|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 11:15:24   
demetra
Pa sigurno ne bi mogla da sedim skrštenih ruku i rođeno dete pljujem i osuđujem zato što joj se to desilo!
A kako bi pomogla svome, tako bi ako bi bilo potrebe pomogla i tuđem detetu.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 11:17:46   
demetra
I slažem se da tu najveću ulogu imaju roditelji.I činjenica je da će se pre desiti onima koji sa decom ne razgovaraju.Ali isto je tako činjenica da može da se desi svima!Znate kako babe kažu "Što vidiš u svetu nadaj se u veku".

(odgovor članu demetra)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 11:17:56   
LillyT
IZVORNA PORUKA: minavb

Tu veliku ulogu imaju roditelji, isti oni koji sa svojom decom nisu razgovarali na vreme pa im se takva trudnoca i desila.
Stvarno, bas me zanima, kako bi ste vi savetovale svoje dete?


Mina, mislim da je malo rano pricati o tome, vecina ima decu koja su jos mala. Ja sam lepo rekla, pitajte me za deceniju user posted image

Komsinica je rodila dete sa 17 godina. Onda se udala, pa rodila jos dvoje (s istim covekom). I dan danas su zajedno, najstarija je mislim punoletna, lepo zive. Svako ima neku svoju pricu....


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 11:18:47   
Anoniman
Ja već izneh gore da nemam pojma.

Ne bih vređala svoje dete, od toga trudnoća ne bi nestala, ali mislim da bih našla dobrog ginekologa da sredi stvari.

Ali se postavlja pitanje: Kako posle sa ćerkom? Kakav odnos u smislu da ne postanem opsesivna majka? Kakav će to dete imati odnos prema sexu? Mislim da tu ima milion pitanja koja se tek kasnije javljaju...

(odgovor članu demetra)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 11:22:15   
minavb
Ma nikad nije rano, tako bar ja mislim. user posted image
Mislim da bih se dooobro potrudila da se tako nesto mom detetu ne dogodi. Ako se i dogodi, mislim da u tim godinama nije spremno da bude roditelj i svim silama bi mu pomogla da prebrodi problem i da jednog dana, kad za to dodje vreme,  bude spremno za roditeljstvo.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 11:26:00   
LillyT
Hehehe, citam nas sada i verujem da cemo sve biti divne majke i zamisljam nasu decu kako se ukrste i spandjaju sa nekih 16-17 godina. I onda vecamo (preko foruma) sta i kako user posted image user posted image user posted image user posted image

A sto kaze Tasha, mislim da ce nam tek nova pitanja stalno navirati.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 11:27:35   
demetra
Na kraju svi pričamo isto.Preventiva je dakle najvažnija.Pričati, pričati, pričati.I slažem se da nikad nije rano.
Ako vi detetu dok ne krene u skolu pricate da ga je donela roda onda je djavo odneo salu.Nije stvar poverenja samo prica vezana za sex.Treba jednostavno i otvoreno sa njima pričati o svemu i to otkako se rode.
E sad već mnogo filozofiram.

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 11:27:36   
Anoniman
eh, malo off, neeee, naći ću odgovarajuću temu u kojoj redovno kukam. Mislim da se zove teen.

(odgovor članu LillyT)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 11:31:06   
minavb
IZVORNA PORUKA: LillyT

Hehehe, citam nas sada i verujem da cemo sve biti divne majke i zamisljam nasu decu kako se ukrste i spandjaju sa nekih 16-17 godina. I onda vecamo (preko foruma) sta i kako user posted image user posted image user posted image user posted image

A sto kaze Tasha, mislim da ce nam tek nova pitanja stalno navirati.


Obzirom kakvi smo mm i ja fasisti, mislim da ce moje dete biti najveci streber u skoli koji ce na pitanje "Sta je cyber sex?" odgovarati sa:"Cyber sta?"

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Maloletna trudnica
9.12.2009 13:28:31   
Anoniman
Moja sestra se sad porodila a inace je tek napunila 17! Ona i ja smo kao male bile nerazdvojene,onda je ona oko 7-8 razreda pocela njenima da pravi problema,krenula u prvu godinu srednje,ispisala se i otisla da radi u drugom gradu! Za to vreme je ja nisam videla! Odem kod babe ona mi kaze da je moja sestra trudna i da se mnogo promenila,ja joj nisam verovala jer sam znala kakva je bila! Dosla je kuci i pitala za mene,otisla sam,videle se i ja sam ostala  user posted image ! Znaci promenila se za 2 godine tamo ... user posted image Ponasa se kao da ima 30,naucila da kuva,zive u zajednici sa njegovima ali imaju posebnu kucu!
Ne znam,meni je drago sto je tako ispalo jer ko zna sta bi napravila od sebe da je nastavila onim putem!

