|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
11.2.2015 10:06:18   
serpica
nema na cemu user posted image ja recimo imam fore jos u julu da predam a bebac ce da napuni 2.god avgusta,znaci ceo mesec sto kupujem pampers i mozda neku hranu nece da mi priznaju,ali sta je tu je user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 226
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
11.2.2015 12:34:34   
QueenJ
Ja se do sad nisam bavila ovim. Kreten. user posted image Sve, kao, dojim, šta ima veze, tamo-vamo... E, vala, od sadl skupljam. 500 din. da uzmem, njima da ostavim neću! E!
Jedno samo pitanje-pročitah negde da se prijave predaju u februaru. Pošto nisam čuvala račune, mogu li prijavu onda predati i u julu ili...? Kako to funkcioniše?

< Poruku je uredio QueenJ -- 11.2.2015 12:40:33 >


_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 227
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
11.2.2015 13:02:09   
Kristina88
Predaje se od 1 do 15. februara tako da imas jos vremena.
Mi vecc dugo to predajemo od prvog puta kada su omogucili to... i jako smo zadovoljni. Imamo dvoje dece i dok su obe koristile pelene imali smo povracaj oko 10.000 malo li je....
Sada samo mladja koristi ali opet ni u pola nije za bacanje, plus sediste sto smo kupili... Bice ovaj put oko 5-6 hiljada....

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 228
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
11.2.2015 13:36:31   
QueenJ
Ne znam da li si razumela pitanje.
Porodila sam se u avgustu. Nisam čuvala račune, tj. nemam ih. Tek ću sada početi da ih skupljam.
Da li, bez obzira na to moram sada da predam samo zahtev, ili mogu i u julu, sa sve računima?

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu Kristina88)
Direktna veza do poruke: 229
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
11.2.2015 13:46:31   
imperial
Ne Queen,prijavu predajes onda kad i racune,nema svrhe pre,mslm nemoguce je,mora sve zajedno,ja sam danas predala,popunila sam zahtev,dostavila sve racune i njihove kopije i specifikaciju racunauser posted image

(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 230
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
11.2.2015 13:49:04   
QueenJ
Hvala, Imperial! user posted image

_____________________________

Shvatio je da mu je ona ne samo bliska, već da sada ne zna gde prestaje ona, a počinje on.

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 231
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
11.2.2015 14:18:48   
Kristina88
Bas tako kao sto rece Imperial... user posted image


(odgovor članu QueenJ)
Direktna veza do poruke: 232
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
12.2.2015 12:28:07   
Anarunika
Imam pitanje ili dva, možda ih je već neko i postavi ali...

Na šta se sve dobija povraćaj PDV-a?
I da li ja mogu ili moram sada da predam sve to (beba ima dve nedelje) ili mogu da skupljam i skupljam račune pa da predam u julu? Ili mogu da predam zahtev i račune bilo kad dok dete ne napuni dve godine? Hvala user posted image

I gde mogu naći prijavu za povraćaj PDV-a? Gde se to ide i predaje? Izvinjavam se ali još nisam u toku a svaki ušteđeni dinar znači, pa ako neko ima živaca i vremena da mi objasni na jednom mestu, biću zahvalna user posted image

< Poruku je uredio Anarunika -- 12.2.2015 12:29:50 >

(odgovor članu Kristina88)
Direktna veza do poruke: 233
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
12.2.2015 12:54:49   
imperial
Na mleko za odojcad,pelene,kasice,kolica,krevetac,auto sediste....najbolje skupljaj racune pa predaj u julu,prijavu uzimas tamo gde i predajes,u poreskoj upravi P:)

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 234
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
12.2.2015 12:57:52   
Modessty
ja ne znam da li sad da predajem ili da čekam jul mesec user posted image Imam baš malo računa sada. Samo za pampers i tu i tamo po neki Čokolino, ništa drugo
Nešto me mrzi da čekam red za 1000 din!

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 235
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
12.2.2015 12:59:28   
Anarunika

IZVORNA PORUKA: imperial

Na mleko za odojcad,pelene,kasice,kolica,krevetac,auto sediste....najbolje skupljaj racune pa predaj u julu,prijavu uzimas tamo gde i predajes,u poreskoj upravi P:)



Hvala user posted image

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 236
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
12.2.2015 12:59:57   
lesica
Ja mogu samo ovako da pomognem

Novi rok za predaju zahteva

Vodič za povraćaj PDV-a na bebi opremu

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu imperial)
Direktna veza do poruke: 237
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
12.2.2015 13:22:41   
serpica

IZVORNA PORUKA: Modessty RR

ja ne znam da li sad da predajem ili da čekam jul mesec user posted image Imam baš malo računa sada. Samo za pampers i tu i tamo po neki Čokolino, ništa drugo
Nešto me mrzi da čekam red za 1000 din!




