|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autosedišta za bebe i decu
27.11.2013 1:47:23   
Sanchy
I mi vezujemo M.u jakni,kada su u pitanju kratke relacije,i jos uvek ga vozim u jajetu i ako imam Cybex isis fix,pisala sam da onaj deo sto ide napred kao jastuk mi se uopste ne dopada i jos letos mi se cinilo da ga steze jer su izgleda nasi kaisevi u kolima prekratki..ja drugo objasnjenje nemam,,pa sam vratila jaje ,,e sad mu je i ono postalo tesno,posto kad je u jakni jedva zakopcam kaiseve ,tako da sam razmisljala da sad vratim Cybex pa da ga vezujem pojasom od kola..to sediste se i inace od 15kg koristi bez tog napred,on toliko nema ali sam se totalno zamrsila sa ovim sedistima...ufffuser posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 2001
   RE: Autosedišta za bebe i decu
27.11.2013 9:30:54   
vonavoj
nisam znala za zimsku jaknu,a ovo sediste koje smo kupili je od 9-36,a ona ima 14.5,tako da nije malauser posted image

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 2002
   RE: Autosedišta za bebe i decu
27.11.2013 9:45:17   
Torbica
Anck, ne znam sta da ti kazem.
Lu, ti pojasevi su bas zategnuti i to ih cak nervira, ne mogu da im skliznu, stvarno ne vidim tu opasnost, hvala tebi.
U jednom momentu sam imala tri autosedista montirana u kolima, a nedavno smo cerku prebacili samo na onaj sic, ne znam kako se to zove, kad dete predje 4 god. To nam je doneto iz Svedske mada sam videla da ima i kod nas. Uglavnom, zadnja sedista su decija. user posted image I ne pada mi na pamet da ih vozim bez jakni. Meni je to nemoguca misija, da sa sprata silazim, ostavim upaljen auto, njih troje preobuvam, oblacim jakne i kape, i svasta nesto..Pa onda iz kola do vrtica bi trebala da ih oblacim, jel. Nemate pojma kako to izgleda puta tri. Hvala na savetu, pojasevi su dobrano zategnuti, nema im vrdanja.

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 2003
   RE: Autosedišta za bebe i decu
27.11.2013 11:07:26   
Anck Su Nmaun
Ne, nisam komentarisala da bih napadala nekoga , samo u vezi onog clanka sto je Lu napisala. Ne bih sad detaljno da razglabam , iako to nije Zakon vec samo preporuka da se dete ne veze u jakni.
Prvo nikad ni ja sama ne skidam zimi jaknu kad sam u kolima, tako da nikada i ne zagrevam toliko da pocrkamo od vrucine!
U vezi opasnosti, da pojasevi nisu zategnuti... hmmm pa nije ta jakna balon pa da ima razmaka ne znam koliko vec cm il dva i to je sasvim cvrsto, kao i za klizanje pojasa, ako su zategnuti nece spasti.

Prva dva sedista (ona do 18kfg) oba su bila crvena, pa crveno moze za oba pola, tek sad ovo s busterom je rozo-plavo.

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 2004
   RE: Autosedišta za bebe i decu
27.11.2013 13:07:38   
Ana RR

IZVORNA PORUKA: Sanchy

I mi vezujemo M.u jakni,kada su u pitanju kratke relacije,i jos uvek ga vozim u jajetu i ako imam Cybex isis fix,pisala sam da onaj deo sto ide napred kao jastuk mi se uopste ne dopada i jos letos mi se cinilo da ga steze jer su izgleda nasi kaisevi u kolima prekratki..ja drugo objasnjenje nemam,,pa sam vratila jaje ,,e sad mu je i ono postalo tesno,posto kad je u jakni jedva zakopcam kaiseve ,tako da sam razmisljala da sad vratim Cybex pa da ga vezujem pojasom od kola..to sediste se i inace od 15kg koristi bez tog napred,on toliko nema ali sam se totalno zamrsila sa ovim sedistima...ufffuser posted image


Sanchy, veruj da ih to uopšte ne steže. Evo Mare se još uvek vozi sa jastukom (ima oko 17kg i sad već preko 100cm) i ja mislim da će biti frka kada budemo trebali da skinemo jastuk, on sedne u sedište i sam stavi jastuk i čeka da ga vežemo. Kad mu staviš jastuk zavuci ruku i videćeš da ima mesta i da ne steže, doduše ne bi ni smelo da bude široko jer onda nije ni bezbedno.

