|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
11.3.2014 10:18:06   
Lu
Evo u Novom Sadu 15.03. za sve koji niste sigurni u veličinu ili pravilno postavljanje sjedalice, kao i obuka za savetnice BESPLATNI PREGLEDI AUTOSEDALICA

< Poruku je uredio Lu -- 11.3.2014 10:19:14 >


_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 2051
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
17.3.2014 0:29:43   
Azra_

IZVORNA PORUKA: Moiraina

Mi smo ga prebacili u to sedište sa 3 godine, on je tada bio visine otprilike 96-97cm i naslon nije bio spušten na najniže, znači može da se prilagodi i nižem detetu.


A kako funkcioniše kada se sedište položi? Tj. kaže da ima 3 položaja naslona, pa rekoh da pitam je li detetu udobno, ako ste koristili? Ovo koje sada imamo do 18kg, može lepo da se iskosi, bude fino za spavanjac.

E da, da li sedište može da se rastavi pa da ostane samo booster?

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 2052
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
17.3.2014 8:56:56   
Didy
Tri položaja naslona podrazumevaju pomeranje po visini onog nastavka za glavu, kao i na vozačkom i suvozačkom sedištu što ima da se podešava po visini. Na tim sedištima od 0 do 18 ima da se izvuče sedište, ali ono nije predviđeno da se izvlači da se dete zavali kad gleda prema napred, jer nije bezbedno tako voziti dete. To izvlačenje je predviđeno za položaj 0-9 kada je sedište okrenuto u suprotnu stranu (kad položaj imitira položaj jajeta, tj. one prve bebeće sedalice).

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2053
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
17.3.2014 9:08:22   
Peace*
Za oboje dece imam Cybex 15-36kg.
Marka sam u njega prebacila sa oko 3g, i sve je ok. I dalje nosi garderobu 92, tako da ne verujem da je viši od toga. user posted image

_____________________________

Tasha

Objasni im Bože, da mi se može!

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 2054
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
17.3.2014 11:48:04   
Azra_
IZVORNA PORUKA: Didy

Tri položaja naslona podrazumevaju pomeranje po visini onog nastavka za glavu, kao i na vozačkom i suvozačkom sedištu što ima da se podešava po visini. Na tim sedištima od 0 do 18 ima da se izvuče sedište, ali ono nije predviđeno da se izvlači da se dete zavali kad gleda prema napred, jer nije bezbedno tako voziti dete. To izvlačenje je predviđeno za položaj 0-9 kada je sedište okrenuto u suprotnu stranu (kad položaj imitira položaj jajeta, tj. one prve bebeće sedalice).


Didy, mi imamo sedište koje je bilo prvo montirano kontra od smera vožnje, sada je normalno namešteno i ima mogućnost da se pomeri kompletno u neki poluležeći položaj! Radili smo to dok je dete bilo malo, a i sada kada je sedište montirano uredno, u smeru vožnje. Položaj visine naslona i mogućnost promene nagiba naslona nisu iste. Ja mislim na ovaj drugi deo. Kada se duže vozimo, prebacimo sedište u neki poluležeći položaj i milina. To se radi na ˝klik˝ . Ako se dobro razumemo.... I baš dok je dete bilo u tom položaju, spavalo, imali smo saobraćajku.user posted image Dete nije mrdnulo, mi Boga mi jesmo. Evo primera karakteristika nekih sedišta (15-36):

˝ • 11 položaja visine naslona
• Mogućnost promene nagiba naslona
• Tkanina koja diše...˝

< Poruku je uredio Azra_ -- 17.3.2014 11:54:31 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 2055
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
17.3.2014 18:13:13   
Azra_
Evo jednog klipa gde se tamo oko 1:15min može videti promena nagiba, mada, ceo klip je po meni koristan i zapravo pokazuje šta sve jedno kvalitetno sedište treba da ima: http://www.youtube.com/watch?v=RFLHDWVAgfQ

< Poruku je uredio Azra_ -- 17.3.2014 18:15:37 >


_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2056
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
17.3.2014 19:01:27   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Lu

Evo u Novom Sadu 15.03. za sve koji niste sigurni u veličinu ili pravilno postavljanje sjedalice, kao i obuka za savetnice BESPLATNI PREGLEDI AUTOSEDALICA

Ja sam prosla tu obuku i eto ucestvujem u ovim akcijama. user posted image

Skopcah jedno: cetiri godine ne koristim AS kako treba. A kao koristim ih. To je uzasno saznanje.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 2057
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
17.3.2014 19:15:57   
Kugla12
Mi koristimo cybex pallas, od 9 do 36 kg, za sada smo zadovoljni..

