|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
23.9.2009 15:00:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bratzz

IZVORNA PORUKA: mamanp

Ja mislim da ce sunet za nekoliko godina biti obavezan pri rodjenju muskog deteta, ne mozemo mi bit pametniji nego sav ostali svijet. user posted image  Pa u svijetu se to vec uvodi u praksu i mislim da ljudi rade ispravno.


Bas mene briga za celi svet mene interesuje moje dete. I ja i  mm nikada necemo dozvoliti da se nasem sinu osakacuje polni organ, to definitivno nije humano. Niko nema prava da donosi odluku u deteovo ime, ono je malo nejako i ne moze da se odbrani. Da su mm roditelji obrezali on im to nikad ne bi oprostio.



i sad bi svi trebali podavit svoje roditelje jer su im izvadili krajnike dok su bili djeca, ili slijepo crijevo ...user posted image user posted image user posted image user posted image mislim stvarno komentar nikakve veze ni sa čim ...


(odgovor članu bratzz)
  Direktna veza do poruke: 76
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
23.9.2009 15:03:24   
Anoniman
Vučko, u današnjem svetu, takvom kakav je, nije isto dal si sinu izvadila krajnike ili si ga obrezala. Prosto, kod nas obrezivanje ide kao nužno zlo, kada zaista nema nikakvog načina da se kožica zadrži a dete ostane zdravo.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
23.9.2009 15:07:50   
Anoniman
samo sam komentarisala post od Bratzz jer ako navodiš da je dijete nejako i da odlučuješ u njegovo ime...odlučeješ onda i da li ćeš mu vaditi krajnike ili slijepo crijevo...ukoliko se pojavi potreba za tim...pa i za sunećenjem ili obrazivanjem ... da li će se to uraditi kada se stvori potreba ...znači ukoliko dođe do komplikacija tada hoće definitivno...da li će to neko uraditi preventive radi to je opet na roditelju da odluči...da ja sam odlučila u ime svog djeteta ...pa nek sutra voli više svoga ćaću zato što je on bio striktno protiv toga ...bujrum ja nemam ništa protiv...jer ja sam u kako se to voli samo kod nas reći u miješanom braku.... muž je bio  protiv ja sam bila za ... 

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 23.9.2009 15:09:10 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 78
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
23.9.2009 15:18:46   
Anoniman
Sve ja razumem šta si ti rekla. I mislim da ni jedna od nas ne bi imala dvojbi da je pitanju zdravlje deteta, odnosno, da to mora da se odradi iz medicinskih razloga. I razumem i ovaj deo koji ti objašnjavaš za "nejako dete", ali razumem i šta je bratzz rekla za nejako dete. Ona je komentarisala post u kome piše da je u svetu to praksa, ni ne pitaju se roditelji da li to žele ili ne, nego samo rade. To ni po meni nije ispravno.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 79
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
23.9.2009 15:22:11   
Verus
mislim da se ovo pod obavezno nece nikada dogoditi.  U americi polako menjaju misljenja o tome, i kada se porodis ovde apsolutno je tvoja odluka sta ces uraditi sa svojim detetom. Sto je normalno a tako ce i ostati.  Nemas brigeuser posted image
IZVORNA PORUKA: bratzz

IZVORNA PORUKA: mamanp

Ja mislim da ce sunet za nekoliko godina biti obavezan pri rodjenju muskog deteta, ne mozemo mi bit pametniji nego sav ostali svijet. user posted image  Pa u svijetu se to vec uvodi u praksu i mislim da ljudi rade ispravno.


Bas mene briga za celi svet mene interesuje moje dete. I ja i  mm nikada necemo dozvoliti da se nasem sinu osakacuje polni organ, to definitivno nije humano. Niko nema prava da donosi odluku u deteovo ime, ono je malo nejako i ne moze da se odbrani. Da su mm roditelji obrezali on im to nikad ne bi oprostio.


