|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
12.2.2014 14:06:12   
mamasita75
Devojke prvo da Vas sve pozdravim a zatim da potrazim savet.mojoj devojci 3,5 god. treba da menjamo sediste i ja ne mogu da se odlucim koje da uzmem.problem je sto nas auto nema isofix konektore pa mi nije jasno kako ce sediste stajati u autu,Ajd kad ona sedi pa je vezemo pojasom od auta.A sta kad ona nije u autu-sediste leti po autuuser posted image .dilema je izmedju maxi-cosi rodi airprotekt,cybex i chicco oasys.pomagajte,dajte savetuser posted image

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 2026
   RE: Autosedišta za bebe i decu
7.3.2014 0:38:37   
Azra_

IZVORNA PORUKA: Moiraina

Mi juče kupili, to je poklon od babe i dede user posted image Evo ovo:
user posted image
Cybex Solution X2



Moriana, mi razmišljamo o Cybex X2... Kako ste zadovoljni sedištem?

Ako još neka mama ima iskustva sa ovim sedištem, neka javi. Ili preporučite nešto kvalitetno, 15-36kg!

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 2027
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
7.3.2014 6:43:59   
serpica

IZVORNA PORUKA: mamasita75

Devojke prvo da Vas sve pozdravim a zatim da potrazim savet.mojoj devojci 3,5 god. treba da menjamo sediste i ja ne mogu da se odlucim koje da uzmem.problem je sto nas auto nema isofix konektore pa mi nije jasno kako ce sediste stajati u autu,Ajd kad ona sedi pa je vezemo pojasom od auta.A sta kad ona nije u autu-sediste leti po autuuser posted image .dilema je izmedju maxi-cosi rodi airprotekt,cybex i chicco oasys.pomagajte,dajte savetuser posted image




Pojas koji se nalazi na zadnjem sedistu se provuce iza sedista za dete,ima posebno mesto kako se fiksira sediste za dete i unda se ukopca u onaj deo gde ulazi pojas.Mi smo u starom autu ugradjivali pojas jer ga nismo imali,a u ovom sad je to fabricki ugradjeno.
Sto se tice marke sedista,ja sam uzela neku jeftiniju varijantu ne znam kako se zove ali je odlicno zavrsila posao,sad ce i bebac da se vozi u istom. Ali zasto sediste sa 3,5 god? Ne znam kakav je zakon ali ja sam ih vozila do neke 3.god i kasnije skinula sediste,sedele su same pozadi.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu mamasita75)
Direktna veza do poruke: 2028
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
7.3.2014 7:22:07   
Trcosava
Mi smo za Anu uzeli ovo KLIK i zadovoljna sam.
Sviđa mi se što kad kreneš da izvlačiš ono za glavu, prostor za ramena se proširuje. Jedino je malo nezgodno onaj pojas da utakneš u ono, ali to je sitna stavka. A nije ni nešto skupo.

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 2029
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
7.3.2014 8:22:13   
Ivanka 75
Ja imam pitanjce...
Ivka prerasta sediste koje imamo (9-18kg) i po visini i tezini.
Moje pitanje je: posto ona ima 3,5 god da li je u Grckoj u tom dobu dozvoljen buster ili ne?
Ne bih bas da nas kazne zbog sedista...

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 2030
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
7.3.2014 8:38:38   
Trcosava
Ivanka, ja sad malo guglala ali ništa ne nalazim. Mislim ne za vas bitno. Jedino što nalazim je da dete ispod 7 godina i 150cm mora da bude u nekom sedištu. A od kad sme buster nigde ne nalazim.

Primera radi, ovde bi Ana smela u buster, ali je z anju sigurnije sedište i to smo i uzeli. Ono može da se rasklopi i kad dođe vreme da ostane samo buster.

Ha, nađoh sad ovo na KLIK

''''Children up to the age of four must use protective child seats while seatbelts are mandatory for all other passengers. Children under 10 years of age should not sit in the front seat. The fine for not wearing a seat belt is 350 Euros per passenger not wearing a seatbelt.''''

