|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.4.2010 2:09:25   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Sad smo u fazi kupovine malo većeg AS (9-36kg), pošto mu iz onog jajeta baš vire noge i mene to nervira. A i ja hoću da pređem napred da sedim, dosadilo mi je pozadi user posted image

Ovlaš smo pogledali AS u nekim prodavnicama, i moje pitanje je: da li se isofix baza kupuje posebno ili dobija uz AS? Koliko sam shvatila, svako AS se može montirati u auto preko pojaseva, a isofix bazu postavim a AS samo "nakačim" na nju? Grešim li?

Imate li neke preporuke - prozvođač, model? Maxi Cosi, Chicco, Romer ili nešto peto?


Alexx mislim da ti je 9-36kg sjedalica prestrma za bebicu. Raspitaj se jos malo. Mislim da bi mogao da predje u vecu treba da ispunjava  uslove tipa: da moze samostalno da stoji, da mu je vrh pojaseva nizi od ramena, da mu vire noge ili glava. Koje jaje imate? Mi smo imali PP 0+ i isto mi je tako negdje u dobi od 6-8mj bila 'zgrcena' (i mislila sam uzet novu)medjutim kasnije se to nekako izgubilo, kako? Ne znam ni sama...vjerovatno su joj se slaufici ispuvali pa je bilo vise mjesta. Uglavnom mi smo se u njoj vozili dugo, do iza godine dana (ona je mrsavica sa godinu je imala 9kg user posted image ).
A onda smo uzeli STM 9-36kg.Ovu Ona je bez isofixa, ali odlicna je. Cak ima i neki blagi nagib da je spustim kada zaspe http://cgi.ebay.de/Storchenmuehle-Autositz-STARLIGHT-SP-PINK-FLOWER-9-36kg_W0QQitemZ280487972142QQcmdZViewItemQQptZLH_DefaultDomain_77?hash=item414e62cd2e
A za djecake evo ti boja http://www.recaro.com/index.php?id=637&region=1&L=2

Mislim da enci menci drzi njihove AS.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 201
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.4.2010 9:52:19   
*Alexx*
Choopa, meni je pedijatar rekla čim dete može da sedi , da može da pređe u veće AS. E sad, mi smo u međuvremenu malo gledali AS i odlučili da ćemo ipak kupiti 9-18kg (to mu dođe grupa 1, jel? Nemam pojma).
E, sad, teta nam je objasnila ovako:
  • ima AS koje se vezuje pojasevima
  • ima AS koje u sebi ima isofix
  • ima AS koje je isofix, ali se baza mora posebno kupiti
I svi su teški kao tuč. A pošto mi imamo samo službeni auto, bitno nam je da se to AS relativno lako montira i demontira iz kola (bilo bi malo glupo da ideš na sastanak sa šefom, a da ti u kolima stoji AS pozadi). I sad smo na muci.

Mislili smo da kupimo tu bazu, pa da ona stoji u kolima montirana, a da sedište stoji u gepeku, pa njega samo klik-klik kad nam treba. A cene idu ovako: sedište oko 200 e plus baza oko 100 e. Naravno, ono koje se meni sviđa (baš ono koje je dala choopa link, ali sa isofixom) je Recaro Young Sport Extra, a oni su skupi kao sam đavo: 250e sedište + 150e baza user posted image

Cene sedišta u koje je ugrađen isofix su oko 300 e pa naviše, s tim što Cam ima model koji je oko 200e, ali mi se ne sviđa, previše mi je plastičan taj materijal. Chicco ima zanimljiv model Key, isto sa isofixom, ali se više ne sećam cene, oko 300e isto (čini mi se).

Nekako mi izgleda da su najkomplikovanija za montiranje sedišta koja se vezuju pojasevima, ali i kod njih imam favorita: Maxi Cosi Priori, oko 180e. Naravno, kod ovih modela su cene jaaaakoooo šarolike, od 80e pa naviše.

Ima li neko iskustva sa čestom montažom-demontažom AS, ili smo mi jedini sirotani koji to moramo da radimo?



_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 202
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.4.2010 11:23:10   
Lu
IZVORNA PORUKA: maslinica

zene, ja sam kupila sediste uz kolica...nisam citala ranije strane, skontala sam da ima neka baza...ja mislim da tu bazu nemam, mislim....ali mi sve pozadi i odozdo stoje strelice i natpis belt here, i slikica kako da provucem remen u autu...
nisam jos pokusavala, ali ja mislim da necu znati to bezbedno da zakopcamuser posted image

kako vi kopcate u autu sedista za novorodjencad? ne ono od 12+, nego od 0-12?


Ovo ti je baza ispod sjedalice,ako to nemaš onda provučeš remenove po uputama iza i preko sjedalice i zategneš koliko možeš,sjedalica ne bi trebala da se pomjera više od 2 cm kad je uvezana,nisam ni ja imala bazu a nemam ni sada na velikoj sjedalici.
user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 203
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.4.2010 11:26:41   
maslinica
tnx Lu, a reci mi tako kad zakopcas je ok? nisi ni kupvala bazu i neces?  te baze su univerzalne?
reci mi kopcas na zadnje sediste ili napred okrenuto od soferke?

