|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Alergija, astma i trudnoća
30.3.2010 11:49:13   
Anna79
Ja sam bas jutros otisla i kod pulmologa za svaki slucaj, da me preslusa, kaze da je definitivno bronhitis udruzen sa alergijom. Rekao mi je da je terapija koju sam dobila OK i da nastavim sa inhalacijom.
Iskreno, pumpicu nikad nisam koristila, a ovo sto sam kupila je stvarno odlicna naprava, bas je pravi inhalator, nema vise zezanja sa serpama i peskirima user posted image . Ovde stavis masku, drzis je desetak-petnaest minuta i to je to. Super stvar user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Alergija, astma i trudnoća
30.3.2010 12:15:37   
Anoniman
Mhm, imam to, ali ja ne volim inhalacije, sva sreća nisu mi potrebne! 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 77
   RE: Alergija, astma i trudnoća
30.3.2010 13:01:05   
Daca88
Ja imam alergiju i astmu.Nisam specijalno zbog trudnoce isla kod pulmologa za neke savete,ali kada su me zbog jake gripe u trecem mesecu zadrzali u bolnici onda su mi poslali i pulmologa.
Rekao mi je ako se dobro osecam da ne koristim nista kao preventivu tokom trudnoce,
ako se pocnem gusiti i ostajati bez vazduha mogu da koristim ventolin pumpicu,ali u smanjenoj dozi,ne 4 puta dnevno tokom trajanja napada kao pre trudnoce,nego sada mogu 2 puta dnevno.
Lekove mi je rekao da izbegavam,i da se umesto lekova bolje inhaliram.Kuci imam omronov inhalator ako zagusti.
Rekao mi je samo da kad udjem u 9 mesec,dodjem da mi uradi bodi spirometriju,to je kapacitet pluca,i da me poslusa kako disem,ima li sumova,taloga na plucima itd,na snimanje pluca necu jer necu bezveze da se zracim u trudnoci.
Ako nalazi budu ok necemo preduzimati nista,ako nesto ne bude dobro onda cu do porodjaja da koristim preventivu da bi sprecili napad astme.

_____________________________

ovom prolaznom svetu,mi smo samo osobe vise,
a jedno drugom,mi smo citav svet!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Alergija, astma i trudnoća
7.5.2010 13:20:40   
jasmina77
Zdravo,samo sto sam otklila ovaj web....imam iste probleme i kako svi vi:ja sam u mojoj 20 nedeljoj trudnoca,imam alergije na plene ali sad kad ne uzimam loratidin tablete mi je sve vise mula i muka....uzimam mrisol ali mi ne pomaze sa nosom..a oci me sesaji besno,niko mi ne daje info ni ginekolog(on kaze bolje izdrzi) a doktor kaze pa mozes TAFEN SPREJ ZA NOS kad kog imas muke a za oci mi nije nista dao..molim ve trebaju mi info za
Homeopatski lekovi protiv alergija
vo Makedonija,jer sam ja iz Makedonije i mislim da tu retko ko zna da me uputi pravim putem,pravila sam kozni test i posle toga nista,samo loratidin,tafen ali mi nije mnogo pomoglo ni pred trudnoca ali sada mislim da je najgore....tolio mi je lose sata neznam sta cu..probala sam cajeve ali nema ko zna kakve reakcije smirenje...molim ve za pomos..

pozdrav svima vama


(odgovor članu Anna79)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Alergija, astma i trudnoća
9.5.2010 17:32:36   
dacica
jao i meni krenula alergija,kao nikad do sad,kijam,a oci me svrbe i cure-kao da hoce da ispadnu,slabije disem,grozno se osecam,a sto je najgore,iznad moje kuce je sve suma,pa je sve gore 1000000puta,uzas...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image vidim da nesme ni jedan lek u trudnociako neko zna nesto...neka pomogne....hvala!!!

