|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 13:16:27   
Opterecena
IZVORNA PORUKA: vukosava

Ja mislim da je u ovoj temi prevashodno vazno musko misljenje, oni se definitivno zilion puta razumeju u problematiku sta se stvarno desi nakon obrezivanja... Ja mogu samo da vidim na nekom snimku krvavo dete i kako se previja i koji su saveti za menjanje pelena. A kako je tom detetu nakon toga i kasnije tokom zivota stvarno nikad ne mogu znati...


Tako je. Ja recimo ne znam ništa o ženskom polnom organu iz ugla ginekologa sem što ga doživljavam kao seksualni poriv. Opisao sam muke prijatelja u onom podužem postu. A po antropologiji samo 2% muških treba obrezati (previše ali baš previše kožice koja se ne može prevući) medjutim zbog religije taj je procenat veći od 50% svih muškaraca. Zaista ih žalim iako imaju vizuelnu prednost što kožica ne steže sundjerasto tkivo pa takav samo izgleda veći u opuštenom stanju dok praktično samo promeni ugao tokom erekcije. Osećaji su dijametralni.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 13:17:25   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: vukosava

Ja mislim da je u ovoj temi prevashodno vazno musko misljenje, oni se definitivno zilion puta razumeju u problematiku sta se stvarno desi nakon obrezivanja... Ja mogu samo da vidim na nekom snimku krvavo dete i kako se previja i koji su saveti za menjanje pelena. A kako je tom detetu nakon toga i kasnije tokom zivota stvarno nikad ne mogu znati...


Slažem se i drago mi je što Opterećena piše o ovoj problematici na razložan naćin iz muškog ugla poimanja iste, samo neka sve ostane u duhu Ringeraje user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.8.2010 13:18:45 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 13:19:10   
vukosava
Ja samo kapiram da ga tema vise pogadja, jer mi mozemo samo da filozofiramo o ovome, a da je tema zensko obrezivanje, ne da ne bi birala reci nego ko zna sta bi i ja o tome napisala...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 13:23:08   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: vukosava

Ja samo kapiram da ga tema vise pogadja, jer mi mozemo samo da filozofiramo o ovome, a da je tema zensko obrezivanje, ne da ne bi birala reci nego ko zna sta bi i ja o tome napisala...


i tu se slažem ali zašto da zbog ružnih reči moderatori brišu postove( prezentovanjem informacija na pogrešan način, nas-željne tih informacija uskraćuje za iste).....a u stvari možemo dosta naučiti ako se sve pristojno kaže zar ne?

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 13:31:32   
Opterecena
IZVORNA PORUKA: vukosava

IZVORNA PORUKA: Opterecena

Ja sam našao strane forume i video klipove o ženskom obrezivanju o čemu se kod nas ne priča pa me zanima šta savetujete ako budem dobio ćerku?

Elem, bolan i mučan proces, psihička trauma za ceo život koja se ne zaboravlja (sem ako nije bio beba koja nije mogla da piški)
Muslimani citiraju Kuran dok ih seku - morbidno.

To nije normalno i upropaštava se muški organ.
Izgubio sam poverenje u majku jer je htela da me obrežu ali sam izuzetno zahvalan ženi urologu sa dečije klinike u Beogradu koja mi je sa 14 godina pomogla da rešim glup problem na najbezbolniji mogući način.

Okruženi smo Muslimanima a kao devojčice ste čule da se to radi nekim dečacima a tu je i opsesija ženska...

Evo ko zna engleski nek pročita objašnjenje koje su zablude o obrezanom penisu
http://www.the-penis-website.com/shape-1.html
Iapk je ovo 21 vek... znači i obrezan može da dobije rak penisa jer ga trlja u gaćama punim bakterija...



