|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Maloletna trudnica
27.2.2013 20:20:30   
Olga75
mislim da nije potrebno pominjati komplikacije
dovoljno je samo pomisliti na to da kad rodis moras da ljuljas
znaci : izlasci , sloboda , izbor , nema
to je sve podredjeno detetu
i samo dobra volja svih okolo ( koji su , slazem se pomogli radjanju jer to je nesto divno i nikako abortus i tako ) i samo novcanik svih okolo , jer maloletna mama je itekako zavisna i finansijski i svakako
je da ce mozda pricuvati to dete
i onda dolazi otac , necu da prejudiciram da je maloletan ali svakako je zavistan a ako kojim slucajem nije , mislim snosaj sa maloletnicom je krivicno delo i to vrlo ozbiljo , znaci ako je punoletan to mu nekako dodje pedofilija
i tako
ima ta malolencka trudnoca svojih cari , ne kazem da nema user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Maloletna trudnica
27.2.2013 20:25:54   
Verolina
Problem seze daleko dublje od uvodjenja seksualnog obrazovanja u skole. Mi smo se kao nacija degenerisali. Kad bi jedna majka, umesto da sa cerkom odgleda citav niz turskih serija od 11h do 21h, odvela dete u biblioteku (a da je naravno pre toga procitala neku knjigu pa da zna to isto dete i da uputi u nesto) ili pozoriste, poceo bi da se dize taj dragoceni nivo kolektivne svesti, koji je kod nas, kako da se blago izrazim -poprilicno limitiran. I dok cale loce pivo, keva gleda serije, klinja bas i nece da razmislja o kondomu dok "pumpa" devojku, niti ce mamina izblajhana petnaestogodisnja curica da razmislja dok je taj isti klinja pumpa. Jeste problem porusiti tabue koji vladaju i dalje u porodicama, ali da bi deca naucila, prvo bi valjalo nauciti njihove mame i tate kako se ophodi prema ljudima. Mozda bi im trebalo napisati neki mini prirucnik za prvake sa naslovom-Kako ziveti zivot bez piva, politike i Turaka.
Bez da ikog uvredim, zato necu ni imenovati, ali samo na ovom forumu sam procitala toliko blistavih izjava da se usudjujem reci da te i takve majke ne bi objasnile ni ovci gde je valog, a Vuku sta je cirilica, a kamoli cerki da treba da prozivi valjan i lep zivot i da zacne majcinstvo sa zeljom, a ne sa moranjem u 16 godina. Sa druge strane nisam za to ni da babe radjaju decu, da se razumemo. Zena preko 50 godina ne treba da radja decu. U razloge necu ulaziti, vec sam ih izlagala na jednoj temi.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Maloletna trudnica
27.2.2013 20:36:36   
Olga75
hej , ako mozemo da razbijemo bar jedan tabu
znaci kondom ne smanjuje taj kao superduper osecaj a sprecava kojekakve bolestine i nezeljenu trudnocu
nasa mislija je izvrsena
a to turske serije , to je vec druga misija user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Maloletna trudnica
27.2.2013 20:41:02   
Verolina
Ma da. Stvar je samo navesti devojke da stave na tas-njegova izreka "to je kao da perem ruke u gumenim rukavicama" ili abortus, kondilomi i kompanija? Samo da se cure dovedu u tu situaciju da se zamisle sta ce od ova dva da prihvate. I na kraju, uvek postoji nada da sutrasnjica nasim lobotomiranim zenskim mozgovima donosi malo osvezenje po pitanju odbacivanja muskog sebicluka. Neka ga navuce!!!! Bogami, samo ako budem imala kcer. Ima da je naucim da bude zver.
Muskarci su postali operisani od kondoma. Vec par puta sam cula od drugarica kako tip od 30 i preko 30 nije znao da navuce kondom. To je zato sto nemaju rutinuuser posted image