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu jasmina77)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Alergija, astma i trudnoća
9.5.2010 17:43:39   
Anoniman
Iz teme Trudnice-drugo tromesečje:

IZVORNA PORUKA: ivaj

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: ivaj


Nadala sam se da ce me zaobici u trudnoci,ali eto nije.Najgore je to sto mi jedino pomazu erius tablete i sa njima mogu da zivim normalno,a njih sad ne smem da uzimam.



Ako ti je za utehu, meni je tako bilo 1 dan, kad sam išla kod sveki u prirodu. Mama je tada skakala na mene da počnem da pijem nešto za alergiju, ako hoćeš, pitaću je šta mi je rekla, koji lekić, pa se raspitaj o njemu, mama tvrdi da se to daje u svetu trudnicama. Ja sam odbila, čvrsto sam verovala da će proći jer nisam imala alergije ni u prvoj trudnoći. Primirila sam se kod kuće, sve zatvorila, i sledeći dan je bilo bolje.



Ajde pitaj molim te,ovo je neizdrzivo  
Plasim se samo da mi ne bude kao prosle godine kad su mi oci oticale,pa mi se zatvori i nos i grlo pa pocnem da se gusim,uzas. Nisam verovala da je to tako zeznuto.I otkud da mi se pojavi ta alergija odjednom,uopste mi nije jasno?.Pre nego sto sam se porodila nikad nisam imala problema sa tim.


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Mama mi je na putu, vraća se valjda sutra uveče ili prekosutra ujutru, hajde me tada podseti! 


IZVORNA PORUKA: nala

Ivaj, ne bi trebalo da u trudnoci imas vecih problema nego inace. U trudnoci se alergije javljaju u slabijem obliku osim ako si ekstrasenzibilna. Mozda bi trebala da se konsultujes sa svojim DR i nekim dermatologom, alergologom... I ja sam alergicna na polen i mnoge sitne cestice, ali u trudnoci ne pijem nista, barem mi za sada nista ne treba. Do sada nisam imala napad gusenja, inace je za mene to uobicajeno i ne mogu bez "presinga" da zivim. Nos mi je zapusen, konstantno jedna nozdrva ne radi sta bi trebala. Kijam kao blesava.Cim osetim da pocinju simptomi, odmah sve zatvaram i ne izlazim napolje, nego legnem i odmaram.Mogu ti reci da meni posle odmora bude bolje. Nadam se da je to prolazno i kod svih ostalih trudnica i da cete se bolje osecati za koji dan.


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: nala

Ivaj, ne bi trebalo da u trudnoci imas vecih problema nego inace. U trudnoci se alergije javljaju u slabijem obliku osim ako si ekstrasenzibilna.  


Mico, to nije baš tako. Kod nekih trudnica se alergija manifestuje u blažem, kod nekih u jačem obliku, retko ostaje onakva kakva je inače. Pisali smo o tome dosta u temi Alergija, astma i trudnoća.


Drži se ivaj, znam kako ti je. Evo mene 4ti dan boli grlo. Teši me to da mi brat kaže da je njega bolelo 7 dana, i 8mi dan kao rukom odnešeno, netsalo, kao da ništa nije bilo... pa eto... još malo pa će i taj 8mi dan. C vitamina, čaja, meda, febricet slobodno, bolje to nego da imaš temp, jer temp nije preporučljiva u trudnoći.



IZVORNA PORUKA: dacica

jao,mene hvata alergija,juce sam kijala i mislila da ce da mi iscure oci,a svrbele me kao lude...a,evo i sad..bas me uhvatilo-grozno-cini mi se da mi nikad nije bilo ovako..uzas


IZVORNA PORUKA: Ivanka 75

cao dacice, smes li da koristis sprej Flixonase? ja sam ga koristila pre dve godine, kijala sam ko luda sve dok mi svekrva nije to dala.


