|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.2.2009 14:50:18   
jelana9
Samnom u bolnickoj sobi,je lezala zena iz Sombora.Zacudila me je,kada je iznela neka svoja ubedjenja koja se kose sa svime,cemu sam ja bila okruzena i ucena.
Na prvom mestu,pokazala mi je mobilni telefon i sliku,vec spremljene decije sobe.Njoj je to prvo dete.Meni su uvek govorili-da se ne sme kupovati nista za bebu,dok ona ne izadje iz porodilista.
Drugo,ima jak stav-da svoje dete nece krstiti!!!!To je,na primer meni nepojmivo.U mojoj familiji,dete se krsti posle nekoliko dana-po izlasku.Isto tako kazu,da se dete odmah krsti-da ga po verovanju nebi napadale neke sile.
Po izlasku iz porodilista,majka i beba u Crkvi ostavljaju ime deteta{koje ne mora biti isto na krstenju},uzimaju svetenu vodu i njome se majka umiva a beba kupa-40 dana.Ili,valjda dok se ne krsti.

Znaci,svako i medju nama koji smo iste vere ima razlicito misljenje i ubedjenje-a posebno,ako nismo sa istog podneblja ili verskog ubedjenja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.2.2009 15:00:57   
Anoniman
Za dalje polemisanje o sexualnom doživljaju sa obrezanim i neobrezanim muškarcima u ovoj temi:
Sex - obrezani i neobrezani muškarci KLIK

(odgovor članu jelana9)
  Direktna veza do poruke: 27
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 10:48:29   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

One su ispisale 5 strana o tome da to ne boli. user posted image  Kao, lokalna ili totalna anestezija, bolucka 24h, plače samo pri prvom piškenju i gotovo. user posted image

Ne znam zašto je onda mom detetu natekla piša kada su mu samo čupnuli kožicu? I plakao je pri piškenju 3 dana.


zaista samo peče pri prvom mokrenju ... čupkanje je agresivnija metoda ... nakon obrezivanja ima vrlo mali ili nikakav otok

ja sam sina osunetila i ako mu se otac jako protivio tome (moj muz nije obrezan)... upravo iz razloga cupkanja...povlacenja kozice i slicno jer se to mora stalno raditi a ovo jednom fiknes i gotovo...sam zahvat traje 10.tak minuta - da li je bolan ne znam ...lokalna anestezija...poceo odmah mokriti... preporuka da  24 sata bede bez pelena...
i da ...imao je tri mjeseca kada sam ga obrezala

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 10:51:39   
Anoniman
Jao nedavno sam gledala jednu emisiju o tome. Ali bila su starija deca, lupiću, mislim da su imali oko 5god, pravila se cela žurka... sada više ne znam ni gde se na planeti dešavalo, uglavnom, generacijski obrezuju decu, lupiću, ove godine se obrezuje 2004-to godište, i to je haos tamo. Svi pijani, i onda decu na živo obrezuju u jednom momentu.
Te izraze lica kod tih dečaka, tu paniku i otimanje, panične udisaje...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 10:53:40   
Anoniman
pa zato sam ja to uradila kad je imao 3 mjeseca ... e sad narodni običaji što neko pravi dernek kad osuneti dijete ....ma fuuuujjjjjjjjjj jezim se od toga 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 10:57:32   
Anoniman
Ne znam mico, svako radi kako misli.

Jednostavno, to je meni ... mislim, da ta kožica ne treba da bude tu, ne bi bila tu. Mislim da je ona zaštita za osetljiv glavić. To bi bilo ko kada bi nama skratili usnice, da klitoris više viri. Tako ja to vidim.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 31
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 11:02:24   
Anoniman
ma naravno.... ja uradila kako sam ja mislila da je najbolje jer sam ta tri mjeseca ludila kolko je vristao kad mu podjem zavrnuti da ocistim , a nisu ga htjeli ranije obrezati...kao daj da bar napuni pola godine.... i na kraju odem kod jednog profesora i on to odradi 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 32
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 11:03:39   
mamanp
Obrezivanje ili sunet se vrsi iz higijenskih razloga (kod nas verskih i higijenskih) jer ispod te kozice se skupljaju bakterije. Nekad je to bilo bolno, a danas se radi laserski sa lokalnom anestezijom, tako da je prakticno bezbolno. Ja sam sina prosle godine sunetila (trebali smo i prije) i mada sam se bojala bolova i svega, mali je super prosao iako je pokrupan i vec "ostareo" za to. Odlepljivanje kozice koje smo mi zbog bakterija odradili kad je mali imao 13 meseci bilo je bolnije, nego taj sunet.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 11:06:47   
Anoniman
a zasto je tu kozica ...pa valjda iz istog razloga ko i opna za nevinost user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i ona se skine u 99% slucajeva user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