< Poruku je uredio Verolina -- 27.2.2013 20:42:42 >


_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Maloletna trudnica
27.2.2013 20:47:13   
Olga75
e to : NEKA GA NAVUCE
kraj puno prica
kako mama zenske tako i mama muske dece
ali ja sad odoh ot , pec Olga
znaci maloletnicka trudnoca
desice se svakoj maloletnici koja ne koristi kontracepciju

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Maloletna trudnica
27.2.2013 21:46:20   
jovana13

IZVORNA PORUKA: Olga RR

Jovana ,sine , ti ces u mojim godinama imati dete tvojih godina user posted image
svaka cast tebi , tvojim roditeljima i tvom muzi=u sto se toj trudnoci pristupili tako hm ,koji je izraz najprimereniji ne znam , valjda normalno
iskreno , ja nikako ne bih volela da moja cerka zatrudni tako mlada , po MENI to je jako neodgovorno
mislim , dal i ona treba da ima i prodje manje slobode i sveta nego ja
ne ne treba
slazem se da je to ( manje - vise ) stvar izbora
ali to mlado , nerazvijeno telo , taj duh koje ie odjednom svezan i obavezan da se stara o jednom nemocnom telu
i tako
mozda ja sad tu nesto sere***m ali
nije ovo vise tano neki srednji vek i da se tu nesto prvi - drugi snosaj smataru obavezujucim
budimo zreli i racionalni , osoba koje ima manje ( a i malcice vise ) od tih famoznih 18 je klinka - klinac ali zapravo
mislim svi adolescenti su sigurni da znaju kako svet funkcionise i kako oni imaju resenje za sve
ali nemaju i kad to shvate - to se zove zrelost
bez uvredeuser posted image

Olga slazem se uglavnom sa tobom. Samo sto sam ja do 18g verovatno prosla sto neko nece za ceo zivot ali nije to tema. Ono sto sam htela da kazem je da sam zbog toga bila psihicki mnogo zrelija od vrsnjakinja kojima je bilo bitno samo da se razgolite ne bi li ih neko primetio. Ne bih menjala mirno vece sa mm i mojom decom za milion izlazaka, izlazila jesam dosta ali nisam sebe videla u toj prici opijanje mladici i minici, cemu to ? Ja sam sebe videla u drugoj ulozi, ulozi zene i majke. A sto se tice obrazovanja i ja smatram da bi bilo mnogo korisnije uvesti ga umesto gradjanskog. Ja sam naravno znala sta i kako i koja je sve zastita i ne samo od majke saznala vec imam i 2 starije sestre, ali sam u neku ruku svesno isla na to zbog svega sto se desilo, mozda ce biti bzv da kazem ali je to bio jedan od nacina da odem iz kuce jer sam prerano usla u svet odraslih i suocila se sa mnogim stvarima neprimerenim mom uzrastu od 11-12god.....

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Maloletna trudnica
27.2.2013 22:29:04   
Dada81

IZVORNA PORUKA: Verolina

Problem seze daleko dublje od uvodjenja seksualnog obrazovanja u skole. Mi smo se kao nacija degenerisali. Kad bi jedna majka, umesto da sa cerkom odgleda citav niz turskih serija od 11h do 21h, odvela dete u biblioteku (a da je naravno pre toga procitala neku knjigu pa da zna to isto dete i da uputi u nesto) ili pozoriste, poceo bi da se dize taj dragoceni nivo kolektivne svesti, koji je kod nas, kako da se blago izrazim -poprilicno limitiran. I dok cale loce pivo, keva gleda serije, klinja bas i nece da razmislja o kondomu dok "pumpa" devojku, niti ce mamina izblajhana petnaestogodisnja curica da razmislja dok je taj isti klinja pumpa. Jeste problem porusiti tabue koji vladaju i dalje u porodicama, ali da bi deca naucila, prvo bi valjalo nauciti njihove mame i tate kako se ophodi prema ljudima. Mozda bi im trebalo napisati neki mini prirucnik za prvake sa naslovom-Kako ziveti zivot bez piva, politike i Turaka.
Bez da ikog uvredim, zato necu ni imenovati, ali samo na ovom forumu sam procitala toliko blistavih izjava da se usudjujem reci da te i takve majke ne bi objasnile ni ovci gde je valog, a Vuku sta je cirilica, a kamoli cerki da treba da prozivi valjan i lep zivot i da zacne majcinstvo sa zeljom, a ne sa moranjem u 16 godina. Sa druge strane nisam za to ni da babe radjaju decu, da se razumemo. Zena preko 50 godina ne treba da radja decu. U razloge necu ulaziti, vec sam ih izlagala na jednoj temi.