U Francuskoj su upravo resili da deportuju ljude ako vide da praktikuju zensko obrezivanje, tako da ako si u Francuskoj...
Vidi link
A sto se S.A.D. tice, pogledaj statistiku:
S.A.D. procenti obrazivanja decaka po regionima
Vidi ovde na dnu sta je belaca sto to rade

Moja drugarica Ruskinja i njen muz Amer Poljskog porekla su dali na obrezivanje oba decaka. Meni sestra objasnjavala kako se to ovde radi najnormalnije, a da mozda u "undeveloped world" jos uvek ne zbog "sanitary reasons"... Zato kad sam cula da nosim devojcicu, odusevila sam se... Plus sam na DVD-u videla doktore kako objasnjavaju da mogu i da se predju pa da vise nego sto treba odseku...
Ja nemam taj organ i ne kontam bas koji su razlozi za secenje te kozice, pa zar onda ne bi trebali visak koze sa usiju da nam seku i gde li vec imamo nesto tako. Meni je apsolutno nepojmljivo vrsiti operaciju na maloj bebi, pa da ne valja tako, ne bi nam priroda tako dala... Aj slepo crevo da vadimo, moze da nas ubije, al kozica na polnom organu... Mislim ko je to uopste izmislio?


Poštovana Vukosava,

beba se obreže jedino ako ne može da piški pa joj se stvori mehur a to je retkost.
Dalje, ako zaboli dečaka stati do te tačke i ne povlačiti više.
Molim Vas da pogledate kod svog muža penis sa donje strane ako nije obrezan.
Vidćete kako je kožica spojena sa glavićem i ta spona se zove frenulum - služi za zadržavanje i vraćanje kožice.
Ako je slučajno frenulum kratak kod dečaka kožica se ne može zadržati.
Ako je zbog naglog vučenja frenulum pokidan pa na oko može da se prevuče kožica radi higijene nažalost niste rešile problem nego ga napravile - u erekciji će se kožica stalno vraćati.

Dakle, kožica se lagano prevlači do mesta gde je slepljena i ne siliti dečaka jer ako se sili onda će od prirodne fimoze nastati parafimoza iliti od biloške zaštite nastaje biološki otpor u vidu formiranja novih zaštitnih slojeva kožice pa je prevlačenje gotovo nemoguće.

Ovo je isključivo religijski akt jer kao što kažete - zašto smo onda tako rodjeni.

Takodje dešava se da se dečak rodi sa tolikim viškom kožice da ne samo da nije estetski nego je i štetno pa u tom slučaju mora biti izvršen operativni zahvat.
Nije lako biti dečak a mame moraju da im pomognu, naravno moraju i tate ali avaj... šta ako je tata obrezan...

Ima tu još mnogo toga ali sam uzeo samo ekstremne varijante gde je nužno uraditi ovaj čin ali iz medicinskih razloga

Nadam se da nećete nikad imati ovakvih problema.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 13:37:45   
Opterecena
IZVORNA PORUKA: dunja RR


IZVORNA PORUKA: vukosava

Ja samo kapiram da ga tema vise pogadja, jer mi mozemo samo da filozofiramo o ovome, a da je tema zensko obrezivanje, ne da ne bi birala reci nego ko zna sta bi i ja o tome napisala...


i tu se slažem ali zašto da zbog ružnih reči moderatori brišu postove( prezentovanjem informacija na pogrešan način, nas-željne tih informacija uskraćuje za iste).....a u stvari možemo dosta naučiti ako se sve pristojno kaže zar ne?


Pa eto, rodbina se stalno raspitivala za "moje zdravlje" i pričali o tome predamnom a ja crveneo. Rekoh strašno sam zahvalan doktorki urologu (i pamtim one iz opšte prakse kojima nisam dao ni da vide jer su pre toga savetovale seckanje).
Da nije bilo te doktorke urologa sada bih izuzetno mrzeo žene jer sam znao šta će mi uništiti. Naime, meni je deda rekao biće ti manje lepo ali ćeš moći da se oženiš.
I zamislite taj užas onda kod malog deteta... a sve je bilo prosto i jednostavno u ordinaciji... naravno posle obećanja da neće seckati već da želi da pogleda o čemu je reč... ma užas... mogu misliti šta je tek sa onim dečacima... eh da i moji su iz "muslimanskih krajeva" Srbije...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 13:40:20   
usamljena
Naziv teme je obrezivanje-sunet- sto znaci da ga posmatramo sa verskog gledista?
Koliko sam ja upucena zidovi i muslimani sunete m. decu, zidovi pre navrsenog 8 dana zivota a tako nesto  je i kod muslimana.  Za zidove sam citala nakon sto je  Christina Aguilera rodila pa se pisalo o tome.  Znam da se radi i obrezivanje iz medicinskih razloga, npr moja prijateljica je to morala uraditi jer bebac nije  mogao izbacivati urin (nesto je bilo zacepljeno- sad lupam jer ne znam tacno). Isto tako sam i ja kroz neke serije i gluposti videla da toga ima masovno i u Americi user posted image
Nisam citala bas sve postove user posted image pa ne zamerite

< Poruku je uredio usamljena -- 22.8.2010 13:42:29 >


_____________________________

Hvala Vam
Sve ce jednom biti juce




(odgovor članu Opterecena)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 13:41:58   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Opterecena
Nadam se da nećete nikad imati ovakvih problema.