< Poruku je uredio Trcosava RR -- 7.3.2014 8:41:00 >


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2031
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
7.3.2014 8:43:45   
Ivanka 75
Trco, ja sam ZA sediste, dete se lepo zavali, ima gde da nasloni glavu ako zaspi, mala mi je ona za buster ali mm zapeo "buster pa buster", jeste jeftiniji ali meni je udobnost deteta i bezbednost bitnija.

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 2032
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
7.3.2014 8:45:58   
Trcosava
Sad imaš čime da ga pričepiš user posted image

Ili hoće da rizikuje kaznu? user posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2033
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
7.3.2014 8:51:41   
Ivanka 75

IZVORNA PORUKA: Trcosava RR

Sad imaš čime da ga pričepiš user posted image

Ili hoće da rizikuje kaznu? user posted image


Nece da rizikuje... zato se i premislja... ipak je zena pametnija user posted image

(odgovor članu Trcosava)
Direktna veza do poruke: 2034
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
7.3.2014 10:28:01   
Azra_
Ivančice, i mi smo u situaciji da polako prerastamo ono 9-18kg, pre svega po visini. Sedište pod obavezno. Nažalost, znaš da smo imali saobraćajku letos i tada sam shvatila koliko je bitno da dete bude u sedištu i zaštićeno sa svih strana. Daj Bože da ga niko nikad ne isproba u tim slučajevima kao što smo mi, ali eto, bar razmislite, detence će moći lepo da spava. Sada ne žalim novac za sedište! Hoću da kupimo kvalitetno i udobno.

Rešili ste gde idete na more Ivančice? Mali off!user posted image

< Poruku je uredio Azra_ -- 7.3.2014 10:29:47 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 2035
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
7.3.2014 13:45:27   
Ana RR
Ja sam već pisala i stavljala sliku na prethodnim stranama, mi smo našim cybex-om prezadovoljni. Sad je problem što komotno možemo da izbacimo onaj jastuk koji ide napred ali on ne da user posted image voli tu da se nasloni i kad seden u sedište sam ga stavlja ispred sebe i vuče pojas da ga vežemo user posted image

Kada smo birali sedište dvoumila sam se između cybex i recaro, ali prevagnulo je to što cybex ima najbolje ocene.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2036
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
7.3.2014 13:59:47   
Klarita
Mi imamo OVO Mislim da joj je udobno, ali ja sam imala muke svaki put kad sam trebala da joj prikopcam...i ovde sam trazila savete i iscitavala, eto da vidim da nisam ja smotana. Sad je vec velika, pa je ne kopcam fabrickim kaisevima, vec pojasom automobila, ali samo kad putujemo van grada. Po gradu je cesto van sedista ali, ne zato sto nece ili nas mrzi, nego zato sto imamo dvoja kola pa bude komplikovano premestanje sedista...svekar nam uzima auto, drugi stoji u dvoristu, pa sad user posted image Nisam odusevljena sedistom...ali sam, moze se reci, manje vise zadovoljna.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2037
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
7.3.2014 13:59:59   
mamasita75
Serpice,razumem to sto mi objasnjavas za pojas,ali to pretpostavljam,mislis na ona sedista koja imaju pojaseve za dete na sebi.Ovo sto sad imamo je takvo.Mene zanimaju ova sedista iz trece grupe gde se dete i sediste zajedno veze redovnim pojasom.Sta se dogadja kad dete nije u autu?s tim da nemamo isofix bojim se da ce sediste da seta po autuuser posted image Zato i trazim savet.A sto se tice toga da netreba sediste za dete od 3,5 god pa to je vec na svakom pojedinacno da odluci.Zakon kaze da je do 3 god.obavezno a posle pozeljno dok god dete ne dostigne visinu da se moze vezati redovnim auto pojasem-znaci da mu ne prelazi preko vrata nego preko kljucne kosti kao i nama.E to se upravo postize sa ovim sedistima podize dete i ima vodjicu za pojas,pa ga namesti tacno gde treba.Sto se mene tice zbog bezbednosti mog deteta a i da ja ne bih razmisljala gde ce pasti ili udariti ako moram naglo zakociti ili sl.uvek glasam za sediste.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2038
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
7.3.2014 14:20:11   
Azra_
Anči, videla sam da si pisala za Cybex, samo rekoh da vidim za ovaj konkretan model Cybex X2. Tamo do leta bismo trebali da kupimo, nije hitno, ali vidi se da u ovom neće moći još dugo da bude komotan. Ja sam za sedište i to kvalitetno, dakle i skupo. E sad, neki tvrde da većem detetu , već od treće godine ne treba kupovati previše skupa sedišta i ulagati u to jer se neće još dugo voziti u njemu.

