|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Autosedišta za bebe i decu
18.3.2016 6:11:32   
wivern
Do godinu dana beba bi trebalo da bude u jajetu i vozi se u smeru obrnutom od smera vožnje. Ima i tema gde nam je odgovarao stručnjak baš o autosedistima. Ovo je upravo ono što je meni odgovorio ma temu kad da bebi menjam autosediate, jer moj M nije uopšte hteo u jaje. Urlao je kao besomučan.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 2276
   RE: Autosedišta za bebe i decu
18.3.2016 7:40:11   
Maraj
Wiv ovo jaje sto mi imamo je iz Graco kolica tj ide uz njih. Navodno je do 9kg. Meni L sad ima oko 8 kg i 100g. A meni treba za put u julu mesecu.
Goce on u ovo sediste. I kuci ga stavljam. Al kad ga izvadim sav bude topao i kosica mu na lotiljku mokra. Da l i ostala sedista toliko zagrevaju. Da l cemo moci s jajetom na more

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 2277
   RE: Autosedišta za bebe i decu
18.3.2016 8:01:41   
emicaa
Maraj normalno je da u jajetu bude tako mokar,u normalno sjedištu ne bude ali što reče Wiv prerano je da sa 9 mjeseci sjedi onaki.Mi smo T prebacili sa nekih 11 mjeseci u normalno

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2278
   RE: Autosedišta za bebe i decu
18.3.2016 9:04:53   
Sanjalicaaa
Maraj, mi smo za G imali neko sediste do 9kg, moze i sedeci i lezeci polozaj, ali bio je uvek ceo mokar leti. Zato sam mu stavljala pamucnu pelenu ispod. Sad za Iku koristimo jaje, i bude bas topao kad ga izvadim. Ako mu ne skinem jaknicu sav se preznoji.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 2279
   RE: Autosedišta za bebe i decu
18.3.2016 15:24:43   
ivaMark
Maraj, moracete na more u sedistu user posted image

Mislim da se znoje jer sediste ima unutra stiropora i uglavnom su presvlake od sintetike. Mojima kad je toplo obavezno stavim pamucnu pelenu presavijenu na polaa.

_____________________________

Nema veće sreće, od ljubavi bebeće :)

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 2280
   RE: Autosedišta za bebe i decu
18.3.2016 16:14:55   
IvanaSK RR
Bice on tada veliki za jaje sediste. Mislim da cete morati auto sediste. Mi smo otisli i uzeli neki za koji smo imali novac. Nisam se previše zamarala oko marke i ostalog.

(odgovor članu ivaMark)
Direktna veza do poruke: 2281
   RE: Autosedišta za bebe i decu
11.4.2016 11:07:22   
Maraj
Evo , videli smo za sad ovo sedište . Kako vam izgleda? Da li je ok? U njemu moze da lezi je l tako?

< Poruku je uredio Maraj -- 11.4.2016 11:08:22 >

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 2282
   RE: Autosedišta za bebe i decu
21.4.2016 11:12:35   
Sanjalicaaa
Gde moze da s kupi neka presvkala-navlaka za autosediste? Ika se sav preznoji, a ovako malog ne mogu ga svaki put presvlaciti kad odemo negde. Racunam ako kupim neku pamucnu presvlaku mozda ce biti bolje. Gledam u Aksi, ali dosta je skupa, tipa 2000 din.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2283
   RE: Autosedišta za bebe i decu
30.4.2016 23:25:33   
Štetica
Sanjalice,i mi imamoo isti problem. Ja sam stavljala jedno vreme pelenu na sediste,ali se svlacila. Onda sam od carsafa za krevetac sa lastisem prepravila za sediste. Samo sam je sa jedne strane skratila i stavila dva dugmeta koja zakopcam iza sedista da nebi spadala. Gledala sam u jednoj radnji te gotove,univerzalne,ali nije bio 100% pamuk,a cena im je bila oko 1800din.

_____________________________

Zivi za svoje hocu,a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 2284
   RE: Autosedišta za bebe i decu
21.5.2016 11:05:26   
jess021
Imate u Aksi pamucnu presvlaku za as.
I mi se bavimo mislju o novom as, ovo jaje je do 10kg, ali vec joj vire nogice uveliko.
Naravno, uzeli bi neko sa vise polozaja. Mislili smo neko od 9-25 kg,cini mi se da tako ide.
Ako moze neki savet, nemam kad da iscitam temu.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Štetica)
Direktna veza do poruke: 2285
   RE: Autosedišta za bebe i decu
21.5.2016 11:24:13   
Ana RR
Jess, nema veze što vire nogice, gledaš da li je ok gore kod glavice. Ne bi trebalo biti malo ako gornje rupice za pojas nisu dosta ispod ramena, ukoliko glavica ne viri napolje.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2286
   RE: Autosedišta za bebe i decu
21.5.2016 23:42:52   
choopa choops
Mislim da je veliki problem što se jaje, odnosno prva AS uzima uz- kolica i onda nastaje ovaj problem. Treba dobro obratiti pažnju, da ne bi upovali po nekoliko AS bez potrebe.