IZVORNA PORUKA: nala

Tasho, sad sam tek otkrila tu temu. Hvala! Nisam ni pretpostavljala da moze biti i tako. Neznam, verovatno je to tacno, ali ja sam ta koja ne moze bez presinga i bojala sam se da mi se alergija u najgorem obliku ne javi jos u prvoj trudnoci, a onda mi je DR rekao da nema bojazni jer ce se organizam izboriti i bilo je tako..Zao mi je sto nije kod svih trudnica kao kod mene.


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

On je super, ja sam ga koristila, ali piše u uputstvu da se obavesti lekar ako smo trudne (no, to piše u većini lekova). 


IZVORNA PORUKA: Tasha RR

IZVORNA PORUKA: nala

Tasho, sad sam tek otkrila tu temu. Hvala! Nisam ni pretpostavljala da moze biti i tako. Neznam, verovatno je to tacno, ali ja sam ta koja ne moze bez presinga i bojala sam se da mi se alergija u najgorem obliku ne javi jos u prvoj trudnoci, a onda mi je DR rekao da nema bojazni jer ce se organizam izboriti i bilo je tako..Zao mi je sto nije kod svih trudnica kao kod mene.


I meni se isto i u prvoj i u ovoj trudnoći ublažilo, čak bih mogla reći nestalo... da je ovako inače, ne bih nikakve lekove uzimala, ali nije...

Žene moje, hajde, kopiraću sve ove postove tamo u temu, pa da se tamo piše.



(odgovor članu dacica)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: Alergija, astma i trudnoća
9.5.2010 17:44:38   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Alergija, astma i trudnoća
14.5.2010 12:12:30   
dacica
ja sam i dalje ocajna,sve mi je gore i gore,sad vise ne mogu da izdrzim,ici cu da kupim ovaj sprej,mozda pomogne,jel zna neko jos nesto za alergiju u trudnoci,da sme da se koristiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Alergija, astma i trudnoća
14.5.2010 12:33:10   
Anoniman
Ja ne znam da li Flixonase sme da se koristi u trudnoći.

Čitaj malo u nazad, mislim da je Zille rekla da je uzimala neke homeopatske lekove i da su pomagali.

(odgovor članu dacica)
  Direktna veza do poruke: 84
   RE: Alergija, astma i trudnoća
14.5.2010 13:43:14   
dacica
tasho,sad citam da si uzimala sumeci presing-jer on sme u trudnoci....

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Alergija, astma i trudnoća
14.5.2010 14:48:42   
dacica
sad sam citala ovaj sirup NESME u trudnoci...

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Alergija, astma i trudnoća
18.5.2010 22:16:53   
dacica
ja neznam ko je lud,ovi u apoteci mi kazu da nesme nista u trudnoci da se pije za alergiju,pa cak mi nisu dali ni onaj homeopatski-a,danas pitam moju dr.ona kaze ma smes,ne sme samo prva 3 mes.sad dauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i ko je sad luduser posted image
nisam pametna sta da radim...user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Alergija, astma i trudnoća
19.5.2010 8:44:30   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dacica

tasho,sad citam da si uzimala sumeci presing-jer on sme u trudnoci....


Nešto ne čitaš dobro, gde sam napisala da sam uzimala Pressing u trudnoći?

