|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
30.4.2013 21:01:36   
pocahontas
hvala Torbice user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
30.4.2013 21:28:54   
Sanchy
Ja sam zumance uvela za pet dana ,peti dan celo zumance ,nista se nije desilo,racunam ako ce se desiti,desice se uglavnom drugi dan ,mada nije pravilo ali uglavnom..sto se tice mesa,mislim da je svaki dan malo mnogo,ako dajem zumance taj dan nema mesa cak i ako ga dam za dorucak onda je rucak cisto povrce...user posted image

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
30.4.2013 22:45:22   
pocahontas
ma vazno mi je da ne mora 4 nedelje da se uvodi, mi smo nesto otegli ovo uvodjenje, imamo bas dosta praznog hoda. bebana ima 7m i 19 dana i do sada smo uveli sargarepu, krompir, tikvicu, bundevu, celer, curetinu , teletinu i piletinu, jabuku, kajsiju, breskvu, bananu i danas krusku prvi dan.

planiram u cetvrtak zumance, nakon toga spanac, gluten pa jogurt.

trenutno nam je dnevni raspored: sisanje izmedju 8 i 9h, voce u 11h, povrce sa mesom u 14.30h, pahuljice u 18h i sisanje oko 20.30h.

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
30.4.2013 23:30:00   
tanjicak79
I nama je naša Dr, na poslednjoj kontroli pre dve nedelje, rekla da Petra meso ručka svaki dan sa povrćem, a žumance da jede za doručak zajedno sa npr. palentom/poparom i pavlakom/kiselim mlekom/jogurtom/mladim sirom. U voće, kao užinu da joj dodajem mlevenu plazmu, a večera da ostane mlečna kaša sa žitaricama, ali da forsiramo 7-corn žitarice. Razlog za ovakav "jači" meni je slabije napredovanje moje mrvice koja baš ume da brljavi sa jelom. Sa 8 i po meseci je vagala 6700 g, a rođena je sa 3100. Ovakvim tempom pitanje je da li će do prvog rođendana dogurati do 8 kg.
Inače je zdrava, nemirna, okretna i luckasta za medalju. I dalje voli da siki, i svašta smo već uveli od klope, ali malo količinski pojede, pogotovo kad je zezaju zubići, što nam je upravo aktuelno već neko vreme.

< Poruku je uredio tanjicak79 -- 30.4.2013 23:36:03 >

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
2.5.2013 2:13:52   
Zemunka85
Pocahontas, ni mi sa 8meseci i 3dana, ne jedemo nista vise nego vi, jos plus brokoli, karfiol, paskanat, boraniju, spanac, blitvu, grasak, sljivu, avokado, pavlaku :-). S tim sto za neke stvari za koje nikada niko nije cuo da je iko imao akergiju, nisam ni uvodila po tri dana. Nisam ja paranoik oko tih alergija, uvek sam mislju "Sto bi je imala". i ne tripujem za svaku tackicu. Pre neki dan se boga mi istackala fino, ali nista nisam uvela tada, ni dan pre, tako da smo normalno nastavili i sve je bilo ok. Vrucina, kapiram. Niti neobjasnjenu nervozu u danu, objasnjavam alergijom. Ma kakvi.Jedino sto sam primetila, kada sam uvela grasak da joj ne prija. Mislim da sam ga rano uvela i ceo dan je podrigivala, na kraju dana i bljucnula zeleno, tj 5-6h posle klope. Eto samo to. Posle ga nisam davala, ali cu ovih dana probati opet. Boraniju je ok prihvatila.. ..Ovih dana opet pauziram, jer smo u gostima, ali od prekosutra nastavljam - gluten, jogurt, jaje, k mleko, kupusasto povrce...

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 2.5.2013 2:18:15 >

(odgovor članu tanjicak79)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
7.5.2013 10:59:21   
Zemunka85
Juuuhuuu di stee :D.
Ja sa novim nedoumicama. LM - do sada sam ceri za dorucak davala voce, sada je to uzina. E pa - sta sve moze biti dorucak? Popara, kacamak, makarone, vocni jogurt, .. dalje :D?
I da li je ok da ishrana deteta od 8,5meseci izgleda ovako - podoj, dorucak (sta?), rucak (meso+povrce), uzina-voce, vecera (zitna kasa, recimo. Sta bi i ovde sve moglo?).

Ja sam n i k a k v a kuvarica, pa mi treba ideja :D.

