|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
6.9.2012 16:40:18   
viking
ne, on je mamin sin, majka ga je dobro vaspitala da poštuje žene :)

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
6.9.2012 16:41:43   
adulence

IZVORNA PORUKA: jovicaa

ne, ali zato meni ponekad dodje da ga raspalim kad me iznervira.



isti slucaj nije me nikada udario,obozavamo se,ali niko ne moze da me izvede iz takta kao on,a onda bih ga ubila,ali nemam ja srca da ga klepnem...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
6.9.2012 19:17:46   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Nedja RR

Prošli put je jedna žena otvorila dušu, a nastala posle pola sprdnja/pola osuđivanje što ga ne ostavi.




Pa sigurno ima tu jos zilion faktora tipa ljubav je slepa, nada, losa finansijska situacija, nereseno stambeno pitanje, stokholmski sindrom (jel se tako kaze kad zrtva opravdava onog koje maltretira).

Ja sam se uvek cudila tome kako moja majka dopusta da joj se to desava zasto se moji ne razvedu. Ljubav, troje dece, sve je to ok. Ali pita li ko tu decu kakav je to pakao ziveti u takvoj kuci i kako je dobijati batine u takvoj kuci? Ja dugo nisam zelela ni brak ni decu bas zbog takvih iskustava iz svog odrastanja.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
7.9.2012 0:29:22   
sojcica
Kada mi je na samom pocetku nase veze ispricao da je osamario svoju sestru,pomislila sam,pa gde mene nadje...Nisam nam davala dugorocne prognoze,jer je moja narav slicna naravi njegove sestre....Ali ja ne mogu da prepoznam sebe,a ni njega.Ja sam naucila dokle smem da pruzim jezik(a podugacak je dooobro),a on je iznenadjujuce tolerantan prema meni.Za pojedine frkice  koje mu po nekad priredim,sama bi sebe isamarala(ali to neka ostane medju namauser posted image ).Ali da se razumemo,kada bi se deslo,nebi mi vise ni sljiku vidjeo...

_____________________________

Moje zastave,uvek su iste boje,nad njima ljubav caruje.Moje zastave, nikad na pola koplja,ljubav se ne predaje

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
7.9.2012 9:08:06   
Anoniman
Moj tata je mojoj mami slomio vilicu, tukao je i nas... Zaklela sam se da ako ikad iko na mene digne ruku u životu ponovo ima da mu je odsečem u ramenu!!!! I evo imala sam sreće i dobru procenu-svađa ima, ali i verbalno vređanje se desi možda jednom u dve godine ono kad dogore svi fitilji! Ali pesnice ne idu ni prema nameštaju a kamoli prema osobi.

(odgovor članu sojcica)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
7.9.2012 13:35:30   
NadaR
Nikad . Kada bi se to desilo , više ne bi bio moj muž. user posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
7.9.2012 19:18:27   
vukosava
Ja sam tek kao tinejdzer ukapirala da nije u svakoj kuci tako da braste batine na sve strane. Ja sam nekako smatrala da je to deo porodicnog folklora.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
7.9.2012 19:21:11   
jovicaa

IZVORNA PORUKA: n i n a

Moj tata je mojoj mami slomio vilicu, tukao je i nas... Zaklela sam se da ako ikad iko na mene digne ruku u životu ponovo ima da mu je odsečem u ramenu!!!! I evo imala sam sreće i dobru procenu-svađa ima, ali i verbalno vređanje se desi možda jednom u dve godine ono kad dogore svi fitilji! Ali pesnice ne idu ni prema nameštaju a kamoli prema osobi.

user posted image


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
7.9.2012 19:29:37   
vukosava
Meni je jednom tata pukao venu na desnoj ruci kad je pogresno okrenuo kais pa navalio brnjicom. Trebalo mi je cini mi se dve tri nedelje da prodje da mogu da savijem ponovo ruku.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
7.9.2012 19:34:17   
jovicaa
pa covece zasto .. ne mogu da skontam... sta ih navodi na tako brutalno nasilje prema detetu, zeniuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
7.9.2012 19:46:33   
minavb
Vuko, natera mi suze na oci.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
7.9.2012 20:18:58   
sanji
Hvala bogu NE nikad!

