas trazila i sediste koje jos ima one dodatne kaiseve na samom sedistu ,jer mi se to cini bezbednije nego samo pojas od kola.Nekako mi je buster tek za vecu decu,4-5 godina...

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 1857
   RE: Autosedišta za bebe i decu
27.2.2013 11:38:03   
Shishica
E pa to je i meni bolje, sopstveni kaisevi, ali do kad se mogu koristiti..to mi je isto pitanje.. ali eto, najbolje videti i isprobati..

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 1858
   RE: Autosedišta za bebe i decu
28.2.2013 12:02:59   
Bebilina
IZVORNA PORUKA: cani

Vidim da je u vecini bustera napomena od 15 kg a moj sin vec ima 15 kg a nema ni 2 godine i meni je to lično isuvise rano.Ja sam bas trazila i sediste koje jos ima one dodatne kaiseve na samom sedistu ,jer mi se to cini bezbednije nego samo pojas od kola.Nekako mi je buster tek za vecu decu,4-5 godina...

Tebi treba sediste grupe I/II/III tj 9-36kg.
Licno mogu da preporucim Cybex ciji su svi modeli te grupe sa jastukom jer Cybex smatra d je jastuk bezbedniji od kaiseva i manje ozleda nanosi pri direktnom sudaru
Recaro Young Sport
Britax/Romer Evolva 1-2-3
To su ona sa kojima imam iskustva i koja sam isprobala. Mislim da sam negde ranije i pisala o poslednja dva...

< Poruku je uredio Bebilina -- 28.2.2013 12:04:21 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 1859
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
28.2.2013 12:17:39   
Bebilina
IZVORNA PORUKA: Sanchy
Tobi ili Priori?Ne mogu da se odlucim,mi dosta putujemo pa bih bas da bude i bezbedno a i da ima taj lezeci polozaj..ne znam..

Imamo oba i mislim da sam ih na nekoj ranijoj stranici poredila i pisala svoje iskustvo.
Nase je Tobi, u njemu smo vozili malu, sveki i dever sad imaju u kolima svaki po Priori koje ja licno ne kotiram previsoko medju MC modelima, a pisala sam vec i zasto. Prednost uvek dajem Tobi-ju, sediste je superiorno, nisam mu nijednu manu pronasla posle 3god sa mojim i godinu dana sa bratanicom. Jedva cekam da malog prebacim u njega, tezinom i visinom vec moze, ali bih ja da ga drzim okrenutog ka nazad sto duze mogu.

Bas zbog toga ovih dana gledam grupu 0+/I i zapalo mi je za oko Cybex Sirona KLIK
Sin mi ima i tezinu i visinu za Tobi, i sedi sam, ali sa nepunih 7 meseci ja ne bih da ga okrecem unapred... Tako da razmisljam da uzmemo ovo i zamenimo Tobi. Jos da prevazidjem moju zaljubljenost u Tobi i bice ok. user posted image
Inace mi je prijateljica ponudila grupu 0+/I od njenog sina, pa to uzimam u obzir da premostimo do nekih godinu dana... Videcu koje ima, ni ona nije sigurna. Idemo cesto na duze puteve, pa mi je bitno da je i bezbedno i udobno...

< Poruku je uredio Bebilina -- 28.2.2013 12:24:30 >


_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1860
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
28.2.2013 12:50:20   
Bebilina
Evo Sanchy sta sam jednom pisala o Tobi i Priori XP:
KLIK

Inace na tim stranicama imate puno korisnih licnih iskustava pa prelistajte user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 1861
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
5.3.2013 22:11:17   
Sanchy
Hvala,odlucila sam se za Cybex isis fix ,sutra cemo kupiti,nego me zanima kada ste bebu prebacili iz jajeta u ovo sediste,,,on ce uskoro devet meseci,ali jos ne sedi stabilno,jaje mu je malo posto je dugacak,noge mu se oslanjaju na sediste pod nekim uglom od 60 stepeni,bas bzv..

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 1862
   RE: Autosedišta za bebe i decu
5.3.2013 22:43:08   
Sanchy
IZVORNA PORUKA: Bebilina



Tebi treba sediste grupe I/II/III tj 9-36kg.
Licno mogu da preporucim Cybex ciji su svi modeli te grupe sa jastukom jer Cybex smatra d je jastuk bezbedniji od kaiseva i manje ozleda nanosi pri direktnom sudaru


Ja sam se upravo odlucila za Cybex zbog tog jastuka,pojasevi su gnjavaza za vezati a pri tom mislim da malo vece dete moze sa lakocom da otvori pojas,drugo pokretniji je bez pojasa a Cybex se dobro pokazao na crash testovima bas zbog ovog jastuka

