|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
11.7.2013 20:30:00   
Kvrgi
Pa lepo :) Ni ja ne povracam jedino ima hrane koji mi se gadi na samu pomisao. A jako me muci sto sam stalno umorna i sto cesto idem u wc na malu nuzdu al to je valjda normalno user posted image

(odgovor članu Leptiric123)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 16:43:11   
Olga75
trudniceeee , sta ne jedete ?

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Kvrgi)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 16:44:17   
Jole84
Peršun,ananas i divljač,to je ono što znam user posted image
a slanina? user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 16:46:35   
Olga75
pa slanina je zapravo sirovo meso i ne bi trebalo user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 16:49:09   
Jole84
Nisam znala user posted image


_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 16:50:03   
dunja RR
Kopiram iz druge teme gde odosmo u off:

Meni rekoše da ne jedem fetu u trudnoći (dodušle u prošloj) ali ja to nastavila i sada da primenjujem.

Piše da je zabranjena zbog listerije Feta sir zabranjen za trudnice KLIK

"Uvozni mekani sirevi kao što su bri, feta, gorgonzola mogu da sadrže bakteriju listeriju. Listerija je retka bakterija koja može da se nađe u proizvodima od nepasterizovanog mleka, u džigerici, nedovoljno kuvanom mesu i u polugotovim jelima. Treba biti oprezan jer ozbiljne posledice mogu da se jave u razvoju bebe, posebno ako odmah ne započnete terapiju. Listerija može da pogodi posteljicu, plodovu vodu i bebu, a posledice su katastrofalne - spontani pobačaj ili rođenje mrtvorođenčeta."



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 16:50:49   
dunja RR
Ja ne jedem ni slaninu, ni pečenicu, ništa od živog mesa.
IZVORNA PORUKA: Jole84

Peršun,ananas i divljač,to je ono što znam user posted image
a slanina? user posted image



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 16:50:52   
Olga75
i domaca pusena kobaja i sunka i slanina i tako to je sve u stvari sirovo , suvo , slano , puseno user posted image


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Jole84)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 16:54:20   
Jole84
Majko mila crći ću od gladi user posted image

_____________________________

I dodaj svetu malo boje, čudo moje.....

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 16:54:44   
pocahontas
ja jedem sve sto i inace, tako sam i prosli put, od ovog sto ste pisale samo slaninu ne jedem, jer je ne volim, pazim da dobro operem voce i pocrce koje jedem sveze i to je to...


(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 17:01:45   
17 joka
Meni su posle FET rekli da je apsolutno zabranjeno da jedem suhomesnato,dimnjeno sirovo. Tako to nista nejedem.

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 17:14:47   
viking
Ja takođe ne jedem sireve sa pijace ni buđave sireve (koje inače volim) tako da kupujem samo industrijske, uključukući i fetu.
Takođe, ne jedem suši koji obožavam (jer ima sirove ribe), ne jedem dimljeni losos, tunjevinu (ni u kakvom obliku jer spada u morske ribe koje dugo žive što znači da imaju povećan sadržaj žive), tartar biftek, ne pijem alkohol ni u kom obliku i količinama, slaninu ne jedem ni ovako ni onako i to je otprilike to.
Suhomesnato pojedem ponekad, u sendviču.

E, sad, moj spisak hrane koje ne jedem je dosta duži od ovoga ali je razlog insulin a ne trudnoća, pa neću da pišem da ne zbunjujem ostale.

< Poruku je uredio viking RR -- 1.11.2013 17:22:45 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu 17 joka)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 17:20:36   
madre
ja sam jela sve osim namirnica za koje je opste poznato da su rizicne ili skodljive, bilo da sam trudna ili ne...

_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 19:24:31   
viking
Sad mi pade na pamet, možda valja obratiti posebnu pažnju, u narednom periodu biće mnogo slava i drugih proslava, što znači da će mnogi ruske salate i druga jela praviti od domaćeg majoneza (dakle, sirovih jaja).
Isto važi i za tiramisu, plazma torte i slične poslastice, koje se skoro uvek pravi od sirovih jaja.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 19:31:57   
Ivanka 75
Ako me pamcenje dobro sluzi, ja sam u trudnoci ukinula majonez, ljuto i sve kupljeno na ulici, pljeske, burek, peciva....
Bilo me strah da ne zakacim nesto... I nisam user posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 20:08:11   
mamica 91
Citam vase komentare i ozbiljno se brinem za sebe user posted image meni je kulen prvi na listi,neopisivo mi se trazi, i ja naravno ispunim sebi zelju user posted image , majonez isto, kupovni.. ma da i u prvoj trudnoci sam jela sve kao i kada nisam bila trudna i sve je bilo u najboljem redu... u nedoumici sam da li sada da nesto menjam ili da nastavim po starom user posted image ma da mi nakada niko od lekara i nije skrenuo paznju sta smem a sta ne smem da jedem..

