|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.3.2011 20:04:46   
Crvenkapa85
ja stigla od zubara....3 puta mi je davala anesteziju,nece da uhvati pa to ti je,juce sve normalno.....sat vremena mi je vadila zub,i pola sata cekali da skroz uhvati anestezija...nece zub napolje....koran jak pa to ti je....

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: U trudnoći kod zubara!
25.3.2011 20:38:36   
nencydrew
Ja vadila 2 umnjakauser posted image user posted image

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: U trudnoći kod zubara!
26.3.2011 7:15:39   
Crvenkapa85
mene boli sad samo vilica al nista strasno i malko jezik

(odgovor članu nencydrew)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: U trudnoći kod zubara!
21.8.2011 0:57:22   
dejana007
devojke, imam problem i ne znam dal je tom problemu mesto u ovoj temi.

dojim bebu a boli me zub, u ponedeljak cu kod zubara. moze li zub da se popravi/vadi a da nastavim dojenje? Bas se plasim da mi se nesto ne iskomlikuje (jer imala takvo iskustvo) pa da trebam da pijem jako antibiotike. dal sme da se snima zub dok dojim?

Hvala unapred

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Crvenkapa85)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: U trudnoći kod zubara!
5.11.2011 18:26:55   
ivicad
Na početku sam trudnoće i strah me da sada idem kod zubara...user posted image Kada ću moći da odem-u kom periodu trudnoće- a da to ne ugrozi bebu???

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: U trudnoći kod zubara!
6.11.2011 9:34:38   
Azra_
Meni su i ginekolog iz DZ i ginekolog kod koga idem privatno rekli da mogu od prvog dana da idem kod zubara i primam lokalnu anesteziju bez posledica po bebu. Posto mi nije bilo nista kriticno, ja sam sacekala, pa sam isla pri kraju treceg meseca. Cak sam i umnjak izvadila i bilo je sve ok.

(odgovor članu ivicad)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: U trudnoći kod zubara!
9.11.2011 20:30:31   
ivicad
Pa da, ipak je sigurnije, mene je i zbog stresa strah...

(odgovor članu Azra_)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: U trudnoći kod zubara!
21.11.2011 13:24:02   
gogicadj
Meni su desni počele jako da krvare!! Čula sam da je to prateća pojava u trudnoći ali je jako neugodno! Ne mogu da ga ztaustavim, a počne iz čista mira!  user posted image

(odgovor članu ivicad)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: U trudnoći kod zubara!
26.11.2011 10:48:50   
smeskicTB
gogicadj, juce sam bila kod svoje zubarke i to mi je rekla-da je normalno da je taj deo prokrvljeniji, da trudnice imaju problem, ali nestane kada se porodi. hormoni!

***
ja sam juce bila na pregledu, za svaki slucaj i zbog zubica koji mi se okrnjio sa unutrasnje strane..
zubarka se odusevila-svi zubici su super, desni su mi odlicni, nisu naduti, ponekad kada perem zube ili kada konac koristim prokrvare..ali to je kaze nista.
zubic mi je dokrpilauser posted image sa idejom kada se porodim da ga snimim i jer vec ima plombu da vidimo da li krunicu da radimo..

(odgovor članu gogicadj)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: U trudnoći kod zubara!
3.12.2011 19:47:52   
gogicadj
Da, valjda ne valja da se snima zub u trudnoći zbog zračenja. I ja sam bila, zbog krvarenja, dao mi je da ispiram razblaženim hidrogenom, probaću pa da vidim dali pomaže...

(odgovor članu smeskicTB)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: U trudnoći kod zubara!
5.12.2011 0:15:02   
IRJ82
ja uskoro ulazim u 8.mesec i vec sam 3 puta bila kod zubara, cisto da proverim, sve je bilo ok, samo sam jednu plombu promenila i to mi je dao lokalnu anesteziju, ali mi je rekao da nikako ne sme da se snima zbog zracenja, kao i da nije preporucljivo vadjenje

_____________________________

najveca sreca nam je stigla 28.01.

(odgovor članu gogicadj)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: U trudnoći kod zubara!
5.12.2011 2:11:20   
vukosava
Ja sam bila u drugom mesecu bez anestezije...

(odgovor članu IRJ82)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: U trudnoći kod zubara!
22.12.2011 14:48:18   
soni
hm..citam ovde neko pise da se zub ne sme snimati , niti popravljati sa anesteziji u trudnoci a neko pise obrnuto user posted image

ja sigurno imam da popravim neki i snimila bih napred zube ali ne znam sta smem a sta neuser posted image

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: U trudnoći kod zubara!
15.1.2012 15:56:59   
Petkovici
U trudnoci se ne smeju snimati ni zubi ni bilo sta drugo, osim ako je bas neophodno, a tada se primenjuju posebne mere zastite od zracenja. Zubi smeju da se popravljaju, anestezija sme da se koristi, od antibiotika sme da se pije amoksicilin (on se uglavnom daje za vecinu oralnih infekcija). Ne sme da se prima deksazon , ni u trudnoci ni tokom dojenja.
Tokom dojenja smeju da se snimaju zubi, sme da se prima anestezija i sme da se pije amoksicilin.
Nadam se da sam makar malo pomogla.


