|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
15.3.2010 22:58:19   
mejra81
Ne smeta ni meni,nego dal njoj smetauser posted image

Mislim ona u tome ko da sedi,ne moze da se lepo savije jer joj pelene ne dozvoljavaju....
Mislila sam i da joj ne stavljam povoj dok se vozi...user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
16.3.2010 9:40:22   
Shishica
E i ja sam bas mislila na to kako je sediste/nosiljka lucnog oblika i kako ce beba lezati tu..

Ja sam sa kolicima dobila tu nosiljku/sediste, a moze i da se ljulja kad stavim na laminat..vec cujem kako mi govore:"Kako to dete drzis na podu!!!???" user posted image

Oznaka je 0+ (Chipolino)... to je do oko godinu ili koliko...zavisi jel...?


Joooooj kako me raspolozenje zeza, cas sam u euforiji i najlepsoj bajci, cas placem....


_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
16.3.2010 9:55:35   
mejra81
Shishice,potpuno te razumem....
Euforija i jedva cekas da dodje bebica...user posted image
Stavis sediste na krevet ili sto(naravno uz oprez) i onda nije na podu...user posted image
Tebi ce biti toplo vreme pa nista nece faliti ni na podu....
0+ je do godinu,mada se meni cini da ova moja nece izdrzati do godine,vac je sad taman...

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
16.3.2010 10:02:12   
Shishica
Ali samo na laminatu ljulja!!!!!!!!

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
16.3.2010 10:17:33   
mejra81
I ja imam laminat pa je ljuljalo...user posted image
Nisam probala na necem drugom...Ko sto rekoh,lepo vreme nista ne fali ni na laminatu.....user posted image

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
16.3.2010 11:40:21   
Shishica
Pa jeste... user posted image

_____________________________

":)) Blesava mama...stavila bebu u stomak :))) .."
-Pazi Ema da ne padnes, budi pazljiva!
-Ne brini mama. Budicu pazljiva!

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
16.3.2010 16:42:00   
Anoniman
Ja sam kupila ona sedishta....super izgledaju uzivo....prouchila sam ih i praktichna su i za montiranje u kola... za sada sam zadovoljna... al nemam ni jednu bebu na kojoj bi sad mogla da isprobam sedishte user posted image

(odgovor članu Shishica)
  Direktna veza do poruke: 182
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
30.3.2010 9:20:38   
*Alexx*
Sad smo u fazi kupovine malo većeg AS (9-36kg), pošto mu iz onog jajeta baš vire noge i mene to nervira. A i ja hoću da pređem napred da sedim, dosadilo mi je pozadi user posted image

Ovlaš smo pogledali AS u nekim prodavnicama, i moje pitanje je: da li se isofix baza kupuje posebno ili dobija uz AS? Koliko sam shvatila, svako AS se može montirati u auto preko pojaseva, a isofix bazu postavim a AS samo "nakačim" na nju? Grešim li?

Imate li neke preporuke - prozvođač, model? Maxi Cosi, Chicco, Romer ili nešto peto?


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu mejra81)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
30.3.2010 10:06:55   
Lu
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Koliko sam shvatila, svako AS se može montirati u auto preko pojaseva, a isofix bazu postavim a AS samo "nakačim" na nju? Grešim li?


Da u pravu si, evo kako se postavi isofix  KLIK

Imate li neke preporuke - prozvođač, model? Maxi Cosi, Chicco, Romer ili nešto peto?


Sve su ove dobre ali obavezno probaj u svoj auto koje ti najbolje pašeuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
30.3.2010 10:10:35   
*Alexx*
IZVORNA PORUKA: Lu RR
Sve su ove dobre ali obavezno probaj u svoj auto koje ti najbolje pašeuser posted image


Vidiš, to ti je jako dobar savet. Dakle, kupim bazu, postavim i onda kupim sedište "po meri", pošto imamo mali auto user posted image Tako smo se zeznuli sa kolicima, ne mogu da stanu u gepek user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
30.3.2010 10:12:36   
Lu
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

IZVORNA PORUKA: Lu RR
Sve su ove dobre ali obavezno probaj u svoj auto koje ti najbolje pašeuser posted image


Vidiš, to ti je jako dobar savet. Dakle, kupim bazu, postavim i onda kupim sedište "po meri", pošto imamo mali auto user posted image Tako smo se zeznuli sa kolicima, ne mogu da stanu u gepek user posted image