_____________________________

Jednom kad doneseš odluku, čitav svemir se udruži da bi se ostvarila.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 2058
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
17.3.2014 21:24:05   
Didy
Azra, znam na šta si mislila, ali ja sam čitala da to uopšte nije bezbedno raditi na onim sedištima 0-18 jer je to predviđeno samo u kontra smeru.
NM, to je baš strašno saznanje. A šta tačno nisi pravilno radila?


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Kugla12)
Direktna veza do poruke: 2059
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
18.3.2014 0:14:24   
Azra_
Didy, nama to niko ne reče! Realno, to sedište se koristi kraći period dok dok je okrenuto kontra od smera vožnje, nego kada se normalno montira, pa mi je nekako logično da se iskoristi mogućnost. Mi smo ga okrenuli u smeru vožnje kada je dete imalo oko 7 meseci. Isti je apsolutno princip promene nagiba i kod našeg(0-18kg) i kod ovog sa klipa koji sam postavila(18-36), nije mi jasno što je u tom položaju dete manje bezbedno.user posted image Sve je moguće! Da ima te školice kod nas, rado bih se priključila.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 2060
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
22.3.2014 9:45:52   
Štetica
Zene treba mi pomoc,ja se nerazumen u auto sedista a treba da ga kupim za poklon. E sad sam u dilemi sta kupiti,sediste 0-18ili 0-36? Nasla sam u ponudi to neko 0-36 sa oznakom 0,1,2,3,skida se onaj naslon za glavu sto ima kao kod 9-25,tako da ostane kao jaje za bas male bebe,a moze i ceo naslon za ledja da se skine i ostane samo buster.
To mi deluje prakticnije,jer moze duze da se koristi,tj sve dok detetu i treba auto sediste,dok ovo 0-18 je do 3-4 godine. I da konkretno to 0-36 je Bertoni marka(ja nikad cula za njih),pa ako imate iskustva sa tom markom molila bih za savet.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2061
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
22.3.2014 9:52:34   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Štetica
to 0-36 je Bertoni marka(ja nikad cula za njih),pa ako imate iskustva sa tom markom molila bih za savet.

Ja mislim da sam Bertoni videla u Brestilu, i jedno mi je od favorita, tj. verovatno ću uzeti i kolicai AS, ali videćemo sledeće nedelje kada idem i to da biram. U svakom slučaju, dobra je marka.


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 2062
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
22.3.2014 9:58:14   
dunja RR
Doduše, ovo je KLIK
Sada nešto kontam da ima i Bertoni i Bertonne?
Ja sam znači milsila na Bertonne, ok je skroz.

IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: Štetica
to 0-36 je Bertoni marka(ja nikad cula za njih),pa ako imate iskustva sa tom markom molila bih za savet.

Ja mislim da sam Bertoni videla u Brestilu, i jedno mi je od favorita, tj. verovatno ću uzeti i kolicai AS, ali videćemo sledeće nedelje kada idem i to da biram. U svakom slučaju, dobra je marka.




_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2063
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
22.3.2014 12:56:37   
jole82
KLIK
Razmišljamo da uzmemo ovo sedište za Teodoru..naravno probala bih ga na licu mesta..
Nego ima li ga ko? Šta mislite?

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 2064
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
22.3.2014 17:08:43   
nela79
Jole, meni su njihova sjedista skroz ok. Mi smo imali jaje njihovo. Koristili smo za obojicu.

Mislila sam da im uzmem i njihovo vece medjutim tad nismo mogli da priustimo.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 2065
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
22.3.2014 17:11:15   
Leax
Jole ja nemam takvo auto sediste ali bi ti ipak savetovala da uzmes sediste koje ima vise polozaja nagiba naslona. Jer moj deckonja je malo stariji od tvoje cicke pa nam se cesto desi da zaspi u voznji i nekako su mi takva sedista prakticnija. Mi imamo ovo koje smo dobili na poklon i za sada nas lepo sluzi user posted image mada su meni fantasticna Cybex auto sedista.

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 2066
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
22.3.2014 21:06:46   
Azra_
Mi ćemo definitivno Cybex 18-36. Bezbednost i udibnost na prvom mestu. Naravno, i meni taj nagib jako znači. razmišljamo samo da li da uzmemo Cybex X fix, ili Cybex Q fix. Ovo drugo je nešto novijeg izdanja pa nema puno komentara, mada ga jako hvale, a X fix provereno i odlično ocenjeno pošto je duže u prodaji.

_____________________________

˝ Ko sam? Šta sam? Ja sam samo sanjar, čiji pogled gasne u magli i memli... Živio sam usput, kao da sanjam, kao mnogi drugi ljudi na toj zemlji.˝

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 2067
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
22.3.2014 21:12:23   
Modessty

IZVORNA PORUKA: jole82 RR

KLIK
Razmišljamo da uzmemo ovo sedište za Teodoru..naravno probala bih ga na licu mesta..
Nego ima li ga ko? Šta mislite?


