|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Maloletna trudnica
7.8.2009 16:39:44   
Brand new mama
Facu mog dragog je trebalo snimiti kad smo prije par mjeseci putovali vozom sa nekim klincima i jedan od njih, star cak 18 godina se rasprica sta planira da studira,sta sada radi itd.Usput se klinci zbunise da mi cekamo prvu bebu(ja imam 28,moj dragi 32) kad ce klinac da on ima sina od 10 mjeseci.Mm misli-zeza se mali, klinac izvuce fotku(preslatka bebicauser posted image ) i kao-to mu je sa bivsom, nije on bio siguran da je tata, te su radili i DNK analizu..Mlada mama je imala 15 kad je rodila,ide u 1 srednje(valjda je uzela malo porodiljnoguser posted image  )Ovdje se inace moze vidjeti puno maloljetnih mama´-ocigledno se ne stite kao i nase, samo imaju vecu podrsku da rode.Kod nas bi uglavnom sve bile "gurnute" na abortus

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu barbara)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Maloletna trudnica
7.8.2009 16:57:03   
magnetic
Pre jedno 15 godina,bio je slucaj u Subotici da se devojcica(16 godina),porodila sama u svojoj sobi,dok su joj roditelji spavali u drugoj ne znajuci  da im je dete trudno.Kada se porodila zavila je dete u cebe i ubacila ga u orman.Dobila je visoku temperaturu u toku noci,pa su je odveli na hitnu gde je doktor saopstio majci vest.Beba se ugusila do jutra.Znam da joj je majka bila u zatvoru i vise niko nista nije cuo o njima.

_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Maloletna trudnica
7.8.2009 17:02:37   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: mihi

Ja mislim da su tu zakazali roditelji, kako su to dozvolili? Ne pametujem nego da li biste se Vi sa tim tek  tako složile? Nije samo roditi dete treba mu nešto u životu pružiti, ma i ona je dete 16 godina, šta ona zna šta je čeka, Meni je to sve suludo skrozuser posted image .

Potpuno si u pravu Mihi! Iskljucivo krivica roditelja. Nedavno sam gledala film (navodno istinita prica) da je u jednoj srednjoj skoli u SAD-u (a gde drugde) izbila epidemija sifilisa jer su svi sa svima i orallno, i analno i ko zna kako. Jedna devojcica je rekla psihologu da ne moze da se seti svoh svojih partnera, a imala je 16god! Jedna je navela 21 kom. sto dodje 4x vise nego ja za citav zivot (da ne dodam dosadasnji, u nadi da se necu razvestiuser posted image ). To je potpuno strasno! Kaze mi koleginica da je kod njene sestricine (4. razred), uciteljica zatekla njenu drugaricu i druga u krevetu gole! Navodno nista nisu radili, ali meni je i ovo mnogo vise nego sto mogu da razumem! Stvarno mi nije jasno kuda ide ovaj svet!

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Maloletna trudnica
7.8.2009 17:18:23   
Debeljuca
zalsna je i statistika needukovane dece...
uglavnom klinci 13 -16 godina
kojima je abortus kontracepcija...

ali to je vec drustveni problem...

a poprilicno privatnih ambulatni po gradu radi abortus maloletnim devojkama bez saglasnosti roditelja...


mislim da treba edukovati omldinu... ne treba u skoli... to mogu da urade i roditelji...

a kad nisu uradili to na vreme onda nek pre vremena BUDU BABA I DEDA!!!