Ma sve je meni moj muz objasnio i pitala sam sve drugarice sto imaju decake kako sta rade oko kupanja. Tema svakako vecita i bice aktuelna dok god ima opravdanja za to...


< Poruku je uredio vukosava -- 22.8.2010 13:44:28 >

(odgovor članu Opterecena)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 13:48:21   
Opterecena
Koliko je to opterećenje za dečaka kazuje da sam sa drugarima proveravao ko sve može da prevuče i samo par njih je reklo da može. Čak smo i "proveravali" u žbunju...
Kada dodje momenat da budem tata bar ću znati kako da pomognem sinu.
Interesantno, brat uopšte nije imao ovaj problem.

(odgovor članu Opterecena)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 13:50:57   
Opterecena
IZVORNA PORUKA: usamljena

Naziv teme je obrezivanje-sunet- sto znaci da ga posmatramo sa verskog gledista?
Koliko sam ja upucena zidovi i muslimani sunete m. decu, zidovi pre navrsenog 8 dana zivota a tako nesto  je i kod muslimana.  Za zidove sam citala nakon sto je  Christina Aguilera rodila pa se pisalo o tome.  Znam da se radi i obrezivanje iz medicinskih razloga, npr moja prijateljica je to morala uraditi jer bebac nije  mogao izbacivati urin (nesto je bilo zacepljeno- sad lupam jer ne znam tacno). Isto tako sam i ja kroz neke serije i gluposti videla da toga ima masovno i u Americi user posted image
Nisam citala bas sve postove user posted image pa ne zamerite


Ne, oni ih sunete od pete godine života jer dotle pomeraju kožicu da se odlepi.
Zalepljeno se ne može obrezati.

Medicinski razlog ne postoji za ovim činom jer ne mogu više da ponavljam da je uništeno 70% muškog osećaja a glavić otupi.

Vaša prijateljica je imala taj redak slučaj kada je zaista opravdano obrezivanje.


< Poruku je uredio Opterecena -- 22.8.2010 13:52:42 >

(odgovor članu usamljena)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 13:54:00   
LillyT
IZVORNA PORUKA: Opterecena

Za dečaka je ipak najvažnije da bude voljen od majke čak više nego li devojčice. 



Ne želim da ulazim u polemike na ovoj temi iz određenih razloga, ali prosto ne mogu da verujem da neko ko se izdaje za odgovornu i obrazovanu (bar medicinski) osobu, ovako nešto napiše.


_____________________________

Zgodna nisam, ali nezgodna jesam

...and all I can do is try

(odgovor članu Opterecena)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 13:56:08   
Opterecena
IZVORNA PORUKA: LillyT

IZVORNA PORUKA: Opterecena

Za dečaka je ipak najvažnije da bude voljen od majke čak više nego li devojčice. 



Ne želim da ulazim u polemike na ovoj temi iz određenih razloga, ali prosto ne mogu da verujem da neko ko se izdaje za odgovornu i obrazovanu (bar medicinski) osobu, ovako nešto napiše.



Iz ugla psihijatrije... muškarci su emotivniji pol, verovali ili ne...
Primer je poezija, najlepše pesme napisaše baš muški.

A ako ćemo i o seksulanoj emotivnosti muškarca mi više volimo da otkrivamo nego da u novinama, na filmu ili na plaži da vidimo skroz golu ženu. Sputava našu maštu. Kod vas je obrnuto pa uopšte ne reagujete na nas dok smo recimo na plaži samo u gaćama. Zar ne?

Veliki je problem za dečaka ako je imao strogu majku, neodgovornog oca zavisnika, ako je bio sputavan u svemu...

