|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
22.5.2019 5:40:36   
Misha i Ljisha
Maraj ja dosla da vidim sta kazu.  Al nema te. 


U svakom vrticu ima jedna takva sto ti kazes ubundana koja ne ustaje. I D je imala takvu. I njima sve smeta. D je dobra i mirna pa nismo slusali njene zalopojke.  Sa batketom ce biti druga prica 😂 vec vidim da ce svakog dana da mi se zale kako je nekog ujeo ili gurnuo ili radio nesto sto se ne sme 😂

(odgovor članu bebilule)
Direktna veza do poruke: 1851
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
22.5.2019 8:00:42   
Maraj
Isla sam juce kod "te" vaspitacice. Rekla sam joj da smatram da nije bilo profesionalno sa njene strane,nas jucerasnji razgovor. Da je L izlozila javnoj osudi pred drugarima a i roditeljima , i trazila sam sastanak sa njima dvema. Izvinila mi se. Kao nije primetila da su roditelji tu bili. A sigurno smo 20 min ako ne i duze stajali na vratima dok je ina blatila L ...a ti roditelji su uzimali decu, obuvali ih...i zajedno sa decom slusala njene gadosti. L se otimao tada, zvao me da krenemo. I njemu je bili neprijatno. To sam joj i rekla.
Ali ta druga vaspitacica od danas ne radi. Dal je na odmoru...tako da od sastanka za sad nista.
Al knda je ona insistirala da pozove tu ok vaspitacicu na telefin (jer je ona radila pre podne) ...da je pita dal je L pravio "scenu". Ona me ubedjuje da jeste. A ja znam da nije. Mm mi je rekao da nije. I naravno kako ju je pozvala na tel.dala je meni slusalicu. Mi smo pricale oko 35 min na tel. Ispostavilo se da je mm u pravu , da L nije trcao oko stolova, vec je ova to pogrešno razumela. Kazem ja , ona je L etiketirala kao negativca. I sta god da se desi...L je kriv.
E i dok sam ja pricala ispre vrata na njen tel roditelji su dolazili. Pa kako je sada njoj bilo neprijatno, uhvatila me je za ruku i uvela u deciju sobu. Zatvorila vrata. Da roditelji ne slusaju sta ja pricam na tel sa drugom vaspitacicom.
Ma haos...uglavnom...sve ok za sada....
Obavila sam razgovor. I ako nisam planirala da to obavim juce,vec na sastanku..al obavih ga i preko tel sa ovom ok vaspitacicom, a ova doticna je slusala...
Ima jos puno detalja...

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1852
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
22.5.2019 8:08:37   
vonavoj
Neka si maraj! I one ce medjusobno nauciti da komunicaraju i lepo prenose. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1853
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
22.5.2019 8:46:36   
jess021
Maraj, svaka cas_t. Treba da si joj stavila do znanja da nije u redu ponasanje i svaki put ako bude potrebe idi u vrtic i resavaj stvari.


Ja sam juce bila kod M na roditeljskom jer od septembra prelazi u stariju grupu. Naravno da sam se rasplakala, ove vaspitacice u jaslicama su pre predivne. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 1854
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
22.5.2019 9:04:25   
Filadendronka
Maraj, super da si se izborila da makar kazes sta imas. Ako se mi kao roditelji ne borimo za nadu decu, tesko da ce to neko drugi. Sigurno to je sad lakse i da spavas, rasterecenje u glavi cini cuda Jess, mene ceka taj roditeljski sutra. O cemu se prica uglavnom da se malo pripremim? 😬

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1855
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
22.5.2019 9:36:26   
jess021
Uglavnom o tome kako ce tamo sve bitno sto ali da ocekujemo adaptaciju kao kad su krenuli u vrtic.



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1856
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
22.5.2019 9:41:20   
Ana RR
Maraj user posted image Treba biti odlučan, ne treba se povlačiti jer eto "one nam čuvaju decu". To joj je posao, za to je plaćena i sva deca treba da budu ista u njenim očima. Kladim se da nije očekivala da ćeš pokazati zube.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1857
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
22.5.2019 9:42:39   
Filadendronka

Auuuu pa nece valjda! 😢😢😢 Mene plasi prelazak na nove vaspitacice, posto su ove sad divne i bas ih voli. 
IZVORNA PORUKA: jess021

Uglavnom o tome kako ce tamo sve bitno sto ali da ocekujemo adaptaciju kao kad su krenuli u vrtic.





(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 1858
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
22.5.2019 9:52:33   
kamičak
Hrabro od strane Maraj, obicno se ljudi povlace.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1859
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
22.5.2019 11:05:26   
smeško
Bravo, Maro! 

Nema tu povlacenja, samo pokazi da si iza svog deteta. I kada gresi, tu si. Ja sam slicno morala kod N u vrtickoj grupi. A on je divno dete. Kod M, koji je prgaviji od N, potpuno je suprotno. Vaspitacice su fenomenalne, ne bih ni mogla da zamislim bolje. I on je, onda, sjajan. To su deca, ne ide sa njima tako po sistemu recicu mami. 

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 1860
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
22.5.2019 11:39:46   
dunja RR
Ja ne znam cime smo zasluzili, ali mislim da imamo najbolju vaspitačicu na planeti. Volimo te Jaco ♥️



_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 1861
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
22.5.2019 11:58:42   
Sanidej
Samo kulturno i odmereno sa njima. Nesuglasica ce uvek biti..