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Maloletna trudnica
11.8.2009 20:07:50   
dadaa
nije u pitanju maloletna trudnica ali su pitanja uglavnom maloletnika. selenijum 24.01.2009.: * Moze li ginekolog kod pregleda saznati da redovno mastrubiram? * Hoce li moji roditelji shvatiti da vise nisam devica? * Da li je istina da masturbacija izaziva neplodnost? * Prijateljica mi je rekla da ako se istusiram nakon seksa necu ostati trudna. Da li je to sigurno? * Imam 13 godina i nedavno sam spavala sa rodjakom u istoj sobi (na odvojenim krevetima). Mogu li od toga zatrudneti? * Vise mi je tipova na zurci reklo da ako jedem bombone (ecstasy) ne mogu zatrudneti, pa sam dala da svrsavaju u mene. Sada sam trudna i moram na abortus. Da li to znaci da su lagali, ili nisam konzumirala dovoljno tableta za toliko njih? * Zadovoljavala sam se olovkom i toliko sam se zanela da sam je gurnula prejako i malo sam krvarila. Da li je to bio moj prvi seks? * Da li mogu zatrudneti ako se kupam sa malim bratom u kadi? * Cula sam neke cure iz 8. razreda spominju rec peting, pa me zanima sta je to i da li se moze izleziti. Hvala. * Imam redovan seks sa deckom bez kondoma. Primetila sam da mi rastu grudi, stomak mi se uvecao a menstruacija mi kasni cetiri meseca. Da li bi to moglo znaciti da sam trudna? * Imam devojku, ali povremeno jednom prijatelju pusim *****. Da li sam homoseksualac? priznaj zujo ovo si to poslo * Star sam 15 i po godina i imam vec neko vreme devojku. J*bali se jos nismo, ali to nije problem. Imam starijeg brata, ima 21 godinu, koji mi je pokazao kako se drka. Tada sam bio star 12 godina. Sada svaki dan skupa drkamo, pa pusimo jedan drugom. A brat bi voleo i j*bati se samnom, ali meni je to gadno i radije bi se sa curom j*bao. Je li to pogresno sto radimo? Zbog toga jos ne znaci da sam p*der, ili? Hoce li me cura ubiti ako joj kazem? Hvala! * Spavala sam s deckovim bratom, da li se to smatra varanjem? * Imam 13 godina, nikada se nisam poljubila s de,,kom niti spavala s njime ali malo sam se udebljala, da li sam trudna? * Ja i prijateljica smo se juce mazile i ljubile sa dva decka na krevetu. Danas ceo dan imamo "vetrove". Da li smo trudne? Odgovor: Mozda ste se samo najele pasulja... * Samozadovoljavala sam se s Barbikom tokom cega je Barbiki ispala glava i ostala "unutra"... sta da radim? Molim vas, ne saljite me ginekologu! * Imam 16 godina i imam decka s kojim imam intimne odnose. Muci me sto on voli da mi gura grlic boce tamo dole. Moje pitanje je da li mi je decko alkoholicar. * Uvek kada se tusiram okrenem tus prema sebi i to mi jako godi, da li sam normalna? Odgovor: A kako bi se drugacije mogla tusirati? * Neki dan sam usao kod roditelja u sobu i oni su jako stenjali, da li su normalni? * Primietila sam da na reklamama za uloske uvek bude neka plava tecnost, a meni curi crveno... Jesam li normalna? * Imam 13 godina i postacu tata. Uvijek sam bio iskusniji od prijatelja, bio sam faca skole i u mene su se zaljubile sve osmasice. Pomozite!


_____________________________

nikada nemoj ici vec napravljenom stazom..sam sebi napravi put

(odgovor članu Debeljuca)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Maloletna trudnica
11.8.2009 20:33:09   
marince1
IZVORNA PORUKA: dadaa

nije u pitanju maloletna trudnica ali su pitanja uglavnom maloletnika. selenijum 24.01.2009.: * Moze li ginekolog kod pregleda saznati da redovno mastrubiram? * Hoce li moji roditelji shvatiti da vise nisam devica? * Da li je istina da masturbacija izaziva neplodnost? * Prijateljica mi je rekla da ako se istusiram nakon seksa necu ostati trudna. Da li je to sigurno? * Imam 13 godina i nedavno sam spavala sa rodjakom u istoj sobi (na odvojenim krevetima). Mogu li od toga zatrudneti? * Vise mi je tipova na zurci reklo da ako jedem bombone (ecstasy) ne mogu zatrudneti, pa sam dala da svrsavaju u mene. Sada sam trudna i moram na abortus. Da li to znaci da su lagali, ili nisam konzumirala dovoljno tableta za toliko njih? * Zadovoljavala sam se olovkom i toliko sam se zanela da sam je gurnula prejako i malo sam krvarila. Da li je to bio moj prvi seks? * Da li mogu zatrudneti ako se kupam sa malim bratom u kadi? * Cula sam neke cure iz 8. razreda spominju rec peting, pa me zanima sta je to i da li se moze izleziti. Hvala. * Imam redovan seks sa deckom bez kondoma. Primetila sam da mi rastu grudi, stomak mi se uvecao a menstruacija mi kasni cetiri meseca. Da li bi to moglo znaciti da sam trudna? * Imam devojku, ali povremeno jednom prijatelju pusim *****. Da li sam homoseksualac? priznaj zujo ovo si to poslo * Star sam 15 i po godina i imam vec neko vreme devojku. J*bali se jos nismo, ali to nije problem. Imam starijeg brata, ima 21 godinu, koji mi je pokazao kako se drka. Tada sam bio star 12 godina. Sada svaki dan skupa drkamo, pa pusimo jedan drugom. A brat bi voleo i j*bati se samnom, ali meni je to gadno i radije bi se sa curom j*bao. Je li to pogresno sto radimo? Zbog toga jos ne znaci da sam p*der, ili? Hoce li me cura ubiti ako joj kazem? Hvala! * Spavala sam s deckovim bratom, da li se to smatra varanjem? * Imam 13 godina, nikada se nisam poljubila s de,,kom niti spavala s njime ali malo sam se udebljala, da li sam trudna? * Ja i prijateljica smo se juce mazile i ljubile sa dva decka na krevetu. Danas ceo dan imamo "vetrove". Da li smo trudne? Odgovor: Mozda ste se samo najele pasulja... * Samozadovoljavala sam se s Barbikom tokom cega je Barbiki ispala glava i ostala "unutra"... sta da radim? Molim vas, ne saljite me ginekologu! * Imam 16 godina i imam decka s kojim imam intimne odnose. Muci me sto on voli da mi gura grlic boce tamo dole. Moje pitanje je da li mi je decko alkoholicar. * Uvek kada se tusiram okrenem tus prema sebi i to mi jako godi, da li sam normalna? Odgovor: A kako bi se drugacije mogla tusirati? * Neki dan sam usao kod roditelja u sobu i oni su jako stenjali, da li su normalni? * Primietila sam da na reklamama za uloske uvek bude neka plava tecnost, a meni curi crveno... Jesam li normalna? * Imam 13 godina i postacu tata. Uvijek sam bio iskusniji od prijatelja, bio sam faca skole i u mene su se zaljubile sve osmasice. Pomozite!