bas ste to pokasno uradili mamaNp

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 11:07:12   
Anoniman
Ne znam stvarno, ta priča o bakterijama kod mene ne pije vodu. Tolike godine unazad toliki muškarci nisu bili obrezivani i sve je bilo ok.

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 11:10:13   
Anoniman
ama kad je covjek uhljup i peksin nakupicemu se svega bio ili ne bio osunecen .... tako da to nema veze ....zato i imamo vodu da bi se prali

mogu samo reci da je jednostavnije odrzavati higijenu jer nemas tada sta povalciti jedino to  

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 11:13:36   
mamanp
Ja mislim da ce sunet za nekoliko godina biti obavezan pri rodjenju muskog deteta, ne mozemo mi bit pametniji nego sav ostali svijet. user posted image  Pa u svijetu se to vec uvodi u praksu i mislim da ljudi rade ispravno.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 11:13:49   
Anoniman
Ah, to verovatno jeste. Mada, meni to oduzme 30 sec. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 11:14:24   
Sneža
Mene bas zanima kako izgleda alatka bez kozurice,ali sto je Tasha rekla zamislim klitoris bez usmina,joooooooooooooojjjjjj ,onda mora da su i ti muskarci jel te non stop nadrazeniuser posted image

_____________________________

superbrzasnežaheroj

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 11:14:30   
Anoniman
Bojim se da to u Srbiji teško da će postati praxa.

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 11:15:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Sneža

Mene bas zanima kako izgleda alatka bez kozurice,ali sto je Tasha rekla zamislim klitoris bez usmina,joooooooooooooojjjjjj ,onda mora da su i ti muskarci jel te non stop nadrazeniuser posted image


Ko kad se digne samo je mlitavo.

(odgovor članu Sneža)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 11:16:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Ah, to verovatno jeste. Mada, meni to oduzme 30 sec. user posted image


pa praxa je čudo Tasho user posted image

Snežo meni je samo jedan frajer bio cap-carap ...pravo da ti kazem isto ... nikakva razlika

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 11:19:18   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Ko kad se digne samo je mlitavo.



Nije tacno Taso.

Sto kaze Lenka iskustvo je cudo...Ma super je.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 12:43:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamanp

IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Ko kad se digne samo je mlitavo.



Nije tacno Taso.

Sto kaze Lenka iskustvo je cudo...Ma super je.


Ma žena pitala kako vizuelno izgleda tuki kada je obrezan i nije se digo. Jel tako? Viri glavić napolje. Zar ne?

(odgovor članu mamanp)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 12:45:03   
mamanp
Ocete sliku?user posted image user posted image  Viri glavic malo na vrhu...pa onda malo zadebljanje od kozice i posle sve normalno.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 12:45:29   
Ana RR
user posted image  user posted image  user posted image što volim kad Tasha objašnjava user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 12:46:14   
mamanp
Pa pitala zenauser posted image user posted image user posted image  ja samo odgovaram iz prve rukeuser posted image

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 12:48:07   
Jeca*
Necemo sliku. Izvinte ali moram da zavedem red. Koga zanima neka gugla user posted image

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 12:48:12   
Anoniman
Pa naravno da je "pa posle sve normalno", nisu mu odsekli tuki, nego kožicu.
Znate koliko kožice se odseče, ono što sam na TV videla... uhvati se samo kožica i povučeš što više možeši sec. Mada sam se zbunila jer sam negde čitala nečiji post i tamo je bilo rečeno nešto tipa da taj sunet nije dobro odrađen, jer bi trebao da viri ceo glavić.

Nema ljutiš mamanp, ne mislim ništa loše, ali nije isto. user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.5.2009 12:49:31   
mamanp
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Nema ljutiš mamanp, ne mislim ništa loše, ali nije isto. user posted image



Ne ljutim se, svako ima svoje misljenje.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here