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 20:15:44   
viking
Ja mislim da je majonez ok ako je kupovni, domaći ne bi trebalo niko da jede (ne samo trudnice) zbog sirovih jaja. Mislim, i za ovo ostalo su male šanse da ćeš nešto pokupiti, ali je ipak moguće.
Ovi veliki industrijski proizvođači ipak imaju odgovarajuću kontrolu ispravnosti i kvaliteta namirnica. Na kraju, svako odluči za sebe :)

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 20:26:15   
mamica 91
Domaci i tako ne volim.. hvala na upozorenjima user posted image .. jedno sto se forsiram je vise voca jer ga jako malo jedem, ima li neko koje je zabranjeno, da izbegavam ?..

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 20:29:05   
viking
Jedino što ja znam je ananas jer izaziva kontrakcije, pa se ne preporučuje trudnicama koje imaju problem s tim. Neka me neko ispravi ako grešim.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 20:33:07   
mamica 91
I jos sam u nedoumici za med.. neko kaze sme, neko ne ? hvala puno jos jednomuser posted image

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 20:35:15   
viking
Med je alergen (kao i kikiriki, jagode i slično) i zato se preporučuje oprez, naročito kod osobe koje su sklone alergijama.

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 20:40:15   
Olga75
pa ja sam sve alergene jela , kad sam se porodila dva dana od porodjaja sam jela kikiriki
doduse nisam uopste razmisljala
mislim da alergeni , osim naravno ako trudnica nije alergicna plodu ne prave problema uterino
mislim meni kiko nije rekao da ne jedem : jagode , mandarine , kikiriki , med i stajaznam
ako niste sigurne , pitajte svoje dr sta jesti a sta ne

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 20:40:34   
Torbica
Ja jedino nisam pila alhohol. Doduse, inace znamo da popijemo po neku casu vina posle dobrog rucka.. u trudnoci nisam nikako. A od hrane, jela sam sve. Mada, inace ne jedemo suhomesnato kupovno, samo sto svekijevci spreme, nisam se libila slanine i pecenice, iako je sirovo. Zato sto svekar uvek odnese meso kod veterinara pre nego sto bilo sta uradi sa tim, mnogo je pedantan, pa sam bila mirna da je proslo laboratoriju... Trudnoca, jao! Uzivajte!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu mamica 91)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 20:45:01   
viking
I ja jedem sve "alergene" zato što nemam nijednu alergiju na hranu. Ali znam da se savetuje oprez ako postoje alergije na neke druge namirnice.

IZVORNA PORUKA: Olga RR

pa ja sam sve alergene jela , kad sam se porodila dva dana od porodjaja sam jela kikiriki
doduse nisam uopste razmisljala
mislim da alergeni , osim naravno ako trudnica nije alergicna plodu ne prave problema uterino
mislim meni kiko nije rekao da ne jedem : jagode , mandarine , kikiriki , med i stajaznam
ako niste sigurne , pitajte svoje dr sta jesti a sta ne



_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.11.2013 20:52:40   
Brand new mama
Mislim da meni niko nije obratio paznju da ne jedem "alergene" rekli su mi samo za zivo meso,jaja i ribu...a za alkohol-sem sto smo se bas provodili oko Nove 2009(stava me uhvatila kad sam shvatila da sam trudna,pojela sam se ziva koliko sam tih dana izlazila i pila-nisam bila mortus,ali sam pila) tako da ostatak trudnoce nisam ni pipnula.I onda u avgustu vrucina,ponudi me prijateljica sa casom piva.4 dana kasnije krene mi porodjaj u 37 nedelji i pita me babica da li sam konzumirala alkohol i ja iz topa "Jesam",pita ona koliko i kad,ja:"U subotu casu piva"Ona se skoro valjala od smeha,kaze-nije merodavno ako nisam pila svaki dan pristojne kolicine

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here