Svako sedište ima svoju bazu,ne možeš kupiti posebno bazu pa onda nekog drugog proizvođača sedište,ako si to mislilauser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
30.3.2010 10:18:22   
*Alexx*
Na to sam mislila! Znači, svako sedište ima svoju isofix bazu, ne moraju se kupovati posebno! Juuhuuu! Lu, danas si puna informacija user posted image Mislim, sve bih ja ovo saznala da sam pitala tete u radnji, ali volim prvo da se potkujem informacijama, pa da idem da se preganjam sa njima user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
30.3.2010 10:23:02   
prase

IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Sad smo u fazi kupovine malo većeg AS (9-36kg), pošto mu iz onog jajeta baš vire noge i mene to nervira. A i ja hoću da pređem napred da sedim, dosadilo mi je pozadi user posted image

Ovlaš smo pogledali AS u nekim prodavnicama, i moje pitanje je: da li se isofix baza kupuje posebno ili dobija uz AS? Koliko sam shvatila, svako AS se može montirati u auto preko pojaseva, a isofix bazu postavim a AS samo "nakačim" na nju? Grešim li?

Imate li neke preporuke - prozvođač, model? Maxi Cosi, Chicco, Romer ili nešto peto?



Ja u principu ne favorizujem ni jednog proizvodjaca (bar ne medju navedenima). Mi smo bili u dilemi da li da kupimo AS do 36kg ili do 18kg (a bojali smo se da ce to do 18kg jako kratko da nam traje)... I dok smo mi razmisljali, moj brat je lepo kupio Chicco "Neptun" i rekao da se njemu to svidja, misli da nam odgovara, a mi kako hocemo. Super nam je leglo. Nema isofix, ali je udobno i Uros se preporodio sto se tice spavanja u kolima. E sad, imam i jednu zamerku. Da li mi nismo dobro ukapirali, ili je stvarno tako, ne znam - ali tesko se menja duzina onih remenova za vezivanje. Meni je logicno da se to malo opusti, stavis dete, onda zategnes koliko treba. Ovako se bas gnjavimo... Ako je u jaknici, povuci potegni da se to prosiri pa tako ostavimo. Onda se vozimo malo duze, skinemo jaknicu, a on momak izvlaci ruke kako hoce. To samo proveri, da li smo mi glupi ili je ovo nase felericno, ako budes gledala ovo AS. Usput, cena je bila oko 12000, sto je smesno u poredjenju sa nekim toddler sedistima koja su na popustima 25-30 hiljada.

_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
30.3.2010 10:32:58   
*Alexx*
Odlični saveti! user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
30.3.2010 10:43:41   
Zoka81
Mi smo se dvoumili izmedju Römer i Maxi Cosi i odlucili smo se za ovaj Maxi Cosi
user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
30.3.2010 10:48:11   
Lu
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Mislim, sve bih ja ovo saznala da sam pitala tete u radnji, ali volim prvo da se potkujem informacijama, pa da idem da se preganjam sa njima user posted image

Tako,tako, nego kad dođeš neupućena onda ti često znaju prodati maglu,a postoje i drugi slučajevi koji nemaju pojma šta prodajuuser posted image

Prase,to sa remenovima je jednostavno takouser posted image
I ja ih uvijek moram podešavati po debljini odjeće tako da ne može izvlačiti rukice ni slučajno,jer u suprotnom nemaju nikakav efekt sigurnosti,jel takouser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
30.3.2010 10:58:18   
prase

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Prase,to sa remenovima je jednostavno takouser posted image
I ja ih uvijek moram podešavati po debljini odjeće tako da ne može izvlačiti rukice ni slučajno,jer u suprotnom nemaju nikakav efekt sigurnosti,jel takouser posted image



Tako je Lu, ali ovo moje podesavanje stvarno funkcionise po principu "sila Boga ne moli". Da nisam jaka kao bik, mislim da ne bih imala sanse. Bas mnogo zapinje. Imam prijateljice koje imaju decu Urosevog uzrasta i kod kojih to zatezanje i odtezanje remenova ide glatko. OK, odtezanje malo teze, ali bar zatezanje ide brzo - sto je meni i vaznije, da to pritegnem pre nego sto se mali dasa oslobodi user posted image


_____________________________

sve ima svoj kraj, samo kobasica ima dva!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
30.3.2010 11:31:11   
Lu
IZVORNA PORUKA: prase
Imam prijateljice koje imaju decu Urosevog uzrasta i kod kojih to zatezanje i odtezanje remenova ide glatko. OK, odtezanje malo teze, ali bar zatezanje ide brzo - sto je meni i vaznije, da to pritegnem pre nego sto se mali dasa oslobodi user posted image


Tako ti je i kod mene isto,ako ti je za utjehuuser posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu prase)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
30.3.2010 12:51:36   
*Alexx*
Lu, koji model AS imaš ti? Jecin sam videla na početku, ona ima onaj Bebe Comfort što se okreće, Tasha ima neko nasleđeno AS (osim ako u međuvremenu nije kupila novo), prase ima Chicco Neptun  user posted image Izvinite što ja ovako katalogiziram, prosto pravim selekciju...