(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
23.9.2009 15:22:49   
Anoniman
pitaju se roditelji ....to je greška pretpostavljam u postu MameNp, ali je tamo postala zaista praxa

e sad ovdje to klinika ne radi do 6 mjeseci...a zašto...zato da ti mahnu pare jer ti to osiguranje ne pokriva ....a to je već za neku drugu priču

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
23.9.2009 16:47:06   
snješka
Ma u BiH je to postalo trend samo iz vjerskih razloga i laže ko god kaže da je iz higijenskih. Sada se više nego ikad ističe vjera i pripadnost istoj.
Samo ne mogu da vjerujem da neko kaže da ne boli kad mu odsječeš komad kožeuser posted image Naravno, tuđa rana ne boli. Glupost. Ja to svom djetetu ne bih uradila ni za šta na ovom svijetu, osim da mu život od toga zavisi.


_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
23.9.2009 17:14:27   
sephora
moj sin će biti obrezan jer mora da mu se rekonstruiše deo uretre tom kožicom...ali mislim da je reč sakaćenje u svakom slučaju prejaka za čin obrezivanja...meni to nije tako strašno obzirom da je i sam Isus bio obrezan pa prema tome, moglo je da se desi i da hrišćani to praktikuju,...ovako neka svako prati svoju tradiciju i svi srećni...user posted image

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
2.6.2010 14:44:56   
jovana85
user posted image nemoj se plasiti toga . moja jetrva je sa kosova i prosle godine je  je uradila obrezivanje deci . doktori kazu da mokraca leci tu ranicu . netreba da se dete utopli  natreba da nosi donji ves , moguce da je bila neka infekcija od jorgana ili carsava , uglavnom od toga  bude . jljudi svatite to je zdravo moj muz je obrezan nista mu ne fali njegova stvar  user posted image je normalna! i higijenski je to ispravno ! ja to podrzavam ............ ljudi bre ! ma niko nije umro od toga samo je zdravije! i  niko nikog ne sakacuje to je cista volja. pozdrav svima iz borauser posted image user posted image

(odgovor članu gracija)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
2.6.2010 14:49:37   
jovana85
user posted image ma ti pojma nemas bre ! jer su mozda trebali da  te puste da ti se slepo crevo pretvori u corbu ! sto se mora mora seuser posted image   tako da pazi sta pises kada nemas pojma user posted image ovo ti je prijateljski savet

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
2.6.2010 14:51:52   
jovana85
user posted image e takve ljude treba potovati kao tebe! razumne i jake . svaka cast ! zelim ti svu srecu  i nemoj se bojati. bice sve ok!user posted image

(odgovor članu jovana85)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
28.7.2010 3:58:51   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Tashke
Na rr.ba sam čak pročitala da u Americi mušku decu obrezuju u porodilištu bez pitanja, kao - to je normalno.


Ovo je tacno. Meni su rekli da treba da naglasis da neces obrezivanje i posto je muz svakako na porodjaju sa tobom u sobi (cesto seku pupcanu vrpcu muzevi npr.) da on mora da gleda da to ne urade slucajno. Aj sto osakate dete nego sto i to naplacuju ekstra, ne pokriva osiguranje a racunaju u operaciju. Oni smatraju da se to radi u zemljama razvijenog sveta. I objasnjavaju higijenom. Ja gledala na DVD-u da mogu i da se predju pa odseku previse te kozice pa uzas.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 11:30:27   
Opterecena
Ja sam našao strane forume i video klipove o ženskom obrezivanju o čemu se kod nas ne priča pa me zanima šta savetujete ako budem dobio ćerku?

Elem, bolan i mučan proces, psihička trauma za ceo život koja se ne zaboravlja (sem ako nije bio beba koja nije mogla da piški)
Muslimani citiraju Kuran dok ih seku - morbidno.

To nije normalno i upropaštava se muški organ.
Izgubio sam poverenje u majku jer je htela da me obrežu ali sam izuzetno zahvalan ženi urologu sa dečije klinike u Beogradu koja mi je sa 14 godina pomogla da rešim glup problem na najbezbolniji mogući način.

Okruženi smo Muslimanima a kao devojčice ste čule da se to radi nekim dečacima a tu je i opsesija ženska...