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
7.9.2012 21:24:30   
Yula
Ne, moj muz je jedan jako fin i nezan covek. ALI, ja sam u napadu histerije, pri nekoj raspravi njega pocela da udaram, i to se desilo 2-3 puta. Poslednji put kada sam takvo sta pokusala, uhvatio me je za ruke, stegao i rekao da ako samo jos jednom pokusam sta slicno, da ce me spakovati u drugi deo sobe. Nezan i fin jeste, ali je jako za*eban, ako nesto kaze tako i bude. Nikada mi vise nista slicno nije palo na pamet. I sada se osecam kao kreten sto sam uopste ikada digla ruku na njega, ruzno je isto koliko je ruzno da muz udari zenu.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
7.9.2012 23:00:56   
vukosava

IZVORNA PORUKA: jovicaa

pa covece zasto .. ne mogu da skontam... sta ih navodi na tako brutalno nasilje prema detetu, zeniuser posted image


Cesto psihicki problemi (nedijagnostifikovani). Ja kao dete nisam bas najbolje kapirala zasto sam toliko losa da dobijam batine. Trudila sam se max da budem dobro dete na svim poljima ali kad nasilje udje u kucu, tu vise pravila nema.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
7.9.2012 23:44:22   
Yula
Ne mora da znaci da ako se roditelji tuku, da ce biti nasilni i prema deci. Moji su se lemali, ne branim caleta, ali majka je stvarno prva zapocinjala, imala je jezik do zemlje i kada bi on iskulirao, a bio je jako miran covek, ona bi pocela njega da udara ( kao sto sam ja eto to prepisala od nje, sramota ) i onda bi pocela opsta tuca. Mnogo je ruzno da to deca gledaju. Ipak, otac nikada nije digao ruku na nas i uopste nije bio nasilan covek. Nije se to kod nas desavalo redovno, ali bilo je nekoliko situacija.

_____________________________

Ljubav, sreca i najveca radost:

Lazar 06.06.2011.

Stevan 20.08.2013.


(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
8.9.2012 3:33:46   
Brand new mama
Vuko,Nina,uzasno mi je zao sto ste prosle kroz to,kao i za svakog drugog koji to osjeti na svojoj kozi...Sto sa druge strane samo jos jednom rusi vjerovanje da je nasilje uobicajeno u kucama niskoobrazovanih.Imala sam prijateljicu koju je otac,magistar,kad je imala deset_ak godina ,znao da probudi,veze za krevet i premlati.Spavala je redovno sa rukama preko lica.Psihopata nije nikad ni kap alkohola liznuo,"divan" porodicni covek i profesor...
Ja sam mog u vise navrata,kao usput obavjestila,da je procentualno najveci broj zena koje su ubile muzeve rodjeno u znaku skorpije :)Cisto da zna
P.S. Meni se cini da nasilje radja nasilje,tj.da se cesto to ponasanje "nauci" i ponekad,kao kod Yule,kad je najslabija-ispolji

< Poruku je uredio Brand new mama -- 8.9.2012 3:36:00 >


_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Yula)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
8.9.2012 10:22:00   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: vukosava

Ja sam tek kao tinejdzer ukapirala da nije u svakoj kuci tako da braste batine na sve strane. Ja sam nekako smatrala da je to deo porodicnog folklora.


Ja sam možda bila i starija kad sam shvatila da u zlostavljanje spadaju i batine do iznemoglosti-dotle sam i ja kontala da je to samo malo brutalnija disciplinska mera i da smo moj brat i ja možda stvarno tako neposlušni user posted image Naprosto te nauče da je to normalno...

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
8.9.2012 13:34:46   
ikacc
Pre ce dozvoliti da ja njega udarim nego on mene, ali imamo salu i oboje smo "ludi" pozitivno, tako da se u sali i macujemo i borimo i ljubimo....

_____________________________

Lana moja sreca najveca!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
8.9.2012 13:47:51   
Sesilija 83
Ne .

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
8.9.2012 13:52:06   
Figaro88
Ne,ni mene ni dete.On zna da kada bi se tako nesto desilo mogao bi odmah da spakuje stvari i napusti stan,i vise me video ne bi,isto tako bi ga odmah prijavila i ako ga volim nenormalno puno.Moj brat je imao nervni slom i poceo da davi svoju bivsu zenu,mogao je da je ubije.A on je toliko dobar i pusta ljude da iskoriscavaju tu njegovu dobrotu.I ako su bili razvedeni hteo je da posalje nju sa sinom na more,i da on sve plati,zato sto on nije mogao da ide,a ona je zahtevala da ih on odveze i doveze zato sto nju mrzi da ide busom,i posle tri godine psihickog maltretiranja sa njene strane to je prelilo casu.Kaze da se ne seca niceg,ni sta su pricali,ni sta je radio,ali otisao je u policiju sa njom i odveo je kod dr-a,zbog toga je sudija bio blag pa je dobio malu kaznu.Ja to ne opravdavam i mislim da nikako nije smeo to da uradi.Moj otac je mami udario samar pa ga je ona pretukla oklagijom i otisla.Nije imala gde,nije imala posao,stvari nije uzela pa je prezivela,sada imaju svoju firmu(ona i ocuh),skladan brak,normalnu osobu pored sebe i divim joj se zbog toga.