I da pitala sam vec, ali sam i zaboravila - koliko pavlake/k mleka/jogurta sme p obroku. I koji jogurt i koje k mleko?
Uvela sam gluten, zumance je sledece. Planiram da ga uvedem za nedelju dana max.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
7.5.2013 11:35:05   
Zemunka85
i da li dajte bebicama vocne sokice i koje i koliko?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
7.5.2013 12:24:45   
little_one
Uh Zemunka i ja sam totalno izgubila kompas sto se tice sta davati....al mozes sve sto si navela da das...


Moja gospodjica je postala probiracica...sve novo sto smo uveli nece ni da omirise a danas totalno odbila da jede...optuzila bih zube al ne smijem...od 4tog mjeseca ih krivim kad god nemam objasnjenje za nesto user posted image Uveli smo gluten, juce sam joj pravila i griz i super je pojela, jutros nece ni da ga vidi....samo ubaci svoj palcic u usta i tu je kraj...pa sam pomjerila dorucak za sat vremena da vidim da li mozda nije gladna....pa opet nije jela...a onda sam joj dala siku....e sad da li ona vodi bitku nadmoci samnom ili je nesto muci nemam pojma....

A sokice ne dajem, ni u kom obliku, samo voda u koju dodam vitamin c za djecu, racunam da se vitaminom c ne moze predozirati...i mnogo ljepse pije vodicu u zadnje vrijeme,..mozda kako je i toplije vrijeme user posted image

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
7.5.2013 12:29:19   
Zemunka85
LO i ja. Nista mi vise nije jasno. Sve nesto dodajem, menjam, vrtim .. sva sam se pogubila.

Mi idalje ratujemo sa vocem.

A kako si pravila griz? Sa kojim mlekom? Jesi dodavala jos nesto?

Inace dala sam i ja njoj bananu da gricka, ali nece :D.
Lepljivo joj po prstima, pa je baci, ali ja kada joj drzim hoce :D.
Ona svasta gricka ima 8 zuba, ali nece sama :D

Veceras cu probati sa izgnjecenim makaronama :D

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 7.5.2013 12:30:35 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
7.5.2013 12:36:49   
little_one
Zemunka skuvala sam u malo vise vode i onda dodala adaptirano....i super je juce poklopala...danas nece ni da primirise....nesto joj nije bilo po volji....jutros sam joj svasta nesto nutkala i na kraju nista nije htjela...cak ni ono sto najvise voli....sad cemo vidjeti kako ce proci rucak pa da vidim da li da se zabrinem ili ne...

a makarone si valjda one posne davala....i ja razmisljam da uzmem one bez jaja pa da joj skuvam i da i to proba malo....a to sto ti nece bananu, nemoj da se i oko toga opterecujes...nece pa nece....htjece nekad...mi volimo sve da glodjemo, i koru kruha sada i krusku isto glodje i namjestaj i ruke i igracke i sve sto moze da nadje....user posted image


Uh sad ponovo procitah....bravo 8 zuba user posted image ...a mi jos nijedan user posted image

< Poruku je uredio little_one -- 7.5.2013 12:37:46 >

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
7.5.2013 17:23:37   
Leax
IZVORNA PORUKA: little_one

a mi jos nijedan user posted image


Ne tuguj L.O moj sin je tek u devetom mesecu dobio prvi zubic a za njim i ostala tri tako da sada ima cetiri zubica, tako da videces uskorocete se i vi hvaliti sa prvim zubicemuser posted image

< Poruku je uredio Leax RR -- 7.5.2013 17:25:00 >


_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
7.5.2013 18:59:53   
little_one
Ma ne tugujem ja, kad im bude vrijeme izaci ce...al vise ne znam da li je muce zubici ili nesto drugo...da pregrmimo jedan pa da znam barem kako to izgleda kad joj izbijaju....a donje desni su joj otekle vec cca 4 mjeseca user posted image

Inace malo je bolje rucala i vecerala...al je straaaaaaaaasno nervozna danas....sad cemo da je kupamo i na spavanjac...