Mi imamo ovo sedište i prezadovoljni smo. Navlaka se skida bez problema i pere se u mašini. Ako ti treba da dete malo zavališ, samo pomeriš sedalni deo napred. Sada pošto je Danilo porastao skinuli smo gornji deo sedišta i koristimo samo buster . SUper smo zadovoljni tako da ga preporučujem svima!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 2068
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
22.3.2014 21:50:26   
New Mom
Ne mogu sam da uredno citiram vise poruka, pa cu ovako da odgovorim.

Prvo, svako sediste manje kategorije je bezbednije. Ona prva ("jaje" i ona 0-18) su najbezbednija jer se do 10kg (odnosno 13kg, zavisi od AS) vozi u smeru suprotnom od voznje. Takva voznja je najsigurnija jer u momentu moguceg sudara sve leti ka tacki udara, a to je najcesce napred. Mi mozemo delimicno da zadrzimo glavu, a bebi ustvari naslon AS cuva glavu i vrat. Njima em misici nisu jaki em spoj kicmene i produzene mozdine nije potpun (to se desava tek oko rodjendana). Merilo da dete predje iz jajeta i vecu kategoriju je: da ima bar 10kg odnosno 13kg, da ima bar godinu dana i da samostalno hoda (razlozi ono oko misica i mozdina). To da li je nogicama preraslo se NE GLEDA. Gleda se da od temena do vrha naslona AS ima manje od 2cm.
Sedista spojene 0 i I kategorije (0-18kg) se do 10kg odnosno 13kg voze u suprotnom smeru. Tu na AS imate plavo upustvo i plave tacke za vezivanje AS. Tek kad predje tu kilazu, sediste ide u smeru voznje (crvene tacke). Dete je preraslo AS kad predje kilazu i kad su pojasevi sa AS ispod nivoa ramena cak i na najvisem stepenu.
Kategorija II sama kod nas nema. Ima kombinovano II/III. Poenta ovih sedista je da imitira konstituciju odrasle osobe. Najveca bezbednost je kad sediste prati naslon sedista auta, zato ta sedista moraju da budu ravnih naslona. Tu birate izmedju udobnosti i sigurnosti deteta. Samo ako je ispravno vezano sediste, ispravno vezano dete i da AS odgovara uzrastu deteta ima sve ovo svrhe.
Kategorija III se vezuje pojasom auta a ono sluzi samo da dete dobije na visini, da bi pojas bio pravilno namesten, da ne sece vrat i da ne ide preko stomaka.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 2069
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
22.3.2014 21:53:11   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Didy

Azra, znam na šta si mislila, ali ja sam čitala da to uopšte nije bezbedno raditi na onim sedištima 0-18 jer je to predviđeno samo u kontra smeru.
NM, to je baš strašno saznanje. A šta tačno nisi pravilno radila?


Prvo, Kacu smo pre prerano prebacili u vece sediste iz jajeta. I to odmah to kombinovano I-III. Bila je premala. Koljino sam pogresno vezivala (i pored upustva) i pride ga prebacila u smer voznje kad nije jos bio za to.

Sad sam trenutno u kombinovanju kako staviti 3 AS na zadnju klupu.user posted image


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 2070
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
22.3.2014 22:27:05   
jole82

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Mi imamo ovo sedište i prezadovoljni smo. Navlaka se skida bez problema i pere se u mašini. Ako ti treba da dete malo zavališ, samo pomeriš sedalni deo napred. Sada pošto je Danilo porastao skinuli smo gornji deo sedišta i koristimo samo buster . SUper smo zadovoljni tako da ga preporučujem svima!


Sedalni deo napred? Misliš celo sedište malo povučem niže? ili Ima neka ručica za taj sedalni deo?
Uu nisam shvatila da može da se skida gornji deo, pa buster da ostaneuser posted image



_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 2071
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
22.3.2014 22:46:37   
jole82
Vidiš ovo nisam znala što je NM navela...tj nisam znala sve...konkretno mislim na ovih manje od 2 cm od temena do vrha sedišta...
T se vozila u jajetu do 7 meseca okrenuta u suprotnom od smera kretanja..tad ga je stvarno prerasla..
Sad koristimo neko 0-18.. al i njega po ovih 2 cm je prerasla ... kaišići su tu na granici da budu mali...idemo samo po gradu...a kad smo išli na plac okretali smo je da gleda pozadi..sad po ovome više ne mora, koliko vidim...ipak sam razmišljala nije isto kad kočiš sa 40 i sa 120...
Znači definitivno nam treba veće sedište....pre kad je stavim ona je da tako kažem "u sedištu" a sad kad je vidim kako je sedi je "na sedištu"...ako razmete šta htedoh reći...user posted image
A ići ćemo i na remo ..em joj treba veće sedište em da ima nešto sa strana sa drži glavu...