< Poruku je uredio Opterecena -- 22.8.2010 14:03:06 >

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 14:00:14   
Lu
IZVORNA PORUKA: Opterecena

IZVORNA PORUKA: Lu RR

Opterećeni ili opterećena,
Kao prvo u pogrešnoj si temi, jer ovdje govorimo o higijeni dječakove piše a ne o obrezivanju, o kojem imamo posebnu temu!
Kao drugo, nemaš pravo da vrijeđaš sve nas majke i optužuješ nas da mučimo i zlostavljamo svoju djecu, zbog toga možeš biti banovan, nadam se da to znaš!
Kao treće ovo je forum za razmjenu iskustava a ne stručni forum sa doktorima, prema tome ako sam ja rekla da sam ja svome sinu navlačila kožicu i u jednom trenutku odlučila da ga odvedem urologu da mu odlijepi kožicu koja se počela sljepljivati, to je moje iskustvo a ne put kojim će ići sve majke sa svojim sinovima koje su to pročitale, niti je to stručni savjet!

Ovo što si napisao je jako ružno, ubuduće ako želiš da sudjeluješ na ovom forumu , biraj riječi, jer ti ne znaš izgleda šta znači za majku kad diraš u njeno najsvetije!!!

Poštovane "majke",

učlanio sam se na ovaj forum frapiran kako mučite dečake a ponašate se kao da nemate muževe!




Ako postoji tema o obrezivanju a ovde puštate klipove kako to lepo izgleda onda neka je tvom sinu Bog u pomoći, tim pre ako je maltretiranje deteta poželjna osobina majke.

Ja sam izgubio poverenje u majku jer me odvela na sečenje i otvoreno rekoa urologu (takodje žena) da ne želim da mi se to radi. Bila je odličan psiholog a i urolog. Na sledećoj kontroli je bio muškarac - nevaspitan i vulgaran tako da sam shvatio u čemu je štos sa urolozima i vratio poverenje u ženski rod.

Vi ovde forsirate obavezno obrezivanje iako niste izučavale urologiju pa ne znate da kožica nije slepljena sa strane već na širem delu glansa. Jednostavno i logično.

Ako sam rekao da mi je sa 14 godina slepljen deo bio čist znači da tu ništa ne može da se zaprlja.

Da radite kod sebe operaciju plastičnu uveta bile bi izuzetno detaljne a ovako kad je dečak u pitanju idete na rekla kazala...

p.s. nisam znao da je maltretiranje deteta jako poželjna stvar
Ovo je ujedno moj poslednji komentar pa sa srećom vam bilo i

izvinite se sinu kad se oženi i što mu nije lepo sa ženom




To što stavljaš nas majke pod navodnike, dovoljno govori o tebi kao osobi vrijednoj raspravljanja o svim ovim neistinama koje si napisao...

_____________________________

Kad zašutim, okrenem se i odem, to ne znači da si ti pobijedio.
Znači da više nisi vrijedan mog vremena!

(odgovor članu LillyT)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 14:02:08   
guppy RR
Opterećena,

dovoljno ste se izjasnili u ovoj temi. Ovo nije naučna sednica da moramo na kraju da dođemo do krajnjeg zaključka. U ovoj temi svaka majka iznosi ono što je naučena, što joj je rečeno, što je sama doživela sa svojim detetom.

Molim da to bude poslednji vaš post o ovoj temi, da i drugi korisnici mogu da kažu šta misle o njoj.

(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 14:13:53   
Verus
Opterecena, izneo si svoje misljenje, i drugi ljudi koji budu citali, ce mozda, da ga uvaze.  Mislim da je to dovoljno kontribucije ovoj temi-nadam se da nisi ovde da bi izazvao svadju, zato sto RR nije  mesto za tako nesto.  Molim te nemoj to ciniti.
IZVORNA PORUKA: Opterecena

IZVORNA PORUKA: guppy RR

Opterećena,

dovoljno ste se izjasnili u ovoj temi. Ovo nije naučna sednica da moramo na kraju da dođemo do krajnjeg zaključka. U ovoj temi svaka majka iznosi ono što je naučena, što joj je rečeno, što je sama doživela sa svojim detetom.

Molim da to bude poslednji vaš post o ovoj temi, da i drugi korisnici mogu da kažu šta misle o njoj.