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
7.5.2013 19:50:30   
Moiraina
Ja sam u poslednjih desetak dana uvela piletinu, blitvu, bananu, kajsiju i danas prvi dan šljive (iskreno, ne pridržavam se pravila 3 dana). Sledeće sam planirala da dam breskvu i spanać.
Sad razmišljam da li bih mogla (i kako) da uvedem gluten. Starijem sam sa 6m 3ned i uvela sam ga kroz 7 Corn. E sad, pošto bebac ne jede pahuljice, da li bih mogla da dam testeninu bez jaja (samo takvu kupujem i za nas)? Npr, da u povrće+meso za početak ubacim jedno parčence pa da postepeno povećavam količinu user posted image
Mlečne proizvode za sada neću, žumance bih mogla posle glutena...
Uvela sam još jedan obrok, sada imamo 2. Oko podneva dajem povrće+meso, a popodne voće. Htela sam da uvedem drugi obrok sa 7 meseci, međutim bio je bolestan, pa nicanje zubića, slabije je sisao i čini mi se da mi se mleko malo smanjilo. Ovako sa 2 obroka nam je super. Sad mu se vratio apetit i jede više, pojede 200g za ručak i oko 160g voća. Dajem sirovo izmiksano ili kupovne kašice (često i mešam sveže i kupovno).
Sokiće dajem, tj. davala sam starijem i voleo je. Kupovne (Frutek, Hipp) sam razblaživala pola-pola, a i sama sam cedila (inače sad pije vodu bez problema, sok dobije ponekad). Ovaj mali neće ni vodu ni sok user posted image Sad pokušavam da ga naučim da pije vodu, ali popije možda 10-ak ml i neće više, čak ni po vrućinama nije hteo, sok ni da lizne.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
7.5.2013 20:12:17   
Zemunka85
Ni ja se ne pridrzavam strogo pravila "3 dana". U vecini slucajeva da, ali za nesto stvarno nikada nisam cula da je iko bio alergican, pa nisam ni uvodila po tri dana. Nisam uopste preterano obazriva po tom pitanju, kao sto napisah, ok ima slucajeva, ali cak ni u mojoj okolini, a ni u porodici (sa obe str) ne znam nikog da je alergican i na sta (ok ok ne znaci to nista), tako da ne hipohondrisem tu previse, iako sam generalno sklona tome.

Meni se sve nekako cini da vrtim u krug i vec se sekiram. Kasnim sa uvodjenjem, a ona je velika. Sledece cu zumance, pa k mleko, jogurt, sir, kupus, kelj, prokelj. Onda cu imati malo vece mogucnosti, muka mi je od ovog do sad. A tek njoooj ...

Kada mogu luk/praziluk? A paradajiz? Kako ste uveli kelerabu?
Od voca mi ne pada na pamet sta bih jos mogla.

Mi sokice nismo pili do sada, ali i njih cu sada poceti da dajem. Za vodu je manijak. Monog mnogo vode pije.

LO, mi imamo 8 zubica od 6. meseca, sada su vec skroz izasli, a prvi je krenuo na dan 4. meseca.

M, pa da mozes tako ili kroz griz recimo.

Ja cu sutra makarone bez jaja da joj ponudim, hocu da je ucim da sama uzima komadice, ali mi ne ide :D.

E sada jedno eeeeekstra glupo pitanje. LM, odem kod kume koja ima digitalnu vagu. Pre kuvanja izmerim 60gr mesa. Posle kuvanja njega je 25gr???!!?!? Ukoliko zelim da dete pojede 6gr mesa - kog ja to zelim? Ovog pre ili posle? :D

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
7.5.2013 20:18:00   
Zemunka85
I koji hleb dajete bebi?
I koje meso jos mogu da uvedem?
I koji jogurt da joj dam? :(

Hvala

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
7.5.2013 20:31:38   
pocahontas
ja merim kolicinu nakon kuvanja, odnosno ubacim u teglicu od 190gr pa sipam do trecine teglice, onda opet vadim i mesam sa povrcem :P mi juce poceli aa zumancetom, juce je dobila 1/8, danas 1/4.
ja sokice ne dajem, niti cu, pije samo vodu, a s vremena na vreme joj dam supice pre rucka...
negde na forumu sam procitala da daju i jogurt i k.mleko moja kravica..
inace moja bebana ce 8meseci za 4 dana i dalje nema ni jedan zub i ne izgleda mi da ce skoro krenuti,nista nije ni crveno ni nateceno...
jel vi i dalje svu klopu kuvate u rosi?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
7.5.2013 20:46:30   
Moiraina
Joooj ja ništa ne merim user posted image . U stvari, mama mi donese npr. pola kile ćuretine i ja to odokativnom metodom podelim na 8-10 komadića i zamrznem ono što neću iskoristiti odmah u posebnim "paketićima". Taj jedan komad skuvam sa povrćem (opet odokativno) i kad je kuvano, ubacim ceo komad mesa i miksam sa povrćem, pa prebacim u Avent čaše. Gledam da bude oko 200g, ako zafali dodam još povrća (znači računam da u obroku bude oko 50-60g mesa i ostatak do 200g povrća). Kasnije ću malo povećati količinu mesa, za sada je ovako.
Od starta kuvam u česmovači.