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Maloletna trudnica
19.2.2013 19:32:20   
sneza24
Jutros ja kod ginekologa na redovnu kontrolu i sretnem jednu devojcicu od 16 god,poznajem joj i roditelje, stričeve, babu i dedu.
Pitam je šta joj je kad je došla kod ginekologa, ne misleći na trudnoću, ona kaže kako joj je muka i povraća već 2 nedelje o.O
Posle sam čula da joj je dr potvrdila trudnoću.
A dok smo čekale ja je pitam gde ide u školu, kaže da trenutno ne ide u školu prebaciće se u neku drugu.
Pretpostavljam da je i otac tog deteta maloletan.
A i nju je majka rodila sa 16 god.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Maloletna trudnica
19.2.2013 20:09:59   
serpica
Ja sam prvo dete rodila sa 25,u to vreme moja komsinica rodila je sa nepunih 17,na moju konstataciju da je mozda malo rano,ona mi je odgovorila da kad ona bude mojih godina njeno dete ce poci u prvi razred i bice najmladja majka u odelenju...user posted image
Nije se udala za oca svog deteta,nije zavrsila skolu,sama cuva dete koje je nazalost alergicno na 50% namirnica,ne ide u vrtic,a ona sedi kuci i kuka nad sudbinom sa 24 god..
ne znam da li je to ispravna odluka ili ne,ja sam mozda bila spremna da rodim sa 17,ali ko zna.....

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Maloletna trudnica
19.2.2013 20:43:06   
Zemunka85
Kada sam ja bila u porodilistu, dosla je devijcica od 13god, koja se porodila kod kuce u WCu .....

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Maloletna trudnica
19.2.2013 20:45:16   
branki*
jaouser posted image

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Maloletna trudnica
19.2.2013 20:48:13   
zeksi
Strasno user posted image

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Maloletna trudnica
19.2.2013 21:07:54   
Zemunka85
Imam i u porodici primer, 21 god i tri cerke. Imala je priliku da postane majka jos sa 12, kada ih je nabrojala nekoliko za potencijalne oceve...Uzas.....

(odgovor članu zeksi)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Maloletna trudnica
27.2.2013 12:08:13   
ivanaluj
evo nesto o temi
http://adf.ly/JvQ13

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Maloletna trudnica
27.2.2013 12:53:23   
Olga75
ma da , veronauka je potrebnija i to kao neko gradjansko a seksualno vaspitanje je fuuuj
i tako puni tog bogougodnog i gradjanskog krenimo u ispitivanje seksualnosi
ma daa
strahota , ta radoznala deca placaju za nase zgrazavanje i fala bogu ( sad se ja krstim i dajejm pare ) pa ih nema vise
elem , neko rece , nema razlike izmedju izandjale babetine od 60 godina i napupele tinejdzerke od npr 14 godina
oooo ima , ta izandjala babetina ce da se sa dusom rastane i da tom detetu koje je tako ofucana rodila ostavi nesto nekretnine i nesto sablaznutih rodjaka
a ova napupela tinejdzerka ce da rodi i svi ce da sviraju da je imala izbora , nije jadna imala nikakkav izbor , rodice to dete i onda ce ga neko odgajati , sigurno klinka nece , a ona ce se boriti sa kojekakvim problemima
a svega toga ne bi bilo da je pera otisao pravo u policiju user posted image
i tako , maloletnicka trudnoca , stigma , problem , giza savesti
mislim , ja sam mama zenskog deteta i vec sad sam u panici kako joj predociti da ako neki lik oce da je khmkhm to moze da bude svasata ( nije samo trudnoca ima tu i kojekakvih bolestina )
i da to khmkhm je skroz super i juhuhu i sa sve kondomom i da ginekolog nije i sto ko i zubar
i da jednostavno njeno telo vrlo lako moze da bude neki tamo inkubator za neko tamo bice koje potupno zavisi
i tako , eto moralne dileme user posted image

