|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
6.11.2011 6:50:43   
jabukica
osim toga ne jedem viršle, salame i slično, i ne pijem gazirane sokove, kao ni sokove uopšte (mada ove stvari nisam pila ni jela ni pre trudnoće, trudim se da izbegavam grickalice, mada ponekad zalutaju u moju ishranu

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
29.11.2011 10:53:50   
marica983
Ja mislim da sve što je umereno ne može biti štetno pa tako ni "nedozvoljene" namirnice...

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
29.11.2011 11:19:18   
Alexxa
Meni je od svega muka, jedem na silu, po malo, čini mi se i manje nego što treba, manje nego pre, iako su mi poslednjih dana znatno manje mučnine... Da li je to normalno? user posted image
Inače, moj lekar kaže da je dozvoljeno i preporučivo sve, ali manje zdrava hrana poput brze i pečenog i prženog testa u manjim količinama...

(odgovor članu marica983)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
30.11.2011 15:09:33   
marica983
Meni je doktor upravo izbacio so iz ishrane, otiču mi noge pomalo uveče pa zato.. Šta sad da jedem.. nisam navikla na neslanu hranu.. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
30.11.2011 15:11:38   
marica983
I ja sam tako imala mučnine pa sam mogla samo neko pecivo u tom trenutku da jedem... A inače ne valja jaka, začinjena hrana,slatkiši, testenine, testa...

(odgovor članu Alexxa)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
30.11.2011 15:12:31   
marica983
..."ne smem slano, kiselo slatko... :)"..

(odgovor članu marica983)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.12.2011 15:48:55   
ivas
A jedete li ljuto? Ja sve vreme od pocetka jedem i ne smanjujem ali jedem onako bas bas ljuto. Nigde nisam nasla da je stetno (osim sto se onako prica medju trudnicama). Ima li jos zaludjenika koji tamane papricice? user posted image

(odgovor članu marica983)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.12.2011 21:20:27   
marica983
Uuu ja ne, doktor mi je generalno rekao da izbegavam jake začine ali ja i onako nisam jela ljuto... Pa ne znam zašto bi škodilo.. :)

(odgovor članu ivas)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
28.12.2011 7:53:05   
jabukica
Ivas ja sam papričice tamanila u početku trudnoće dok još nisam znala da sam trudna, kasnije kad sam saznala da sam trudna mi je svekrva rekla da nesmem i ja ih više nisam jela. e sad nemam pojma zašto ih treba izbegavati user posted image

(odgovor članu marica983)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
28.12.2011 7:57:35   
minavb
Ne vidim zašto bi ljuto škodilo, osim što može da pojača gorušicu. Ja sam jela ljuto u trudnoći.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu jabukica)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
2.1.2012 16:10:08   
faraonka
jedem slatko vise nego sto treba, to mora suzbijem kod sebe. inace ne jedem slano, ne jedem kupljen rostilj, ne jedem mesne preradjevine. ne pijem gayirano. 

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
18.1.2012 12:10:26   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: minavb

Ne vidim zašto bi ljuto škodilo, osim što može da pojača gorušicu. Ja sam jela ljuto u trudnoći.

Dobro je , ne mogu da izdrzim bez ljutog user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 187
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
18.1.2012 12:12:20   
minavb
Jedi sve dok ti kiseline ne oglođe sluzokožu i dok te ne peku hemoroidiuser posted image

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
18.1.2012 12:17:42   
Anoniman
Sve cu da podnesem user posted image

(odgovor članu minavb)
  Direktna veza do poruke: 189
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
18.1.2012 18:09:50   
Inica
Joj, ja i dalje slabo jedem meso- i kad ga uzmem to je na silu- junetina ili piletina..
Povrce- isto tako- jedem zato sto bi trebalo..
I da- ne jedem ajvar i paprike, a inace ih obozavam user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
3.2.2012 12:05:51   
Gagica2012
Nemam nikakvih problema sa hranom, mogu sve da jedem a najvise mi se jedu slatkisi.
Mogu 300g cokoladu da smazemuser posted image a voce obavezno jedem svaki dan jer ne pijem nikakve vitamine