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
7.5.2013 21:10:34   
sneza24
Ja isto sve otprilike stavljam pa koliko ispadne.
Kad sam kupila junetinu isekla sam je na kockice i tako zamrzla, a kad ih vadim iz zamrzivača uzmem onoliko koliko stane u šaci, nekih 10-tak kockica.
Od početka kuvam u vodi sa česme.
Mlečni proizvodi bi trebalo sa što većim procentom mlečne masti.
Hleb jedemo beli pa taj i dajem bebi, mada ga ja dajem dok mi ručamo da bi ona mirno sedela pa ni ne pojede ga mnogo.

Piletinu i ćuretinu kad spremam nama odvojim malo pa bebi skuvam posebno.

< Poruku je uredio sneza24 -- 7.5.2013 21:15:00 >


_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
7.5.2013 21:27:22   
nina26
ja sam mojoj Z sada za praznike,dala i jagnjetinu da proba, i bas je lepo prihvatila,ali sam dodala i m.ulja, malo soka od limuna i jako maloo soli jer su bas velike vrucine, a ona mi ko za inat ovih dana nikako ne pije vodu...samo uvece je zavaram kad se probudi...

kod voca vrtim jedno te isto, jer breskvi jos nisam videla, a ni kajsije i sljive...user posted image

povrce isto, samo vrtim krompir, sargarepu,tikvicu, karfiol i brokuli...ne znam vise sta da joj dajem....a vidim i vi manje vise to vrtite...

i, da mi smo uveli gluten, racunam usla je u 7-mi, pa valjda nece biti nikakvih problema majku mu....



_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
7.5.2013 21:30:11   
Leax
Zemunka prvo uvedes meso od pernatih zivotinja (kokosije, curece,...) zatim junetinu, ovcetinu,...a svinjetinu ne preporucuju do navrsene godine.
Sto Sneza rece za sve mlecne proizvode gledaj da imaju sto vise mlecne masti.
Mom bebanu dajem hleb koji i mi jedemo,beli.

Pocahontas u pocetku sam kuvala sa Rosom ali sada kuvam sa onom koju nama kupim(vrnjci, akva viva,...) a za pice mu i dalje dajem rosu user posted image

_____________________________

-Strasno je to kad imate da ispricate nesto vazno a nemate kome. A jos je strasnije kad imate kome, a nemate sta.-
-Samo kukavice vole po nekoliko zena. Hrabri muskarci ne plase se rizika da vole samo jednu zenu.-
-Dušan Radović-

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
7.5.2013 21:48:26   
Zemunka85
Hvala puno svima.

Moiraina, ni ja nista ne merim. I stalno idem okolo i pitam "aaaaa koliko ovde ima?" :D. Sve odokativno. Trudim se da naprvavim onoliko koliko bi pojela, jer ako ima vise, to znaci da mi ne pojede svo meso. Kada kupim meso, isto podelim po odprilike 60gr (izgleda cu vise, jer def nema toliko posle kuvanja) i uvijem paketice u alufoliju :D, posle samo vadim svaki drugi dan.

Dan kada jede meso, odmah ujutru ga skuvam, jer posle kada vristi da je gladna sva se unervozim. Tako da mi je meso ujutru spremno i ohladjeno. Posle samo povrce za 5mina bude gotovo.

Ja kuvam u cesmovaci, a vodu pije Humana. Da li da je ogranicavam u vodi? Ona meni ladno popije flasicu tj oko 300ml dnevno i to sa mojim ogranicenjem, koliko-toliko.

Od mesa sam uvela - pilece belo, curece i telece. Ne znam sta bih dalje. Jagnjetinu nisam, nema potrebe. Ja to ne jedem. Ne kazem da joj necu uvesti, ali mi se ne zuri.

Voce mi je strasan problem, nikako ga nece. Vrtim krusku i jabuku, a ni to nece. Bananu hoce, ali ne bih joj to svaki dan. Sljivu nece. Kajsiju i breskvu kupovnu da.

Nina, ja od povrca jos dajem i blitvu, spanac, grasak, boraniju. Pavlaku dajem onu organsku od 15%mm.

Ja bih svasta kombinovala, ali ne znam koliko cega dnevno treba da pojede. Moram stra kod nutricioniste, imam tonu pitanja. Jer ako je ona meni rekla "Za veceru mlecna kasa" npr, meni to jako suzava izbor, na Milupine kase samo.

Nasla sam na NETu ovo, pa kao po tome radim.