Što se tiče jakne, ni mi je ne skidamo ali kod nas je drugačiji sistem vezivanja i nema šanse da kaiševi spadnu. Auto je u garaži tako da je uvek topao i ako treba jaknu mogu i skinuti.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2005
   RE: Autosedišta za bebe i decu
27.11.2013 13:51:19   
Sanchy
Ana ja jedva ustekam,da se tako izrazim,pojas i pri tom tako je zategnut da ja ni ne mogu da ga ustekam nego moram da dodam mm-u,s druge strane da on to odradi,,ako je tako i kod vas onda je to to ako nije,kaisevi su nam prekratki pozadi??

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2006
   RE: Autosedišta za bebe i decu
27.11.2013 14:00:18   
2002m

IZVORNA PORUKA: Lu

IZVORNA PORUKA: 2002m

hvala,samo sam trebala uzeti vece.....cini mi se da u ovom nece dugo moci a pise da je do 4 god.

R je takvo koristio do pune 4 godine a krupan je dječak, tek od 5 je u busteru sa naslonom.
Dosta roditelja prerano premjeste dijete u veću grupu što je velika greška, zbog sigurnosti je bolje da je sjedalica knap nego da je velika.

user posted image hvala
pri odabiru sedista su nas pitali koliko je beba stara i preporucili model koji smo i sami odabrali.U pravu si,ni ja nevidim sigurnost u velikom sedistu ako dete ima puno praznog prostora.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 2007
   RE: Autosedišta za bebe i decu
27.11.2013 14:03:28   
Ana RR
Mi kopčamo tako što mm stoji pored vrata i izvuče pojas pa doda meni koja sedim pozadi i ja ga ukopčam. Mora biti zategnuto, drugačije nije bezbedno, pa zamisli da kaiš landara, čemu to onda služi?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2008
   RE: Autosedišta za bebe i decu
27.11.2013 14:09:37   
serpica
Mi imamo sediste za dete od 6m pa nadalje i ono se pricvrsti za kais koji je na sedistu auta ali se provuce od pozadi i drz sediste cvrsto,a na samom sedistu ima svoj pojas odzgo preko rukice i izmedju nogu pa se sve ukopca u jednom,i bas je bezbedno ali tek za dete koje sedi mada ima i polulezeci polozaj ali ipak nije za malu bebu. Ona prva sedista kao korpe meni se ne isplate osim ako mame stalno voze dete negde,brzo ga preraste.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2009
   RE: Autosedišta za bebe i decu
27.11.2013 14:49:58   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Mi kopčamo tako što mm stoji pored vrata i izvuče pojas pa doda meni koja sedim pozadi i ja ga ukopčam. Mora biti zategnuto, drugačije nije bezbedno, pa zamisli da kaiš landara, čemu to onda služi?

Ma slazem se,nego sto ona funkcija sedista da se malo zavali nema sanse da dse koristi ,upravo zbog prenapregnutog kaisa,cemu onda to?..Stvarno nisam zadovoljna,bolje da sam kupila neko sa sopstvenom kaisevima...

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2010
   RE: Autosedišta za bebe i decu
27.11.2013 15:13:01   
Ana RR
Kako bre Sanjči? Kod mene sve normalno funkcioniše. Aj videćemo se na Deda Mrazu pa ćemo prostudirati user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2011
   RE: Autosedišta za bebe i decu
27.11.2013 15:23:57   
Sanchy
Pa ne moze,ja izvucem malo onaj jastuk i nakrivim sediste ali kada krenem da ukacim kais to se sve vrati koliko ga kais stegne ,,eto znam koliko je to sediste dobro,i super je proslo one crash testove i zato sam ga i kupila i sad nisam zadovoljnauser posted image ..ajde vaziuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2012
   RE: Autosedišta za bebe i decu
27.11.2013 15:34:04   
Ana RR
Ne razumem kako izvučeš jastuk? On ne treba da se izvlači, on je uvek uz dete. Ako hoćeš ponesite sedište će ti mm pokazati sve oko njega ili ćemo na našem da vidimo.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2013
   RE: Autosedišta za bebe i decu
27.11.2013 15:36:59   
Sanchy
Pa moze da se izvuce kada pritisnes onu plastiku na jastuku sa jedne i druge strane,to nam je prodavac pokazao,tako kao dete ima vise mesta,,e ta funkcija dzabe kad ga kais vrati i pritegne..sad nameravam da izvadim jaje jer mu je knap,pa cu ubaciti ovo nazad makar ga koristila samo sa kaisevima od kola

