|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
15.4.2012 19:10:01   
Anoniman
Bice bolje Jovice user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 226
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
17.4.2012 13:00:21   
nina26
Mene zanima, da li sme, tj ne sme da se koristi sirceuser posted image

Meni je mama zabranila da stavljam sirce u salatu, jer navodno utice na kvalitet kostiju bebe, pa sam zato i prestala da jedem salatu jer mi je sa limunom bljakuser posted image

Kakvo je vase misljenje??

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
18.4.2012 22:41:07   
leamalamut
Stvarno nas bombarduju svakojakim po meni glupostima , cuj mleko da se ne konzumira i njegove preradjevine , pa odakle cemo iscrpeti kalcijum , domace suhomesnate od poznatog proizvodjaca > pa svaki normalan seljak nosi meso na pregled a i treba nam malo i masti , sirce ? prvi put cujem da nekom skodi .Svako meso koje je term.obradjeno na 75c i vise nema bakterija ...Ali zato kada kupujemo voce ne pitamo odakle je doslo pogotovo ovo koje se ne odgaja kod nas , mada i jabuke kupujemo ko zna odakle i u kakvoj zemlji je posadjeno sa kakvim djubrivima i otrovima .
I dalje tvrdim da sve treba jesti umereno i ono sto nam se jede i normalno svaku hranu higijenski pripremiti . A da se opterecujem raznim istrazivanjima sta valja sta ne valja stvarno nemam ni zivaca ni vremena .

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
18.4.2012 23:07:05   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: nina26

Mene zanima, da li sme, tj ne sme da se koristi sirceuser posted image

Meni je mama zabranila da stavljam sirce u salatu, jer navodno utice na kvalitet kostiju bebe, pa sam zato i prestala da jedem salatu jer mi je sa limunom bljakuser posted image

Kakvo je vase misljenje??

Jok, nisam dosad to cula, nije na mojoj listi namirnica koje ne smeju i sad kad sam googlala ima samo preporuka za koriscenje, nijedan rizik nisam procitala... Cak se smatra da sirce ima probioticka svojstva i dobro je za zdravlje- posebno jabukovo.

Od onoga sto sam jela a sad ne: dzigerica (zbog predoziranja vitaminom A), ne pasterisani sirevi- Brie, Camembert, koziji (sad jedem pasterisani koziji, tvrdi), ribe poput: kraljevske skuse, sabljarke, ajkule, kafein- izbacila kafu skroz. Pastete sam jela retko, domace ili iz delija, sad uopste (zbog listerije i vit A ako su jetrene).

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.4.2012 17:30:14   
nina26
E hvala vam devojke odoh da napravim krastavac salatuuser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
29.4.2012 21:50:17   
JAmy
Sta NE jedem u trudnoci???
Ovo;
user posted image
....(zato sto sam u bolnici a nema ko da mi napraviuser posted image user posted image )
Ponekad mi muz kupi,ali meni to nije isto kao domaca...

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
30.4.2012 11:53:52   
jovicaa
jamy zasto si u bolnici?
ja moram da priznam da zderem sve zivo, prava sam indira. ova trudnoca mi je skroz drugacija od prve, znaci samo bih jela... i manje pazim na to da li je zdravo ili ne to sto jedem... mislim trudim se da unesem voce i povrce, ali i plazmu i mleko i sendvice :D

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
30.4.2012 12:02:06   
minavb
Šinko, jel da te tepam?

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
30.4.2012 13:41:59   
JAmy
Uh,draga moja Jovice,duga prica.....Zbog kontrakcija,od 15te ned.Pisala sam detalje u temi 'ginipral,partusisten'mislim negdje na 13oj i 14oj strani,pa da ne ponavljam...
Ja od pocetka izbjegavam kafu,gazirana pica,cajeve,konzerviranu hranu i hranu sa puno vjestackih aroma i boja....ali u principu ne opterecujem se previse,kada bi pravili spisak stetnih namirnica,gdje bi kraj,pa ne bi smjele skoro nista da jedemouser posted image
Mislim da se danas pretjeruje sa tom opreznoscu,a opet broj pobacaja i bolesne novorodjene djece znatno povecan nego nekada kada se o tome nista nije znalo.Ne treba suvise ignorisati prohtjeve organizma trudne zene,jer je on podesen kao kompjuter i tacno zna sta i koliko mu treba u odredjenom momentu.Izuzetak su zene kojima je zbog odredjene bolesti i stanja preporucena specijalna dijeta,ali zdrave trudnice ne bi trebale pretjerano da se bave kalorijskim decimalama,detaljnim proucavanjem svega sto treba da pojedu, i ostalim glupostima,neki stetni agensi jednostavno ne mogu da se izbjegnu...
pozzuser posted image

_____________________________

"Ako odustanete od pobjede, a da nikada ranije niste pobjedjivali, ostacete ono sto ste i ranije bili- gubitnik. - Skot Pek"

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
30.4.2012 19:14:47   
jovicaa
user posted image jamy... svaka cast kad izdrzavass.. ali eto dogurala si do devetog mesecauser posted image

minaa to je jacee od mene, a tako sam se slatko smejala zenama koje govore da ne mogu da se obuzdaju, to je marfi, on je kriv za sveuser posted image

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu JAmy)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
13.5.2012 13:01:54   
MakaM
Meni su starije trudnice rekle da NE jedem
-belo testo (pogotovo ne uvece)
-suhomesnato (ako mogu uopste da ga ne jedem)
-mnogo slatko
-puno voca (da jedem 2 iste vocke u toku dana i to do 17h.)
..da ne pijem gazirano i ove vestacke sokove i da ce sve biti kako treba i prirodno...
Sreca pa vecinu stvari ni pre nisam imala u jelovniku
Ja ne jedem pasulj ni na koji nacin i ostala "teska" domacinska jela, ne mogu jogurt i mleko/mnogo su mi se zgadili/..
vrtim pilav, tikvice, dzem i jaja

(odgovor članu mrvicica)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
13.5.2012 13:35:02   
jovicaa
mislim da ishrana mora da bude bas raznovrsna u trudnoci i da je to najbitnije.. znaci svaki dan vise razlicitih vrsta povrca i voca po mogucnosti i td..