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 2072
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
23.3.2014 12:48:43   
Moiraina

IZVORNA PORUKA: Azra_


IZVORNA PORUKA: Moiraina

Mi smo ga prebacili u to sedište sa 3 godine, on je tada bio visine otprilike 96-97cm i naslon nije bio spušten na najniže, znači može da se prilagodi i nižem detetu.


A kako funkcioniše kada se sedište položi? Tj. kaže da ima 3 položaja naslona, pa rekoh da pitam je li detetu udobno, ako ste koristili? Ovo koje sada imamo do 18kg, može lepo da se iskosi, bude fino za spavanjac.

E da, da li sedište može da se rastavi pa da ostane samo booster?

Izvini, tek sad vidim poruku. Kod ovog se naslon ne obara, tj. ne moze da bude u polulezecem polozaju. Naslon je podesiv po visini, ali ima mnogo vise od 3 nivoa, desetak, cini mi se. I da, rekose nam da se naslon skida i da moze da ostane samo booster, ali nisam proveravala.

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 2073
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
23.3.2014 19:46:28   
Modessty

IZVORNA PORUKA: jole82 RR


IZVORNA PORUKA: Modessty RR

Mi imamo ovo sedište i prezadovoljni smo. Navlaka se skida bez problema i pere se u mašini. Ako ti treba da dete malo zavališ, samo pomeriš sedalni deo napred. Sada pošto je Danilo porastao skinuli smo gornji deo sedišta i koristimo samo buster . SUper smo zadovoljni tako da ga preporučujem svima!


Sedalni deo napred? Misliš celo sedište malo povučem niže? ili Ima neka ručica za taj sedalni deo?
Uu nisam shvatila da može da se skida gornji deo, pa buster da ostaneuser posted image




MA sedalni deo, taj koji ostaje kao buster povučeš napred i ono se malo zavali. A glavica ne može da pada jer ima lep gornji deo za glavu koji se podešava prema visini deteta.
Bilo mi je bitno i da mogu sama da ga namestim i skinem kad zatreba.
Mi nismo hteli uopšte sedište do 18 kg i bili smo u pravu jer bi ga Danilo preraso odavno. Kuma naša je morala da kupuje dva sedišta, jer je klinac vrlo brzo preraso sedište.
A buster ćemo koristiti još neku godinu, jer nema šanse da vozim dete koje divlja po sedištu nevezano. Još sad kad su dvojica naročito!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 2074
   RE: Kakvo autosedište za bebu?
23.3.2014 21:18:18   
jole82
E bravo Mod user posted image hvala ti
I ja sam se lomila za to do 18 kg..al ova mala je dugajlija već ima kusur preko 80cm i 11 kg, pa sam se bojala da će da ga preraste "uskoro" pa onda opet novo sedište..i onda ugledah ovo ...baš mi je delovalo na slici da je udobno i da lepo drži glavicu, al sad i ako ti kažeš onda super! Znači komotno može i da spava u njemu...a to će biti još za 5 meseci kad budemo išli na more..
Super..
Hvala darling user posted image

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 2075
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  81 82 [83] 84 85   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Mamina mama je više vezana za unuke od tat...
Mamina mama obično ima jaču vezu sa svojim unucima, naučnici veruju zato što je ona rodila ćerku koja je rodila to unuče...



image
tacatic
Živi i zdravi svi bili i uz Pharmalife proizvode se svi lepo izlečili, kao i mi.
Fitobalm smo kupili odmah po izlasku iz porodilišta i koristim ga i danas nakon tri godine, uvek kad je pri kraju kupujem novi da bude pri ruci. Sirup sa cinkom IMMuno smo koristili sa navršenih godinu dana, sve je tako brzo prošlo, zbog povratka na posao i polaska u vrtić želela sam da pomognem svom detetu i ojačam mu imunitet, da nas malo zaobiđu virusi, mislim da je jako dobar sirup i da nam je dosta pomogao. Da li imma veze ili ne, jako brzo smo prešli na adaptirano mleko, puno problema sa stolicom i Isilax nam je takođe bio preko potreban, takvo olakšanje, znaju mame koje su imale problema kod dece. Sve pohvale sa naše strane, a da ne zaboravim i Apis Gola sprej za grlo, najbolji i najukusniji i olakšanje nakon prvog prskanja, lakše se guta i diše! Hvala sto ste tu za nas!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here