|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
29.5.2013 9:38:04   
Zemunka85
Mameeeeee, dajte predlog za dorucaaak. Tebi Bebilina hvala, ali meni vise treba ono - popara, griz, kacamak :-)... Sta jooos?

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 176
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
29.5.2013 16:34:51   
pocahontas
mi jos uvek nemamo pravi dorucak, prvo ujutru sisa, a onda jede voce, ali kontam da bi mogla da joj izdrobis kiflu i dodas jogurt..
mi cemo danas prvi put za veceru praviti griz sa ad mlekom pa cu kao lo napraviti griz sa vodom i dodati mleko, valjda ce joj se dopasti..imam i pahuljice kao dzokera, ako ovo ne bude htela da jede.
jel neko pravi palentu sa ad mlekom?

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 177
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
29.5.2013 16:52:54   
little_one
poc pravim ja isto i palentu sa ad mlijekom i griz....isto samo kad se skuva dodam ad....mozes i da napravis rjedje pa dodas samo prah ili da napravis gusto pa da razrijedis sa napravljenim vec mlijekom....isto ti dodje, i jedno i drugo moras cekati prvo da se prohladi da pomijesas...sretno user posted image

Mi smo danas krenuli sa graskom i nije ga lose prihvatila, ali nisam puno forsirala, pojela je recimo dovoljno. Inace mi nikako da prevalimo kolicinu od 120g ali jedemo cesce...za dorucak smo jos uvijek na palenti i na grizu sa vocem, rucamo povrce sa mesom ili zumancetom, imamo jednu uzinu koja je voce sa jogurtom i veceramo pahuljice....e sad dajte mi par savjeta....

Prvo, ovsene pahuljice, koje dajete....kontam da malo taj dorucak malo ucinim raznovrsnijim....drugo, imam utisak da su joj dosadile te popodnevne pahuljice, dajte alternativu....ili da dajem svaki dan druge pa da mijenjam?

Trece, htjela sam da prebacim rucak (povrce i meso) za popodne umjesto njene "vecere" dakle pahuljica jer i mi tad rucamo jer mm kasno dolazi s posla kuci i tada nam je rucak jer vec pomalo mogu da joj spremam hranu koju i mi jedemo pa rekoh da je navikavam da jedemo istu hranu a ne mi ovamo jedno a ona drugo...u tom slucaju da li ima smisla dati umjesto rucka pahuljice....to mi nekako sve nakaradno djeluje....sta vi mislite? Ili da cekam godinu dana pa da joj mijenjam....

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 178
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
29.5.2013 17:22:23   
pocahontas
znaci smem da u gotov griz dodam samo ad u prahu, bez da ga prethodno pomesam sa vodom? sori ako smaram sa glupavim pitanjima, al bolje da proverim nego da u.... nestouser posted image

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 179
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
29.5.2013 17:29:31   
pocahontas
hipp ima neku goodnight papicu pa mozda da probas to za veceru, mislim da imaju i teglicu i prah, proveri..

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 180
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
29.5.2013 18:46:40   
little_one
Poc samo napravis rijedak griz tako da kad se skuva ne bude gust i onda kad se prohladi dodas ad prah i to ga zgusne...

A sto se tice tih goodnight kasica nisam za tu varijantu, trudim se da uopste ne koristim teglice, kupim sljivu jedino i ponekad jabuku krusku koju znam da voli da pojede kad smo napolju a nemam sta drugo da joj dam....inace sve ostalo kuvam....tako da nam to nije opcija...trudim se da joj priblizim sto vise ono sto mi jedemo da lakse predje na nasu klopu...a i u tim goodnight papicama ima obicno ad mlijeko na koje se ona zna osipati oko usta pa izbjegavam sve te papice koje imaju u sebi ad mlijeko vec...mi koristimo nan HA2 za kasice...

< Poruku je uredio little_one -- 29.5.2013 18:47:42 >

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 181
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
30.5.2013 8:23:44   
Moiraina
LO, ja dajem neke Fun&Fit ovsene pahuljice, najobičnije, za sada mešam ponekad sa voćem. Juče smo probali ražene i bile su mu bljak user posted image
Nego, kako ide ono sa teletinom/junetinom (zaboravila sam)? Uvela sam teletinu i sad ne moram posebno da uvodim junetinu, mogu odmah da mu dam celu "dozu"? Ipak je to ista životinja, samo različitog uzrasta... Ili moram?

< Poruku je uredio Moiraina -- 30.5.2013 8:24:03 >

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 182
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
30.5.2013 10:40:29   
pocahontas
napravila sam joj juce previse redak griz, probacemo danas opet, nego lo, jel stavis ad praha koliko ide za ceo obrok ili manje? ja sam kupila aptamil, 6 merica je obrok, a ja sam stavila 4.
mi smo teletinu davno uveli, junetinu nismo jos, ne znam da li se posebno uvodi, mada ima smisla da ne bi trebalo opet tri dana...