Naravno ako je naučena da upropasti ona će to učiniti.
A da nema pojma šta je zapravo uradila

Direktna veza do poruke: 115
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.9.2011 17:29:06   
Dove
Ja Nikoli nisam uspela da povucem kozicu.Ima taj veliki visak kao MM to se zove vrecasti penis,i nema sanse da povucem jer nemam za sta da uhvatim,veci deo je kozica.
Naravno vodila sam dete urologu jos s proleca.Doktor ga je pogledao i rekao do slovce ovako
GOSPODJO NJEMU Kuser posted image SLUZI SAMO ZA PISANJE I TO ZA SADA ODLICNO RADI.AKO MU VI NE POVUCETE KOZICU DO 7 GODINE ONDA MI MORAMO DA GA OBREZEMO!!!
Ja sam pokusala jos par puta i nema sanse.MM mi kaze da sam blesava sto uopste potenciram to jer ni njemu majka nije povlacila nego je on to sam kad porastao,i stvarno je sve ok osim tog viska koji njemu uopste ne smeta.Ja se samo bojim eventualne i vrlo moguce infekcije,nista drugo.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
20.9.2011 18:06:53   
Anoniman
Ja nemam decu, ovde sam sasvim slučajno, ali mi se samo poslednji post (pisala Dove) čini kao najnormalniji i da, kao sasvim normalno gledanje na stvari. A ako neko ima problem sa ženom ili majkom to ne znači da su sve žene i majke lude, nenormalne, bezosećajne i td.
Ako je neka žena koju ja poznajem dopustila detetu da se penje na sto i lomi nameštaj, to ne znači da će i moje dete biti siledžija. Da ne dužim, ja nisam za ovo osim ako je stvarno nužno. I sad odoh, ćao.

(odgovor članu Dove)
  Direktna veza do poruke: 117
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
8.10.2011 2:28:23   
Anoniman
citala sam i malo se smejala hehe..smjesno je kako ljudi raspravljaju neke teme evo ja cu iznjet konkretno svoje misljene jer sam iz muslimanseke porodice.Ja nemam dece jos uvekuser posted image ali se nadam uskoro i ako budem imala musku decu naravno da su ih sunetiti jer muslimani i zididovi to rade iskljucivo iz vjerskih razloga.U kur'anu i verovatnu u tori pise da je to necist kod muskog deteta i na tome se temelji taj stav da se to radi iz vjerskih razloga...

Ustavri zelim da kazem to je na karaju krajeva stvar vjerskog i licnog ubjedjena ko voli neka izvoli niti koga kudim niti koga hvalim imam prijatelja i krscana i pravoslavac i muslimana..svi smo razliciti neki obrezani neki ne uglavnom svi smo ljudi i nema potrebe da se raspravljamo o necim sto ne vodi nikuda...Mozda sutra Bog mi da kcer i uda se za krscanina ili prvolsavca,,a nije obrezanuser posted image sta ja tu mogu to je njihova vera i ja je postujem dok oni postujeu mene i ne vredjaju me..prijatelji smo zar ne???

tako da uzivaj te i raditi onako kako mislite da treba....user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 118
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
8.10.2011 3:03:10   
Lilla
IZVORNA PORUKA: Opterecena


Ne, oni ih sunete od pete godine života jer dotle pomeraju kožicu da se odlepi.
Zalepljeno se ne može obrezati.

Medicinski razlog ne postoji za ovim činom jer ne mogu više da ponavljam da je uništeno 70% muškog osećaja a glavić otupi.



Oprostite, ali ja stvarno vecu izmisljotinu od ovoga nisam procitala. Po tom nebuloznom stavu bi trebalo da znaci da su svi obrezani muskarci "tupi" na stimulaciju i da nemaju nikakvog osjecaja vec pri polnom odnosu orgazam dostizu uz pomoc svojih fantazija?! Zivim sa obrezanim covjekom i slobodno mogu da tvrdim da je on licni primjer da ovo iznad napisano nije istina. Ne vidim samo poentu ovakvog izmisljanja.

Naseg sina aBd planiramo obrezati (i vjerovatno cemo to uraditi oko navrsene prve godine), jer nam tako nalze vjera i ne vidim u tome nista problematicno. Sada se obrezivanje radi laserski, a djeca se toga kasnije ni ne sjecaju.