(odgovor članu Inica)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
3.2.2012 14:55:23   
MaryJane
Meni je slano sve osim mandarina.
A čokolada mi je ljuta.
user posted image

(odgovor članu Gagica2012)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
3.2.2012 18:45:45   
Bebilina
Zdrava ishrana isto ko i pre trudnoce user posted image
Ne jedem "cetiri bele smrti", przeno, masno, procesirano, gotova jela, brzu hranu, ne pijem gazirano. U sustini jedemo sve organsko bez pesticida, herbicida i hormona rasta i jedemo domace. Naravno odemo i u restoran, ne zivimo pod staklenim zvonom, ali ovako se kod kuce vec dugo hranimo.
U prvom tromesecju jedno vreme nisam mogla jesti meso, ribu i bilo sta slatko. Sad i dalje ne jedem slatko, ali nadoknadjujem vocem.user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.2.2012 20:35:53   
Cunce
Hm, desilo se na pocetku da nekih nedelju dana nisam mogla ni da spremam meso, a kamoli da ga jedem. Inace jedem sta stignem, mislim, normalno, kao i do sad, jedino izbegavam brzu hranu i hranu koju spremaju u restoranima i sl. (ipak sam najsigurnija kad spremamo u kuci da nista nije pokvareno npr.)... Ne jedem ni grickalice kao sto su cips, smoki i to, gricnem malo kad muzic gricka, mada to nisam ni pre trudnoce obozavala, pa zato nisam ni htela da pocinjem user posted image
Inace, kod nas svi obozavaju meso, pa se ponekad svesno trudim da izbegnem, ne mogu meso svaki dan. Ma nista se nije promenilo user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
19.2.2012 20:38:42   
Cunce
Videh da je neko pomenuo virsle i salamu.. E to sam u startu jela jer sam i ranije navikla, pa sam pocela da izbegavam jer je to govno od hrane user posted image

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.3.2012 13:12:51   
blackmagic
Jedem sve sto stignem...:((....user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.3.2012 19:53:51   
Cunce
Blackmagic,  nemoj da si tuzna user posted image
jedemo i mi sta stignemo, bar je na pocetku bilo tako, a trudimo se samo da izbacimo ono sto bas bas ne valja user posted image i na kraju zavrsimo tako sto jedemo sve osim onog sto bi trebalo, ali ne desava se cesto user posted image

(odgovor članu blackmagic)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.3.2012 20:09:49   
MicinaMama
Ja ne jedem samo one namirnice od kojih se moze dobiti toksoplazmoza a to su mesne preradjevine i sirovo meso.Sto se tice mesa mora biti res peceno ili dobro kuhano...standard da se cuvam pranjem voca i povrca i ruku,zelenu salatu morate prati list po list ali naj bolje je da je i ne jedete u principu.jeste zdrava ali i opasna u trudnoci...I naravno izbegavam jetrice i jetrene proizvode jer sadrze dosta gvozdja i mogu da ostete plod.

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.3.2012 20:50:48   
Cunce
A sta je sa zelenom salatom? Ja i inace perem list po list, ma tako sve, sta god da spremam, nego zelenu salatu sam do sad jela samo par puta, a bas danas smo se setili da kupimo, mislila sam da grickam uz film.. Proganjace me tvoj post ako uzmem da jedem user posted image

(odgovor članu MicinaMama)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Šta NE jedete u trudnoći?
1.3.2012 20:56:44   
MicinaMama
hehe pa neznam cunce meni je i ovaj put dr.Roux rekla da je bolje da je ne jedem jer je tesko dobro oprati zelenu salatu jer ostaje i u poricama...Ikada sam bila trudna sa Micom a i sada mi je ponovila.Ona je jako ugledna doktorica i neverovatno strucna tako da imam potpuno poverenje u nju.

(odgovor članu Cunce)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Дојење.
пеперутка16

Колико дуго сте дојили?

Click Here