(odgovor članu Moiraina)
Direktna veza do poruke: 183
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
30.5.2013 11:18:01   
leamalamut
Ja griz spremam sa kravljim mlekom ...
Palentu sa vodom pa dodam ili maslac ili domaci kajmak . To sam kajmakom obozava . Dajem i kiflu sa jogurtom ili pavlakom ili mileramom.

_____________________________

Muškarac je uspeo da izmisli i pripiše ženi sve odlike karaktera koje ona,u stvari nema, čak koje su više njegove nego ženine.Tako, muškarac misli da je žena slaba i zbunjena,a ona je izvanredno gipka,smela,dosledna,i uvek zna šta hoće i koliko može

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 184
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
30.5.2013 12:08:47   
little_one

IZVORNA PORUKA: pocahontas

napravila sam joj juce previse redak griz, probacemo danas opet, nego lo, jel stavis ad praha koliko ide za ceo obrok ili manje? ja sam kupila aptamil, 6 merica je obrok, a ja sam stavila 4.
mi smo teletinu davno uveli, junetinu nismo jos, ne znam da li se posebno uvodi, mada ima smisla da ne bi trebalo opet tri dana...


Ja uzmem onu malu bebi metalcevu serpicu i sipam plitko vode i cekam da provri i u to dodam supenu kasiku griza i skuvam, bude gusto otprilike kao tijesto za palacinke, mozda sekundu gusce, i u to dodam jednu mjericu ad praha i na to dodam obavezno voca...jutros sam umjesto mlijeka dala kasiku pavlake isto je lijepo jela...

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 185
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
30.5.2013 20:04:37   
jovicaa
koju gramazu kasica dajete bebama?


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 186
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
30.5.2013 20:49:04   
Bebilina

IZVORNA PORUKA: little_one
Bebilina zasto vi ne koristite zitarice....nisam u toku...

LO zato sto bebe ne mogu da ih svare jako dugo, nekad cak do pune 2god.
Problem je sto u sistemu za varenje nemaju protein amilazu koji sluzi za varenje zitarica. Malo ga ima u pljuvacki, Ali nedovoljno u crevima. Tako da zitarice rsum prave, prolaze kroz creva, gomilaju se u obliku toksina u tkivima i organima, izazivaju alergijske reakcije i cak postaju kancerogene.
Ima tako puno izbora za kuvanje bez njih barem u toku prve godine, kad bude napunio godinicu onda mozda pocnemo po malo, ali videcemo kako reaguje. Prve se reakcije vide u stolici- nesvarene bele tackice, gromuljice. Cera mi je rano pocela da ih vari, sin sa 6m kad smo probali nije i zato nismo produzili davanje. Imamo za nekoliko dana zakazano kod nutricioniste pa videcemo koje ideje ima za ovaj uzrast.

Inace svi koji daju zitarice jedan savet: gledajte da ih dajete sa bananom i probiotskim jogurtom. Banana pomaze varenje, probiotske kulture obnavljaju crevnu floru, tako da su tada posledice smanjene.

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 187
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
30.5.2013 21:17:27   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: jovicaa

koju gramazu kasica dajete bebama?



moja beba je pre par dana povecala kolicinu koju pojede i sad jede 300gr, toliko pojede i voca i povrca sa mesom.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 188
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
30.5.2013 23:22:21   
jovicaa
mi sad opet uvodimo zitarice uvece. imam ad mleko, kupili smo ga jos kad smo izasli iz porodilista, jedna kesa je ostala neotvorena, posto je to pakovanje sa dve kese. pa cu za pocetak samo da potrosim to ad mleko, mu mesati te kupovne milupine pahuljice sa njim, a posle cemo preci na kravlje mleko, planiram da mu kuvam one pahuljice kao sto su u musliju, u kravljem mleku, pa da kasnije blendiram.
nego ovde pise da treba 250 ml formule sa 4-5 kasika. meni je to delovalo kao puno pa sam mu pravila 150 ml vode sa cetiri kasike formule plus 3 kasike pahuljica, e sad izgleda da njemu to nikako nije dosta, ne znam da li da ste davale tu kolicinu kao sto pise na pakovanju?


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 189
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
31.5.2013 0:52:53   
pocahontas
ja dajem milupine koje u sebi vec sadrze ad mleko i prave se sa vodom, na pocetku je jela 4 ravne kasike, a sad 5 prepunih, a vode dodam koliko treba da budu onako dosta guste jer vise voli tako nego kad su redje.

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 190
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
31.5.2013 7:45:53   
adulence
Moja iva ce za koji dan sest meseci pa virim ovde i citam,zbunilae je jedna stvar kravlje mleko se ipak uvodi pre navrsene prve godine...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 191
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
31.5.2013 8:26:51   
little_one
Bebilina, hvala na odgovoru! Vidis, nisam znala za tu info...a ako nema tih bijelih tackica u kaki jel to znaci da beba dobro vari? Mislim kod nas nema tih tackica a uvijek gledam u pelenu i provjeravam da li je nesto svareno ili su ostali komadici (posebno kad uvodim nesto novo). I kad ne vari da li je to znak za celijakliju? Ili samo znak da ne vari dobro? Ili se svede na isto?