Evo ko zna engleski nek pročita objašnjenje koje su zablude o obrezanom penisu
http://www.the-penis-website.com/shape-1.html
Iapk je ovo 21 vek... znači i obrezan može da dobije rak penisa jer ga trlja u gaćama punim bakterija...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 11:33:32   
Opterecena
IZVORNA PORUKA: vukosava

IZVORNA PORUKA: Tashke
Na rr.ba sam čak pročitala da u Americi mušku decu obrezuju u porodilištu bez pitanja, kao - to je normalno.


Ovo je tacno. Meni su rekli da treba da naglasis da neces obrezivanje i posto je muz svakako na porodjaju sa tobom u sobi (cesto seku pupcanu vrpcu muzevi npr.) da on mora da gleda da to ne urade slucajno. Aj sto osakate dete nego sto i to naplacuju ekstra, ne pokriva osiguranje a racunaju u operaciju. Oni smatraju da se to radi u zemljama razvijenog sveta. I objasnjavaju higijenom. Ja gledala na DVD-u da mogu i da se predju pa odseku previse te kozice pa uzas.


Ovo je tačno ali u periodu do 1960 kada su utvrdili da i obrezan može dobiti rak penisa i ostale tegobe tj da su bili u zabludi.
Sada u Americi ODBIJAJU ČAK I KAD MUSLIMANI TO TRAŽE tako da oni moraju kod svojih Hodža...
Pronadji ovaj podatak, aktuelan je
Velika je Amerika i obuhvata 56 država sa različitim pravilima...

A U RUSIJI NE SEKU A MI ISTO SLOVENI... NEMCI I POMADE SMISLILI...
Gde nadjete samo nakaradne zemlja sa muslimanskim stanovništvom i gomilom Jevreja?

Make no mistake, circumcision is mutilation. It''''''''''''''''s not justifiable on health grounds, it''''''''''''''''s indefensible on religious grounds, and it''''''''''''''''s an act of barbaric cruelty on a baby whose body is being changed irrevocably without his permission.

http://www.the-penis-website.com/shape-1.html


< Poruku je uredio Alexx RR -- 23.8.2010 10:44:07 >

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 11:47:59   
Opterecena
IZVORNA PORUKA: jovana85

user posted image nemoj se plasiti toga . moja jetrva je sa kosova i prosle godine je  je uradila obrezivanje deci . doktori kazu da mokraca leci tu ranicu . netreba da se dete utopli  natreba da nosi donji ves , moguce da je bila neka infekcija od jorgana ili carsava , uglavnom od toga  bude . jljudi svatite to je zdravo moj muz je obrezan nista mu ne fali njegova stvar  user posted image je normalna! i higijenski je to ispravno ! ja to podrzavam ............ ljudi bre ! ma niko nije umro od toga samo je zdravije! i  niko nikog ne sakacuje to je cista volja. pozdrav svima iz borauser posted image user posted image


Ovo samo budala može da kaže.
Kožica je puna nervnih završetaka koji se nakon prevlačenja nadju ispod glavića.
Pojačavaju osećaj zadovoljstva.

Vaš muž ako je obrazn kao dečak neće znati razliku a zdravo - nije!
Moj prijatelj je to uradio nakon dobijanja prvog deteta, sa 23 godine, na nagovor rodjaka iz BiH (a vi sa Kosova) pa mi se požalio da kada je prošao sve one muke više ne oseća ženu kao nekad.

Vi naravno nemate osećaj za obrezan ili neobrezan jer oba izgledaju isto u erekciji.
Kožica sa nervima čini 70% našeg uživanja a obrezanom ništa ne znači oralni seks, više ide na maštu iz mozga i na prizor golog ženskog tela.

Razumem vas pošto se otome ne priča a žensko crveni kada se pomene penis i teško muškom detetu koje ta žena dobije...

Pomoći dečaku - DA
Uništiti organ - NE

< Poruku je uredio Alexx RR -- 23.8.2010 10:43:41 >

(odgovor članu jovana85)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 11:50:34   
Lilly*
BEZ vređanja, molim! Možete izraziti svoje mišljenje, ali nemojte vređati ostale članove, jer će poruke biti brisane!

_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Opterecena)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 12:15:54   
Opterecena
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

BEZ vređanja, molim! Možete izraziti svoje mišljenje, ali nemojte vređati ostale članove, jer će poruke biti brisane!