Ja sam sad predala racune oko 45000din da ne poverujes odakle toliko,ali obzirom da vracaju 8%na hranu a 20% na pampers bice negde oko 2500din mene nije mrzelo da cekam u redu a cekala sam iako sam trudnica,hmm niko me nije pustio preko reda.Idi Mod,sto rece QeenJ i za 500din ima da cekam.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 238
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
12.2.2015 15:41:29   
Anarunika
Hvala Lesica.
Dakle,obzirom da sam počela da kupujem bebeće stvari u januaru 2015. ja moram svakako da čekam sledeći obračunski period koji je u julu. Valjda će do tada da se nakupi.
Pretpostavljam da za bejbi garderobu ne daju povraćaj ili da čuvam i to pa ako prođe prođe. Ili npr. za dušek za krevetac i kadicu? Ovo ostalo , autosedište,kolica, krevetac nismo ni kupovali pošto imamo sve od ranije .

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 239
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
12.2.2015 17:19:53   
serpica
Za garderobu ne vracaju pdv,od krupne opreme: kolica,krevetac,autosediste i hranilica,onda,kasice za bebe,mleko i pampers pelene.To je sve.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 240
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
13.2.2015 8:53:11   
Modessty
link za zahtev za PDV
Zahtev za povrat PDV

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 241
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
15.2.2015 12:24:24   
sargarepic
Cao drage mame ima li neka mama da ne ispunjava uslov za povracaj pdv i da joj ne trebaju racuni user posted image meni bi znacili user posted image user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 242
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
15.2.2015 21:44:24   
serpica

IZVORNA PORUKA: sargarepic

Cao drage mame ima li neka mama da ne ispunjava uslov za povracaj pdv i da joj ne trebaju racuni user posted image meni bi znacili user posted image user posted image




Da li postoji neko ko ne ispunjava uslove za povracaj pdv-a? user posted image nisam ni znala da postoji uslov za to.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu sargarepic)
Direktna veza do poruke: 243
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
16.2.2015 13:27:43   
sargarepic
Nazalost postoji user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 244
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
17.2.2015 9:44:57   
mati
Da li moze da mi kaze neko ko je vec predavao. kakav je to papir sa br racuna? Na obicnom papiru ispisemo, jer mora hronoloski?

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu sargarepic)
Direktna veza do poruke: 245
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
17.2.2015 9:50:59   
serpica

IZVORNA PORUKA: sargarepic

Nazalost postoji user posted image





A kako? Ja sam do sada predavala tri puta,nikad mi nisu trazili ni prosek primanja ni imovinsko stanje,nista.. Samo kopija licne karte,formular koji se popunjava,izvod rodjenih za dete i racuni. Kako oni znaju ko ima pravo a ko ne? I na kraju krajeva kakve veze ima koliko primas ili sta imas ti placas za dete pa placas,svima bi trebalo da vrate.user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu sargarepic)
Direktna veza do poruke: 246
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
17.2.2015 10:04:53   
degu
Šerpi ovo su uslovi:
Koje uslove moram da ispunim za povraćaj PDV-a?
Da biste ostvarili pravo na povraćaj PDV-a, morate ispuniti tri uslova:
- da Vaše dete nije starije od dve godine
- da ukupna primanja Vaše porodice nisu veća od 997.799 dinara godišnje
- da ne posedujete nekretninu vredniju od 24.300.000 miliona dinara (oko 200.000
A sve oni to iz jmbg vide, bar mislim jer ništa ne traže od dokumentacije

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 247
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
17.2.2015 14:13:16   
Bibilib
Trebate samo da uzmete zahtev na šalteru,uradite specifikaciju računa,iskopirate račune i sa original računima odnese te sve to i predate...ali je rok bio do 15...

_____________________________

***Deca su najvece blago !!! ***

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 248
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
17.2.2015 14:23:33   
MakiJ
Rok je produzen do 18 zbog praznika

(odgovor članu Bibilib)
Direktna veza do poruke: 249
   RE: Povracaj pdv-a na opremu i hranu za bebe
17.2.2015 14:30:02   
MakiJ
Sto 8 % na hranu? I na adaptirano mleko toliko samo?

(odgovor članu MakiJ)
Direktna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Ko su deca koja nemaju alergije i nisu bol...
Većina nas se sa radošću seća odrastanja, u kojem je igra u blatu i pesku bila svakodenvna aktivnost, a često i vrhunac ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here