< Poruku je uredio Olga RR -- 27.2.2013 13:00:06 >


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu ivanaluj)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Maloletna trudnica
27.2.2013 13:22:02   
jovana13
Ja sam bila maloletna trudnica. Na kraju 3.srednje sam zatrudnela. Zabavljali smo se oko 1g i planirali da se uzmemo kad zavrsim skolu, tako da kad sam zatrudnela samo smo ubrzali taj proces. Porodila sam se sestra mi je cuvala cerkicu kad je mm radio dok sam zavrsila srednju i uzela diplomu. I evo sada sam u srecnom braku i imamo i sina. Znam da nisam pogresila i bolje sam se sa svojih 18.5 god snasla kao majka nego neke sa 30. Naravno da mojima nije bilo sve jedno ali za nedelju dana je sve doslo na svoje.

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Maloletna trudnica
27.2.2013 13:27:29   
Modessty
Olga vidim da si se baš iznervirala user posted image Slažem se sa tobom da umesto veronauke i gradjanskog (i dalje ne shvatam o čemu se tu tačno radi), treba uvesti neke životno korisnije "predmete". Ili makar neke info radionice pri školi i slično.

U svim ovim pričama ipak najviše krivim roditelje. Živimo u 21. veku a seks i trudnoća su i dalje tabu teme čak i u najužim porodičnim krugovima. I dalje se dešava da devojke (pa i devojčice) maltene ostaju na ulici jer su roditelji saznali da su trudne ili da su imale odnose, a to je zaboga velika sramota, "šta će rodbina i komšije da kažu". I naravno da će ako rodi dete kukakti na život sa 24 ako kroz sve mora da prolazi sama i sa osudom. Pa ni ja sa svojih 36 teško opstajem sama, bez pomoći, a kako tek devojčica od 15 godina!
Znači, ako već niste uspeli da naučite svoje dete da se pazi, onda bar kad napravi grešku nemojte da ga odbacujete! Moja drugarica je rodila sa nepunih 20 i završila faks i zaposlila se...I naravno da ništa ne bi od toga postigla da nije imala pomoć i podršku svojih roditelja.
Razumem ja da je tim roditeljima jako teško, ali kakv si ti roditelj ako ti je bitnije šta će svet da kaže nego sopstveno dete pa i unuče koje to dete nosi?!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Maloletna trudnica
27.2.2013 13:28:38   
Modessty

IZVORNA PORUKA: jovana13

Ja sam bila maloletna trudnica. Na kraju 3.srednje sam zatrudnela. Zabavljali smo se oko 1g i planirali da se uzmemo kad zavrsim skolu, tako da kad sam zatrudnela samo smo ubrzali taj proces. Porodila sam se sestra mi je cuvala cerkicu kad je mm radio dok sam zavrsila srednju i uzela diplomu. I evo sada sam u srecnom braku i imamo i sina. Znam da nisam pogresila i bolje sam se sa svojih 18.5 god snasla kao majka nego neke sa 30. Naravno da mojima nije bilo sve jedno ali za nedelju dana je sve doslo na svoje.