Izvinjavam se ali ako je neko nestručan i pritom se vadi na familiju sa Kosova punom obrezanih Šiptara i na muža sa Kosova onda ostaje pitanje zašto se priča o ovome ako se to zaista radi?

Mogu li da Vas zamolim za odobrenje oko VIDEO DEMONSTRACIJE?
Evo da bih dokazao koliko je vrh kožice oset_ljiv snimiću samog sebe, penis u gro planu, gde ću bez dodirivanja glavića dirati vrh kožice koju pritom neću ni prevući i dobićemo isti rezultat kao da je prevučena. Pa bih voleo kontra klip od gospodjinog muža da dira svoj ostatak kožice bez pipanja glavića ako mu se usled toga uopšte digne... Toliko...

Moj cilj je da obavestim zbunjene majke i da kritikjem one što savetuju upropšatavnje!

Ako se to radi da bi penis mogao da obavi oplodnju bez uživanja nadam se da je gospodja sa Kosova obrezala klitoris da bi mogla da rodi bez uživanja.

Na kraju krajeva toliko devojčica je obrezano - ogromna Indija, veliki Pakistan, milioni u Africi...
Imamo li temu o ovom verskom razlogu?



< Poruku je uredio Opterecena -- 22.8.2010 12:27:21 >

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 12:41:36   
dunja RR
Za tim nema potrebe( video klip), ja sam odavno shvatila poentu( prepostavljam i ostali) i savršeno mi je jasno o čemu pričate, nemojmo se nastavljati.

HVALA!!!

< Poruku je uredio dunja RR -- 22.8.2010 12:42:36 >

(odgovor članu Opterecena)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 12:51:23   
Opterecena
...... duplikat ....


< Poruku je uredio Opterecena -- 22.8.2010 12:54:33 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 12:53:40   
Opterecena
IZVORNA PORUKA: dunja RR

Za tim nema potrebe( video klip), ja sam odavno shvatila poentu( prepostavljam i ostali) i savršeno mi je jasno o čemu pričate, nemojmo se nastavljati.

HVALA!!!


Poštovana,
izvinjavam se zbog stila pisanja ali kao što ste mogli da zaključite želim da ispravim zabludu koja je jako i bolna i traumatična i neizbrisiva kod dečaka. Ili će se to uraditi dečaku kada je beba koja ne može da piški ili se isti ostavlja na miru do 18-te godine. Ja sam zbog devojke ubrzao proces nakon prvog odlepljivanja sa 16 i sve je bilo ok. Kako piša raste operativni zahvat je sve komplikovaniji i uključuje probadanje muškog organa iglama i koncima što se na video klipovima ne vidi. Nedelju dana je mokrenje veliki problem, mesec dana se živi u bolovima a seksulani odnos je moguć tek posle 6 meseci ili godinu dana ako je reč o pubertetliji ili adolescentu... takodje oštećenje mokraćnog kanala, erektivna disfunkcija nije isključena...
Naš narod nema pravu informaciju a bude i zbunen serijom \\\\\\\"seks i grad\\\\\\\" gde je jedna savetovala muškarcu za jednu noć da se obreže pošto su \\\\\\\"seks i grad\\\\\\\" radili Jevreji.
Zaista kožica je slepljena prirodno kao najprirodnija zaštita a odlepi se do treće gosine, treba pomoći ali ne siliti. U pubertetu devojčice dobijaju menzis a dečacima proradi prostata koja oblaže kanale i kvasi glavić tako da se kožica lako pomeri.
Ostaviti dečaka da masturbira jer to nije samo zadovoljstvo već vežbanje kožice i postepeno navikavanje glavića da postane manje oset__ljiv. Sve dečake glavić bukvalno peče kada se dira tj dok masturbacijom ne regulišu.
Nestrpljivost i želja majki za najboljim nažalost ode u drugom smeru. Obrezan glavić je gotovo neoset_ljiv i može se dirati kako god hoćete - osećaj je tup.
Znate li sad zašto se kaže TUP KO K...C?
Izvinjavam se... ja to iz najbolje namere jer sam imao problem, muški ne pričaju od sramote ili ne znaju uopšte jer su osakaćeni kao mala deca a i konkurencija smo jedan drugom pa jedva čekamo da jedan drugom napakostimo.

