|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija, astma i trudnoća
16.5.2009 8:46:55   
tomic
Nisam probala...Mada tesko...

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Alergija, astma i trudnoća
17.5.2009 1:19:10   
Verus
user posted image ne znam, jedino bi ti malo ublazilo upalo disajnih puteva, pokusaj nista ne kosta....zao mi sto se patis znam kako je to bzvz....javi jel ti bolje?user posted image

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Alergija, astma i trudnoća
17.5.2009 7:55:46   
Anoniman
tomic, nešto se dešava. Ne znam da li nešto cveta, ili su ove nagle promene temperature, ali i ja osetim promenu. Po nekada imam utisak da pluća da izbacim na usta. 

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Alergija, astma i trudnoća
17.5.2009 7:56:06   
Anoniman
Zille, jel pomaže ta homeopatija?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Alergija, astma i trudnoća
17.5.2009 8:32:43   
Anoniman
Tasho pomaze, sad mogu slobodno da idem napolje i uopste ne kijam. Bilo mi je toliko strasno da nisam smela prozor da otvorim, ni da izadjem u dvoriste da rasirim vesuser posted image
Uzimam ih redovno, ujutro i uvece, picu ih do kraja septembra, jer imam alergiju i na ambroziju, pa mi je preporuceno da ne prekidam terapiju.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Alergija, astma i trudnoća
17.5.2009 18:45:13   
Anoniman
Ja sam jutros sa suzama i slinama trčala u apoteku po Pressing, samo što tamo nisam tražila čašu vode da ga ubacim da se rašumi i da popijem. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Alergija, astma i trudnoća
18.5.2009 8:55:19   
tomic
Isto Taso. Ja pijem neki antibiotik, to su mi dali, I neki med za iskasljavanje. medjutim, slabo.. Ujutru me probudi takav kasalj, uglavnom suv, sto ti kazes da izbacim pluca na usta.. I nemam ono klasicne simptome astme, vec je ovo nesto uhvati me par puta na dan i kasljem kao blesava.. a ima sekreta da se izbacii. valjda ce da prodje...

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Alergija, astma i trudnoća
19.5.2009 12:21:15   
Anoniman
JAO PADNI KIŠO SMIRI POLENE!!!! user posted image

(odgovor članu tomic)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Alergija, astma i trudnoća
19.5.2009 13:51:28   
tomic
a onda padne koja kap pa zapara jos gora...

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Alergija, astma i trudnoća
19.5.2009 13:53:43   
Anoniman
Ali spusti polen iz vazduha na zemlju.

(odgovor članu tomic)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Alergija, astma i trudnoća
20.5.2009 8:44:27   
tomic
Gde znam, pomalo mi prolazi.. Ali jos ne potpuno.. valjda ce biti bolje

_____________________________

nadja, mamina lepotica!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Alergija, astma i trudnoća
20.5.2009 8:47:10   
Anoniman
Pada kiša a ja dišeeeeeeeeeeem!!! user posted image

(odgovor članu tomic)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Alergija, astma i trudnoća
6.11.2009 18:32:29   
mejra81
Asmaticar sam u 8 mesecu trudnoce!
Od kada sam ostala trudna samo jednom sam koristila pumpicu(berodual), i to
mi je vise bilo iz glave!
Nego bih Vas pitala( posebno tebe Tasha) dal je to stvarno nasledna bolest ili
su neki drugi faktori u pitanju? Kolika je verovatnoca da moje dete dobije isto?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Alergija, astma i trudnoća
6.11.2009 18:38:05   
Anoniman
Niko u mojoj bližoj porodici nema astmu. No, to ne znači da je nisam nasledila od nekog daljeg.

U mojoj trenutnoj porodici (trenutnoj = od kako sam se udala) imam astmu ja i moj dever (on blaži oblik od mene), Luka je nema (da kucnem u drvo). Pedijatar kaže da je verovatno neće ni imati, s obzirom na to da ima baš jak imunitet (iako je sisao svega 3,5 meseca i ja sam pušila sve vreme) a bronhitis je imao samo jednom od rođenja.

(odgovor članu mejra81)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Alergija, astma i trudnoća
6.11.2009 20:11:36   
Anoniman
Koliko sam ja upucena, astma se ne nasledjuje, vec se nasledjuje sklonost ka toj bolesti. To znaci da je dete podloznije toj bolesti, ali nije oobavezno da ce je imati.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Alergija, astma i trudnoća
25.3.2010 11:24:26   
Anna79
Juce mi je pocela polenska alergija, krenula je ambrozija pa i ja sa njom user posted image . Nos mi je totalno zapusen, ne prestajem da kijam, grlo me grebe, oci neprestano suze, i jos ras po kozi...
Inace u ovo vreme pocinjem da pijem Claritin, jer imam alergije ceo zivot, ali sada ne smem, u 23-oj nedelji trudnoce sam.
Sad sam poslala muza u apoteku po Polinol, neki homeopatski lek, sestra mm je farmaceut pa mi rece da probam. Ako mi od toga ne prodje, stvarno ne znam sta cu, ovako mi nije bilo godinama...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Alergija, astma i trudnoća
25.3.2010 12:19:05   
Anoniman
UF Ana! Znači počelo je? Meni još ništa, kuc-kuc. Mada ni u prvoj trudnoći nisam imala alergiju, pa se nadam da će i sada biti tako. 