(odgovor članu dacica)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Alergija, astma i trudnoća
19.5.2010 14:52:29   
dacica
napisala si da si pila pre trudnoce-ali ja sam procitala po principu-sto je babi milo,to joj se i snilouser posted image user posted image user posted image
ali nesto kapiram to je biljni lek,pa ne znam sto nebi smela sumece da kupim,racunam da su jos slabije od tableta...ne znam nisam pametna,dr.kaze da nesme samo prva 3mes.e,sad vise nisam pametna,ali ovo je ne izdrzivo,nocu se budim 3 puta,nemogu da disem-od nosa,a ujutru hocu dusu da ispustim od kijanja,cesanja oka,nosa...ne znam moracu nesto...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ALI STA?????
pomagajteuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Alergija, astma i trudnoća
19.5.2010 16:45:53   
jance
zene moje, ovo sto mi se juce izdesavalo, mislim da je najbolje opisati ovde. Pre nego sto bilo sta napisem, moram samo da dodam, da imam astmu od detinjstva, ustanovljenu i vodjenu od strane decjeg/skolskog lekara. Kad sam se udala i dosla ovde, prvo sam krenula kod ginekologa a tek onda kod licnog lekara, pa su mi ovi kod licnog pravili stalno probleme. Najvise problema su mi napravili kad mi nisu hteli dati uput za pulmologa pre operacije, nego su se gin i licni medjusobno prepucavali ko treba da mi ga da, pa mi na kraju i nisu dali.Od tada se spremam da idem i da trazim uput ponovo al sve sam se bukvalno bojala. I onda se desio jucerasnji dan. Jos dan ranije posle podne je krenulo da me gusi, pa sam zaredjala ventolin skoro na svaka dva sata, sto se nastavilo i cele noci. Ujutru sam pocela da imam proliv a do podneva mi je vec i bilo muka i mantalo mi se. otisla sam kuci, jer nisam mogla da izdrzim vise, pa sam mozgala sta da radim. pumpica mi je ponovo trebala, sada vec cesce nego juce i preko noci. kod mog licnog nisam ni pomisljala da idem, znala sam da ce me spakovati kuci brze nego sto sam dosla. kolega me je poslao kod nekog njegovog prijatelja koji je medicinski bbrat za jednu doktorku. tu me ljudi vrlo posteno pregledase, pa me dr odma poslala kod pulmologa u Majevicku. Tamo su me poslali na spirometriju, ali sam zamolila da neidem na rengen, ako slucajno sam trudna, da nenapravim problem. reko, ako je bas jako potrebno, docicu odma posle menstruacije. Sve su razumeli i nisu pravili problem. DR me je pregledala i dala mi da uzimam Symbicort i Ventolin po potrebi. Odma sam je pitala dali taj lek moze da pravi probleme da uopste ostanem u drugom stanju, ili ako budem trudna. ona mi je rekla da je to lek koji se i inace najcesce daje trudnicama. otisla kod one lekarke po preporuci, ispisala mi recepte, ja preuzela lekove i sad jjos moram krv da vadim da provere da nije i neka upala mozda umesana. I tako se za 4 sata zavrsilo nesto sto mi je moj dragi licni lekar vukao vec 2 godine kolko sam ovde.
Da , i moram da napomenem da mi je vilica blago otpala kad sam cula koliko Symbicort kosta u slobodnoj prodaji! 2400din!

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu dacica)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Alergija, astma i trudnoća
19.5.2010 16:54:23   
Anoniman
Kupi Olynt spray za nos za decu, ja ga koristim već mesecima, bez prestanka. Znam da to nije dobro, i da ću se navući, da moram da odradim fazu odvikavanja, ali o tom po tom.

Da, Sybicort je užasno skup, ali je odličan! On je sporo ali dugodelujući lek, koji se koristi redovno, kao terapija, a ne po potrebi kao ventolin, koji je brzo i kratkodelujući lek. Pošto je na recept?

(odgovor članu dacica)
  Direktna veza do poruke: 91
   RE: Alergija, astma i trudnoća
19.5.2010 17:37:13   
jance
Ups! Izvinjavam se za duzinu posta, nisam bila svesna.
Symbicort je na recept 619 plus 50 din participacija. A uz to sam isto na recept ali besplatno dobila ventolinsku pumpicu.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Alergija, astma i trudnoća
19.5.2010 17:41:16   
Anoniman
vntolin na recept ide besplatno? Sybicort je samo 600 i koji din na recept??? Juuuuuuuuuuuuuuu!

A kaži mi, te recepte ispisuje lekar opšte praxe ili pulmolog specijalista?