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 1862
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
23.5.2019 15:05:09   
Duškić

IZVORNA PORUKA: Filadendronka


Auuuu pa nece valjda! 😢😢😢 Mene plasi prelazak na nove vaspitacice, posto su ove sad divne i bas ih voli. 
IZVORNA PORUKA: jess021

Uglavnom o tome kako ce tamo sve bitno sto ali da ocekujemo adaptaciju kao kad su krenuli u vrtic.








Prilagode se oni brzo. Moja je obozavala prvu vaspitacicu, a vidim sad i ove druge dve bas gotivi. Starija je, poatuje ih.

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 1863
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
23.5.2019 17:23:49   
kamičak
Deci je prilagodjavanje lakse nego roditeljima.

(odgovor članu Duškić)
Direktna veza do poruke: 1864
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
27.5.2019 21:36:30   
vbojana
Cao svima, moj mali ce u avgustu 2,5 godine, i mislila sam ga upisati u vrtic, od septembra.. Do sada su ga cuvale babe. Ja i mm radimo na istom mjestu, razlicite smjene, a zimi ne radimo, tj od novembra do aprila. Da li je pametno dete onda upisivati u vrtic, s obzirom da ne radimo.. a leti kad radimo, vrtic ne radi :D dobro, tih par meseci jedino.. Nije mi razlog to sto nema ko da ga cuva, vec mislim da je mozda korisnije za njega. Kod baba sve moze, vidim da je razmazen.. inace smo cesto kod njih, pa bih to malo da smanjim.. A sa druge strane me strah kako ce on to podneti, jer je bas navikao na babe.. help?

(odgovor članu kamičak)
Direktna veza do poruke: 1865
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
27.5.2019 21:38:42   
Misha i Ljisha
Samo napred. U vrticu ce nauciti da nije centar sveta i da u kolektivu vaze pravila. Odlicno ce podneti bez brige 

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1866
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
27.5.2019 21:54:24   
vbojana
Takodje me brinu prehlade, mada i ove godine je nekoliko puta bio prehladjen, a ne ide u vrtic.. Ja ne radim stalno prvu smenu, dakle kad sam druga, opet bi ga babe cuvale, a ja ga onda ne bih gledala ceo dan, ako ga ujutro povedem, i mm ga pokupi u 2, ja sam na poslu do 2 do 10, on tad vec spava.. ujutro opet isto.. to su mi neke dileme.Ali najverovatnije cu ga upisati, pa cu videti kako ce ici.. 🤔

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 1867
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
27.5.2019 22:51:35   
vocicana
Vbojana, neka vam je srecan polatzak u vrtic, mi smo nadrljavali i sada povremeno, ali detetu ce prijati njegovo drustvo, malci iz sinovljeve grupe se divno slazu i mnogo lepo igraju, tako da ne brini, sve sto dodje mora i da prodje. Sve je sastavni deo socijalizacije i kolektiva.user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1868
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
27.5.2019 23:19:57   
vbojana
Hvala vam puno :* nadam se da ce sve biti kako treba..dosta je vezan za nas, pogotovo za mm, i od 1 godine ga cuvaju babe, otkad sam ja pocela da radim.. nije bilo problema sto se tice ostanka kod njih, mada mm je uvek tu, jer smo suprotna smena, ali ni kada odemo negde pa ga ostavimo. Nadam ae da ce tako biti i sa vrticem :)

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1869
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
28.5.2019 6:54:04   
vocicana
Bice babac sjajan!

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1870
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
28.5.2019 12:22:12   
Ivanka 75
Vbojana, morate biti svesni da ce polazak u vrtic biti stesan i za vas i za njega. Period privikavanja ce biti povuci potegni. Mozda pozelite i da odustanete u jednom trenutku.
A opet mozda i bude lako, ko od se se privikne na drugare, vaspitacice i vrtic. 
Iako ne radite ni vini suprug preko zime mislim da je to period koji trebada iskoristite da mu posle vrtica posvetite paznju koju necete mozi preko leta. Iskoristite svaki trenutak. 

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1871
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
28.5.2019 20:06:19   
vbojana
Babama i dedama ce biti najteze, jer si navikli da je stalno kod njih. A zelim to da smanjim, bukvalno smo svaki drugi dan tamo, i zimi..kad ne radimo. Zao mi je sto smo to dozvolili...

(odgovor članu Ivanka 75)
Direktna veza do poruke: 1872
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
28.5.2019 20:08:02   
vbojana


IZVORNA PORUKA: vocicana RR

Bice babac sjajan!
uh, nadam se 🙏 :)


(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 1873
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
28.5.2019 21:15:15   
Maraj
Detetu ce biti bolje i lepse sa drugarima. Ima babu i dedu za vikend ili kas bude bolestan. Ovako,vrtic je pravi izbor. Bice bolestan naravno...al ako ne stekne sada imunitet bice vam bolestan kad krene u školu.
Dajte dete u vrtic. Svako trazi svoje drustvo

(odgovor članu vbojana)
Direktna veza do poruke: 1874
   RE: Idemo u vrtić-2. deo
29.5.2019 12:35:44   
vbojana
Upisani :) naravno, vec krecu komentari, a sto kad ne radite zimi, zasto kad ima ko da ga cuva.. Zato nisam do sada nista nikome ni govorila.. 

(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 1875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada dete nema ni maminu ni tatinu krvnu g...
Postoje tri različite verzije tog ABO gena i to su A, B i O verzije. U jednostavnom svetu te tri verzije bi dale tri krv...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here