Crkoh od smeha!!!user posted image user posted image user posted image
Ja bi uskolama umesto gradjanskog prava (ili kako se to vec zove) uvela sexualno vaspitanje!

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Maloletna trudnica
11.8.2009 20:37:45   
dadaa
malo sam ne pregledno postavila ali su mi suze isle kada sam citala...strasno..ovo je za rubriku verovali ili ne?

_____________________________

nikada nemoj ici vec napravljenom stazom..sam sebi napravi put

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Maloletna trudnica
11.8.2009 20:42:38   
gagana83
Tragikomicno!!!

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Maloletna trudnica
11.8.2009 22:46:37   
mrvica
crkoh od smeha,doduse ima i par stvarno degutantnih prica

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 34
   [Obrisana poruka]
11.8.2009 22:49:14   
Brisani korisnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mrvica)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 6:29:41   
guppy RR
IZVORNA PORUKA: Tatamata

Srbija je u svetskom vrhu po broju maloletničkih trudnoća, a statistika pokazuje da svake godine zatrudni oko 7.000 devojaka uzrasta između 15 i 19 godina.

Pročitajte više…



< Poruku je uredio guppy RR -- 9.12.2009 6:30:01 >

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 10:13:31   
LillyT
Maloletnicka trudnoca je prikazana kao nesto najgore sto devojci moze da se desi. Bas je pre neko vece bila JUNO na TV-u, kazem ja momku, gledaj, mi cemo imati zensko dete. Deo kada njena maceha govori da se sve nadala da je u pitanju skola ili droga, a ne trudnoca, je porazavajuci. Pa strasnije je doci sa stomakom (ne kazem da nije starsno) nego biti narkomanka.
Ne znam sta bih rekla, izuzev da mi to ne bi bilo najgore nesto u zivoru (pitajte me za jedno deceniju). A statistika samo govori o nasem neobrazovanju i sexu kao taboo temi user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 10:21:04   
minavb
Mislim da deci okoja otvoreno razgovaraju sa svojim roditeljima, prijateljima, n enoze da se desi maloletnicka trudnoca. Pa i ako se desi, nije strasno. Po meni, sve je bolje od narkomanije. U svakom slucaju, roditelji moraju malo bolje da se bave svojom decom ako zele bilo koji problem da izbegnu.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 10:25:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Mislim da deci okoja otvoreno razgovaraju sa svojim roditeljima, prijateljima, n enoze da se desi maloletnicka trudnoca. Pa i ako se desi, nije strasno.


Ne znam u kojoj temi sam pisala da je to kod mene u porodici normalno, pa su svi moje postove čitali kao da sam vanzemaljac.

< Poruku je uredio Tasha RR -- 9.12.2009 10:26:16 >

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 10:30:34   
minavb
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: minavb

Mislim da deci okoja otvoreno razgovaraju sa svojim roditeljima, prijateljima, n enoze da se desi maloletnicka trudnoca. Pa i ako se desi, nije strasno.


Ne znam u kojoj temi sam pisala da je to kod mene u porodici normalno, pa su svi moje postove čitali kao da sam vanzemaljac.