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 93
   RE: Alergija, astma i trudnoća
19.5.2010 17:43:09   
Anoniman
Ne znam dal si čitala u nazad, ovde sam držala monolog o određenim lekovima, pa i o Sybicortu. KLIK

Inače, uzimala sam ga i u prvoj trudnoći redovno, i sada.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 94
   RE: Alergija, astma i trudnoća
19.5.2010 17:47:45   
cipiripi
IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Kupi Olynt spray za nos za decu, ja ga koristim već mesecima, bez prestanka.


EEEE pa u paranoji sam zbog njega..
Jel sme u trudnoci?
Ja ga koristim zadnjih nekoliko dana..ali izgleda da cu danas krenuti sa antibioticima zbog upale sinusa..
Nisam kupila taj za decu nego obican..i stukla ga celog..


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Alergija, astma i trudnoća
19.5.2010 17:52:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: cipiripi

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Kupi Olynt spray za nos za decu, ja ga koristim već mesecima, bez prestanka.


EEEE pa u paranoji sam zbog njega..
Jel sme u trudnoci?
Ja ga koristim zadnjih nekoliko dana..ali izgleda da cu danas krenuti sa antibioticima zbog upale sinusa..
Nisam kupila taj za decu nego obican..i stukla ga celog..



Ja sam ga koristila i u prvoj trudnoći, i rečeno mi je da on lokalno deluje (u glavi), pa da to nema veze sa bebom. Ja ne mogu da koristim za odrasle, krene mi krv iz nosa ubrzo, zato koristim ovaj za decu.

(odgovor članu cipiripi)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Alergija, astma i trudnoća
19.5.2010 18:01:26   
Trcosava
Olynth kapi za nos - one najobičinije smeju da se koriste 3-5 dana NIKAKO DUŽE iz razloga što se totalno poremeti sluznica nosa.

Koliko znam u trudnoći od kapi za nos sme samo fiziološki rastvor ili onaj Marisol ili kako se već zove

To mi je mama rekla koja je penzionisani apotekar. Cipi draga ko ti je dao olynth za odrasle da uzimaš? Lekar?
(p.s. ovo pišem od onoga što znam, no mišljenja lekara se razlikuju od jednog do drugog, dok u Srbiji u trudnoći ne smeš da primiš anesteziju, ovde govore da smeš... aj sad ti budi pametan....)


_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Alergija, astma i trudnoća
19.5.2010 18:04:02   
jance

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

vntolin na recept ide besplatno? Sybicort je samo 600 i koji din na recept??? Juuuuuuuuuuuuuuu!

A kaži mi, te recepte ispisuje lekar opšte praxe ili pulmolog specijalista?



Pulmolog ga preporuci a lekar opste prakse ispisuje recept. Ovaj mora da napise u misljenju lekara specjaliste da treba da koristis taj lek i koliko cesto. Ovaj samo napise recept i to je sve.
Inace, jel vam se mozda desilo da kad ste prelazile na Symbicort, da vam je jako curilo iz nosa? Mislim, mozda sam i prehladjena al mi je cudno.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Alergija, astma i trudnoća
19.5.2010 18:16:09   
Anoniman
Nisam primetila to za curenje nosa.

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Alergija, astma i trudnoća
19.5.2010 19:20:19   
cipiripi
E evo me...dobila sam Palitrex jer je krenula skrama iz sinusa da mi se spusta niz grlo..
Oliynth mi je dao lekar opste prakse i ja pitam moju gin malopre kad sam bila na UZ (ona mi je dala paltirex jer je pre doktorata steriliteta bila lekar opste prakse) rekla da smem ako nemaju efedrin u sebi ali da je najbolje fizioloski rastvor..kupila sam ga..
Rekla mi je i da se parim bosiljkom svako vece..a palitrex da pijem jednu kutuju tj 4 dana pa ako mi je bolje da prestanem posle jedne kutije a ako i dalje ima probleme da uzmem jos jednu..

user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here