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2014
   RE: Autosedišta za bebe i decu
27.11.2013 21:08:14   
pocahontas
mi se po gradu vozimo u jakni, ali ako idemo van grada skinem joj jaknu...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2015
   RE: Autosedišta za bebe i decu
28.11.2013 13:12:13   
minnica
I mi se vozimo u jakni na kraćim relacijama, a na dužim se skidamo. Uskoro bi trebalo da kupimo ćerki novo sedište. Razmišljam o Graco junior maxi, ali ću još videti.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 2016
   RE: Autosedišta za bebe i decu
9.12.2013 20:54:03   
mamin mish
Mame treba mi savet. Moja Teodora vec mesec dana nece da se sedne u zutosediste kada se vozimo kolima. Kad god idemo negde to je dvoboj dok je stavim da sedne i vezem. dreka vriska i prvo sto uradi skine pojaseve sa ramena. Imamo Nania cosmo od 0-18kg. Pomislil sam da joj je mozda malo. da li da joj kupim neko novo vece ili da joj uzmem samo bumper. mada ona mi je mala za bumper posto ima 2g i 3m a 97 je visoka.

(odgovor članu minnica)
Direktna veza do poruke: 2017
   RE: Autosedišta za bebe i decu
10.12.2013 9:42:51   
NadaR
Mamin mish , evo teme KLIK

Mi smo imali bas velikih problema ali je brzo proslo. Morate pokusati da ju zabavite necim I nikako da ju vadite cim zakuka .

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu mamin mish)
Direktna veza do poruke: 2018
   RE: Autosedišta za bebe i decu
20.12.2013 14:56:59   
lokica77
mame, sta mislite o ovom as http://shop.aksa.rs/babygo-auto-sediste-freemove-1-2-3-9-36kg-stone-grey.html
prilicno je povoljno a cini mi se da je sasvim ok, u nedelju idemo da pazarimo as i vec smo bili odlucili za ferari, ali mi je i ovo sasvim pristojno a jeftinije

< Poruku je uredio lokica77 -- 20.12.2013 15:01:40 >


_____________________________

Ako ne ide po planu, ide po sudbini...

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 2019
   RE: Autosedišta za bebe i decu
30.12.2013 0:31:24   
VVVV
Imam jedno pitanje za mame koje su iskusne sa voznjom dece.

Sad sam kupila auto, i jos nemam sediste. Koji tip sedista mi je najbolje da kupim?

Dete ima 3.5g. oko 100cm visine i oko 15 kg.


(odgovor članu lokica77)
Direktna veza do poruke: 2020
   RE: Autosedišta za bebe i decu
30.12.2013 9:10:00   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: VVVV

Imam jedno pitanje za mame koje su iskusne sa voznjom dece.

Sad sam kupila auto, i jos nemam sediste. Koji tip sedista mi je najbolje da kupim?

Dete ima 3.5g. oko 100cm visine i oko 15 kg.



Zavisi od toga koliko cesto i na koje udaljenosti nameravate da putujete.
Ako je iskljucivo za gradsku voznju onda moze samo buster, nije skup, do 2000din.
A ako nameravate cesce da putujete negde dalje onda ipak izaberite neko celo sedistesa naslonom za glavu, detetu treba oslonac kad zadrema tokom voznje. Mislim da u Aksi ima povoljnih sedista do 36kg, oko 7000.

(odgovor članu VVVV)
Direktna veza do poruke: 2021
   RE: Autosedišta za bebe i decu
30.12.2013 9:38:24   
Trcosava
Mi smo konačno kupili drugo sedište.

OVO

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2022
   RE: Autosedišta za bebe i decu
30.12.2013 10:52:17   
World
Mi cemo izgleda jos malo u potragu za jajetom, posto smo ga posudili prosli put.. A 'veliko' sjediste smo uzeli OVO

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 2023
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
13.1.2014 9:48:15   
jana*30
U slučaju da auto ima airbag a želite da dete stavite na prednje sedište morate prvo isključiti airbag tu mogućnost imaju svi automobili. Mnogi rodittelji kada su sami u kolima sa bebom lakše im je da ono bude pored njih. Ovo važi samo za autosedišta od 0-1kg znači ono malo ostala moraju biti montirana pozadi.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 2024
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
7.2.2014 12:34:36   
anci kv
I mi smo uzeli cubex od 9 do 35kg,još ne koristimo jer staje u korpu a i nema još kilažu..mi smo probali sa jastukom, u nisanu dug pojas pa nema stezanja

(odgovor članu jana*30)
Direktna veza do poruke: 2025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  79 80 [81] 82 83   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Muškarci koji imaju ćerke žive duže?
Istraživači su odlučili da sprovedu opsežnu studiju koja se bavila uticajem porođaja na životni vek očeva.
Šta vreme detetovog odlaska u krevet govor...
Pročitajte zabavne pretpostavke o tome, šta vreme kada tvoje dete ide na spavanje, govori o tebi kao roditelju.



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here