Dete obavezno spava, često putujemo, dakle, sedište obavezno, samo još pitnje koje...

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu mamasita75)
Direktna veza do poruke: 2039
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
7.3.2014 14:27:45   
Ana RR
Pa pazi, sa ovim rešiš pitanje AS definitivno. Kako dete raste tako se i ono pomera, skida, razdvaja. Na kraju ostane buster.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2040
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
7.3.2014 18:12:05   
Lu

IZVORNA PORUKA: mamasita75

Mene zanimaju ova sedista iz trece grupe gde se dete i sediste zajedno veze redovnim pojasom.Sta se dogadja kad dete nije u autu?s tim da nemamo isofix bojim se da ce sediste da seta po autuuser posted image Zato i trazim savet.

Ma ne leti ono tek tako po autu, mi imamo takvu sjedalicu, to bi se desilo pri zaista jakom kočenju i sl.
Ako se sin ne vozi a smeta mi stavim je u gepek ili ostavim u kući ali to je rijetko.



_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu mamasita75)
Direktna veza do poruke: 2041
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
7.3.2014 18:21:25   
Trcosava

IZVORNA PORUKA: mamasita75

Serpice,razumem to sto mi objasnjavas za pojas,ali to pretpostavljam,mislis na ona sedista koja imaju pojaseve za dete na sebi.Ovo sto sad imamo je takvo.Mene zanimaju ova sedista iz trece grupe gde se dete i sediste zajedno veze redovnim pojasom.Sta se dogadja kad dete nije u autu?


Klikni na ono moje ili Klaritino, manje više su ista, a radi se o tim sedištu koje tebe interesuje. Naš auto ima isofix (čini mi se), ali ovo sedište nema pričvršćivanje na isofix. Ne šeta po autu jer se onaj pojas zategne ili zaglavi (kao kod nas user posted image ) i ne mrda nigde. Morala bi ja mislim da uletiš u krivinu od 90° pri brzini više od 100 km/h da bi to letelo po autuuser posted image

_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu mamasita75)
Direktna veza do poruke: 2042
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
7.3.2014 20:32:26   
Moiraina
IZVORNA PORUKA: Azra_

Anči, videla sam da si pisala za Cybex, samo rekoh da vidim za ovaj konkretan model Cybex X2. Tamo do leta bismo trebali da kupimo, nije hitno, ali vidi se da u ovom neće moći još dugo da bude komotan. Ja sam za sedište i to kvalitetno, dakle i skupo. E sad, neki tvrde da većem detetu , već od treće godine ne treba kupovati previše skupa sedišta i ulagati u to jer se neće još dugo voziti u njemu.

Dete obavezno spava, često putujemo, dakle, sedište obavezno, samo još pitnje koje...

Azra, slično razmišljamo. Meni je glavni kriterijum prilikom izbora bilo kako je sedište prošlo na testovima. Dakle, bezbednost na prvom mestu. E sad, da li sam zadovoljna... Materijal je ok, ne znoji se u njemu, naslon se podešava po visini, može da se rastavi pa da ostane samo booster, za kasnije... nismo išli do sada nigde dalje ali par puta kad smo se kasnije vraćali zaspao je u njemu i nisam primetila da mu glava pada, samo je nasloni na sedište i spava. A ono glavno, koliko je sigurno, ne želim da iko ikad dođe u situaciju da zaista proveri koliko mu je sedište bezbedno. Ja sam učinila ono što je do mene, sa te strane se nekako osećam mirno u glavi, što znam da se dobro kotiralo na testovima. To mi je bio glavni kriterijum i pri izboru prethodnog sedišta (Romer King plus, u njemu se sada bebac voza). Nijedan se ne buni u sedištu, za drugi način vožnje u kolima ni ne znaju. Što se mene tiče, voziće se u sedištima što duže. Često sam u situaciji da ih sama obojicu vozim, pa šta bih radila da mi još deca skaču po zadnjem sedištu (a viđala sam gomilu takvih primera)... Dakle, od mene preporuka za Cybex Solution X2.