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 1863
   RE: Autosedišta za bebe i decu
6.3.2013 19:34:55   
Sanchy
Kupili smo cybex isis fix danas i u radnji je bio kul a kuci uopste mu se ne dopada onaj deo napred,sad valjda ce se navici...inace jos je mali za njega nema punih devet kg mada jeste dugacak ali jos je mali i smesan u njemuuser posted image ,,,jos neko vreme cemo biti u jajetu

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1864
   RE: Autosedišta za bebe i decu
7.3.2013 9:11:00   
cani
Meni stiglo pre par dana Nania I max SP luxe sediste,lepo je , nije lose ni tapacirano al me muce kaisevi za vezivanje.Prva stvar,kaisevi su mi nekako kratki,koliko god da popustim jedva ih nategnem da ga zakopcam.Ne znam gde mogu jos nesto da popustim da mi to ide lakse.Da li ono izmedju nogu mozda ,gde je kopca moze da se popusti ? A drugo ,i ceo sistem kopce mi je nekako lose resen ( doduse ja sve poredim sa Maxi Cosi Tobijem koje imam u svojim kolima i koje je super sto se toga tice uradjeno),juce skoro polomih nokat gurajuci kopcu user posted image

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 1865
   RE: Autosedišta za bebe i decu
19.3.2013 13:33:09   
MASHKA
drugarice mene interesuje da li mogu dete da izvadim noću da spava van sedišta kada idemo na more?
i baš mi je bezveze sada da kupujem sedište od 9-18 kada mi ćerka za 6 meseci puni 3 godine, uzela bi joj buster odmah ali ne znam da li smem jer ona ima 12kg.?

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 1866
   RE: Autosedišta za bebe i decu
19.3.2013 13:41:08   
Snelle
Ja mislim da su pre četvrte godine premali za booster. Moja ćerka ima 16kg i još uvek je u onom sedištu do 18kg i biće još dugo. Mislim da kilaža nije tu presudan faktor već visina, jer je bitno da joj u booster-u pojas ne ide preko lica već preko grudi kako i treba da bude. Ja bih joj, na tvom mestu, naravno ako imaš finansijskih mogućnosti, uzela sedište od 9-36kg.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu MASHKA)
Direktna veza do poruke: 1867
   RE: Autosedišta za bebe i decu
20.3.2013 9:41:23   
nela79

IZVORNA PORUKA: cani

Meni stiglo pre par dana Nania I max SP luxe sediste,lepo je , nije lose ni tapacirano al me muce kaisevi za vezivanje.Prva stvar,kaisevi su mi nekako kratki,koliko god da popustim jedva ih nategnem da ga zakopcam.Ne znam gde mogu jos nesto da popustim da mi to ide lakse.Da li ono izmedju nogu mozda ,gde je kopca moze da se popusti ? A drugo ,i ceo sistem kopce mi je nekako lose resen ( doduse ja sve poredim sa Maxi Cosi Tobijem koje imam u svojim kolima i koje je super sto se toga tice uradjeno),juce skoro polomih nokat gurajuci kopcu user posted image


Ma kako su ti tregeri kratki? Ja jutros Vanju sa 4 godine bez problema smjestih u Matijino sjediste Nania. Meni su bas super njihovi tregeri tj. zatezanje. Pritisnes onaj sivi dio, izvuces koliko ti treba i super. Onda jednom rukom spajam dva dijela kopce, uguram u treci i sve gotovo za 10 sekundi.

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 1868
   RE: Autosedišta za bebe i decu
20.3.2013 10:00:14   
Shishica
Mi smo isprobali buster. Tu je caka kako vezati dete dok je manje i kad je vece.. ima snimak ovde KLIK samo pratite kako se veze pojas i umetne.. Emi sa prvom varijantom kais dobro legne, ali sta znam..
Jedino sto taj buster meni bezveze, kao da ce da sklizne, kao da nije nikakva zastita kad nema svoje kaiseve..ne znam, ali mislim da mm nece ni hteti da kupi drugo sem bustera..

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 1869
   RE: Autosedišta za bebe i decu
20.3.2013 10:05:31   
Shishica
A je li uveden zakon da i posle trece godine treba dete da ima sediste?

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 1870
   RE: Autosedišta za bebe i decu
20.3.2013 10:08:02   
Snelle
Mislim da po zakonu dete može u booster tek sa određenom visinom. Ali ko će da proverava visinu detetu.

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 1871
   RE: Autosedišta za bebe i decu
20.3.2013 14:09:27   
cani

IZVORNA PORUKA: nela79




Ma kako su ti tregeri kratki? Ja jutros Vanju sa 4 godine bez problema smjestih u Matijino sjediste Nania. Meni su bas super njihovi tregeri tj. zatezanje. Pritisnes onaj sivi dio, izvuces koliko ti treba i super. Onda jednom rukom spajam dva dijela kopce, uguram u treci i sve gotovo za 10 sekundi.