Ko te razume,nece se uvrediti user posted image Necu ici u ot puno,samo prosto moram,jer sam bas danas u neverici gledala kakve sve(forumske) teme negde postoje,mislim tema o turskoj seriji ili o proslom ratu,tipa''da se ne zaboravi''.A,to sve majke komentarisu,koje jos po dosta toga ne znaju ni o majcinstvu kao ni ja sama...Htela sam im reci- zene,gledajte razvedriti trenutnu buducnost,pokusati bar i uneti radost u te mala nezna decija srca...Uff,oprostite mi malo,necu vise,ali evo ovo je vise bilo u globalu vezano za odgoj decice...Toliko sam pod utiskom da sam morala.Ako treba,brisite postuser posted image


_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Maloletna trudnica
27.2.2013 23:25:36   
Didy
Ruku na srce, ima devojaka koje su zrelije s 18 nego neke koje poznajem s 30. Manje-više, sve je to relativno.
Ipak, maloletničku trudnoću ne opravdavam, gledano u globalu. I sumnjam da je više od 5% istih (stvarno) željeno.

< Poruku je uredio Didy -- 27.2.2013 23:27:07 >


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Maloletna trudnica
28.2.2013 11:06:18   
Modessty
Sve se slažem sa vama.
Ipak se nadam da će neka maloletna trudnica ili njena mama ili porodica ako se pojave ovde po savet naići na toplu reč i iskren savet i podršku. AKo se već desi, onda bar treba da se pomogne a ne osudjuje ili tera na "ulicu"

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Maloletna trudnica
28.2.2013 11:17:25   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Didy

Ruku na srce, ima devojaka koje su zrelije s 18 nego neke koje poznajem s 30. Manje-više, sve je to relativno.


Moja majka je mene rodila sa 19. Da je bila zrela, bila je. Imala je veoma nesrecan zivot. Otac joj je poginuo kad joj je bilo pet godina, majka joj je nekoliko godina kasnije preudala i rodila joj brata kad je mami bilo 15. Njen ocuh tada dobija sizofreniju, pocinje da ih maltretira po kuci, a njen period srednjoskolstva se pretvara u brigu za brata koji je bio beba, pa umesto da izlazi ona menja ukakene pelene i dobija redovno batine od ocuha. Mog oca je upoznala kad joj je bilo 18 i ona je bukvalno pobegla u taj brak kao u neku vrstu spasa. I eto sta roditelji naprave od dece. Moja baba je umrla kad je majci bilo 26 godina, ali da je pozivela sigurno bih joj zamerila. Dete u porodici mora da oseti toplinu i ono sto je poenta moje price, devojcica u 18 godina treba da bude zrela dovoljno da se pazi odredjenih stvari, ali ne treba da bude toliko zrela da na svoja ledja prima breme porodice. Ovo je 21. vek. treba nesto i proziveti i nauciti. Nikada nikome ne bih savetovala da se udaje tako mlad, jer se nedostaci osete kasnije. Volela bih kad bi svi trezveno mogli da porazgovaraju sa osobama kao sto je moja mati i da te mlade devojke shvate koliko se gubi na integritetu licnosti kada se neki tereti u zivotu preuzmu i suvise rano.