Na zalost, nisu sve porodice kao nase. Inace, mm se uzasava kad mu kazem da mi je mama, dok sam bila tinejdzerka, kupovala pilule za kontracepciju i vodila kod ginekologa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 10:33:52   
LillyT
Mislim da nije bas sve tako jednostavno, pa kondomi, koji se savetuju maldima su sve gori i gori (nekvalitetniji). Poslednje istrazivanje koje sam citala je pokazalo pouzdanost kondoma ispod 90%. Pa meni je pukao kondom nebrojano puta, kupovali smo ih u apoteci i drzali uredno u fioci (i par drgarica mi se pozalilo). A da sa detetom treba pricati o sexu je skroz normalno (nenormalno je ako cutis o tome).  Pa to su osnove u vaspitanju, to se podrazumeva, pa i dete je nastalo iz sexa (vodjenja ljubavi). 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 10:35:30   
Mari86
IZVORNA PORUKA: dadaa

nije u pitanju maloletna trudnica ali su pitanja uglavnom maloletnika. selenijum 24.01.2009.: * Moze li ginekolog kod pregleda saznati da redovno mastrubiram? * Hoce li moji roditelji shvatiti da vise nisam devica? * Da li je istina da masturbacija izaziva neplodnost? * Prijateljica mi je rekla da ako se istusiram nakon seksa necu ostati trudna. Da li je to sigurno? * Imam 13 godina i nedavno sam spavala sa rodjakom u istoj sobi (na odvojenim krevetima). Mogu li od toga zatrudneti? * Vise mi je tipova na zurci reklo da ako jedem bombone (ecstasy) ne mogu zatrudneti, pa sam dala da svrsavaju u mene. Sada sam trudna i moram na abortus. Da li to znaci da su lagali, ili nisam konzumirala dovoljno tableta za toliko njih? * Zadovoljavala sam se olovkom i toliko sam se zanela da sam je gurnula prejako i malo sam krvarila. Da li je to bio moj prvi seks? * Da li mogu zatrudneti ako se kupam sa malim bratom u kadi? * Cula sam neke cure iz 8. razreda spominju rec peting, pa me zanima sta je to i da li se moze izleziti. Hvala. * Imam redovan seks sa deckom bez kondoma. Primetila sam da mi rastu grudi, stomak mi se uvecao a menstruacija mi kasni cetiri meseca. Da li bi to moglo znaciti da sam trudna? * Imam devojku, ali povremeno jednom prijatelju pusim *****. Da li sam homoseksualac? priznaj zujo ovo si to poslo * Star sam 15 i po godina i imam vec neko vreme devojku. J*bali se jos nismo, ali to nije problem. Imam starijeg brata, ima 21 godinu, koji mi je pokazao kako se drka. Tada sam bio star 12 godina. Sada svaki dan skupa drkamo, pa pusimo jedan drugom. A brat bi voleo i j*bati se samnom, ali meni je to gadno i radije bi se sa curom j*bao. Je li to pogresno sto radimo? Zbog toga jos ne znaci da sam p*der, ili? Hoce li me cura ubiti ako joj kazem? Hvala! * Spavala sam s deckovim bratom, da li se to smatra varanjem? * Imam 13 godina, nikada se nisam poljubila s de,,kom niti spavala s njime ali malo sam se udebljala, da li sam trudna? * Ja i prijateljica smo se juce mazile i ljubile sa dva decka na krevetu. Danas ceo dan imamo "vetrove". Da li smo trudne? Odgovor: Mozda ste se samo najele pasulja... * Samozadovoljavala sam se s Barbikom tokom cega je Barbiki ispala glava i ostala "unutra"... sta da radim? Molim vas, ne saljite me ginekologu! * Imam 16 godina i imam decka s kojim imam intimne odnose. Muci me sto on voli da mi gura grlic boce tamo dole. Moje pitanje je da li mi je decko alkoholicar. * Uvek kada se tusiram okrenem tus prema sebi i to mi jako godi, da li sam normalna? Odgovor: A kako bi se drugacije mogla tusirati? * Neki dan sam usao kod roditelja u sobu i oni su jako stenjali, da li su normalni? * Primietila sam da na reklamama za uloske uvek bude neka plava tecnost, a meni curi crveno... Jesam li normalna? * Imam 13 godina i postacu tata. Uvijek sam bio iskusniji od prijatelja, bio sam faca skole i u mene su se zaljubile sve osmasice. Pomozite!