Jess, ne znam da li trebate u novo sjedište (ne znači da ako joj nogice vire mora u veće), ali ako trebate onda kupuješ AS 0-18kg, a koje ima mogućnost montiranja u smjeru suprotnom od smjera vožnje. Nisam u toku sa AS ali evo sad na brzinu pogledah, ne znam da li su prošli testove (a s obzirom da su pri vrhu uvijek sigurno se i sada nisu loše pokazali) i znam da su možda skupe ali evo ja bih birala neku od ovih iz kategorije 0-18kg sa mogućnošću montiranja u oba smjera.

KLIK

KLIK


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2287
   RE: Autosedišta za bebe i decu
22.5.2016 9:37:16   
Valerie
mi smo sa oko 6 meseci uzeli KLIK
to je vise kao zavaljen sedeci polozaj, gleda unazad, uziva i udobno joj je. mi nigde daleko ne putujemo, gradska voznja samo.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2288
   RE: Autosedišta za bebe i decu
22.5.2016 9:41:57   
Ana RR
Mi smo nakon jajeta kupili AS od 9-36kg sa zaštitnim jastukom napred, koji se skida kada dete dođe do određene visine/težine. Marko ga je dugo koristio jer mu je bilo zanimljivo user posted image . Kako dete raste tako se sa AS skida deo po deo i na kraju ostane buster.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2289
   RE: Autosedišta za bebe i decu
22.5.2016 10:01:44   
wivern

IZVORNA PORUKA: jess021

Imate u Aksi pamucnu presvlaku za as.
I mi se bavimo mislju o novom as, ovo jaje je do 10kg, ali vec joj vire nogice uveliko.
Naravno, uzeli bi neko sa vise polozaja. Mislili smo neko od 9-25 kg,cini mi se da tako ide.
Ako moze neki savet, nemam kad da iscitam temu.


Nogice nisu bitne kod AS, bitna je glava. Dete ne bi trebalo vaditi iz jajeta, niti ga voziti u smeru kretanja automobila do godinu dana zbog vratnih prsljenova koji jos uvek nisu dovoljna jaki. Ovo su meni prosle godine odgovorila strucna lica na RR na isto pitanje.
Kad uzimas sledecu kategoriju obavezno gledaj da ima polulezeci polozaj, isto zbog glave. Deca cesto spavaju u kolima i ako sedi glavica ce leteti na sve strane.
Choopo Sirona je inace jedno od najbezbednijih sedista , ako ne i najbezbednije. Nama je dolazio kupac koji je imao saobracajku, dete mu je sedelo u sironi kad se auto isprevrtao. Dete nije imalo ni ogrebotinu, niti se ugruvalo. Nista.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2290
   RE: Autosedišta za bebe i decu
22.5.2016 15:41:41   
jess021
Zene, hvala puno!
Bas juce, dok smo se vozili, sam obratila pzanju. Glavica joj jos uvek ima mesta, tako da je to ok.
Def bi kupovali neko sa vise polozaja, kao Ana od 9-36 ili 9-25kg. Jos cemo se raspitati.
Ana, da li se takva sedista mogu okrenuti suprotno od smera kretanja?
Choopo, kako god okrenes treba dva puta kupovati. Nama je ovo as sto ide uz kolica super posluzilo, od prvog dana u kolima je u njemu, a kad vise nije htela u duboku korpu, vozila se u tome u kolicima. Tek skoro smo presli na sportsko sediste.
A sad sam gledala i ove sto si navela, mozda cak i to od 9-18kg, a onda cemo kupovati 3 putauser posted image
Nema veze, ionako ce posluziti za najmanje dva deteta.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 2291
   RE: Autosedišta za bebe i decu
22.5.2016 15:57:55   
Maraj
Jess mislim da je najbolje to od 9-18 kg. Oni mogu da se zature u kolevku. Ova ostala imaju samo sedeci položaj. Mislim da su najneprakticnija ta do 36kg. Dete koje ima 36kg ima oko 9 godina. Totalno je neprakticno sediste u kom sedi beba od npr 9 meseci i dete od 9 godina.