< Poruku je uredio Opterecena -- 22.8.2010 12:59:46 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 13:03:04   
vukosava
IZVORNA PORUKA: Opterecena

Ja sam našao strane forume i video klipove o ženskom obrezivanju o čemu se kod nas ne priča pa me zanima šta savetujete ako budem dobio ćerku?

Elem, bolan i mučan proces, psihička trauma za ceo život koja se ne zaboravlja (sem ako nije bio beba koja nije mogla da piški)
Muslimani citiraju Kuran dok ih seku - morbidno.

To nije normalno i upropaštava se muški organ.
Izgubio sam poverenje u majku jer je htela da me obrežu ali sam izuzetno zahvalan ženi urologu sa dečije klinike u Beogradu koja mi je sa 14 godina pomogla da rešim glup problem na najbezbolniji mogući način.

Okruženi smo Muslimanima a kao devojčice ste čule da se to radi nekim dečacima a tu je i opsesija ženska...

Evo ko zna engleski nek pročita objašnjenje koje su zablude o obrezanom penisu
http://www.the-penis-website.com/shape-1.html
Iapk je ovo 21 vek... znači i obrezan može da dobije rak penisa jer ga trlja u gaćama punim bakterija...



U Francuskoj su upravo resili da deportuju ljude ako vide da praktikuju zensko obrezivanje, tako da ako si u Francuskoj...
Vidi link
A sto se S.A.D. tice, pogledaj statistiku:
S.A.D. procenti obrazivanja decaka po regionima
Vidi ovde na dnu sta je belaca sto to rade

Moja drugarica Ruskinja i njen muz Amer Poljskog porekla su dali na obrezivanje oba decaka. Meni sestra objasnjavala kako se to ovde radi najnormalnije, a da mozda u "undeveloped world" jos uvek ne zbog "sanitary reasons"... Zato kad sam cula da nosim devojcicu, odusevila sam se... Plus sam na DVD-u videla doktore kako objasnjavaju da mogu i da se predju pa da vise nego sto treba odseku...
Ja nemam taj organ i ne kontam bas koji su razlozi za secenje te kozice, pa zar onda ne bi trebali visak koze sa usiju da nam seku i gde li vec imamo nesto tako. Meni je apsolutno nepojmljivo vrsiti operaciju na maloj bebi, pa da ne valja tako, ne bi nam priroda tako dala... Aj slepo crevo da vadimo, moze da nas ubije, al kozica na polnom organu... Mislim ko je to uopste izmislio?

< Poruku je uredio vukosava -- 22.8.2010 13:08:31 >

(odgovor članu Opterecena)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 13:05:48   
dunja RR

IZVORNA PORUKA: Opterecena

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Za tim nema potrebe( video klip), ja sam odavno shvatila poentu( prepostavljam i ostali) i savršeno mi je jasno o čemu pričate, nemojmo se nastavljati.

HVALA!!!


Poštovana,
izvinjavam se zbog stila pisanja ali kao što ste mogli da zaključite želim da ispravim zabludu koja je jako i bolna i traumatična i neizbrisiva kod dečaka. Ili će se to uraditi dečaku kada je beba koja ne može da piški ili se isti ostavlja na miru do 18-te godine. Ja sam zbog devojke ubrzao proces nakon prvog odlepljivanja sa 16 i sve je bilo ok. Kako piša raste operativni zahvat je sve komplikovaniji i uključuje probadanje muškog organa iglama i koncima što se na video klipovima ne vidi. Nedelju dana je mokrenje veliki problem, mesec dana se živi u bolovima a seksulani odnos je moguć tek posle 6 meseci ili godinu dana ako je reč o pubertetliji ili adolescentu... takodje oštećenje mokraćnog kanala, erektivna disfunkcija nije isključena...
Naš narod nema pravu informaciju a bude i zbunen serijom \\\\\\\"seks i grad\\\\\\\" gde je jedna savetovala muškarcu za jednu noć da se obreže pošto su \\\\\\\"seks i grad\\\\\\\" radili Jevreji.
Zaista kožica je slepljena prirodno kao najprirodnija zaštita a odlepi se do treće gosine, treba pomoći ali ne siliti. U pubertetu devojčice dobijaju menzis a dečacima proradi prostata koja oblaže kanale i kvasi glavić tako da se kožica lako pomeri.
Ostaviti dečaka da masturbira jer to nije samo zadovoljstvo već vežbanje kožice i postepeno navikavanje glavića da postane manje oset__ljiv. Sve dečake glavić bukvalno peče kada se dira tj dok masturbacijom ne regulišu.
Nestrpljivost i želja majki za najboljim nažalost ode u drugom smeru. Obrezan glavić je gotovo neoset_ljiv i može se dirati kako god hoćete - osećaj je tup.
Znate li sad zašto se kaže TUP KO K...C?
Izvinjavam se... ja to iz najbolje namere jer sam imao problem, muški ne pričaju od sramote ili ne znaju uopšte jer su osakaćeni kao mala deca a i konkurencija smo jedan drugom pa jedva čekamo da jedan drugom napakostimo.