Ovo je uzasno....user posted image
Evo da vam ispricam nesto iz moje okoline...Moj rodjak se pre dve godine zenio,devojka mu je ostala trudna u svakom slucaju,dosta su se zabavljali,on je tada imao 26 a ona 22 godinemoj mladji rodjeni brat koji je tada imao 15 godina pitao je moju mamu,a hoce nam sad brat biti tata,auuu a sta bi ti radila kada bi moja devojka ostala trudna,da li bi me tukla?? user posted image user posted image user posted image

A pre neki dan moji su otisi na putovanje i brat mi je kao vec veliki momak od 17 nepunih godina,ostao sam kuci...
Posto sam ja udata,mm i ja smo odlazili da ga obilazimo..usla sam kod njega u sobu,krevet je bio razmesten,a kondomi su stajali na stolu,kada sam ga pitala sta je ovo...on me bledo pogledao i kaze bolje da ih koristim nego da ih ne koristim,jel tako??!!
Sta sam mogla da mu kazem osim tako je...user posted image


_____________________________

Dobro se dobrim vraća :)

(odgovor članu dadaa)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 10:45:20   
demetra
Naravno da nije strasno sto se radja jedan novi zivot!Čak šta više, strašno je to osuđivati, kriti i praviti se lud!Treba pomoći tom detetu da prođe kroz trudnoću i tu prvenstveno mislim na roditelje ali i na sve ostale - nastavnike, prijatelje, rođake.Nažalost kod nas se ova pojava uvek posmatra u kontekstu nečeg sramnog i nemoralnog.I to uglavnom iz ugla onih što pucaju od morala...
Ali ima nesto strašno.Prvo, strašan je udar na još nezreo organizam te devojke.I strašno je što su njene mogućnosti u životu ovim činom ipak ograničene, a sa 14 godina vi još ne znate ni šta vam sa pruža u životu a već imate ograničenja!

(odgovor članu Mari86)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 10:54:14   
LillyT
Postoje dva izbora, roditi ili ne. Ako se izabere radjanje, opet su tu dva izbora, zadrzati ili ne. Ne mora da znaci da je nekome zivot unisten zato sto je sa 16 god ostala trudna. 

_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu demetra)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 11:01:06   
demetra
Nisam rekla da je unisten nego da su joj mogućnosti ograničene.

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 11:02:34   
minavb
IZVORNA PORUKA: demetra
Prvo, strašan je udar na još nezreo organizam te devojke.I strašno je što su njene mogućnosti u životu ovim činom ipak ograničene, a sa 14 godina vi još ne znate ni šta vam sa pruža u životu a već imate ograničenja!


Strasan udar na organizam je i to sto deca danas bas zure sa stupanjem u sexualne odnose a da pri tom ni ne razmisljaju o posledicama i merama koje moraju da preduzmu. Ne slazem se da devojka koja rano rodi , ima ogranicene mogucnosti. Imam primer u mojoj skoli. Moja skolska je rodila u drugom razredu srednje. Udala se, uspela da zavrsi srednju, rodi jos jedno dete i posle zavrsi i visu skolu. Kasnije se razvela, ali lepo zivi, ima dobar posao i mislim da je sada i nastavila skolovanje. Ok, nije mnogo izlazila i skitala, ali je postigla dosta u zivotu a mislim da je to vaznije. Naravno, podrska i razumevanje okoline je od velikog znacaja.

(odgovor članu demetra)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 11:06:00   
Anoniman
Pa ja ne bih rekla ni da jeste ni da nije ograničenje.
Prosto, čak i da ta 16-o godišnja devojčica da dete na usvajanje, to više nije ona devojčica. Sazrela je pre vremena, a opet nedovoljno i na, po meni, neadekvatan način.

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 47
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 11:10:31   
demetra
Slazem se Tasho.Samo bih još dodala da to davanje na usvajanje baš nije tako jednostavno kako se ovde pominje.Pa skoro sve smo ovde majke, razmislite o tome.
Oću samo da kažem da maloletno dete nije ni u kom obliku spremno da bude roditelj i da treba sve učiniti da do trudnoće ne dođe.A ako se već desi, pa Bože moj, nije kraj sveta, treba devojci pomoći da što bezbolnij pređe kroz sve.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 11:12:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: demetra

A ako se već desi, pa Bože moj, nije kraj sveta, treba devojci pomoći da što bezbolnij pređe kroz sve.



Joj, joj... nisam baš sigurna da se slažem, ali uopšte ne mogu da se postavim u tu situaciju i da procenim.

(odgovor članu demetra)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 11:12:49   
minavb
Tu veliku ulogu imaju roditelji, isti oni koji sa svojom decom nisu razgovarali na vreme pa im se takva trudnoca i desila.
Stvarno, bas me zanima, kako bi ste vi savetovale svoje dete?

(odgovor članu demetra)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here