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2292
   RE: Autosedišta za bebe i decu
22.5.2016 16:09:15   
Valerie
sa prvim detetom nesto nisam htela ono 0-18, sto moze da obe strane. mislila sam da ce brzo da preraste. ali sad kad vidim da moja cerka sa skoro 4 godine ima nepunih 14 kila, sad sam odmah uzela 0-18 za bebu, cim je pocela da sedi. za manje bebe mozda moze, ali je sad bas pravo vreme. a po velicini je jako slicno onom 9-36, samo nesto nize.
to 9-36 smo uzeli sa oko 2 godine, a i tad je bila sitna u njemu. mislim da zaista nije za bebu od 9 kg....
nania ima pristojne ocene za vise modela, a bas je jeftino. bolje nego chicco eleta, na primer.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2293
   RE: Autosedišta za bebe i decu
22.5.2016 16:10:08   
choopa choops

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Mi smo nakon jajeta kupili AS od 9-36kg sa zaštitnim jastukom napred, koji se skida kada dete dođe do određene visine/težine. Marko ga je dugo koristio jer mu je bilo zanimljivo user posted image . Kako dete raste tako se sa AS skida deo po deo i na kraju ostane buster.

Isto. Ali naše jaje je bilo do 13kg. user posted image Nisu mi djeca neki džinovi, ali su svi mogli da stanu komotno u jaje i sa oko godinu dana. Tek oko prvog rođendana sam ih prebacivala u 9-36kg.

Maraj, naše sjedište od 9-36 je preudobno, ima ovaj jastučić što Ana kaže, koji se kasnije skida i sjedalica se "rastegne", ne bude ista kao kad je beba unutra.

Wiv pretpostavila sam, ali eto nisam se dugo bavila ovom temom, pa sam se ogradila user posted image

jess ti svakako moraš da je oziš u suprotnom pravcu, pa ti se ova sjedišta najbolje isplate, naročito kao što vidim po tickeru (Česttam ti user posted image ) stiže još jedna beba user posted image Vidi tamo na RR ima nagradna igra pa se uključi, možda baš ti osvojiš AS. Znaš kako kažu, ko ne proba, ne može ni da dobije user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2294
   RE: Autosedišta za bebe i decu
22.5.2016 16:12:19   
Maraj
A moze li se to sediste do 36kg prebaciti u polulezeci polozaj. Mislim da je to jako bitno.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2295
   RE: Autosedišta za bebe i decu
22.5.2016 16:13:32   
Maraj
Evo mi gledamo ovo npr za L klik

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2296
   RE: Autosedišta za bebe i decu
22.5.2016 16:27:02   
choopa choops
Naše može u polusjedeći, ali nije to ne znam kako da leži. Tebi je svakako rano ja mislim za 9-36, svakako gledaš ovo do 18kg. Nemam iskustva sa ovakvim sjedištem Nania, sjećam se da su neka njihova sjedišta, tada kad sam ja pratila, na testovima prolazila sasvim solidno, a neka katastrofalno. Znaće neko drugi bolje kakvo je sada stanje.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 2297
   RE: Autosedišta za bebe i decu
22.5.2016 16:29:51   
jess021
Choopo, nesto me mrzi da igram te nagradne igre, ne znam zasto. No nije tema. A da, stize nam joj jedna bebica, Hvala Bogu!
Znaci da def gledamo ovo od 9-18kg?!
Lenka sam ima oko 9kg, mozda i malo preko togauser posted image

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 2298
   RE: Autosedišta za bebe i decu
23.5.2016 0:13:25   
Ana RR
Ovo je naše sedište (samo je naše plavo) klik Da je bilo skupo, jeste. Ali je po adac-ovom testu bilo najbezbednije sedište što je meni bilo dovoljno da se odlučim baš za njega. Da napomenem da je putovalo sa nama do Kanade i nazad i preživelo je user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 2299
   RE: Autosedišta za bebe i decu
23.5.2016 15:29:27   
kokolom
Kako rešavate problem znojenja u sedistu? Mi juče putovali svega 15-tak minuta, a ona skroz, ali skroz mokra u sedištu. A juče i nije bio nešto baš topao letnji dan

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 2300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  90 91 [92] 93 94   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje dete ima vaške!
Kada se spomenu vaške svi prevrnemo očima. Vrlo lako se prenose sa glave na glavu, pa se može desiti da ih dobijemo i vi...
MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here