|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija, astma i trudnoća
20.5.2010 12:03:08   
jance
izgleda da je to curenje iz nosa ipak neka prehlada ili alregija (mada neznam na sta mogu sada po ovom vremenu da budem alergicna!). Kiijam i curi mi iz nosa, i juce i danas, onako na partije, prstane pa pocne ponovo bez najave. Popila juce jedan Fervex al nisam vise, nebi da rizikujem, a jednom uspricnula Olynth za odrasle al ni to nebi da ponavljam ako bas nemoram. No videcu danas sta ce biti.
A spomenula sam to jer sam u uputstvu za Symbicort procitala da ako prelazis na drugu pumpicu onda moze to da se desi...


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Alergija, astma i trudnoća
20.5.2010 12:10:27   
Anoniman
KLIKNI

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 102
   RE: Alergija, astma i trudnoća
20.5.2010 12:22:26   
Anoniman
jance? Jesi videla?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 103
   RE: Alergija, astma i trudnoća
20.5.2010 12:24:25   
jance
jesam, bas sam htela da ti zahvalim za link. trazila sam to pre neki dan, nisam mogla da se setim kako ide. hvala puno user posted image
sad cu da ga prostudiram blize user posted image


_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Alergija, astma i trudnoća
20.5.2010 17:30:49   
cipiripi
Tasho...jel ima efedrina u Olynhtu? 

_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Alergija, astma i trudnoća
20.5.2010 19:24:09   
Anoniman
Piše:

1ml rastvora sadrži:
0,5 mg ksilometazolin-hidrohlorida    

Pomoćne stvari: benzalklonij-klorid, serbitol tekući 70% nekristalizirajući, natrij-klorid, natrij-dihidrenfosfat dihitrat, dinatrij-fosfat dihitrat, dinatrij-edetat, pročišćena voda.

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 106
   RE: Alergija, astma i trudnoća
21.5.2010 0:20:43   
cipiripi
sve ja to znam...procitala sam user posted image
ali rekla si da su tvoji lekari..pa odkud znam mozda je neka od tih stvari vezana za efedrin...user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Alergija, astma i trudnoća
21.5.2010 9:40:30   
Anoniman
Ne znam. user posted image

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 108
   RE: Alergija, astma i trudnoća
1.6.2010 12:33:25   
dacica
pijem one homeopatske za alergiju-ali od kad je pala kisa ne mogu da disem-kod mene sve naopacke...nocas sam ustala 3 puta jer sam se zapusila skroz-i nisam mogla da disem...sad mi je grozno,nos mi je zapusen skroz,grlo-ne mogu da gutam,oci scrbe kao lude...uzas....
da li je moguce da pomoci nema??????user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Alergija, astma i trudnoća
7.6.2010 10:31:51   
pepino
Ja imam od prosle godine alergiju,javlja se u proljece,pocetak ljeta,a od simptoma imam svrab ociju,kihanje,nos curi,slajm....
Prosle godine kada je sve to pocelo sam otisla kod Dr. da mi da nesto da mi se to ublazi,dala mi je Presing,ali je podvukla da ga smijem samo piti ako nisam u drugom stanju,ja sam rekla da nisam jer sam u tom nekom periodu uradila,cini mi se,test i bio je negativan.
Potrosila sam to jedno pakovanje i za par dana saznala da sam ipak trudna,htjela sam reci svom Dr. ali od silne frke zbog visokorizicne trudnoce,krvarenja,septuma,nisam mu rekla!
Alergo test nisam radila preko jeseni,zime,evo sad me opet steglo....user posted image
Pa da vas pitam posto radimo sad na bebi,da li ista smijem uzimati,da li ovo kihanje i smrcanje,taj slajm,koji djelimicno sigurno ne izbacim,mogu skoditi bebi,ako naravno slucajno zatrudnim u ovom periodu?user posted image
Samo to naprezanje da izduvam nos i kihanje me malo plasi jer sam cini mi se negdje procitala da se tako em previse cimamo-trzamo,em od tog naprezanja se mozemo otvoriti-dole?
Mozda lupam i pretjerujem,i idem previse unaprijed,ali zbog tog proslogodisnjeg iskustva imam strah!user posted image

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Alergija, astma i trudnoća
7.6.2010 11:23:03   
Anoniman
Mislim da šlajm koji progutaš ili prosto ne izbaciš, kijanje i duvanje nosa ne mogu štetiti urednoj trudnoći.

Mislim da ni jedna trudnica na RR nije pila nikakve lekove za alergiju u toku trudnoće (ja uzimam za astmu da se ne bi pogoršala pod uticajem alergije), sem homeopatskih.

I ja koristim Olynth spray za nos za decu kada baš moram.

(odgovor članu pepino)
  Direktna veza do poruke: 111
   RE: Alergija, astma i trudnoća
15.6.2010 14:00:18   
dacica
ja sam moju uzasnu i dosadnu alergiju oteralauser posted image user posted image user posted image sa homeopatskim tabletama Polinoluser posted image user posted image -mogu trudnice...pa,ako nekom bude trebalo...eto,da pomognem!!pozzz.

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Alergija, astma i trudnoća
17.6.2010 20:12:06   
Anoniman
A kada sam ti još rekla da je Zille sredila alergiju sa homeoatskim lekovima! Neka samo kad je prošlo! user posted image

(odgovor članu dacica)
  Direktna veza do poruke: 113
   RE: Alergija, astma i trudnoća
17.6.2010 20:14:19   
Anoniman
Iz teme Trudnice - drugo tromesečje:

IZVORNA PORUKA: nala

IZVORNA PORUKA: Tashke

IZVORNA PORUKA: ivaj

Tashke,dacice,videla sam sinoc reklamu za neki novi sprej za alergiju i naglaseno je da ga mogu koristiti deca,trudnice i dojilje.Tako da znate.