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu ikacc)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
8.9.2012 14:18:51   
miva
Ne, nikada me nije udario niti mislim da hoce!
Jednostavno nismo tako vaspitani. Mm, njegov brat i tata su mamu tretirali kao kraljicu, pa se i on sada tako ponasa prema meni. A u mojoj porodici niko nikada nije supruznika udario. Svi smo malo partnera promenili, rano se vezemo i sa jednom osobom provedemo ceo zivot. Moja baba kada je umirala pitala je dedu da li je i tada voli?! Moji roditelji su stalno zajedno i ja vec 8 godina zivim sa mm isto tako. Nekako je to kod nas genetika! Nismo nasilni i ne mogu ni da predpostavim kako je to.

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
8.9.2012 14:53:53   
PoisonEve
Miva, to je tako lepo, pogotovo ta prica za baku i dekuuser posted image

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu miva)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
8.9.2012 16:06:36   
vukosava

IZVORNA PORUKA: n i n a


IZVORNA PORUKA: vukosava

Ja sam tek kao tinejdzer ukapirala da nije u svakoj kuci tako da braste batine na sve strane. Ja sam nekako smatrala da je to deo porodicnog folklora.


Ja sam možda bila i starija kad sam shvatila da u zlostavljanje spadaju i batine do iznemoglosti-dotle sam i ja kontala da je to samo malo brutalnija disciplinska mera i da smo moj brat i ja možda stvarno tako neposlušni user posted image Naprosto te nauče da je to normalno...


Pa da. Meni je dodatni problem bio sto sam dok me tuce cutala i samo gledala prkosno, nisam htela da placem ni da kukam jer sam htela da pokazem da do mene ne dopire na taj nacin. Moja sestra bi se odmah rasplakala, bila je fizicki sitnija pa bi nju pustio nakon nekoliko udaraca, obicno nakon prvog. A ja bi trpela sta god da bi bilo. Da li kais, da li nesto od usisivaca (gajtani i slicno), da li one cevi od usisivaca (jednom su pukli na meni tu cev pa je onda nastala histerija sto sam je slomila). Meni je bilo dovoljno da vidim kako kukaju da ih ruke bole ako me zakace po glavi (tintari kako se u tom momentu taj deo tela zove). Secam se samo momenata kad uvece se usunjam u sobu a zatim soluskujem korake odozdo niz stepenice i razmisljam kad li ce da dodje da malo dobijem vaspitne metode sto nisam kuci vec bezim u komsiluk jer mi je lepse u tudjim kucama. I uvek: "SKitaro, ko te to tako vaspitao da ides po tudjim kucama?" i sicno. Pa dragi moji, stavite prst na celo pa razmislite sto ne volim da sam u svojoj sopstvenoj.

A vezano je za temu mada je malo vise iz druge perspektive, perspektive deteta. I pored svega toga, ja sam svog oca jako volela. I nema ga bice sutra 20 godina, i pored svih tih ruznih uspomena, prevladavaju ipak neke lepe za koje se drzim kao davljenik za slamku i po kojima ga se secam. I zbog kojih mi ipak nedostaje.

Pa mislim da tako i zene u braku. Ipak tu ima i lepih momenata. Cudo je sta ce neko da uradi usled ljubavi, straha, nade. A cesto je tu i osuda porodice i prijatelja. Npr. u nasoj siroj porodici sa mamine strane svi su obozavali mog oca. Svi kazu da je bio divan covek, stalno mi to pricaju. Najcudnije mi je bilo nakon njegove smrti svima su bila puna usta hvale, pa sam se ja jos dodatno pitala sta je problem sa mnom kad tako jednog divnog coveka ja ovakva iznerviram toliko (imala sam 16 i nesto kad je umro pa nisam bas bila zrela jel). A sa tatine, skoro svi nisu nikako cini mi se voleli moju majku. A pojma nemaju kako je njoj sa tatom bilo. Pojma nemaju. Moj deda (mamin otac) je obozavao mog oca. Mislim da mama nije ni imala sanse da napisti tatu jer bi je deda garant vratio nazad kod mog divnog tate. Troje male dece u pitanju.