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Opterecena)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
8.10.2011 3:13:49   
anuksunamun
aman zaman,to su radili jevreji prvi..eno nista im ne fali...kazu da obrezani frajeri mogu duze da rade u krevetuuser posted image nisam proverilauser posted image user posted image ...moje kume muz (kumuser posted image )je pola musliman (sada je 100% pravoslavac-konvertovao se pre Emira Kusturice:):)) do pola je obrezan-koliko sam razumela,kaze kuma -radi ko singerica..ja svoje dete ne bih obrezivala ,ali to je moja intimna stvar...kao sto je stvar jedne religije-obrezati,tako je stvar druge ne uciniti to,mada ja ne znam da pravoslavlje izricito zabranjuje obrezivanjeuser posted image mozda gresim...ali evo procitah neke "clanke na ggogle-u" ispostavlja se da i nije tako naivna ta trauma od obrezivanja..deci se vezu ruke i noge ????jel to tacno??

< Poruku je uredio anuksunamun -- 8.10.2011 3:24:05 >

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
8.10.2011 3:54:28   
Anoniman
ne to nije tacno sigurno ko vam je to pricao ja u porodici znam da deca pate 3 dana najvise...samo se mora paziti da se ne nose pempas i da oblaci siroku robu i najbolje je uraditi dok je dete jos malo prije 6 meseci.slazem se s tobom svako ima svoje i neka se pridrzava i postuje tudje da bi i sam bio postovan...user posted image

(odgovor članu anuksunamun)
  Direktna veza do poruke: 121
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
8.10.2011 13:02:18   
Lilla
To za vezanje nisam nikad cula, niti znam da se to radi, mada ne mogu da tvrdim da se to nekad nije radilo kada nije bilo anestezije, ne znam stvarno. Znam kako se u vecini slucajeva radi sada. To radi iskljucivo strucno lice ne nekakvi berberi kako se to prica. Zahvat kratko traje, dijete je pod anestezijom i ne osjeca bol tokom zahvata a rodjitelji prisustvuju i svo vrijeme su uz dijete. Poslije moze da boli par dana, pa se dijete mora malo pripaziti da se ne bi povrijedilo, ali nije to nista strasno.

Sjecam se kada su obrezali mog brata, bio je veliki, mislim da je imao 6 godina. Hirurg je dosao kuci i to je obavljeno u spavacoj sobi, tata je bio sa njim. Nije nista osjetio tada, poslije je hodao par dana u mojoj spavacici user posted image da se ne bi povrijedio i to je sva prica. Moja jetrva je obrezala njihovog sina kada je imao dva mjeseca. Mozda i jeste najbolje to uraditi dok je dijete malo i dok nije svjesno, cisto da bi se izbjegli strahovi od nepoznatih ljudi i bolnica.

Ako cemo o traumama, ja ih imam od busenja usiju. user posted image


_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
8.10.2011 14:03:22   
Lilla
Izvinjavam se na duplom postanju, ali nemam opciju uredi na ovoj temiuser posted image a sad malo bolje pogledah prijasnje postove i vidjeh da se pominje i zensko obrezivanje koje se povezuje sa vjerom pa sam htjela i to da komentarisem. Zensko obrezivanje apsolutno nema veze sa vjerom iako neki misle da ima. To je dio tradicije kod nekih naroda, a tradicija i vjera se bitno razlikuju. Licno to osudjujem maksimalno.

Na kraju samo da dodam da svako ima svoje i da se slazem sa svima koji su rekli da treba postovati tudje, kako god neko izabere da obreze svoje (musko) dijete tako neko ne izabere, i oba slucaja su po meni ok. 

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
8.4.2015 19:53:29   
rilee
Molim da mi neko pomogne ako može , kako se čestita za Sunet , ja nisam Islamske Veroispovesti , ali bih da čestitam prijatelju koji je Islamske Veroispovesti i poreklom je sa Kosova i Metohije i treba da mu se sin Suneti . Hvala u napred na pomoćiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
9.4.2015 7:38:10   
branki*
sve najbolje osunecenom junaku,srecan vam sunetluk!mozes tako nesto,neces pogresiti.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu rilee)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tata "podojio" bebu dok se mama op...
POROĐAJ ponekad ne prolazi kako žene planiraju.
Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here