IZVORNA PORUKA: adulence

Moja iva ce za koji dan sest meseci pa virim ovde i citam,zbunilae je jedna stvar kravlje mleko se ipak uvodi pre navrsene prve godine...


adulence ne bi trebalo da se uvodi jer nije dovoljno hranjivo, ali se moze ubaciti sa pripremanje nekih jela tipa pire krompir i slicno ali nikako za obrok....s druge strane slobodno se uvodi jogurt, kiselo mlijeko i mladi sir a neko i kajmak....znaci da u malim kolicinama ne smeta ali da dominira obrokom nije preporucljivo....barem tako kazu...kravlje mlijeko nije stetno za bebu, kako mnogi misle, (mada moze da izazove alergiju) vec samo nije dovoljno hranjivo jer je mlijeko osnovna hrana bebe do godinu dana...zato se i uvodi nakon godine jer prestaje da dominira u ishrani i tad se ne preporucuje vise od 500ml dnevno da beba unese...



< Poruku je uredio little_one -- 31.5.2013 8:30:27 >

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 192
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
31.5.2013 8:29:00   
adulence
mhm hvala Lo , kasnije znaci za pripremanje nekih jela moze da se uvede malo....

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 193
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
31.5.2013 8:32:13   
little_one
pa da tako kazu barem, samo ne treba da dominira obrokom ako razumijes sta hocu da kazem...ali da npr ubacis u neki pire od karfiola ili krompira kao i nama ne bi trebalo da smeta...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 194
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
31.5.2013 8:35:00   
adulence
iskrenoo ne verujem da cu u skorije vreme imati potrebu za njim,iva siki i super joj ide odlicno prihvata kasice,ali eto cisto da razbijem misteriju uvodjenja mleka,mozda ce i nekoj mami i posle mene znaciti...

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 195
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
31.5.2013 9:43:12   
jovicaa
mislim da je po pedijatrima ok da se uvodi od 8 meseca u spremanju te zitne kase(kravlje mleko). mada ja mislim da formula nije nista bolja, a to sto se daje u jednom obroku je zanemarljivo, posebno za bebe koje sisaju.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 196
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
31.5.2013 9:47:54   
jovicaa
nikad nigde nisam ni procitala, niti mi je ikad bilo ko rekao da kod uvodjenja hrane gledam bebi stolicu, da li je svareno ili ne, a dosta sam analizirala uvodjenje hrane.
cini mi se da maksim u pocetku samo nije dobro vario, kad smo krenuli da uvodimo, mozda prve 2 nedelje, a sad kaki onako bas kompaktnu kaku kao mi odrasli. a za aleksandra se ne secam, mada cini mi se da je duze kakio tu smrdljivu malo ne svarenu kaku.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 197
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
31.5.2013 10:00:50   
adulence
jovicice a koliko vi nemlecnih obroka imate?

_____________________________

...u srcu moje mame i moje srce kuca...<3

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 198
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
31.5.2013 13:54:59   
jovicaa
za sad 2. ali se sad opet premisljam da li da krenem da uvodim tu zitnu kasu popodne kao treci obrok, posto se non stop budi nocu, mada realno to ko zna sa cim ima veze.
sad sam mu davala 2 dana i iskreno cini mi se kao da se samo jos vise poremetio, videcu jos sta cu, mozda ipak odlozimo jos malo taj treci obrok.
vec sam pisala, pedijatar nas je savetovao da uvodimo i treci, a savetnica za dojenje nije za to. pa sam ja jos odlozila(to je bilo pre 2 nedelje), a mozda cu i jos malo da odlozim, videcu ovih dana kako nam vise odgovara.


< Poruku je uredio jovicaa -- 31.5.2013 14:06:08 >


_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 199
   RE: Ishrana bebe 6-9 meseci-IV deo
31.5.2013 15:10:58   
Zemunka85
Ajoj bre! Kako? Svaka cas_t ...

Pojede 300gr po obroku i tako recimo 3 obroka, m? Kako bre?
Moje dete pojede 50-150gr (eeeventualno 200gr) :D kako kad. Nikada je ne teram i uvek sam prezadovoljna kako jede, cak nekada konstatujemo kako mi ne bi mogli toliko.
Baas je vesela i bas super napreduje. Ne znam kako bi to izgledalo da jede duplo vise :D.


IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: jovicaa

koju gramazu kasica dajete bebama?



moja beba je pre par dana povecala kolicinu koju pojede i sad jede 300gr, toliko pojede i voca i povrca sa mesom.


Inace ja sam se tooootalno opustila oko hrane. Ne pamtima kada sam uvodila ni po dva, akamoli tri dana. Jede sve i svasta. Sve sto mi padne pod ruku, a dozvoljeno je za njen uzrast. Nikakvih reakcija ni na sta nije bilo. Poceli smo i sokiice.


< Poruku je uredio Zemunka85 -- 31.5.2013 15:12:31 >

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Пелене.
пеперутка16

Када сте почели да одбијате своју бебу?

Click Here