< Poruku je uredio Moiraina -- 7.3.2014 20:36:58 >

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2043
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
8.3.2014 0:35:17   
Azra_
Ok. Hvala ti puno na savetu. U kom uzrastu ste vi prešli u Cybex X2? Naš dečak ima dve godine i dva meseca, ali je visok preko 95, i ima oko 15kg. Da mu ne bude veliko sedište???

< Poruku je uredio Azra_ -- 8.3.2014 0:39:07 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 2044
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
8.3.2014 13:10:03   
Ana RR
Neće draga, pa mi smo Mareta prebacili u cybex sa nepunih godinu dana.

Ali ovo naše je od 9-36kg, zaboravih reći.

< Poruku je uredio Ana RR -- 8.3.2014 15:06:27 >


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2045
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
8.3.2014 13:52:06   
Moiraina
Mi smo ga prebacili u to sedište sa 3 godine, on je tada bio visine otprilike 96-97cm i naslon nije bio spušten na najniže, znači može da se prilagodi i nižem detetu.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2046
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
8.3.2014 16:00:21   
Azra_
Anči, vaše je 9-36. Ovo Caybex koje gledamo je 15-36. Mi smo u 9-18kg prešli sa 7-8 meseci. Naravno, sedište ima razne položaje naslona, da beba ne bude u baš sedećem položaju.

Sada je visok preko 95(toliko je imao pre 6 meseci), ali je mrškast, pa rekoh da mu ne bude veliko. Mi ćemo verovatno tamo do leta da kupimo, videćemo, svakako nas čeka nekad. Zato sam ranije počela da razgledam, da imam vremena da odlučim, čujem iskustva drugih i da ne žurimo.

< Poruku je uredio Azra_ -- 8.3.2014 16:07:17 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 2047
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
8.3.2014 17:42:42   
Sanchy
Mi imamo Cybex isiss fix..ono je crash testove proslo sa odlicnom ocenom i to je bio moj jedini kriterijum prilikom odabira sedista..nisam bila zadovoljna sa onim jastukom napred,pisala sam vec o tome,ali s obzirom da se od 15 kg to sediste koristi bez tog jastuka ,dakle samo sa kaisem od kola ,mi ga skoro od starta tako i koristimo bez obzira sto nema tu kilazu ali ima visinu od 90cm tako da pojas ide preko kljucne kosti a ne vrata i to je to..Neko je pominjao da ne zna da li auto ima isofix a ja koliko se secam da nam je prodavac rekao sva vozila od 2001 god imaju taj sistem ugradjen

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2048
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
8.3.2014 19:11:13   
Ana RR
A meni je taj jastuk fantastičan, šteta što ne može duže da se koristi user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2049
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
9.3.2014 1:02:03   
Sanchy
E pa da,komentarisale smo basuser posted image ..mislim da to ima veze sa konstitucijom deteta s obzirom da je taj jastuk identican bez obzira koje Cybex sediste je u pitanju..M.se stvarno znojio ispod njega dosta u tom letnjem periodu i bio je prikovan uz sediste i jednostavno mi se to nije dopalo ,,e sad smo celu zimu koristili samo kais od auta i super ,,kada dodje leto i skinemo zimsku jaknu probacu opet taj jastuk jer je sada porastao u visinu pa mozda ce bolje leci,znam da je sediste jos sigurnije sa tim jastukom nego bez pa zbog toga..Ako situacija bude ista ,tu je pojas i to je to..user posted image

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2050
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  80 81 [82] 83 84   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zeko i potočić
video
Autor: Branko Mihaljević, Peva: Zdenka Vučković
Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here