Ne znam Nela,jedva ih nategnem.Protureni su mi kroz onaj prvi prorez na samom sedistu,najvisi znaci i otpusteni su skroz do kraja.Cak sam isal u Aksu da pitam je l postoji nacin da se popuste malo,jer ga stvarno jedva zakopcam pogotovo kad je u zimskoj jakni i decko iz Akse mi kaze da ne mogu vise od toga da se popuste,(ja se sve nadala da onaj deo ,izmedju nogu u sta gurnem kopcu ,moze da se popusti al jok) i da je to to,da cu morati da ga vezujem kaisem od kola a to sam upravo htela da izbegnem jos neko vreme... I zao mi je sto mi nisi blize,sad bih dosla da vidim kako ti uguras dete od 4 godine jer ja ovog mog jedva vezem user posted image

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 1872
   RE: Autosedišta za bebe i decu
20.3.2013 14:23:09   
nela79

IZVORNA PORUKA: cani


IZVORNA PORUKA: nela79




Ma kako su ti tregeri kratki? Ja jutros Vanju sa 4 godine bez problema smjestih u Matijino sjediste Nania. Meni su bas super njihovi tregeri tj. zatezanje. Pritisnes onaj sivi dio, izvuces koliko ti treba i super. Onda jednom rukom spajam dva dijela kopce, uguram u treci i sve gotovo za 10 sekundi.



Ne znam Nela,jedva ih nategnem.Protureni su mi kroz onaj prvi prorez na samom sedistu,najvisi znaci i otpusteni su skroz do kraja.Cak sam isal u Aksu da pitam je l postoji nacin da se popuste malo,jer ga stvarno jedva zakopcam pogotovo kad je u zimskoj jakni i decko iz Akse mi kaze da ne mogu vise od toga da se popuste,(ja se sve nadala da onaj deo ,izmedju nogu u sta gurnem kopcu ,moze da se popusti al jok) i da je to to,da cu morati da ga vezujem kaisem od kola a to sam upravo htela da izbegnem jos neko vreme... I zao mi je sto mi nisi blize,sad bih dosla da vidim kako ti uguras dete od 4 godine jer ja ovog mog jedva vezem user posted image


Ne znam Cani sta da ti kazem. Vanja jutros imao duks i prsluk na sebi, i bez problema sam ga zakopcala. A on nije sitno dijete od 4 godine. user posted image

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 1873
   RE: Autosedišta za bebe i decu
20.3.2013 14:51:01   
cani
Verujem ti al ni moj nije neki dzin (92cm i 16 kg) pa opet imam problemuser posted image .Zato i kazem,mozda negde gresim,mozda ima neka fora....Mozda da spustim kaiseve ,ne znam...dok mi se muz ne vrati sa broda,nista od toga ocigledno user posted image

_____________________________

Once upon a time I could control myself...

(odgovor članu nela79)
Direktna veza do poruke: 1874
   RE: Autosedišta za bebe i decu
25.3.2013 8:12:14   
Anck Su Nmaun
Shishi jeste li probavali booster? Kako ti se cini? Jel udobno, stabilno za Emu???

Ja vec mesec dana pricam o tome, i razmisljam da li ona moze vec u to, Visinu ima oko 105, a tezinu 15kg.... njoj je malo ono sediste do 18 kg. A da kupujem opet citavo sediste stvarnoooo.....user posted image
Vec Imamo dva inace e sad ovo drugo je jos manje , ni Hana vise ne moze u njega, pa bismo ih zamenili ...,.kad su digonoge user posted image
I to manje bih prodala, izbacila...zta znam.
Vec sam se bacila u podragu za boosterom...ali mi je prvo palo na pamet da ga isprobam prvo u autu kad ona sedne....

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 25.3.2013 8:13:19 >

(odgovor članu cani)
Direktna veza do poruke: 1875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Muškarci koji imaju ćerke žive duže?
Istraživači su odlučili da sprovedu opsežnu studiju koja se bavila uticajem porođaja na životni vek očeva.
Šta vreme detetovog odlaska u krevet govor...
Pročitajte zabavne pretpostavke o tome, šta vreme kada tvoje dete ide na spavanje, govori o tebi kao roditelju.



image
lepic
Dajte im negu i preparate koje zaslužuju, najbolje, PHARMALIFE!
Ova godina je bila prepuna neprospavanih noći, uz FITOBALM je mnogo lakše sve prošlo, mazali smo po grudima, leđima i oko nosića da bi mogli da dišemo i udišemo blagi miris i sekret iz nosića je mekši i lakše ga je odstraniti. Počeli smo polako i sa BRONCAMIL sirupom, kašljali smo jako, ma najstrašnije, bili smo pred upalom pluća. IMMUNO jos nismo, ali u januaru planiramo korišćenje i ovog vašeg preparata. Apis Gola sprej je jako dobar da ublazi bol u grlu. Poštovanje za vaše proizvode. Hvala vam na brizi i pomoći!  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here