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 204
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.4.2010 11:27:10   
Lu
IZVORNA PORUKA: Alexx RR


Ima li neko iskustva sa čestom montažom-demontažom AS, ili smo mi jedini sirotani koji to moramo da radimo?



Evo još jednog sirotanauser posted image  ,ma nisam ni razmišljala toliko o toj bazi kad sam kupovala AS.
Ja premještam sjedalicu u mm-ov auto samo kad idemo na duži put jer nam je udobnije,navikla sam se i sve odradim za 4-5 min.,provučem pojaseve,kleknem u sjedalicu i zategnem iz sve snage i to je touser posted image


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 205
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.4.2010 11:31:47   
Lu
IZVORNA PORUKA: maslinica

tnx Lu, a reci mi tako kad zakopcas je ok? nisi ni kupvala bazu i neces?  te baze su univerzalne?
reci mi kopcas na zadnje sediste ili napred okrenuto od soferke?


Nemam bazu i neću ni kupovati user posted image
Kao što rekoh i Alexx,navikla sam i sigurna sam da dobro zategnem pojaseve da se ne mrda sjedalica.
U maloj AS sam ga vozila uvijek nazad okrenutog u suprotnom smjeru od vožnje,na desnoj strani da  mogu  baciti pogled na njega,može se voziti i naprijed isto u suprotnom smjeru ali ne smije biti uključen airbag.

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 206
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.4.2010 11:36:13   
maslinica
IZVORNA PORUKA: Lu RR

IZVORNA PORUKA: maslinica

tnx Lu, a reci mi tako kad zakopcas je ok? nisi ni kupvala bazu i neces?  te baze su univerzalne?
reci mi kopcas na zadnje sediste ili napred okrenuto od soferke?


Nemam bazu i neću ni kupovati user posted image
Kao što rekoh i Alexx,navikla sam i sigurna sam da dobro zategnem pojaseve da se ne mrda sjedalica.
U maloj AS sam ga vozila uvijek nazad okrenutog u suprotnom smjeru od vožnje,na desnoj strani da  mogu  baciti pogled na njega,može se voziti i naprijed isto u suprotnom smjeru ali ne smije biti uključen airbag.


TY...da znam to za air bag..i uvek u autu pise iskljuci air bag dok je beba...kontam kad budem isla sama da mi je zgodnije da je kraj mene..al otom potom, dok se mi rodimo pa cemo o tim mukicama....

HVALA ti Luuser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 207
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.4.2010 16:23:00   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Choopa, meni je pedijatar rekla čim dete može da sedi , da može da pređe u veće AS. E sad, mi smo u međuvremenu malo gledali AS i odlučili da ćemo ipak kupiti 9-18kg (to mu dođe grupa 1, jel? Nemam pojma).


Ima li neko iskustva sa čestom montažom-demontažom AS, ili smo mi jedini sirotani koji to moramo da radimo?




Da ove od 9-18 ti imaju veci nagib, pa je bolje za malo dijete user posted image Ne znam koliko putujete, ali recimo ako zaspi lakse je da mu oboris malo AS i tako bude u nekom polulezecem. Ova moja AS nema toliki nagib.
I cak mislim, nemoj me drzati za rijec da je MC Priori (ili Tobi user posted image ) najbolja u toj klasi user posted image Sigurno ima negdje na netu da se nadje informacija o tome.

I evo jos jedne montazerke user posted image Ja ni za PP nisam imala bazu (iako mi je sad krivo, navodno je cijena obicne baze 50e, a isofix 100e). Razmisljam se sad da uzmem za drugo dijete, ako je to cijena? A ova AS sto smo sad uzeli, ni nema bazu, ali opet nju ni ne vadim iz kola (osim kad MM nesto treba da nosi u autu), pa je lakse. E sad svako procjenjuje sta i koliko moze, meni se isto cini da su cijene baze bezobrazno skupe user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 208
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.4.2010 16:34:22   
*Alexx*
Isofix baze su oko 100 e, a konkretno Recaro 130 e. user posted image Gledala za vikend.
edit: ili 150 e je Recaro, sad mi se sve pomešalo. user posted image


< Poruku je uredio Alexx RR -- 6.4.2010 16:37:30 >


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 209
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.4.2010 16:40:35   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Isofix baze su oko 100 e, a konkretno Recaro 130 e. user posted image Gledala za vikend.
edit: ili 150 e je Recaro, sad mi se sve pomešalo. user posted image