_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: U trudnoći kod zubara!
15.1.2012 15:59:04   
soni
popravila sam 2 zuba bez anestezije, nije mi trebala, a nije doktorka htela da mi snima.. to su sacekati, nije hitno

_____________________________

„Ako nismo odgovorni za misli koje prolaze pored naših vrata,
odgovorni smo za one koje puštamo i kojima se vodimo.“

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: U trudnoći kod zubara!
22.1.2012 15:32:08   
fokica83
Bila sam pre par dana da popravim zub drzavno, u DZ (rako'da iskoristim to sto je besplatno za trudnice). Ne znam da li je to inace praksa u domovima zdravlja, ali nisu mi dali anesteziju - bas me je bolelo user posted image sta cu - ne mogu da trpim - sledeci put idem kod privatnika, kad vec pisete da je dozvoljena anestezija! user posted image
Inace, jako su neljubazni u DZ - godinama idem kod privatnika, pa sam bas zaboravila kako je raditi drzavno - meni je bilo uzasno!

(odgovor članu soni)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: U trudnoći kod zubara!
5.2.2012 12:36:49   
ivana70a
popravila par sitnih karijesa, zamenila sve plombe u bele user posted image super! i godinu dana nakon porodjaja je free u DZ tako da mozda skoknem jos koji put cisto na kontrolu, imam jos 6 meseci fore user posted image ...

(odgovor članu fokica83)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: U trudnoći kod zubara!
27.3.2012 19:53:32   
anchy83
Bila kod teta zube, izmenjala plombe bez anestezije (nije bilo strašno), ali je meni dva bocna zuba radila sa crnim plombama. Znam da sve treba da se popravi, ali se malo plašim jer sam čula da su u većini zapadnih zemalja crne plombe zabranjeme u trudnoći zbog žive. Sad, valjda neće ništa biti, zubarka kaže da je bezbedno.

(odgovor članu ivana70a)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: U trudnoći kod zubara!
19.4.2012 17:21:22   
anajid
Evo i mene od cika zube.Popravila 3 zuba,sada sam mirnauser posted image
Osecam da bih mogla da poletim,jer se bojim bola i ne volim zubare.Kada cujem onu masimicu,nije mi dobro.E pa sad se i toga resih.Jupiiiiii!user posted image

(odgovor članu anchy83)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: U trudnoći kod zubara!
19.4.2012 19:42:20   
mirna32
evo ja sam bila vec dva puta kod zubara...i popravila mi je dva zuba...dvije plombe mi stavila i to bijele...idem opet iduci tj da vidim imali jos sto i da prmjenit ce mi staru plombu onu crnu u bijelu...i rijesiti mi karijes...al nije mi ni jednom s inekcijom radila...al znam da snimanje ziuba u trudnoci to nema sanse...pa to se sve radi rengenski...i to je navisto zracenje..ni pod razno snimat zube...

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: U trudnoći kod zubara!
19.4.2012 23:28:22   
Bebilina
Meni je prosle nedelje ispala jedna polovina plombe i sad to treba da popravljam... Sve nove plombe su mi bele, ova je starija, od ko zna kad, i siva je... Oduvek sam ih popravljala bez anestezije, samo jednom i za vadjenje umnjaka sam imala lokalnu. Sad nisam jos odlucila kako cu...

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu mirna32)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: U trudnoći kod zubara!
20.4.2012 14:21:18   
Odri Hepbern
I ja sam prosle nedelje bila kod zubara, menjala staru plombu. Zubarka mi je dala malu dozu anestezije, bukvalno je nekoliko min po zavrsetku popustila. Idem opet u sredu da zamenim jos jednu plombu, ali mi je rekla da mi za ovaj zubic nece biti potrebna anestezija.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: U trudnoći kod zubara!
20.4.2012 16:58:42   
ivana70a
lele, sta ce vam anestezija za zamenu plombe , pa nije bas toliko strasno user posted image

(odgovor članu Odri Hepbern)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: U trudnoći kod zubara!
20.4.2012 17:19:45   
ana77
Joj i meni se jedna plomba klima... Moracu da zakazem, a sad se niko ne javlja na telefon u DZ... 

(odgovor članu ivana70a)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: U trudnoći kod zubara!
20.4.2012 17:26:44   
Bebilina
Ivana i ja ne praktikujem anesteziju, a imam sve sestice i sedmice plombirane user posted image
Taje jedan put kad sam je dobila otisla sam kod drugog stomatologa jer moja nije radila. Covek poljak, jezik mu slaba strana, nije me ni pitao, samo rece otvori. Ja zatecena, otvorim, pa dok se osvestim da nije spric za ispiranje on vec uboo user posted image Kud cu da se bunim a igla mi u ustima user posted image

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu ivana70a)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here