(odgovor članu Anna79)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Alergija, astma i trudnoća
27.3.2010 13:10:50   
Anna79
Tasha, nadam se da ti nece krenuti, jer je ovo katastrofa. Ja vec cetvrti dan ne izlazim iz kuce, Polinol nista ne pomaze, po ceo dan pijem cajeve sa puno meda i limuna, kao kad sam bolesna, ne spavam uopste. I sto je najgore, uopste se ne smiruje. Pocela sam da umesto Marisola u nos stavljam po malo fizioloskog rastvora, jer mi on makar na kratko procisti nosne kanale. Za grlo koristim Fitosept, jer je konstantno suvo i grebe, buduci da disem samo na usta... I to je sve sto smem da koristim, sve ostalo se trudnicama nikako ne preporucuje.
Uzas, ovako mi nije bilo odavno, valjda ce uskoro da prodje user posted image
Inace, dr mi je rekla da u trudnoci ili krene zestoka alergija, ili se potpuno povuce, kod mene je ovo drugo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Alergija, astma i trudnoća
27.3.2010 13:42:46   
Snelle
Anna, mm-u baš puno pomaže Nasonex, nisam sigurna da se tako piše. Ništa drugo mu nije pomagalo. Malo je pakovanje, a dosta je skup, negde oko 1000din. E sad, jedino što ne znam da li njega trudnice smeju da koriste.

(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Alergija, astma i trudnoća
27.3.2010 16:34:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anna79


Inace, dr mi je rekla da u trudnoci ili krene zestoka alergija, ili se potpuno povuce, kod mene je ovo drugo user posted image


To znam.
Ja je u prvoj trudnoći nisam imala, nemam je ni sada (za sada).

Probaj da staviš Olynth spray za nos ali za decu, makar jednom dnevno (odluči hoćeš da dišeš danju ili noću...).
Ja sam ga stavljala do nedavno jer nikako nisam mogla da dišem, nešto sam bila nazebla.

(odgovor članu Anna79)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Alergija, astma i trudnoća
29.3.2010 11:37:57   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Anna79

Juce mi je pocela polenska alergija, krenula je ambrozija pa i ja sa njom user posted image . Nos mi je totalno zapusen, ne prestajem da kijam, grlo me grebe, oci neprestano suze, i jos ras po kozi...





Aktuelni Izvor Alergena:

LESKA (Corylus)
user posted image

Upozorenje alergičnim osobama!!!
Rizik za pojavu alergijskih simproma umereno visok do visok kao rezultat izloženosti umereno visokim do visokim koncentracijama polena jove, tisa, tuja i ukrasnih čempresa.

Izvor: nspolen.com

Evo recimo za NS: KLIKNI

Ambrozije ima jako malo u vazduhu, obrati pažnju na druge alergene. user posted image

< Poruku je uredio Tasha RR -- 29.3.2010 11:41:19 >

(odgovor članu Anna79)
  Direktna veza do poruke: 71
   RE: Alergija, astma i trudnoća
29.3.2010 11:40:59   
Anoniman
Jedino za BG nije ažurirano, stoji tabela za februar. user posted image Vidim da si ti Anna iz BG.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Alergija, astma i trudnoća
29.3.2010 12:36:22   
Anoniman
Pogledaj i ovu temu Anna: Alergo test iz krvi KLIKNI

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Alergija, astma i trudnoća
29.3.2010 14:59:41   
Anna79
Tasha, hvala za oba linka, Bgd nije azuriran od februara user posted image . Ove testove nisam radila, isla sam na grebuckanje davno i na klasicnu intolranciju pre par godina, ali mogla bih da uradim, cisto da budem sigurna na sta sam sada alergicna, stvari su se sugurno malo promenile.
U svakom slucaj, juce sam otisla kod lekara opste prakse jer sam u medjuvremenu pocela i da kasljem, i to bas zestoko. Dr me je poslusao i rekao da sumnja na bronhijalnu astmu, koju nikad nisam imala, a mozda i na mali bronhitis. Kaze, nije siguran jer astmu nisam ranije imala, pa je moguce da je bronhitis udruzen sa alergijom. Dobila sam da pijem Palitrex i rekao mi je da nastavim sa fizioloskim rastvorom (zvala sam i dr koja mi vodi trudnocu, kaze Palitrex u drugom trimestru ne moze da mi skodi)

Tako sam ja juce kupila aparat za inhalaciju i sada sipam malo fizioloskog rastvora u bocicu za lekove u
okviru inhalatora, i napredak je vidan user posted image . Jeste da sam za inhalator pukla silne pare, ali vredi svaki dinar user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Alergija, astma i trudnoća
29.3.2010 17:58:30   
Anoniman
Ja sam astmatičar. Baš planiram ovih dana da kupim Symbicort pumpicu, da je koristim preventivno 1x na dan, jer ne šteti trudnoći (kaže moja mama koja je pulmolog), vidim po nekim postovima na RR da se ne slažu svi lekari oko toga. No, pisala sam o tome na nekoj od prethodnih str, ako te zanima (KLIK).

Da, ne razumem zašto BG nije ažuriran, pošalji im mail, baci kritiku! user posted image

I ja sam nekada davno išla na grebuckanje... i tada je bilo grinje, prašina, životinjska dlaka, i razni poleni... i sada je tako.

(odgovor članu Anna79)
  Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here