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Maloletna trudnica
28.2.2013 11:23:06   
Verolina

IZVORNA PORUKA: Modessty

Sve se slažem sa vama.
Ipak se nadam da će neka maloletna trudnica ili njena mama ili porodica ako se pojave ovde po savet naići na toplu reč i iskren savet i podršku. AKo se već desi, onda bar treba da se pomogne a ne osudjuje ili tera na "ulicu"

Mi smo do sad pricali o prevenciji nezeljenih maloletnickih trudnoca (ja sam , doduse, rekla po koju i o onim zeljenim), ali kad se mleko vec prospe, naravno da treba stati uz svoje dete. Ja ne vidim nijednu drugu opciju kao normalnu. I svi oni roditelji koji ne zele da cuju za svoju trudnu cerku, su upravo oni zadrtanci o kojima sam govorila, u cijoj se kuci ne spominje rec "sex" jer to njihove cerke ne rade, ali se zato cuje kvrcanje otvaraca za pivo i smrdi zaprska dok u pozadini Mehmet govori Esmi kako je voli. user posted image

_____________________________

Sve zelje su izasle iz mene. Potrosila sam ih na druge. I sad vise ne znam kako se zeli. Ne znam kako se nada.Zelim da mi se vrati ista kolicina dobra koju sam drugima zelela. Zelim ponovo zelju u sebi. Zalim da budem sebicna.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Maloletna trudnica
28.2.2013 11:37:48   
Modessty
Verka uvek tako lepo i čisto iskažeš misli koje mi se motaju po glavi user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Maloletna trudnica
28.2.2013 11:44:05   
Shishica
Ja ne odobravam ni maloletnicki sex. Sta to dete zna? Ali dobro, to je dr. tema..

Toliko ima razlicitih zivota, prica, da je bezveze i da raspravljamo sta je i kako je najbolje i da li je dobro ili ne.. Ali ono sto je sigurno, u zivotu uvek se treba okrenuti dobroj strani pa ako se dogodi trudnoca tako rano neka se sto pre uozbilji i pretvori u roditelja, bude srecna sto ce imati divnog andjela i sto ce biti mlada mamika, mlada baka, bice duuugo tu za svoje dete (o cemu ja toliko razmisljam uvek..kako bih volela da su sto duze tu moji roditelji, da su mladji jedno deset ili bar pet godina)..

Sve u svemu, ako krenu da se zabavljaju na taj nacin treba da su svesni sta se moze desiti i da onda pristupe svemu kao ljudi, porodica da stane uz njih (nekada ni porodica ne moze bas mnogo da utice na dete pa se desavaju razne stvari jer dete je jednostavno takvo..) i ne rese to na najzalosniji nacin..

Eto moje sazeto i skromno misljenje user posted image Ali mislila sam da nam se jave male trudnice, ako ih ima, pa da budemo tu za njih.

(odgovor članu Verolina)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Maloletna trudnica
11.3.2013 18:40:32   
Figaro88
Moja mama je otvoreno pricala samnom kada mi je bilo 13g.Valjda je mislila da je tada pravo vreme.Sve sto mi je ispricala upila sam kao sundjer,nikada nisam imala nezasticen odnos pa i sa mm-om,osim kada smo pravili Andreu i sada kada pokusavamo i drugo bebce da napravimo.Ja mislim da cu taj razgovor sa Andreom imati mnogo ranije.Kada sam ja bila trudna samnom u dz je dolazila jedna devojcica od 13g.Moj brat je postao otac sa 19g,njegova bivsa zena je imala 15g.Nisam ni ja mnogo starija(21g),ali sam ja do tada prozivela mnogo toga,i zrelija sam od nekih mnogo starijih koje poznajem.Pricacu Andrei,reci cu joj svoje iskustvo,ali i iskustvo svoga brata,a i ako ostane trudna to je njen izbor,ja samo donekle mogu na to da uticem...