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
30.3.2010 13:17:57   
upgrade011
IZVORNA PORUKA: Zoka81

Mi smo se dvoumili izmedju Römer i Maxi Cosi i odlucili smo se za ovaj Maxi Cosi
user posted image

Takvo smo i mi kupili user posted image samo je svetlo zelene boje - model je Maxi-cosi Pebble! Kod nas nema svih boja - samo roze, zuto, zeleno i mislim da treba da stignu i crvena. Mozda je bilo jos nekih boja (siva?) ali to nas nije zanimalo. I SKUPO je !!! Ali je predivno - posebno roze koje sam videla u Turbo Limacu.
Njega smo izabrali posle duuuugog trazenja iz vise razloga. Ima Isofix pa nema stalnog uglavljivanja sa pojasevima, moze da se pomera napred-nazad na bazi tako da bebcu bude udobnije kad spava a da se podigne kad je budan, u kolima se montira tako da bebac gleda pozadi sto je meni sigurnije kad je mali, lako se vezuju pojasevi, deluje zaista udobno, presvlaka je od nekog lepog i mekanog materijala i ima taj lepi dezen kod jastuceta za glavu, i na istu bazu se moze montirati vece sediste Pearl tako da se ne mora kupovati i nova baza. I stvarno je lepo. Kada sam ga prvi put videla u prodavnici jednostavno se izdvajalo od svih ostalih i privlacilo paznju...a onda sam se sokirala sa cenom user posted image Na kraju je ipak bilo - to nam se svidja-to i kupujemo, a i eventualno nece ispasti toliko skupo kada budemo kupovali vece sediste.

< Poruku je uredio upgrade011 -- 30.3.2010 13:18:27 >

(odgovor članu Zoka81)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
31.3.2010 16:29:26   
Anitaaa
IZVORNA PORUKA: upgrade011

IZVORNA PORUKA: Zoka81

Mi smo se dvoumili izmedju Römer i Maxi Cosi i odlucili smo se za ovaj Maxi Cosi
user posted image




I mi imamo slično ali sad smo ga prerasli pa ćemo morati da kupimo neko veće u koje će moći do 3-4 god


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu upgrade011)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
31.3.2010 16:30:54   
*Alexx*
Anitaaa, i ja sam u toj priči user posted image Ako budeš nešto gledala, javi ovde user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
3.4.2010 16:40:51   
sumka
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ja sam kupila ona sedishta....super izgledaju uzivo....prouchila sam ih i praktichna su i za montiranje u kola... za sada sam zadovoljna... al nemam ni jednu bebu na kojoj bi sad mogla da isprobam sedishte user posted image

da li si kupila 2 sedista ili postoji 1 za blizance? ocekujem blizance pa me ineresuje... unapred hvala. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
3.4.2010 17:53:06   
maslinica
zene, ja sam kupila sediste uz kolica...nisam citala ranije strane, skontala sam da ima neka baza...ja mislim da tu bazu nemam, mislim....ali mi sve pozadi i odozdo stoje strelice i natpis belt here, i slikica kako da provucem remen u autu...
nisam jos pokusavala, ali ja mislim da necu znati to bezbedno da zakopcamuser posted image

kako vi kopcate u autu sedista za novorodjencad? ne ono od 12+, nego od 0-12?

(odgovor članu sumka)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
3.4.2010 19:00:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: sumka

IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Ja sam kupila ona sedishta....super izgledaju uzivo....prouchila sam ih i praktichna su i za montiranje u kola... za sada sam zadovoljna... al nemam ni jednu bebu na kojoj bi sad mogla da isprobam sedishte user posted image

da li si kupila 2 sedista ili postoji 1 za blizance? ocekujem blizance pa me ineresuje... unapred hvala. user posted image



Kupila sam dva sedishta... na trzishtu nisam nashla ni jedan jedini model sedishta za blizance... tako da jedina varijanta je bila da kupim 2 komada user posted image

Javi nam se i u drugim temama.... fali mi jedna drugarica koja je na istim "mukama" kao ja user posted image

(odgovor članu sumka)
  Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Decu prerano odvajamo od mame
Više vremena trošimo na treninge, jezike, tečajeve i poduke nego na grljenje i poljupce.
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Da li vam se svidja ime?
zanesena

Iskra

Da (40%)

Ne (59%)


Ukupan broj glasova: 179

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here