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu MakaM)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
13.5.2012 16:17:38   
Anoniman
Trenutno skoro ništa... user posted image Dosta i voća i povrća mi uopšte ne prija, mleko mi se gadi, riba nikako (u prvoj trudnoći sam na njoj živela), vodu i prirodne sokove (2l dnevno) nikako ne uspem da unesem dovoljno... Kažu da organizam traži ono što mu treba-ja onda sasvim lepo trenutno živim od vazduha user posted image (ukoliko mi ne zasmetaju i mirisi u njemu user posted image )

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 238
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
13.5.2012 16:24:03   
New Mom
OFF: nina, čestitam!user posted image Tek sada vidim.user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
13.5.2012 19:44:31   
jovicaa
nina vidis da sam napisala po mogucnosti user posted image
a ti zbog mucnina nisi u mogucnosti.. znam kako ti je, ja sam jela cips i zelene jabuke dok sam imala mucnine. samo sam to mogla. nista drugo.
ja se tako trudim da se hranim zdravo i onda se odvalim od najgorih gluposti i sve tako, ali ja sam sad vec u fazi kada pocinje prezderavanje.
izgleda da mojoj bebi treba majonez :D

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
13.5.2012 22:03:53   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: New Mom

OFF: nina, čestitam!user posted image Tek sada vidim.user posted image

O pa thanks user posted image

I da dodam - izgleda da NE jedem ni palacinke!!! user posted image

(odgovor članu New Mom)
  Direktna veza do poruke: 241
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
17.5.2012 11:53:11   
nina26
Devojke a jel pijete kafuuser posted image

meni moj dr rekao da smem i do 2 onako slabije kafe, ja pijem jednu vecu ujutru ali sam sad smanjila, sta znam raste bebac pa rekoh da ne poludi od kofeinauser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
17.5.2012 11:58:44   
tijatija
Meni je lakse napisati sta jedem : voce, hleb, puter, supa iz kesice i krompir na 100 nacina user posted image i to je to...

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
17.5.2012 12:17:02   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: nina26

Devojke a jel pijete kafuuser posted image



Meni kafa nije prijala ni u prvoj ni u ovoj trudnoći... Inače svakodnevno sam pila jednu 2.5dcl šolju kafe, sad kad pomirišem teglu sa kafom user posted image Kažu da nije štetno ako je umereno, ali ja je ne mogu nikako!!!

(odgovor članu nina26)
  Direktna veza do poruke: 244
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
23.6.2012 23:10:11   
dragonfly29
ne mogu meso skoro nikako, gadi mi se i miris, tako da ni dragom ne mogu da spremim nista.. :( ponekad pojedem nesto piletine, par puta sardinu, fish mac :) neko vece sam se naterala da pojedem pilecu dzigericu jer sam negde utripovala da je zdrava, i nije mi tesko bilo da je pojedem, ali sam je jako tesko prevarila... takodje nemam zelju za kafom, nije mi bas muka ali je uopste ne kuvam, a bas sam je volela pre trudnoce... strasno mi prija sve voce, sveze povrce tj salate, samo nek je socno :) sokovi prijaju takodje ali negazirani, gazirano i inace ne volim. uopsteno sam bas volela da jedem pre trudnoce, a sad se ta ljubav nesto ugasnula :) videcemo do kad :D

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
5.9.2012 14:54:28   
dudarajko
Zdravo drage mame user posted image   u 23 sam nedelji i nosim jaaako zivahnu bebu koja je i na danasnjem UZ bila stidljiva i sakrila pol.... tati i meni nije bitno samo neka je beba zdrava! Elem , do sada sam nabacila svega 3 kg, od toga je beba 610g. Ne jedem slatkise uopste, nista od belog brasna, nista przeno, pohovano, nista od suhomesnatih preradjevina, uvek sam sita , imam5-6 obroka dnevno  user posted image

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
5.9.2012 20:48:55   
Nataša1
Bravo Dudarajko. Piši u temi trudnički meni šta jedeš u toku jednog dana, da malo motivišeš i ostale :)

(odgovor članu dudarajko)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
27.10.2012 9:13:27   
Cindarella
Od danas pa na dalje bez belog brasna,secera,masne hrane,sokova.

(odgovor članu Nataša1)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
27.10.2012 10:04:35   
Anoniman
Ja sam se opet svela na nekoliko namirnica, od svega mi se diže kiselina koja pokreće mučninu, a koja onda rezultira user posted image Valjda mi beba neće biti uskraćena za potrebne vitamine user posted image

(odgovor članu Cindarella)
  Direktna veza do poruke: 249
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
27.10.2012 10:10:00   
Janncica
Sve jedem...I preterujem.user posted image Nesto u poslednje vreme mi se nista ne jede i jako mi je tesko da smislim sta cu da kuvam.user posted image Sve mi nesto user posted image
A jedino nessquick ne moze da mi dosadi u ovoj trudnoci nikako.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Pol deteta na osnovu oblika stomaka i drugog?
Može li se na osnovu oblika trudničkog stomaka ili nečeg drugog odrediti pol deteta? Imate stomak u obliku lopte, gadne ...
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here