user posted image
e baš o tome pričam! Podrška porodice je sve što treba!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Maloletna trudnica
27.2.2013 13:40:30   
Didy
Banula sam ovde, pročitala nekoliko prethodnih postova. Htela bih da se nadovežem na spomenuto građansko vaspitanje. Trenutno ga predajem u višim razredima osnovne škole i pričam s decom o seksualnom obrazovanju u okviru časova tabua. Nažalost, u Srbiji se seksualno vaspitanje najčešće spominje samo tu. Ostale kolege s kojima sam u kontaktu ga ne spominju, prećutno preskoče i idu dalje jer im je neprijatno, a ja vidim da deca vape da s nekim porazgovaraju. Mislim, nije baš da sednemo pa ko u kafani sve u detalje, ali ima nekoliko radionica koje oni odlično odrade i na koje se nadoveže diskusija i poneka iskustva za koja su čuli (ponekad mislim i da su lično njihova). Ponekad produžim ove časove tabua ako vidim da im se sviđa i da imaju potrebu da iznesu još neke stavove i mišljenja.
Inače, po mom mišljenju bi građansko vaspitanje trebalo biti obavezan predmet, jer nama stvarno nedostaje kulture saživota sa drugim ljudima. Teme su: tolerancija, demokratija, tabui, stereotipi i predrasude, participacija, vršnjačko nasilje i slično. Deca obožavaju ovaj predmet ako ga radiš valjano jer ima mnogo radionica i nije ti potrebno neko predzannje da bi učestvovao na času. Deca kojoj sam predavala srpski, recimo, na času srpskog uopšte nisu učestvovala, a na građanskom su bila aktivna. Odlično je za razvijanje samopouzdanja kod dece.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Maloletna trudnica
27.2.2013 13:53:54   
Sanja90
E sad cu vam ja ispricati moje iskustvo. Sa sadasnjim suprugom sam se zabavljala 2 godine.Moji su znali za njega,ali bili su jako strogi i za njih je bio zakon prvo skola pa sve ostalo. Znali su za njega i dozvoljavali su da se vidjamo,ali zna se kad se ide kuci.nema ostajanja do kasno. Kad sam zavrsila skolu negde u septembru 2009.ja ostanem trudna,on mi je bio prvi i poslednji.Imala sam 19god.(nisam bila maloletna :) )a on je imao 23god. ali za moje roditelje to je bilo katastrofa(u fazonu sta ce svet da kaze).Cak sam od oca onako trudna dobila batine,ali hvala Bogu bebi se nista nije desilo jer sam je stitila bukvalno celim telom. Moj tadasnji decko a sad muz bio je presrecan sto cemo dobiti bebu i jedva je cekao da dodje na razgovor sa mojima. On je dosao sa svojim roditeljima kao u prosidbu. I tu smo sve organizovali.Svadba i sve sto ide dalje. Dobili smo cerku 2010 god. Tad je caletu bilo jako tesko jer se setio da me je tukao,i znao je da je povredio da bebu svoju unuku danas ne bi video. Zatim sam ponovo ostala trudna i porodila se 2011.i dobili jos jednu cerkicu i sad sam ponovo trudna. A ja i moj suprug smo u srecnom braku oko 3godine i 3meseca. Znam da nije puno,ali se volimo kao i prvog danuser posted image A kako cu sa cerkama da pricam o tome...pa mozda kada budu trebale da dobiju prvu menstruaciju,kada cu morati da ih pripremim za sve sto ih ceka. Mislim da nema svrhe ranije pricati,posle 10 godine.moze,za ranije nisam pristalica. sve ima svoje vreme i majka ce najbolje znati kad je to vreme doslo.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Maloletna trudnica
27.2.2013 14:08:16   
Olga75
Jovana ,sine , ti ces u mojim godinama imati dete tvojih godina user posted image
svaka cast tebi , tvojim roditeljima i tvom muzi=u sto se toj trudnoci pristupili tako hm ,koji je izraz najprimereniji ne znam , valjda normalno
iskreno , ja nikako ne bih volela da moja cerka zatrudni tako mlada , po MENI to je jako neodgovorno
mislim , dal i ona treba da ima i prodje manje slobode i sveta nego ja
ne ne treba
slazem se da je to ( manje - vise ) stvar izbora
ali to mlado , nerazvijeno telo , taj duh koje ie odjednom svezan i obavezan da se stara o jednom nemocnom telu
i tako
mozda ja sad tu nesto sere***m ali
nije ovo vise tano neki srednji vek i da se tu nesto prvi - drugi snosaj smataru obavezujucim
budimo zreli i racionalni , osoba koje ima manje ( a i malcice vise ) od tih famoznih 18 je klinka - klinac ali zapravo
mislim svi adolescenti su sigurni da znaju kako svet funkcionise i kako oni imaju resenje za sve
ali nemaju i kad to shvate - to se zove zrelost
bez uvredeuser posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Maloletna trudnica
27.2.2013 19:58:32   
Maslacak15
Sve je to stvar licnog izbora, vaspitanja i spleta okolnosti. Tako da postujem sve majke. Ali bih samo htela da istaknem da je tinejdzerska trudnoca medicinski daleko od optimalne. A o tome se mislim vrlo malo zna, posto se uglavnom prica o problemima starijih majki. Bice sigurno novina za mnoge ali po broju svih komplikacija, izuzev genetski naslednjih oboljenja koja su najucestalija kod starijih majki, znaci rizik od prevremenog poremecaja, preklampsije, krvarenja, pobacaja,,, itd itd podjednako je rizicno ako vam je 16 i ako vam je 43.
Telo je jednostavno fizioloski nezrelo i nespremno za takve napore koje donosi trudnoca. A sigurno i da psiholoski nije jednostavno. Ali kao sto rekoh-svaciji licni izbor.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here