Elem, vrti mi se ovo uvek u mislima oko godisnjice tatine smrti, uvek nesto presabiram jer sve to ima veze sa tim kako ja zelim da se postavim kao roditelj. I zasto mislim da finansijska kriza moze katastroficno da utice na porodicu i kako privatni biznis nije za roditelje sa vise dece. Njima treba stabilnost i sto manje tenzije i stresa.

A vi drage moje sto trpite da vas muz tuce, vas samo mogu da razumeju zene koje su u takvoj situaciji, znam sigurno da one koje tako nesto nikad nisu dozivele imaju drugacijipogled i samopouzdanje vezano za to. A koja je prosla to kao dete, ako joj se to zadesi u porodici, ili ce da pobegne ili ce da smatra pa da to je taj neizostavni deo balkanskog porodicnog folklora kao sto vec rekoh. Jer sta mu i mozes, da odes, naci ce te. Rodbina ce retko biti na zeninoj strani. Sigurne kuce sustvarno krajnje pribeziste ali ne verujem da jos funkcionisu tako dobro...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
8.9.2012 16:10:39   
vukosava

IZVORNA PORUKA: Figaro88

Ne,ni mene ni dete.On zna da kada bi se tako nesto desilo mogao bi odmah da spakuje stvari i napusti stan,i vise me video ne bi,isto tako bi ga odmah prijavila i ako ga volim nenormalno puno.Moj brat je imao nervni slom i poceo da davi svoju bivsu zenu,mogao je da je ubije.A on je toliko dobar i pusta ljude da iskoriscavaju tu njegovu dobrotu.I ako su bili razvedeni hteo je da posalje nju sa sinom na more,i da on sve plati,zato sto on nije mogao da ide,a ona je zahtevala da ih on odveze i doveze zato sto nju mrzi da ide busom,i posle tri godine psihickog maltretiranja sa njene strane to je prelilo casu.Kaze da se ne seca niceg,ni sta su pricali,ni sta je radio,ali otisao je u policiju sa njom i odveo je kod dr-a,zbog toga je sudija bio blag pa je dobio malu kaznu.Ja to ne opravdavam i mislim da nikako nije smeo to da uradi.Moj otac je mami udario samar pa ga je ona pretukla oklagijom i otisla.Nije imala gde,nije imala posao,stvari nije uzela pa je prezivela,sada imaju svoju firmu(ona i ocuh),skladan brak,normalnu osobu pored sebe i divim joj se zbog toga.


Figaro, a koliku je kaznu dobio za taj pokusaj ubistva? Bas me zanima...

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Da li vas je muz udario nekad?
9.9.2012 10:39:38   
Figaro88
Nije to bio pokusaj ubistva nego nasilje u porodici,on je nju uhvatio za vrat i udario je,nije je stegao i davio sa namerom da je ubije.Ne mogu da objasnjavam dalje,dobio je novcanu kaznu i uslovno.Njihova prica je teska i onaj ko nije upucen u sve nikada ne moze da razume zasto je on uopste dosao do toga da ima nervni slom.Ali opet ponavljam,ne opravdavam i nije smeo,ali razumem zasto je do toga doslo.


_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



image
Sanidej
Želela bih da podelim svoje pozitivno skustvo sa Cortinat kremom.
Cortinat sam počela da koristim kada je beba imala problem sa pelenskim ojedom. Delovao je brzo i posle nekoliko mazanja ublažio crvenilo i regenerisao oštećenu dečiju kožu. Nije prošlo mnogo i ponovo sam se vratila ovoj sjajnoj kremi. Stres i hronični umor bili su uvod za muku koja me je zadesila-seboreični dermatitis na licu. Koža je bila ispucala i ljuspasta, svrbela je i crvenela se. Izgledala sam uzasno, tako sam se i osećala. Cortinat mi je posle svega 3 dana terapije doneo olakšanje- svrab je prošao, crvenilo se smanjilo, kao i perutanje kože. Problem sa ovom bolešću je što se često vraća, ali znam da ću uz pomoć Cortinat kreme uspeti da ublažim simptome. Ova sjajna krema mi je pomogla i nakon ujeda komaraca smanjivši otok i crvenilo. Zbog toga je moj izbor uvek Cortinat krema, boljeg prijatelja koža nema.  Više >>
image

Anketa

Дуда.
пеперутка16

До када је ваше дете имало цуцлу?

Click Here