Nisi zapamtila ime?

Došla sam da vam mahnem, nešto me nema ovih dana na RR, pišem master rad, ostalo mi još da napišem zaključak i prevedem uvod na engleski.



Sprej se zove Nasya.
Nasya sprej smeju da koriste trudnice i dojilje jer je njegova bezbednost klinički dokazana. Primeren je za dugotrajnu primenu, sadrži samo prirodne sastojke pa ne izaziva neželjene efekte. (ovo pise na njihovom sajtu).
Googlaj Nasya.


Na netu tražite sajt: nasya.rs za više podataka.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 114
   RE: Alergija, astma i trudnoća
17.6.2010 20:18:02   
nala
IZVORNA PORUKA: Tashke

Na netu tražite sajt: nasya.rs za više podataka.


To sam i ja umela da napisem user posted image user posted image user posted image ali nisam bila sigurna da smem (zbog reklame).

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Alergija, astma i trudnoća
17.6.2010 20:20:20   
Anoniman
Smeš. Šta više, moraš da pišeš izvor odakle si uzela neki text, zbog autorskih prava. Jedino što se ne praktikuje jeste postavljanje direktnog KLIK-a na neki drugi drugi sajt, nego, neka svako kucka za sebe. Da se razumemo, svi mi koji smo tu znamo da nađemo na netu manje-više sve što nas zanima. user posted image

(odgovor članu nala)
  Direktna veza do poruke: 116
   RE: Alergija, astma i trudnoća
17.6.2010 20:22:07   
nala
Hvala! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Alergija, astma i trudnoća
27.7.2010 9:24:17   
dacica
joooj pala kisa...i opet me napala alergiiiiijaaaa!!!!!uzas,ne pomazu mi ni tablete!!!kinula sam jutros 30 puta,oci svrbbbbe...ufff...smucilo mi se vise...grrrruser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu nala)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Alergija, astma i trudnoća
8.5.2011 11:40:49   
ksenija81
Ja za sada i do sada nisam bila alergicna ni na sta. Pre mesec dana je pocelo da mi skripucka u plucima i kad sam otisla kod dr dala mi antibiotike da ne bih dobila upalu pluca (dijagboza Bronhitis). E sad se to zavrsilo, bila na kontroli ali ja i dalje skripucem, bio je neki virusni bronhitis, ali dr sad sumnja u astmu!?! Inace nisam ni imala temp, ne kasljem, ne gusim se, samo skripucem i svesno se zakaljem da bi to kao prestalo. Malo be boli u predelu grudnog kosa kad duboko udahnem, i jos plus svega sam se tako usinula da celu nedelju kuburim i sa ledjima. Inace sam koristila i Alvesco pumpicu.
E sad me je dr poslala da radim test Provokacije da bi se utvrdilo da li imam astmu.
Meni tu nista nije jasno, kako astma, a ne gusim se, ne kasljem... Snimak pluca mi je ok.
Jel neko radio taj test mozda ili imao slicne simptome?

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Alergija, astma i trudnoća
11.5.2011 18:55:11   
ksenija81
Nije mi nista, protrcao neki virus i to je to user posted image
Sad vise nemam nikakvih problema user posted image

_____________________________

Bog ne stavlja prepreke za koje nije siguran da možeš da predješ...

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Alergija, astma i trudnoća
20.5.2011 20:38:38   
ikai
Jel imao neko problem sa alergijom (osipom po kozi) u toku trudnoce? Ja sam dobila takav osip po kozi da je to strasno. Od gleve do pete - bukvalno. Kozni lekar mi ne daje nista jer sam u prvom tromesecju a svrbi nevidjeno, samo neku kremu Elocom i krecno mleko. Da li je imao neko slicnih problema i da li je koristio nesto?

(odgovor članu ksenija81)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Alergija, astma i trudnoća
20.5.2011 20:48:03   
jance
ja sam osuta tu i tamo, al nisam nista ni uzimala.. imam neki pecat na butini, svrbi povremeno, al ja radim proverenu varijantu, samo cistim sa acidi borici, pa ostavim da se osusi, prodje posle odredjenog vremena pa se ponovo pojavi.  i tako vec prakticno celu trudnocu. iskreno nebi znala sta da radim da sam osuta po celom telu user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu ikai)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Alergija, astma i trudnoća
21.5.2011 20:04:58   
ikai
Hvala na ideji, ali to kod mene ne pomaze. Moj ginekolog kaze da je jako cudno sto sam dobila alergiju jer se u trudnoci izuzetno retke. A pogotovu sto ranije nisam imala tih problema. Jedina dobra vest je da izgleda popousta i bar se po licu i rukama smanjila, tako da ne izgledam kao strasilo.user posted image

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Alergija, astma i trudnoća
21.5.2011 21:30:35   
Anoniman
Alex je bila otvorila temu o trudnickom svrabu, puritis ako se ne varam. Mozda sam lupila, sa mobilnog kucam pa ne mogu da pretrazujem, dugo traje.
Dao ti je da namazes Elokom na celo telo???? Elokom je kortikosteroid. Realno, ja bebu mazem time, ali je razblazeno u galsani, tako da mozda odrasli mogu mazati i celo telo nerazblazenim. Na Elokom ce proci, samo je vrlo verovatno da ce se vratiti cim prestanes sa Elokomom.

(odgovor članu ikai)
  Direktna veza do poruke: 124
   RE: Alergija, astma i trudnoća
21.5.2011 21:38:32   
Anoniman
KLIK

KLIK

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Sve što treba da znate o gestacionom dijab...
Gestacioni dijabetes je privremeni oblik dijabetesa koji se može javiti u trudnoći. To je stanje koje nastaje kada zbog ...
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here