Dnev­ne po­tre­be odojčeta sa na­vršenih osam me­se­ci
po­doj ili adap­ti­ra­na mlečna form­u­la (600ml u to­ku 24 h)
ko­ličina po obro­ku: 180-250 ml
žita­ri­ce: 120-150 ml
sec­ka­no voće i po­vrće: po­la šol­je, ili 60-90 g, ili četi­ri do šest su­pe­nih kašika
sec­ka­no ili isit­nje­no me­so, ri­ba, živi­na: dve do četi­ri kašike (30-60 g)
voćni sok: 60-120 ml

Odojče uz­ra­sta 9 - 10 me­se­ci
Kad na­pu­ni de­vet me­se­ci, odojče skla­pa usne oko ivi­ca šol­je, pi­je u gu­tlja­ji­ma, gu­ta ko­ma­diće, uživa u žva­kan­ju, po­ka­zu­je in­te­re­so­van­je da drži kašiku ru­kom. U is­hra­nu možete uve­sti pla­vi pa­tlidžan, pra­zi­luk i svež isit­njen kra­sta­vac, šam­pin­jo­ne...
Dnev­ne po­tre­be odojčeta uz­ra­sta 9 do 10 me­se­ci
po­doj: ko­ličina va­ri­ra
adap­ti­ra­na mlečna form­u­la: 600 do 800 ml
žita­ri­ce: osam do de­set__ kašika, ili 120 do 150 ml
po­vrće: šest do osam kašika, ili 90 do 120 g
voće: šest do osam kašika, ili 90 do 120 g
me­so, ri­ba: četi­ri do šest kašika, ili 60 do 90 g
voćni sok: 120 ml

Ja gledam sada ovo od 9-10, tako?

A plazmu, je l dajete?

E vala, sutra krecem sa zumancem. Kako, kada, u sta i sl .. nemam pojma. Nocas cu da mozgam :D

< Poruku je uredio Zemunka85 -- 7.5.2013 21:56:27 >

(odgovor članu Leax)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
7.5.2013 23:41:55   
sneza24
Ni ja nisam dala jagnjetinu jer nemam gde da nabavim kao ni teletinu.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
8.5.2013 0:05:17   
Moiraina
Ni ja ne dajem jagnjetinu, ni stariji sin je još nije jeo user posted image , a ne jedem je ni ja. Teletinu i junetinu kupujem u lokalnoj mesari gde je stvarno divno meso i imaju veliki promet, pa znam da je uvek sveže (to ću sledeće uvesti od mesa).

Hleb sam starijem davala neki purpur koji sam kupovala u Maxiju, a poslednjih meseci sama pravim hleb (ražani i integralni uglavnom), pa ću mu taj i dati kad dođe vreme.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
8.5.2013 8:58:46   
Sanchy
Od starta kuvamo u cesmovaci,meso nikad nisam merila nego odokativno,koliko stane u saku,hleb mu jos ne dajem ,jagnjetinu smo uveli kroz hipp kasicu ali nije je bas ljubitelj pa je vise i ne kupujem inace nema sanse da je spremam kuci jer je ne podnosim nego cu ovih dana uzeti ispeceno,posto mm voli pa cu njemu iseckati sa krastavcem,posto njega treba da uvedem pa da vidim da li mu se generalno ne dopada ili samo kasica....

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
8.5.2013 9:55:48   
mlada_mama
Sofija ima 6 i po mjeseci, prilicno rano sam joj uvela hranu koja nije mlijeko. Sa 4 mj sam joj dala sok (100%jabuka i 100% mrkva) a za 15 dana sam joj dala i kasicu (prvo jabuka sama, onda jabuka mrkva). I tad sam pocela da joj dajem svasta. Sad, kad je napunila 6mj, bili smo kod dr, i poslije toga sam joj uvela meso (piletinu). Ona ima dorucak u 9 (voce : banana i jabuka, ili frutolino) u 12 ide Bebelac, pa u 3 ide rucak (piletina, krompir, mrkva) u 6 ide opet Bebelac, i u 9 vecera (palenta sa pavlakom-jogurtom) Medjutim, ja njoj u 12-pola 1 navece dam Bebelac, navikla je tako, sad, pitam se do kad da to radim, od kad moze bez toga, znaci da vecera oko 9 i da prespava noc bez budjenja. Da naglasim, ona je jedno jako dobro dijete, zaspe sama oko 9 i ne budi se uopste do 6-7.

_____________________________

Postoji ljubav na prvi pogled...ali u radjaoni...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
10 načina kako možeš pomoći prijateljici k...
Pomoć oko gostiju kojih nakon porođaja zaista ne manjka, korisni pokloni umesto skupih poklona za bebu i ohrabrivanje i ...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here