Shvatam i hvala na ovako obrazloženom objašnjenju, meni ste zaista mnoge stvari objasnili( koje nisam znala ili poimala na pravi način) a iskreno i nisam se bavila puno ovom temom u svojoj glavi jer još nemam decu, a sa mm i braćom nije bilo nikada prič o ovome.

Samo molim da sve ostane u granicama pristojnosti, jer smisao ovog PORODIČNOG portala jeste da izložimo svoja iskustva na pravi način poštujući sve korisnike koji pišu i čitaju.

HVALA JOŠ JEDNOM !



(odgovor članu Opterecena)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 13:06:38   
Opterecena
IZVORNA PORUKA: mamanp

Mozda je o tome razgovarao sa drugim muskarcima. Ko ce to znati?


Da tako i saznamo kada postane kasno i onda ojadjeni može samo da mrzi one koji su mu to uradili.

(odgovor članu mamanp)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 13:11:55   
vukosava
Ja mislim da je u ovoj temi prevashodno vazno musko misljenje, oni se definitivno zilion puta razumeju u problematiku sta se stvarno desi nakon obrezivanja... Ja mogu samo da vidim na nekom snimku krvavo dete i kako se previja i koji su saveti za menjanje pelena. A kako je tom detetu nakon toga i kasnije tokom zivota stvarno nikad ne mogu znati...

(odgovor članu Opterecena)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Obrezivanje (sunet) muškog deteta
22.8.2010 13:12:04   
Opterecena
IZVORNA PORUKA: dunja RR



Shvatam i hvala na ovako obrazloženom objašnjenju, meni ste zaista mnoge stvari objasnili( koje nisam znala ili poimala na pravi način) a iskreno i nisam se bavila puno ovom temom u svojoj glavi jer još nemam decu, a sa mm i braćom nije bilo nikada prič o ovome.

Samo molim da sve ostane u granicama pristojnosti, jer smisao ovog PORODIČNOG portala jeste da izložimo svoja iskustva na pravi način poštujući sve korisnike koji pišu i čitaju.

HVALA JOŠ JEDNOM !





Jako mi je drago zbog toga i nadam se da nećete biti jedina buduća majka koja će se neosnovano plašiti nečeg tako prirodnog. Za dečaka je ipak najvažnije da bude voljen od majke čak više nego li devojčice. Dečaci su mnogo osetljiviji verovale ili ne a bože sreće i zdravlja nadam se da ćete što pre postati prava i dobra mama.

Lekari pored plate žive i za prcente od uvaljenih krema, inekcija, lekova... pojedine baš briga za tudje zdravlje pa se zato uvek konsultujte sa nekoliko njih.

i strašno se izvinjavam na silnim pravopisnim greškama jer nešto nije u redu sa mojim računarom pa iako je sve pravilno napisano kasnije vidim neke gluposti na ekranu

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kupanje bebe - lep događaj za celu porodicu
Kupanje umiruje bebu, pravi joj ritual – beba vremenom nauči da posle kupanja treba duže da spava. Mnoga deca uživaju u ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here