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Shishica)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Maloletna trudnica
11.3.2013 22:33:56   
Leptiric123
Figaro skroz si u pravu...samo na vreme treba pricati.Ja npr nikada nisam imala takav razgovor sa mojom majkom...a volela bih da jesam,nisam nigde pogresila,ne kazem zato nego mi je to nesto prirodno.Ja sam imala "srece" da odrastem vise vezana za sport i neke druge stvari nego izlaske.Nije bilo bas tih nepromsljenih odnosa....kasnije kada sam uzivala u zivotu u svakom smislu te reci koristila sam pilule i zastitu.Iskreno ono sto sam prozivela i kako sam se zezala sasvim je dovoljno,neko bi rekao i previse,nikada nisam dozvolila da budem igracka muskarcu,uvek su to oni bili meni...dok nisam nasla pravog,dok nisam imala posao i bila sigurna da sam samostalna i zrela osoba.Da li sam bila takva sa 18?Ne...ni blizu.Nije me ne znam sta zanimalo ali jednostavno ne mozes da se izivis kada zavisis od drugih,kada ujutru sedis u skolskoj klupi a uvece od mame i tate uzmes za pice ili dva.Kada postanes svoj covek tj zena,kada vidis kako raspolazes svojim zivotom tek onda mozes da znas da li si zrela i spremna za dete.

Ali razumem donwkle ali smo donekle da je nekima to bio nacin da odu iz kuce u kojoj je bio tezak zivot.Ali to onda nije zelja i ljubav da nekome das zivot vec zelja da sebi das drugi zivot....

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Maloletna trudnica
11.3.2013 22:35:31   
17 joka
Figaro  slaze,  se  u  potpunosti

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Maloletna trudnica
11.3.2013 22:36:56   
Maraj
razgovor razgovor i samo razgovor

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Maloletna trudnica
11.3.2013 22:39:43   
dijana1*
Moja mama je slabo pricala samnom, nekako je bila stidljiva. Ne zamerim joj takva je u svemu. Ali eto da li je to sreca ili pamet u tim godina stvarno sam bila primer i nisam pravila gluposti. Zao mi je kada cujem da maloletnice abortiraju i unistavaju svoje detinjstvo.user posted image

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Maloletna trudnica
13.4.2013 20:22:21   
smeško
Moja mama je bila moj prijatelj. Još uvek je. Zamolila me je, iz zdravstvenih razloga, da ne gubim nevinost do cca 18. godine. Posle toga napomenula je da je to moje telo i da sa njim mogu da radim šta poželim, jer me ona ne može kontrolisati. Ali, objasnila mi je rizike i moguće posledice seksualnog života. Takođe, imala je molbu da, ako se desi da zatrudnim, prvo njoj kažem, a ne drugaricama ili nekom drugom, jer mi je ona najveći prijatelj i pomoćiće mi koliko god bila ljuta ili šokirana. I ja nisam bila promiskuitetna, već odgovorna. Lepo mi je stavila do znanja da imam njenu pomoć, ali da je odgovornost moja. Tako i jeste. I ja sam joj zbog toga sve pričala: i kada sam izgubila nevinost sa dečkom u kojeg sam bila zaljubljena i kad sam prespavala kod supruga, tada još dečka, posle meseca dana veze...Rekla sam joj:,,Spavali smo zajedno, ali ništa drugo nismo radili''. Odgovorila je:,,Verujem ti''. I verovala mi je jer nisam imala razloga da je lažem.
Ne znam kako ću vaspitati svoje dete, želje su jedno a realnost drugo. Ali, čini mi se da su danas deca malo izvan realnog života, premalo odgovornosti im se pripisuje. Ništa ne znaju o zaštiti i seksualnom životu! Ma važi!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Maloletna trudnica
14.4.2013 20:45:38   
marince1

IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

Moja mama je slabo pricala samnom, nekako je bila stidljiva. Ne zamerim joj takva je u svemu. Ali eto da li je to sreca ili pamet u tim godina stvarno sam bila primer i nisam pravila gluposti. Zao mi je kada cujem da maloletnice abortiraju i unistavaju svoje detinjstvo.user posted image


Ovo potpisujem od reci do reci

_____________________________

Ko zna zasto je to dobro...

Nista u zivotu nije slucajno!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 95
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here