user posted image Ma sigurno zavisi i do modela AS. Neke su skuplje, neke jeftinije, ali sve u svemu precijenjene user posted image Za 150e mozes kupit novu AS user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 210
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.4.2010 16:47:59   
*Alexx*
Ma cene su ludačke. Ja sam kontala da dam oko 200 eura za AS (ne znajući ništa o njima). I toliko je MC Priori, bez isofixa. Mislim, za 200 eura se lako kupe jako fina AS bez isofixa. A sa isofixom... jaaakooo skupo. Od 300 eura naviše. I posle se pitam da li je taj isofix toliko potreban? Koliko je sigurnije sa njim? Mislim, ne zbog cene, nego uopšte? I to se pitam zato što proizvođači imaju mnogo više u ponudi "običnih" AS, nego onih sa isofixom. Ja navijam za ovaj Priori, baš mi izgleda super, ali mislim da će mm da odluči, jer će ga on demontirati i montirati. Iz svake "klase" imam favorita user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 211
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.4.2010 16:58:05   
choopa choops
Evo test za 9-18kg
http://www1.adac.de/Tests/Kindersicherung/Kindersitze/ergebnistabelle_suchmaske.asp?ComponentID=276015&SourcePageID=275983

user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 212
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
6.4.2010 18:02:23   
*Alexx*
Choopa, hajde skokni do teme Kako se napravi lep link user posted image
Super je link, hvala user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 213
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
7.4.2010 13:25:23   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Choopa, hajde skokni do teme Kako se napravi lep link user posted image
Super je link, hvala user posted image



Hvala micka, gledala ja to, ali nikako da provalim user posted image user posted image Plavusa sta da se radi user posted image Odoh da probam opet user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 214
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
26.4.2010 12:35:53   
Anoniman
Jel zna neko do koje godine je AS obavezno u EU?

(odgovor članu olovka)
  Direktna veza do poruke: 215
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
26.4.2010 13:34:57   
Lu
Isto Tasho do 12 god. odnosno 150cm.

Pogledajte ovu brošuru što sam pronašla,sve o autosjedalicama što vas zanimauser posted image

KLIK


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 216
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
26.4.2010 13:35:56   
Anoniman
Isto? Nije isto, jer je u Srbiji do 3god.  user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 26.4.2010 13:36:08 >

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 217
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
26.4.2010 13:37:54   
Lu
Deca od 3 do 12 godina moraju da se voze pozadi. Zakon za njih ne propisuje posebna sedišta osim obaveze vezivanja pojasom. Okanović kaže da je problem u tome što su deca u tom uzrastu suviše niska da bi koristila pojas.

edit:
Zaboravila sam komentaruser posted image
Suludo,u najmanju ruku jer po ovome djeca u Srbiji se samo do tri godine voze u sjedaliciuser posted image
U Hr i bih nije tako zato sam i rekla da je isto user posted image
Znači ni u ludilu se ne slažem sa ovim,pa djeci u tom uzrastu pojas ide preko trbuha i ramena-ne može goreuser posted image


< Poruku je uredio Lu RR -- 26.4.2010 13:45:21 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 218
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
26.4.2010 13:40:17   
Anoniman
Skroz se slažem sa njim da su niska. user posted image Ja Luku vozim u AS, i ne planiram skoro da mu je ukidam, ali zakon kaže da ne moram, da je dovoljno da ga vežem.
A u EU zakon nalaže obavezno AS do 12god?
Moram reći da mi je i to idiotski, jer mislim da nema potrebe baš toliko dugo, ali mi je ipak prihvatljivije nego naš zakon.

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 219
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
26.4.2010 13:43:50   
*Alexx*
Zar nisu obavezni boosteri u tom uzrastu?

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 220
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
26.4.2010 13:44:06   
Anoniman
A ko je taj Okanović? I na koji zakon se to odnosi? U Srbiji ili EU? ZBUNJENA SAM! user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 221
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
26.4.2010 13:44:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Alexx RR

Zar nisu obavezni boosteri u tom uzrastu?


Nisu. Sa tri god možeš dete privezati na zadnje sedište bez ičega. (ja Luku ne mogu, jer mu gornji deo pojasa ide preko nosa)

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 222
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
26.4.2010 13:46:17   
Jeca*
ja ne mogu da zamislim da vežem Luku ni sad, a kamoli sa tri godine user posted image
nama autosedište služi ili kad je neko od nas dvoje sam sa njim u kolima pa nemamo izbora ili kad se Luki baš sedi u njemu, ali posle nekog vremena svakako sidje i hoda po meni, ako sam sa njim pozadi user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 223
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
26.4.2010 13:47:17   
Lu
Tasho tog Okanovića sam kopirala iz teme" novi zakon o saobraćaju u Srbiji"user posted image

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 224
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
26.4.2010 13:49:22   
*Alexx*
Mislim na to da dete od 12 godina sigurno ne može da sedi u AS, ne znam ni koliko bi to sedište moralo biti (mislim na veličinu). Logičnije je da sedi na tom boosteru (zbog pojasa). Mislim da se u AS ubrajaju i boosteri - ali ovo je već moje razmišljanje, potpuno neosnovano i ničim potkovano.
I sad sam malo off - booster ili buster? Buster mi izgleda skroz bzvz kad napišem, tako da se odlučujem za booster user posted image


_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
Nije se vratila kući iz škole. I neće se v...
Pre nego što kreneš da upireš prstom u druge, možda ipak da ga staviš na čelo.



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here